Jaké příspěvky pro samoživitelku?

mvagnerovaa
16. led 2021

Ženy prosím o radu, zda někdo popřípadě má.
Budu žádat o příspěvek na bydlení. Jsem samoživitelka, mám 2m dcerku a jsme samy dvě, bydlíme samy a nyní pobírám poslední měsíc MD kolem 18 tisíc... a příští měsíc začínám RP, který dám na 3 roky což vychází na nějakých 8.500,- asi... což ani nezaplatím nájem. Mám nájem 9000,- a paušál... což se do toho nepočítá,ale živit ji musím. Nárok na příspěvek bych prý bydlení měla mít, ale zajímají mě i jiné, zda na něco ještě mám nárok. Děkuji 😉

amazonkajanik
17. led 2021

@mvagnerovaa je fakt,že i já se divila tomu,že by měla být mateřská půl roku. Ale nechala jsem to těm znalejším na posouzení. Peněžitá pomoc v mateřství,zkráceně PPM je od 6-8týdnů před porodem a pak na 6týdnů po porodu,jestli si dobře pamatuji. Což vychází na 3,5 měsíce . Tykani a vykani je druhá věc. Někdo automaticky tyká,že se jedná o fórum, já spíše vykam,v závislosti s kým a o čem diskutuji ...

michaela666
17. led 2021

@amazonkajanik Já teda žiju v domnění, že délka PPM je 28 týdnů. Zatím ji mám teda od začátku prosince, tak v tom nejsem tolik zběhlá, ale neupsala jsi se?

makkyv
Autor odpověď smazal
Zobraz
mamio
17. led 2021

@mvagnerovaa Ahoj,příspěvek na bydlení a alimenty na dítě a tebe jakozto alimenty na neprovdanou matku do dvou let dítě od něj...

drep
17. led 2021

@michaela666 samozřejmě, že ppm je na 28 týdnů při jednom dítěti, nástup 6-8 týdnů před plánovaným porodem. Paní buď sama neví nebo tak trochu ... mlží😉

jakreb
17. led 2021

@mvagnerovaa A zase to tykanie od ublíženej zenskej co niečomu prd rozumie.
Ked si sa registrovala mala si si riadne prečítať podmienky fora, s ktorými si suhlasila.😀😉
Ak si nastupila na MD 12.9.konci ti 26.3.-po 28.tyzdnoch t.j. 196.dnoch.
Asi si na matike nedávala pozor aj keď si chodila do školy.

drep
17. led 2021

@jakreb on pak moc nedává smysl ani ten RP, protože pokud je PPM na cca 6 měsíců po porodu, tak do tří let zbývá 30 měsíců a 300 000/30 měsíci taky není 8500,-

michaela666
17. led 2021

@drep Díky 😀 Už jsem si začínala připadat jako blbka, co se má vrátit na základku, protože počty v tomhle příspěvku mi moc smysl nedávají.

makkyv
17. led 2021

@mvagnerovaa Holky k tomu RP, jak je to tedy s částkami? Já co tu paní napsala se tedy opravdu nevyznám, připadám si jako tele... 😔

drep
17. led 2021

@makkyv Po skončení pobíraní ppm žádáš o rp, zadáváš, kolik chceš měsícně brát a bereš to tak dlouho, dokud nevyčerpáš 300000. Vycházím z toho, že velká část holek hlásí Rd v práci do tří let a stejně si nastavuje pobírání rp a pak to vychází na 10000. Já si po ppm vyčerpala v práci dovolenou a nastavila rp na 11000, tedy 300 000 děleno 11000 vychází na 27 měsíců, takže mi rp bude chodit celkem 27 měsíců.

makkyv
17. led 2021

@drep děkuji za vysvětlení !🙏🏻 Paní asi moc neumí počty no. Chuděrka. 😁

gracinka7
17. led 2021

Aaa, madam se urazila zrušila si účet.

michaela666
17. led 2021

@gracinka7 Asi se styděla, že si neumí spočítat vlastní finance...😀 Hlavně, že dostala odpověď kde si má vyběhat na úřadech jaké příspěvky.

llluckaaa
17. led 2021

@mvagnerovaa Pochopila jsem to stejně jako @j.a.n.i a @michaela666 . Přišlo mi to jako nesmysl, takže jsem se ani neobtěžovala s odpovědí 🙂

jakreb
17. led 2021

@drep Ved ako píše ona chodila do školy a vie o c pise. A my sme tie "sproste".😀😉

jakreb
17. led 2021

@makkyv Ale ved len kope okolo seba ako ovlsda ucivo ZS. Pri tom ani nevie co podpisala ked sa registrovala na tomto webe..Ano ale uz nič iné len "tykanie". No asi tu mame "madam z vyšších kruhov"...🤪

jakreb
17. led 2021

@michaela666 Hlavne ze sme jej Veličenstvu pomohli a ani ďakujem....No ja tomu hovorím:" ..ked sa p..a vydarí"...

makkyv
17. led 2021

@jakreb Asi tak bych řekla, stačilo napsat, že to blbě pochopila, pak dělá negramoty z nás až jsem se zakuckala a malem zapomněla jak ta PPM je😁

jakreb
17. led 2021

@makkyv No veď ako som napísala-nic lepsie len kopať okolo seba ako malé decko a aka je študovana-pritom matika 1.stupna ZS nula bodov... Stačí ako dospely clovek priznať chybu
Len to nedokáže každý.😉

makkyv
17. led 2021

@jakreb přesně tak, někteří lidé jsou opravdu zvláštní 😁

amazonkajanik
17. led 2021

@michaela666 je to možný,proto jsem psala,jestli si dobře pamatuji a že jsem to chtěla nechat na ty,které ví 100%
Já na ppm nárok neměla,tak jsem si to nijak do hloubky nezjistovala. Ale pokud je 28týdnů,tak je to 7 měsíců a to tazatelka psala správně.

amazonkajanik
17. led 2021

😉

amirax
20. únor 2021

@mvagnerovaa Řeším teď aktuálně stejnou situaci (dcerka 1,5 měsíce), a tak vím jistě, že k doplatku na bydlení, přídavku aj. potřebuješ doložit, že s otcem nesdílíte domácnost. Jinak se totiž jeho a tvé příjmy sečtou. K tomu je dobře mít rozhodnutí od soudu, že malá je v tvé péči a tak se zároveň domluvíte o výši alimentů. S rozhodnutím od soudu pak na úřad, kde otce vyloučí a budou tě považovat za samostatnou rodinu. Ale pozor vše se dokládá zpětně 3 měsíce a z toho vypočítává se příspěvek na příští 3 měsíce. Takže se to docela táhne. Ještě záleží zda máš otce v rodném listě.