Neschopenka v těhotenství - jaká je pravděpodobnost kontroly?

martonina
13. srp 2018

Dobry den. Je tu nekdo kdo byl od zacatku na neschopence? Zajimalo by me v kolik hodin na vas prisla kontrola. Vychazky dodrzuji ale pres noc spatne spim takze se mi stava ze si jdu dopoledne lehnout a nekdy i usnu. Vychazky mam do 5 a to uz treba v pul devate vecer spim. 😂 bojim se aby me probudil zvonek

myvalmyval1
13. srp 2018

@martonina ja mam vychazky od 10 do 12 a pak od 14 do 18, jsem na nemocenske od brezna a zatim prisla kontrola jen jednou a bylo to ve 12:30

snahnah
13. srp 2018

@martonina Kontrola mi nepřišla vůbec. Vycházky jsem měla 13-19 a bydlela jsem v Ostravě. Kamarádka, co byla se zády taky dlouho na neschopence, měla jednou kontrolu v poledne.

rennni
13. srp 2018

Vychazky 12-18, Hradec Kralove a kontrola zatim byla jednou, po trech mesicich na neschopence, bylo to dopoledne v 10:30...do nastupu na materskou mi zbyva cca 1,5-2 mesice, tak uvidime, jestli jeste prijdou...

ella_81
13. srp 2018

@martonina ja jsem doma skoro půl roků a kontrola zatim jen jednou 11.30. Vychazky mam od 13 do 19. Někdo tvrdi,ze na tehotny kontroly nechodí,ale na to nespoléhám........ občas se mi podaří vstát v poledne a mam taky strach,aby mě vzbudil zvonek 😀

kepu
13. srp 2018

Jsem doma od 5.2 ...vychazky mam 13-19 kontrola tu byla jednou asi pred mesicem a prisel pan 15minut pred zacatkem vychazek ....

marcelamatejkova
13. srp 2018

Na neschopence sem byla od zacatku a vychazky sem mela od9do10hod a pak od14do19hod.Cele tehotenstvi vubec kontrola neprisla.Ale prej na vesnici moc nechodi a ve vetsich meste ano.Tak nevim.Radeji sem vychazky dodrzovala

lv
13. srp 2018

Kontrolu jim generuje náhodně počítač, neví jaká je diagnóza, jestli jdou na těhotnou.. obvykle chodí v prac.době, taky dělají od-do, takže pravděpodobnost nejčastějších kontrol je cca 9-17.

lachtanice86
13. srp 2018

@martonina na těhotné se chodí taky. Nevidím důvod pro nechodit. Kontrola může přijít kdykoli v době kdy nemáš vycházky. A pokud tě neprobudi zvonek, je to tvůj problém

kikika87
13. srp 2018

A chodí i o víkendech třeba?

andelka
13. srp 2018

Byla jsem 8 týdnů na začátku roku a přišli jednou. Ostrava. Vycházky jsem měla 7-9 a 14-18 a přišli v úterý v 11:30. Zvonek mě vzbudí,kolikrát mě dopoledne vzbudila až poštacka.

oveckaluky
13. srp 2018

Já mám vycházky odpoledne od 15 do 19 a kontrola přišla v 16:20 😀 Tak mu říkám "to máte ale štěstí, že jsem doma 😀" a on na to:"Já? Snad vy, ne?" Když jsem mu řekla, že mám zrovna vycházky, šel do vrtule, prý mu to špatně napsali...ještě mi děkoval, že by z toho mohl mít průšvih, že si to nezjistil...jinak nepřišla ani jednou 🙂

martonina
autor
13. srp 2018

Tak vsem dekuji :D uvidime. No me to prijde na hlavu padle. Zacli mi nevolnosti a to dost krute. Kolikrat rano vztanu, vyzvlacim se udelam horky caj se suchou houskou a jdu to zaspat. Nic jineho mi nepomaha. Pak se budim s hruzou a utikam kontrolovat schranku. Je to docela stresujici kdyz jde o jedine penize co mate

mku
13. srp 2018

@martonina bych se vubec nestresovala.. proste te zvonek nevzbudil... ja jsem byla doma hned od zacatku a neprisla kontrola nikdy... do 5.mesice me bylo tak zle, ze jsem nechodila nikam a pak jsem si nakupy vzdy spojila s doktorem, abych to mela kryty... kdyz jsem chtela jet na par dni k rodicum tak jsem to jen nahlasila na gynde...

