U moře s 19 měsíčním dítětem

lpch
2. črc 2018

Maminky, mela bych dotaz na ty z vas, ktere zazily dovolenou u more s malym ditetem. Uvazujeme o dovolene nekdy v zari, syn bude mit v te dobe 19 mesicu a vubec si nedokazu predstavit, jak to muze probihat. Uzivaly si deti more? Co jste s nimi pres den delaly? Co jste vsechno s sebou zabalily? Uzily jste si to vubec? Jinak jeste napisu, ze syn je celkem zivel, hrozne zvedavy a neni zatim moc veci, kterych by se bal. Dekuju za postrehy.

leniczka23
2. črc 2018

19 mesicu...to je kolik? Rok a pul..proc nenapises rok a pul? No nic..
Byli jsme s Maxem kdyz mu bylo 10 mesicu a pak kdyz mu byly 2,5 roku. Obe docoleny si moc uzil i kdyz tu prvni si nepamatuje..delali jsme normalne to co by jsme delali i bez nej..dopoledne na plaz, tam jsme byli do odpoledne, pak obed, nejaka prochazka po meste, vecere spat. Kdyz potreboval schrupnul si vsude. Kdyz byl starsi uzil.si to jeste vic, a musim rict ze i ja. Sice jsem musela byt vic ve strehu ale jezdili jsme uz i po vyletech trajektem a to se mu libilo moc..dodnes o.tom mluvi. A cesta naprosto v pohode, vyjizdime v noci takze prospal pul cesty a zbytek to zachranoval tablet. Za me jedte. Myslim ze si to uzijete vsichni.

lv
2. črc 2018

My byli, když Apolenka měla 19m, na robinsonade na Hvaru, plusem bylo to, že jsme měli soukromí, takže nahaty u domu, na terase bazenek, minusem šutry na pláži, kdy jsme ji museli pořád držet za ruku pri chůzi. Bylo to fajn, že nás tam byly 4 rodiny s dětmi, nejmladší mělo rok.

mku
2. črc 2018

My jsme se ted vratili s 11ti mesicnim... 12h cesty dal naprosto ukazkove... jak cestou tak tam jsem se snazila drzet jeho zajety rezim, tzn cestou pred jidlem vzdy prestavka na polezeni, pak v aute hrani a pak vzdy usnul... na miste jsem pak delala vse jako kdybysme byli doma... dopo spal v kocarku u more, po obede v posteli, nebo pod stromama v plazovym stanu.
More se ze zacatku bal, takze jsme jen namaceli nozicky a hral si na brehu, ale aspon 2xdenne jsem ho celeho namocila, aby se “prosolil” 🙂
Sebou nebylo potreba tolik hracek, priste bych vzala fakt par, hral si s tim co nasel... naopak jsem mela malo ovocnych kapsicek...
Balila jsem bezne jako kdyz jedu treba k nasim, jen navic opalovaky, koupaci oblecek a cepici...

blahova_andrea
2. črc 2018

přesně v tomto věku jsme jeli tři dny vlakem do bulharska a všichni jsme si to děsně užili. rozhodně víc než bychom si to užili teď :-/ byl to miláček vlaku i pláže. děsně rádi na tu dovolenou vzpomínáme. můžeš se podívat v mém albu 😉 nemělo to prostě chybu!!! dopoledne jsme chodili na pláž, na poledne se vraceli do stínu, najíst, na šlofíčka. odpo jak kdy. občas na pláž, občas na promenádu, ke kolotočům, na výlet nebo rovnou večeře, když jsme byli unavení a spali dlouho 😀 hned bych vrátila čas a jela zas 😉 od té doby jsme u moře bohužel nebyli.

nicol22
2. črc 2018

My jsme byli se synem když měl rok a půl na Mallorce. Užili jsme si to všichni, let zvládl s přehledem a moře bylo bez problémů, střídali jsme to s hotelovým bazénem. Hodně místa v kufru zabraly pleny ale dneska už bych jich s sebou tolik netáhla, dají se koupit všude...sice trochu dražší ale není to žádná katastrofa...momentálně jsme na Kanárských ostrovech, synovi je tři a půl a i ten skoro pětihodinový let dal v pohodě...není se čeho bát...

dinushka00
Autor odpověď smazal
Zobraz
dinushka00
3. črc 2018

My byli s 18ti měsíčním synem. A more i písek si užíval plnymi doušky 🙂 maly si hrál ja si cachtala nohy a opalovala se. Určitě jedte, dite uz z toho ma docela rozum.brala jsem na 7 dní viz foto. + léky to vam i poradí v lékárně, my naštěstí nepoužili z léků nic. Vesměs jsme byli u more a chodila jsem s nim po pláži v nosítku aby si zchrupnul. Obchody ho moc nebraly 😁 ale plaz a večerní atrakce mel moc rad 😁🙂

lpch
autor
3. črc 2018

@leniczka23 Nenapíšu rok a půl, protože nebude mít 18, ale 19 měsíců. Nevím, jak ostatní děti, ale já u syna momentálně pozoruji mezi jednotlivými měsíci obrovské rozdíly, a to jak v chování, tak v denním režimu. Proto jsem uvedla to, co jsem uvedla. Každopádně i tak děkuju moc za odpověď!!!

