Buněčné změny na čípku 2x za sebou. Máte zkušenost, jak se to řeší?

gabcinas
29. čer 2023

Ahoj holky,

chci se zeptat na Vaše zkušenosti. Volala mi teď sestra z gynekologie, že mi vyšla opět špatně cytologie - buněčné změny na čípku. Už mi to takhle vyšlo jednou, tak jsem šla na kontrolu po 5ti měsících a teď znovu stejný nález. Prý se to nezhoršilo, je to úplně stejné. Tak mě poslala do té laboratoře, kde to vyhodnocovali, prý mi tam udělají stěry znovu a rozhodnou se, co to je. Ptala jsem se na nějaké podrobnosti, ale sestřička řekla, že je to nelze říct. Prý se ale nemám bát.

Máte s tím některá zkušenosti? Doufala jsem, že to za tu dobu vymizí a ono nic.

Měla jsem určité problémy, ale ty se velmi zlepšili s HA a při kontrole paní doktorka řekla, že je vše v pořádku. Máte některá také takové změny? Co to znamenalo a jak se to u Vás řešilo?

Díky moc! :srdce:

lencaa11
29. čer 2023

@gabcinas chtělo by vědět jaký nález vyšel z cytologie může to bejt jen lehká změna a nebo těžší změna asi bych zašla na lékařem a chtěla vědět víc a podle toho uvidíte a třeba bych se sním domluvila zda by poslal na vyšetření čípku lepší pohled a HPV test ...

petulles
Autor odpověď smazal
Zobraz
hezz17
29. čer 2023

No hlavne vysledky ma sdelovat doktor, zejo…

gabcinas
autor
29. čer 2023

@lencaa11 to on mě poslal, na další vyšetření do té laborky… Ale že není schopen říct podrobnosti, nevím no. Přijde mi, že je úplně v klidu. Ale zas to asi něco znamená, když mi to už 2x po sobě vyšlo takhle blbě. Chjooo :(

lichozroutsudy
29. čer 2023

@hezz17 Mně také volala sestra, když mi vyšel ten průšvih. Já měla AGC-NEO, což je objektivně asi ten nejhorší nález prekanceróz, tak asi nebyl úplně čas řešit, kdy bude mít čas dr. Prostě jak to přišlo, tak volali a rovnou mě lifrovali do CGOP. A byl to pak velký fofr.

@gabcinas Pokud je výsledek stejný jako minule a už předtím se to řešilo jen observací, tak budeš mít nějaké lehké změny na čípku, nejspíš LSIL, tedy low grade (málo rizikové změny). Nestresuj se a počkej na konzultaci u dr. A hlavně se vyser na Google. Nic tím neurychlíš a akorát si zabordelíš hlavu zbytečně.

lencaa11
30. čer 2023

@gabcinas tak to je lékař na dvě věci by měl řešit ON s vama a říct vám co vám vyšlo a jak se to bude řešit a proč vás posila do laboratoře 🤔 me volala sestra at přijdu za dr že chce semnou probrat výsledky testů a to samé sestra po konizaci řekla ať přijdu vždy vše má řešit lékař uvidíte v té laboratoři co vám řeknou a jinak jak píšu pro svůj klid bych si nechala podrobne kouknout na čípek atd...

izz76
30. čer 2023

@gabcinas Mám současnou zkušenost,horší cytologii mám střídavě už 2roky,na kontroly chodím po 4-6 měsících.Doktor pokaždé říká,ze to nic není,jen se to musí sledovat. Teď po poslední cytologii výsledek zhoršeny,ve zprávě bylo možné hsil,abnormální buňky,kontrola za 3mesice. Doktor mě pozval dříve a provedl vyšetření kolposkopie,teď čekám na výsledek histologii. Taky mi nic poradně neřekl a choval se jako by skoro o nic neslo. Kdyby neexistoval googl,tak jsem v klidu a nic netuším.🤨

lencaa11
1. črc 2023

@izz76 u vás pokud neodebral kousek čípku (biopsie ) a delal vám jen to vyšetření ze kterého je hned výsledek tak to vám z hystologie nemá co přijít maximálně bral štěry a to vám přijdou výsledky z laboratoře jinak bych doporučila zajít co COP centra pokud už máte z laboratoře napsáno možná HSIL to už je na pováženou to jsem měla po konizaci výsledky z hystologie závěr CIN 2 HSIL