A kdyby kontrola nahodou prisla, muzes vzdy rict, ze jsi byla v lekarne nebo neco... nezlehcuji kontroly, to vubec, ale nestresovala bych se, to miminku vubec nepomaha...

majvik
13. srp 2018

jsem na neschopence měsíc a půl a kontrolu jsem zatím měla jednou - kolem desátý dopoledne. Ale myslím že ten čas ti moc nepomůže - vím ze svého okolí i případy že přišla v sedm večer nebo tak, takže to je prostě asi náhoda, jak jim to vyjde... Ale taky dost často trnu strachy Myslím že ze spánku by mě zvonek zbudil, tak tvrdě nespávám, ale já spíš mám strach, že máme velký dům a třeba v dětském pokojíčku, nebo na balkoně je hůř slyšet, takže stačí aby děti trošku víc výskaly a ječely a neuslyším ho☹ ale co jsem tak pochopila tak když se nedozvoní tak máš jít odůvodnit k doktorovi proč se nedozvonili, tak doktorovi snad vysvětlíš že jsi spala..

pintule01
13. srp 2018

@martonina Já jsem na neschopence byla prakticky od začátku,vycházky jsem měla 7:30-8:30 a pak 13-18.
Kontrolu jsem měla jednu,týden před nástupem na mateřskou a to přesně v 8:32

lotta1234
13. srp 2018

@martonina kdesi som citala, ze zvyknu aj volat na mobil, ak im nikto neotvara. tak si over, ci maju tvoj telefon a ked tak nechaj zapnute zvonenia.

martonina
autor
13. srp 2018

@lotta1234 no to by bylo idealni ale to slysim poprve

lenickakl
13. srp 2018

8:30 - 10:30, 13 - 17.. Kontrola 17:10

kkubikula
14. srp 2018

@mku lékárnu určitě neomluví,pokud má zakladatelka vycházky.Na to bych se určitě nevymlouvala.

kkubikula
14. srp 2018

@lotta1234 nevolají na mobil.Zvoni a popř.bouchaji na dveře.

lachtanice86
14. srp 2018

@mku no návštěva lékárny opravdu není omluva kterou by ji na ossz uznali. A pokud jsou to jediné peníze co zakladatelka má tak je dobře že si to hlídá. Ono jako postih je třeba i 5dnu snížení peněz

lachtanice86
14. srp 2018

@martonina s tím telefonem to není tak jednoduchý. To si měla nahlásit hned u dr na začátku aby to vypsala na neschopenku a ani tak to není jejich povinnost ti volat. Oni používají přeci jen hlavně ty zvonky

dancamich
14. srp 2018

Me kontrola sice neprisla, ale Brno je velke (bydlela jsem tam donedavna). Na to spani poradim doplnit zelezo. Mela jsem tu spavost u prvni dcery a preslo to.

dancamich
14. srp 2018

Kamaradce prisla kontrola - otevrela jim s novorozenetem v naruci. Kamarad zase uz tyden a pul pracoval, kdyz na nas byt zazvonili. Maji v tom krapet bordel :D

monikaa91
14. srp 2018

Holky a jak je to třeba přes svátky? Na Vánoce chodíme k našim a jsme tam do večera. Musím to nahlásit nebo myslíte, že přes svátky kontroly nechodí?

tulikiss
14. srp 2018

Kontrolor dostane jmena a adresy a nevi diagnozu. Chodi na "dva druhy" kontrol, na ty nahodne generovane pocitacem, vetsinou jde o cele ulice. a pak chodi na kontroly na udani. Pozor ano vetsinou chodi jen v pracovni dobe 7-17 protoze na prescasy nejsou prachy, ale pokud jde o udani tak muze klidne prijit v nedeli ve 20. Obecne mohou prijit Po-NE 6-22

@dancamich nerekla bych ze v tom maji bordel, ono taky zalezi jak rychle doruci pacient ukoncovat neschopenky na urad a tam taky chvilku trva nez to nekdo zada do systemu.

@monikaa91 jak uz sem psala tam by to bylo jedine na udani a pokud by dotycna hodne nasr.la sefa aby ji na svatky nekam poslal. 😀

oveckaluky
14. srp 2018

@monikaa91 Určitě nahlásit u doktora, chodí i o svátcích.

oveckaluky
14. srp 2018

@tulikiss Na pacientovi to nezáleží, neschopnost je ukončená už od doktora, který na OSSZ posílá ukončení. Na pacientovi je jenom, kdy pak dostane peníze, když to doručí pozdě, má je holt dýl, ale neznamená to, že přijde kontrola ještě po ukončení 😉

glimmer
14. srp 2018

manžel byl na neschopence od 12.6.2016 - 9.3.2018 a za tuto dlouhou dobu měl 3 kontroly, pokaždé přišel jeden a ten samý pán, manžel musel předložit OP a díl neschopenky co měl doma. vycházky měl 7-9 a 15-19 a kontrola přišla vždy kolem poledne, v pracovní dny. Večer a o víkendu ani jednou.

zavodnice
14. srp 2018

Byla jsem doma 3 měsíce po operaci. Vycházky jsem měla dvě a dvě hodiny, úplně debilně. Co jsem se mohla začít hýbat, byla jsem pořad v luftě, pes s vencenim nepocka. Kontrola nepřišla ani jednou. Slyšela jsem, že to píše doktor, jestli kontrolovat, ale mohl to byt kec.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru