Pocity, když miminko pláče. Je něco špatně?

ellie12
26. únor 2020

Ahoj maminky
Mě by docela zajimalo, jak se citite kdyz vase miminko place. Mame 8mesicni miminko a uz od zacatku byla moc hodna a ani moc neplakala a hezky spi. Nikdy jsem se z toho kdyz zacala plakat nehroutila a nevim zda to neni spatne. Vsude ctu jak maminkam vadi kdyz miminko place a jak jim to trha nervy. Ja samozrejme taky nechci aby moje miminko plakalo, ale kdyz ho slysim plakat tak se z toho rozhodne nijak nehroutim a beru to tak normalne. Nijak me to vnitrne nebere. Myslite, ze je se mnou neco spatne? Mela bych se citit jako spatna mama?

Diky za nazory

majina89
26. únor 2020

@ellie12 určíte z toho nemej špatné svědomí. Pokud se snažíš, aby neplakala, tak pro ni dělas všechno ne?😊 a je určíte lepší, když jsi v klidu než kdyby te to vytacelo či by ses hroutila, to by dcerce nepomohlo v ničem. Moje Dcerka byla hodna do 6.měsíce, pak dost ubrecena byla mezi 6.az 10.mes, ted má rok a hodila se zas do pohody. Taky jsem si z toho nějak nedělala hlavu 😊

kristyn.g
26. únor 2020

Asi jsi sebevědomá, závidím.... Možná taky že nebrečí moc

ellie12
autor
26. únor 2020

@majina89 Tak to jsi me ted uklidnila. Ja se samozrejme snazim ji uklidnit kdyz place a hodne se s ni mazlim a tak. Je to moje laska. Ale nekdy jsem si rikala proc nemam takove ty pocity jako ostatni maminky? Nemela bych byt nestastna protoze je i ona nestastna? Nekdy mam dokonce tak spatne svedomi a premyslim, jak vlastne takova materska laska vypada. Svou dcerku miluju, ale je to dost?

lennus
26. únor 2020

@ellie12 Podle mě to špatně není, miminka jinak komunikovat neumí a pokud se rodiče snaží najít cestu, netrvá to příliš dlouho a dítě se vyloženě netrápí, není to přece problém. Já i s druhým jsem víc klidnější, umím rozlišovat pláč a pokud je matka klidná, dítě to vycítí a bude taky.

majina89
26. únor 2020

@ellie12 pro svou dceru jsi ta nejlepší matka. Už jen tim, že se nad tím zamyslis, asi znamena, že nejsi bezcitna potvora 😀😂

muhehehe
26. únor 2020

Na takto položenou otázku (jestli by ses měla cítit jako špatná máma) ti tady asi "ano!!! " nikdo neodpoví, asi to chtělo jinou formulaci, ale za mne- jo, když brečí osmiměsíční miminko (které se ještě fakt neumí vztekat apod... prostě brečí, protože je z něčeho nešťastné), tak je postoj ,,nějak mne to vnitřně nebere" z mého pohledu fakt divný. Nazývat to hroucením není na místě, ale přijde mi přirozené být nervózní, když pláče mimino, a to třeba i cizí.

hermia
26. únor 2020

klidna máma, klidné dítě😊 mam to hodně v podobně a nekdo mi rekl ze vsechny pocity z nas čerpaji ty děti a kdyz jsi v pohode, bude i ditko v pohodě.. veř tomu ze az miminku bude neco mooc bolet a bude řvát jako by ho na nože braly tak pocitiš tu bezmoc a to trhani nervů.. to se i rozklepeš ze nevis jak mu pomoct.. stalo s mi za 14m jednou a uz nikdy!

sudylichozrout
26. únor 2020

@ellie12 Jsou ruzne druhy place. Jediny plac, ktery me skutecne drasa, je ten, kdyz je neco boli.

ellie12
autor
26. únor 2020

@muhehehe asi jsem to spatne formulovala. Kdyz plac trva dele a nejde ji treba utisit tak samozrejme nervozni jsem. To je jasne. Spis jsem myslela, ze kdyz najednou slysim, ze se mala rozplakala, tak nemam pocit typu: “jezismarja chudinka moje” ale beru to tak, ze prijdu, pohladim nebo pochovam.... a nejsem hned pri prvnim zaplakani vystrasena a neklidna 🤷🏼‍♀️

ellie12
autor
26. únor 2020

@sudylichozrout takovy jsem jeste nezazila 😩 nastesti

ellie12
autor
26. únor 2020

@hermia Je mi to jasne 😔 to musi byt hrozne a samozrejme se toho desim ... Jen mam pocit ze k tomu pristupuji az moc racionalne a pohodove 🤷🏻‍♀️

sudylichozrout
26. únor 2020

@ellie12 Ne, ne... Vubec neres 🙂

ellie12
autor
26. únor 2020

@sudylichozrout děkuju moc 🌸

sudylichozrout
26. únor 2020

@ellie12 🙂

amazonkajanik
26. únor 2020

@ellie12 jsem taky v klidu. Většinou vím,když zapláče,co je příčinou. Leknutí,hlad,únava. Jinak mám klidné miminko,co se zkouší už i vzteknout 😁 když se lekne, stačí pochovat a zpívat Mravenčí ukolébavku (třeba když na narozeninách mu jeho bratranec zaječel za zády) spíš mě do nepohody hodí,když se začne švagr hned ptát,co mu je...

