Kontroly ze sociálky v těhotenství. Přišly někomu?

annoonniimm
20. únor 2022

Zdravím, prosím Vás stalo se Vám teď někdy, že by přišla kontrola když jste doma na rizikovém těhotenství? Jsem doma už druhý měsíc a zatím nic. Mám vycházky odpoledne, protože ráno většinou celé prospím a nebývá mi dobře. Tak odpoledne si zajdu aspoň nakoupit. Vycházky dodržuji mám z toho respekt. Jenže teď musím ráno jít něco vyřídit a mám hrozný strach..

evit_a
22. únor 2022

@cekamnazazrak mne tenkrát gyndoska řekla že může změnit na 24 hod místo.. Ale nemůže to být mimo čr

pidulka86
22. únor 2022

@annoonniimm byla jsem na rizikovém v roce 2019. Tehdy mi dr. řekl, že kontrolu muze poslat bud on nebo zaměstnavatel. Jinak prý za svou praxi nezažil, že by sli sami od sebe. Byla jsem doma 4 měsíce. Když jsem chtěla vyjimecne odjet na víkend, tak jsem mu to jen napsala, aby věděl, kde jsem. Žádnou kontrolu jsem neměla, ale taky jsem se snažila vše dodržovat.

milujtusek
22. únor 2022

https://www.finance.cz/539450-kontrola-na-nemoc... tady je vse pekne popsane. Nerozlisuje se s cim jsi doma,zda tehotenstvi nebo treba po operaci slepaku. Takze pak zalezi na obhajobe pripadne nepritomnosti.

cekamnazazrak
22. únor 2022

A vite jak je to s fyzioterapii? A pripadne tehotenskym cvicenim? Jako treba me boli dost kycle a sama doma si to asi nevyresim, navic se samozrejme bojim cvicit sama, nevim co si muzu dovolit…lekce tehotenskyho cviceni mi minule dost pomohla… kdybych mela zustat na pm, tak bych rada chodila dal, pokud bych tohi byla schopna… hodne se mi mota hlava, takze ne vzdy jsem ve forme, ale kdyby nahodou… 🤷🏻‍♀️

lachipie
22. únor 2022

@cekamnazazrak k fyzioterapeutovi nebo na těhotenské cvičení beh m PN můžeš, fyzio nebo vedoucí kurzu ti potvrdí, že jsi byla na cvičení/kurzu, jestli ti jde o to, že by kontrola přišla zrovna v době, kdy jsi na kurzu

mamadvoudeti
22. únor 2022

Ano opravdu chodí. U nás během těhotenství byli 2x

domrad
22. únor 2022

Byla jsem na neschopence od 1.11.2021 do dneška (nastup na mateřskou) a nepřišel nikdo. Bydlím ale na totální a ukryté samotě s dost nepohodlnou dlouhou příjezdovou cestou...

domrad
22. únor 2022

A občas jsem vycházky porušila, právě vzhledem k té odlehlosti, takže mi prostě pochůzky trvají vyřídit déle...

zuzineckah
22. únor 2022

@annoonniimm já byla těhotná 3x a ani jednou kontrola nepřišla... Asi jak kde.

marselina
22. únor 2022

@annoonniimm ano PN od dubna a 1.července mi došla kontrola.
Kamaradka měla kontrolu hned 2x

tasimia
22. únor 2022

@pidulka86 vždyť je to úplná blbost. Když se tu několikrát psalo, že oni diagnózu nevidí. Jim vyjede ulice, seznam jmen a jdou. Když jim vyjede tvé jméno, tak prostě neví, že si na rizikovém těhotenství, nebo po laparokospii endo, odebrání dělohy atd. Takže jak může říct, že nejdou sami od sebe.. 😂

lcn162
22. únor 2022

@pidulka86 chodí na udání, ale i sami. Systém jim vygeneruje, kam mají jít.

pidulka86
22. únor 2022

@tasimia 🤦‍♀️ no tak nemám správný info, bože... pouze jsem napsala co mi tenkrát dr. rekl. Miluju tyhle kamenujici komentáře. 🤣🤣🤣

tasimia
22. únor 2022

@pidulka86 nebuď taková ciťa ..🙂 Byla to normální odpověď 🙂.

chlapecektehu
23. únor 2022

@annoonniimm Na mě v těhotenství nikdo nedošel a to jsem byla doma půl roku a byla jsem přes léto i tři týdny pryč 🤷🏻‍♀️

sajjka92
23. únor 2022

@annoonniimm ano na mě byli dokonce 3x 🙂