Miminko v letadle, zajímají mě vaše zkušenosti

1kacaba1
24. čer 2014

Zajímají mě vaše zkušenosti při létání s miminkem a dětmi do dvou let...když letíte, pláče každé miminko, nebo jen některá? A co děláte, aby neplakalo? Kojíte, aby mu nezaléhaly ouška?

katyxq
24. čer 2014

Koukni i do Wiki MK - https://www.modrykonik.cz/cestovani-letadlem-s-... - pod článenk jsme psala i naše zkušenosti, kdybys chtěla vědět něco víc, klidně se ptej 😉 (aby nebrečela - kojení, kojení, kojení 😀, prohlídka letedla, sledování letušek)

lorreine
24. čer 2014

Zalezi ake stare. Do dvoch rokov, to je siroky pojem. Prvy krat sme leteli, ked mala Didi 14m. Len 2,5 hodky a pocas zvlietania a pristavania som kojila. Inak sa hrala, chodila po lietadle atd. Teraz, ked mala 21 mesiacov, chcela vidiet, ako vzlietame a pristavame. 2,5 hodky spala a zbytok sa hrala (let trval 6,5 hodiny). Mali sme so sebou knizky. Ale najviac ju zaujimali ludia okolo 🙂.

elekthra
24. čer 2014

mám trošku přenesenou zkušenost: letěli jsme na svatební cestu Praha - KualaLumpur -Bali, cca 16 ho letu a byli tam s námi 4 malé kojené děti (tipuju 3 měsíce až 11 měsíců) - a musím říct, že byly skvělé, vůbec neplakaly, mamky kojily a jinak to děcka většinou prospali 🙂

1kacaba1
autor
24. čer 2014

Tak to jsou celkem dobré zprávy...nerada bych, aby malá kvůli mé zálibě v cestování nějak moc trpěla. Děkuju🙂

msonulka
24. čer 2014

Manžel létá docela často a říkal, že těch malých dětí lítají mraky a je to v pohodě. Spíš z toho mají obavu dospělí, prcci to zvládají dobře 🙂..

andreakusa
24. čer 2014

Ahojky, ziju v Irsku a letam domu tak trikrat rocne s prdolou.. Poprve letel, kdyz mu byly ctyri mesice a uplne v pohode.. Jen ty vzlety a pristani jsem ho musela drzet na flasce a stejne chvilku plakal.. Nejlepsi je, kdyz za tebou nebo pred tebou bude sedet dalsi decko, to mas pak o zabavu postarano(dite se tolik nenudi)...

alcar
24. čer 2014

Segra letela s neteri 2x z Kanady a zpet, poprve v 5 mesicich, podruhe v 15 mesicich, vsechny lety s prestupem a v pohode. Prvni let mela na ni rozkladaci tasku, co vypada jako takova cestovni postylka a mela ji cely let na kline. Druhy let uz si priplatila dve sedadla a taky v pohode. Deti to zvladaji dobre, hur je na tom rodic. Je treba mit pripraveno hafo zabavy. 🙂

tifanyt
24. čer 2014

Letěla jsem s dcerou, když jí bylo 10 měsíců. Při startu a přistání jsem kojila kvůli ouškům, ale mělo by stačit třeba i pití z flašky.
Jinak byla dcera strašně hodná a celý let (2,5h) bez jediného kníknutí. A ten zpáteční komplet prospala 🙂
Ovšem s mladším synem bych se nevypravila. To je od malička řvoun a nesnáší jakékoliv cestování. Takže prostě záleží na dítko a na trpělivosti rodiče. Protože je potřeba se připravit i na ostatní nepříjemné cestující.

monul88
25. čer 2014

Se taky chystáme na let. Malýmu je 18m, tak jsem na to zvědavá a hlavně nevím, jak to vyvedeme s mlíkem nebo pitím. Nebo co pro něj můžu mít do letadla za jídlo. Sám nemá nárok na kufr, ale ten plyšovej baťůžek by mít mohl? Děkuju 🙂

nonnni
26. čer 2014

@monul88 pro dite ti pusti jidlo I piti...I extra prirucni zavazadlo, pokud tedy neletite s nejakou nizkonakladovkou. Tam mohou delat problemy. Nejvic deti placou pri vzletu a sestupu, ale z me zkusenosti se svymi I cizimi detmi je to kvuli tomu, ze se jim nelibi byt prikurtovani. Ouska to nebyvaji, pokud je dite zdrave.

janaaanna
27. čer 2014

My jsme s dcerou leteli poprve v pul roce do Anglie, absoultne bez problemu. V roce a pul jsme riskli i dovolenou v Japonsku - dcera absolutne vpohode, jen nam uz po 11 hodinach vymysleni zabavy (leteli jsme pres den a tak ji to bavilo, ze nechtela usnout) z toho sla hlava kolem, je to opravdu horsi pro rodice nez pro dite a dite musi porad citit, ze je vse absolutne v poradku, zadna nervozita. Ale vse dopadlo skvele. Na ten dlouhy let jsme priplaceli za samostatne sedadlo, jinak do dvou let se plati priplatek obvykle 10% a dite mas na kline. Na lety po Evrope to staci, na delsi doporucuju prikoupit. Jinak vzdycky jsme meli stesti na letusky i na spolucestujici, nemame jediny negativni zazitek. Po tom roce (hlavne do toho Japonska) jsme ji stahli jednoduche hry do iPadu (puzzle, barvy atp., co slo zadarmo) a na vzlet a pristani jsme ji bavili tim, aby vydrzela sedet. Lita rada, kdyz ji ted rekneme, ze nekam poletime, je nadsena, na letisti i v letadle ji vsechno bavi, vi jak si zapnout pas atp. Je lepsi si s sebou brat pro malou jidlo nez spolehat na letiste/airolinky, je to vetsinou bud drahe nebo nevhodne, hodne zalezi, s kym poletite. Stastnou cestu!

diniki
28. čer 2014

Kamarádka to popsala moc hezky ve svém článku: http://mamanablogu.blogspot.cz/2014/03/letadlem...

Když jsem letěla s malou poprvé já, tak ji byl rok a půl. Už jsem nekojila. Vzali jsme s sebou flašku s pitím (připrav se, že možná budeš muset ochutnávat, ale to jak kde, já nemusela, ale kamarádka se musela napít z horké termosky, kde měla vodu na mléko ☹ ) Vzali jsme s sebou baťůžek se zvířátkama, se kterýma si docela hrála. Jen to usínání v letadle bylo pro ni nepohodlné, ale i to jsme nakonec zvládli a při přistávání spala jako dudek 🙂 Hlavně žádný stres.

annetniky
11. črc 2014

S lítáním máme dobré zkušenosti - poprvé jsme letěli, když holkám byly 3 a 1,5 roku a úplně v pohodě. Neplakaly, jen pravda s usínám trochu problém byl a zabraly vždy až při přistání, kdy jsme je zase budili 🙂 Pokaždé jsem sebou měla pastelky a mp3 s pohádkami a let se dal zvládnout - letěli jsme max 2,5 hodiny.