ellie12
autor
26. únor 2020

@amazonkajanik me taky znervoznuje vic kdyz se do vseho zacne montovat manzel, protoze on ma pocit, ze kazdy plac je hlad 😄

hermia
26. únor 2020

@ellie12 nee.. neřeš.. fakt je to lepší přístup než se pokadit z kazdeho kňuknutí..

ellie12
autor
26. únor 2020

@hermia moc dekuju 🌸🙂

sobist
26. únor 2020

Je pláč a pláč. 🙂 Pokud brečí kvůli tomu, že má hlad, a já zrovna v tu nešťastnou chvíli trůním na záchodě, taky mi to srdce netrhá. Prostě ten okamžik počká. Pokud se v noci z ničeho nic ozve vystrašený pláč, jsem hned vzhůru, zjišťuju, ale taky jsem v klidu. A pokud je to od bolesti, tak je mi to líto a je to nepříjemné, protože neumím pomoct (třeba očkování, odběr krve).
Dcera teď začíná být docela expert na brečení když odejdu z místnosti (to od syna neznám, jemu to bylo fuk), i s tím jsem se naučila žít, protože by mě asi kleplo, kdybych jí všude na tu chvilku tahala s sebou.
Nicméně znám ženy, co kvůli pláči nešly na záchod, umýt se, nic,.. takové stavy jsem nikdy neměla. 🙂

amazonkajanik
26. únor 2020

@ellie12 no,mě se jednou stalo, že se malý při hře praštil. Spíš se lekl,než že by to bolelo. Ale spustil pěkně. Na to konto přišel švagr a jakože co mu dělám 😣 v tu ránu jsem nevěděla,jestli dál utěšovat malého,nebo ho pakovat ven a jednu mu k tomu břinknout ...🙄😟

ellie12
autor
26. únor 2020

@sobist Jojo v tomhle mas uplnou pravdu. Mala jeste nemela zadne bolesti tak doufam, ze jeste dlouho mit ani nebude. Ale vim bezpecne ze to budu hodne tezce snaset. Dcerka taky na me zkousi ze kdyz ji dam na podlozku s hrackami a odejdu z dohledu tak zacne brecet. A to jsou ty chvile kdy se fakt nehroutim 🤷🏻‍♀️Asi je to proste tim, ze jsem jeste nezazila zadny zoufaly plac ale takove ty klasicke na hlad, spatny sen, pozornost ....

ellie12
autor
26. únor 2020

@amazonkajanik muzi umeji nekdy byt velmi necitlivi 🤦🏻‍♀️😕

merope
26. únor 2020

Buď ráda, já jsem z jeho pláče vždycky na nervy a mám pocit, že mě začíná mít pěkně "na háku". A ty jeho hysteráky to fakt nezlepšuje 🙂.

lenatko91
27. únor 2020

Mám to taky tak. Malá pláče, já většinou zhruba vím proč, tak jdu a vyřeším to v klidu. Snad jednou, dvakrát plakala tak, že mě to rozhodilo... Spíš mě ale rozhodí manžel, když mi podává plačící dítě s tím, že to nemůže vydržet (těch pár vteřin pláče??) a že má určitě hlad.. Nebo moje matka, která jí věčně opakuje “co se tobě nelíbí?” A za každým pláčem hned vidí bolest bříška.. Takže za mě, pokud ten dětský pláč neignoruješ a staráš se, buď v klidu 🙂

miba10
27. únor 2020

@ellie12 nic s tebou není 😁Já mám 2 malé děti dcera 27mesicu syn skoro 10 měsíců. Když spustí oba (ale není to ani tak pláč jako řev nebo vztekl), tak bych se musela hroutit pořád 😂prostě to beru tak že to k dětem patří

ellie12
autor
27. únor 2020

@lenatko91 Tak tohle je presne moje situace ☺️ Dekuju dekuju 🤗

ellie12
autor
27. únor 2020

@miba10 to mas pravdu 😄

miba10
27. únor 2020

@ellie12 není to snadné 😉tuhle na mě taky ženská v obchodě koukala jak na nejhorší matku světa, že malej řval na celé kolo a já byla "v klidu". Prihnala se mi k vajíčku a začala malého uklidnovat 😠no jednak nechápu, jak si může dovolit sahat na cizí dítě a jednak to bylo stejně prd platný, protože byl unavený a hladový a to pak nezabere nic 😂
Pokladní mi říká, vy už jste zvyklá co? Já říkám, jo to dítě v druhém košíku (mamka byla hned za mnou a měla v košíku dcerku) je taky moje a když spustí oba, tak bych se musela už houpat na svestce 😂

jane46
27. únor 2020

Pokud obe deti spustily "to se mi nelibi" treba pri koupani ci jine akci, byla moje milujici reakce "ale to vis, ze Te taky nenavidim lasko moje" Plac "chci jist, pit, spat..." Jsem brala jen jako zpusob komunikace a dikybohu jsem mela taky pohodare, co toho moc nenaplakali. Mit doma miminko se zdravotnim problemem, co place ci rve pomalu nonstop, hodim si masli a budu mit tik v oku a beru si to mnohem vic... Kdyz jeste clovek zkousi kdeco a nemuze malemu pomoct, protoze proste nevi, to uz je jina liga.