lpch
autor
3. črc 2018

Maminky, děkuju moc za odpovědi! Poletíme zřejmě taky na Mallorcu, myslím, že to není žádná velká exotika, kde by číhala nějaká velká nebezpečí a let trvá něco málo přes dvě hodiny. Spíš jsem měla obavy, abychom malého zabavili, aby to nedopadlo tak, že budeme ještě víc utahaní než před dovolenou 🙂 zkusím každopádně dle vašich tipů vybrat nějaké středisko, kde nebude jen hotel a nic, ale i nějaká hřiště, možnost procházek do města apod. Též moc děkuju za seznam 🙂

babanci
3. črc 2018

Tak zrovna minulý týden se vrátili naši mladí z Řecka - ostrov Skiathos, vnučka má dva roky a byli s ní už vloni. Viděla jsem video, jak se ráchá v moři, šťastná jako blecha. Písečná pláž, málo lidí, pro děti ideální. Krátký let, to je velké plus. Taky Rhodos je bezva, oblast Colymbia.

misicka1988
3. črc 2018

Před týdnem jsme se vrátili z Itálie, dceři bylo 20 a půl měsíce. Na pláži to bylo super, měli jsme sebou i plážový stan. Nepostradatelnou součástí byl malý bazének a hračky na písek. Manžel do něj nabral mořskou vodu, a dcera si neuvěřitelně vyhrála. Ona je jinak celkem zdrhač, ale tady jí to ani nenapadlo. I jsem se chvílemi zvládla opalovat 😀 Moře se teda docela bála, raději si hrála a cachtala v bazénku. Strašně mě mrzelo že to tak rychle uteklo, vrátili bychom se hned zpět... 🙂

1nelinka
3. črc 2018

@lpch poprve jsme u more byli loni kdyz mala mela 7 nebo 8 mesicu a byla to uzasna dovolena..hrozne jsem si to vsichni uzily s 19mesicnim prckem uz to bude uplne na pohodicku..vubec bych se nebala to uz neni zadne lezici miminko budete si hrat cely den na pisku, stavet hrady nebo najdete nejake detske hristatko,klouzacky,tobogany s takhle velkym ditetem uz je to pohodicka..nebo teda nase mala ma 16mesicu a v pohode se sama napapa,hezky si hraje,miluje vodu..

radecka1
4. črc 2018

@1nelinka Můj názor je, že právě věk kolem 1,5 roku je nejhorší. Už to není mimino, co se nikam nevydá, ale zároveň si ještě nenechá spoustu věcí vysvětlit. Všechno musí samo, dokáže si odejít, takže se člověk nemůže ani otočit (aspoň to naše a to je ještě mladší), ale je pravda, že třeba na hřišťátku už se zabaví. Tobogány, no nevím, to mi nedávají ani téměř čtyřletí, možná klouzačka. Jinak jídlo v tomto věku už je v pohodě, vzala bych kapsičky na svačinku a ostatní už se dokáže vybrat něco vhodného z normálního jídla. Jinak taky se letos chystáme k moři, ale jenom protože máme starší. S takhle malým dítětem bych byla raději v doma u bazénku. V roce a půl se starší nejraději koupali ve škopku velikostně jako je bazének na fotce výše. Takže @misicka1988 díky za připomenutí, bazének raději přibalíme.

azanka
4. črc 2018

My se teď vrátili s devatenáctiměsíčním synem z Řecka. Měla jsem z toho fakt strach, protože syn je akčňák. Ale zvládli jsme to v pohodě. Let i všechny transfery. Dovolenou si užil, moře ho bavilo, i písek a auta, ostatní lidi. Bylo to super, ale musíte počítat s tím, že budete celý den běhat za dítětem. V deset jsme vždycky odpadli jako špalky 🙂.

petronelka20
4. črc 2018

Poprvé jsme s nima byly u moře, když mladší měl necelých 10 měsíců a starší měla čerstvě tři roky. Oba si moře užily. Přes den jsme měli stejný režim jako doma. Ráno klasický snídaně, pak jsme šli na procházku, k moři...po obědě mladší šel spát, pak zase moře, zmrzka, město...večer šly spát ve stejnou dobu jako doma. S sebou jsme nebrali nic extra, asi jak kdybychom jeli na víkend(oblečení, oblibenou hračku, lékárničku, krém na a po opalování), věci do vody jsme koupili na místě. Jezdili jsme autobusem a cestu zvládaly v pohodě, snad lépe než většina autobusu, já ale poslední cestu měla dlouho problémy se zády, takže jsem řekla, že autobus už nechci a tento rok letime.