Atrofie děloží sliznice. Jak posílit sliznici v děloze?

europa00
7. lis 2019

Prosím o rady a typy, po prodělaných kyretažích po samovolných potratech mi zůstala atrofická sliznice (je křehká) bohužel od té doby mám problemy s diskomfortem..svědění atd ...vedlo to k přemnožení gardenely..asi né nijak výrazně nemám výtoky ani zápach, ale je tam a je to neustály pocit diskomfortu...ráda bych nějak posílila svou sliznici aby se dokázala lépe branit, ale už fakt nevím čím? hormonální profil mám prý vpořádku co se estrogenu týče..je mi 36...ale už to asi nebude hitparada jako ve 20 pač po těch kyretažích mám o hodně slabší menses...byly i srusty v děloze odstraněny minuly rok..příští týden jdu znova na hysteroskopii at se mrkne jestli se to tam nevratilo...ráda bych pomohla sliznici lepe bojovat..nemáte tipy??? piju jetelový čaj, koupim kontryhel, beru lichořeřišnici...probiotika také...

už nevím co dál...děkuji za rady

lenickakl
7. lis 2019

po přečtení nadpisu mě hned napadl ten kontryhel, ale koukám, že už ho řešíš 🙂 já bych se na to asi zeptala i doktora, třeba taky něco poradí 🙂

sister05
7. lis 2019

@janyshka máte nápad?

europa00
autor
7. lis 2019

jo holky ještě dopíšu, ze po tom odstranění srůstu se mi vyrazně ulevilo..zaprve asi tim že to odstranil a za druhe asi tu dělohu napuštěnou roztokem tak vyplachl že diskomfort byl pryc..vše bylo jako driv bohužel do doby než jsem měla sex s partnerem (teda pri sexu ok uplna zmena ale par dní po nem uz se ozývly strazé známe pocity...přítel me určitě nakazil unovs jenže jsme to tzwehdy nevedeli, že vubec neco takového máme...chlapi jsou prenašeci bežně, a já nikdy nemela výtoky nic zadne ukazatele krom toho diskomfortu a bolesti pri sexu a to mi doktor rekl at se nedivim co mam za sebou at si zvyknu...takže jsem nemela paru že jsem nakažena nejakýma bakteriema do te doby jsem znala max kvasinky...a pak najednou streptokok, e-coli, a gadrenela..smrtelna kombinace..streptokoko i e coli uz jsou pryc 2 x testovano ale gardenela se drzi...všechny tyhle hruzy spustenby po první kyretaží..pak už slo vš do kytek a já jen dal potracela...potvrzeno ze problem je v deloze.

janyshka
9. lis 2019

Nitroděložní srůsty jsou bohužel nepříjemným následkem opakovaných kyretáží. Nicméně moje otázka je, jestli plánujete ještě těhotenství? Protože pokud ano, tak bych hned po rozrušení srůstů doporučila nasadit hormonální léčbu, aby sliznice hned začala růst a nedošlo k opětovnému slepení děložních stěn... Takže to k děložní dutině... Ohledně poševních zánětů, tak tady bych určitě doporučila probiotika a to jak polykací, tak i zaváděcí do pochvy... aby se obnovilo přirozené mikrobiální osídlení pochvy...
A pokud nebyl přeléčen přítel, tak přeléčit i přítele...ale předpokládám, že byl...
Jinak ohledně tohoto všeho ...mně trošku bije do očí recidivující infekce a potraty...určitě bych doporučila imunologické vyšetření. A dále trombofilní mutace a vzhledem k věku raději i AMH....njn já jsem taková doktorka šťouralka....ale mnohokrát se mi to vyplatilo 🙂

janyshka
9. lis 2019

A do pochvy bych doporučila konkrétně Gynoflor...má v sobě kromě probiotik i malé množství estrogenu, který působí lokálně na regeneraci poševní sliznice...

europa00
autor
11. lis 2019

@janyshka ahoj ahoj..ne ne já mám vše zasebou..uplne vše..od hgenetiky, imunolo v praze, hormonalniho profilu...proste vš jsem v poradku i embria byla...mám syna z predesleho vztahu bezproblemove tehu...s novým partnerem jsem otehotnela ten mesic vysazeni antikoncepce...- vsechny me tehu byly vlastne na prvni štuch...no ale bohužel bylo nějake zamlkle ale ma deloha ho držela nekrvacela jsem nic tak mi rekli ze kyretaž...nevedela jsem moc o rizicich a hlavne me ujistocvali ze se fakt nic nrmuze stat ze když to tam necham muzu dostat zanet delohy..tak jsem poslechla
jenze po hkyretazi jsem vzdy tyden pred menses po sexu zakrvacela resila to s gnejkologem ten mi rekl ze o nic nejde )itiot nejvetsi) a ze muzu normalne tehotnet..takže jsem se za 3 mesice pokusil a bum hned tehu..jenze v 7 tydnu )nedal mi po te predesle kyretazi nic ani utos nic) jsem po sexu zacala krvacet a potratila...znova kyretaz to uz me nutili a rvali ze musim...opet jsem pod tihou a psychickem rozpolozeni poslechla...pak jsem si dal 7 mesicu pauzu ze se dam dokupy a oblitala si vsechna vysetreni prave imuno, genetiky atd vse co jsem psala )já naopak jsem byla velice chytlava ...proste co nechraneny sex to tehotenstvi) a jeste jsem se asi 7 doktoru ptala jdstli mi nemoihli nicx udelat s delohou, že jsem v poradku a že mudsi byt duvod že potracim..oznacili me za vlblazna ze s delohou fakt nic nemam ze by to videla na ultrazvuku--kecy v klecy...jenže když ti 7 doktou řekne že neeee..tak jsem jim veřila...po 7 mesicich tehu jedno v deloze druhe ve vejcovodu..v deloze jsem ho potracela ve vejcovodu se vyvyjelo...tak asi tak skoncila jsem s kyrataci a bez obou vejcovodu....takze neplodnaaa....nastesi i kdyz pozde v ivf centru me podporil pan doktor vrana v teorii o poskozene deloze a posla me na ghystetoskopii ..a ejhle 1/3 delohy srostla a atrofie sliznice ..alespon jsem dekoval bohu že se prislo na problem ale bohužel jen prislo nikdo to nelecil....do toho se na me prenesli streptokoci, alagaciae..atd proste bordel o kterem jsem do te doby ani neslysela a nevedela ze to mam----pac jsem nemela vytoky nic..jen diskomfrt a bolest pri sexu a to mi dokrori rekli at si zvyknu, ze je to z toho co mam za sebou .( houbelec tu bolest zpusovovaly ty bakterie...nooo takze jsem ve fazi kdy se nam podarilo dostat pryc streptokoka a alagaciae ale asi pod tihou antibviotik se rzmnozila gardenela sice na 1 krizek ale byla tam...beru ted entizol i probiotika...zavadim si na noc vytagin C, kapu lichořeřišnici aby se nevratil streptokok a beru probiotika ...na patek tento jsem objednana na hysteroskopii delohy znova..pac chci vedet co se za ten rok a pul zmenilo...a prave s nim probrat tento problem te sliznice o kterem pisu...jak zpravit tu atrofii..jestli aslespon na cas nasadie estrogen atd...jo a ten gynoflor je na predpis a zeptam se na nej dekuji

europa00
autor
11. lis 2019

@janyshka jestli se pokusim o nativni cyklus ivf je zatim ve hcvezdach..to bych musel mit jistotu ze se opravdu vyresil problem s mou sliznici a delohou..urcite to ted budu intenzivne resit, je mi 36 vajicka se mi tvori jak na bezicim pase..ovuliji kazdy mesic...necitim se jeste do stareho zelezs ..jen bohuzel mi chybi spojnice mezi vasječnikem a delouhou .-(