Celiakie, těhotenství, potraty. Máte zkušenost?

kifsepixam
19. led 2014

Ahojte holky, rada bych slyšela Vaše názory. Před dvěma lety mi byla z biopsie střev diagnostikována celiakie, úplně náhodně, jediný problém zácpy a nedostatek B12, po roce dodržování bezlepkové diety byla kontrolní biopsie střev v naprostém pořádku. Pak opět normální strava na doporučení lékaře a otěhotnění a v 21. týdnu potrat (přestalo bít srdíčko, špatný pupečník, problémy na placentě, miminko menší než být mělo), teď kontrolní biopsie střev a hodnoty hraniční. Krevní testy již třikrát negativní. Doktor říká, že není nutné dodržovat bezlepkovou dietu, ale já se bojím, že když opět otěhotním, tak zase potratím. Takže nevím co mám dělat. Dodržování diety pro mě je dost stresující a líp jsem se necítila ani psychicky ani fyzicky, ale nechci nic zanedbat, ať se to neopakuje. Co myslíte? Máte někdo podobnou zkušenost?

uztotakbude
31. led 2015

@michaelka83 Nenasazovat dietu. Kdybys to udělala, tak se to projeví na testech a nic by na nich nezjistili, zkreslilo by je to. Do provedení testů jez normálně vše.

michaelka83
31. led 2015

@uztotakbude A jaké testy mi budou dělat?

uztotakbude
31. led 2015

@michaelka83 Prvořadě z krve. V těhotenství se asi vyšetření sondou odběrem vzorku ze střeva dělat nesmí, takže jen odeberou krev. Pokud sondu přece jen budou dělat, tak strčí hadici skrz krk do žaludku a střeva a odeberou malý vzorek tkáně střeva a vyšetří pod mikroskopem. Stejně pokud celiakii máte, tak se střevo bude hojit nejméně půl roku, tj. v těhotenství už stejně i při držení diety rozhodně nepřejde riziko, nebo problémy ze dne na den. Nebojte, moje mamka má celiakii taky, přišli ji na to až už měla obě děti v pubertě a přitom problémy měla od mládí. A obě děti donosila....

michaelka83
31. led 2015

@uztotakbude Děkuju za uklidnění. O mě se nebojím, podstoupím vše co bude potřeba, ale bojím se o prcka☹ aby měl všechny živiny co potřebuje a aby nehrozil potrat, jak jsem se na MK dočetla☹

alkapinka
3. pro 2016

ahoj zeny a devcata.. mam takovy problem.. jsem celiatik a dietu dodrzuji zvlast ted kdyz jsem tehotna(to jsem skoro hystericky prisna) celiakii uz mam pomalu 10let takze nemam problem s dodrzovanim.. ALE moje otazka.. jako tehotna jsem zacla trpet na zacpy(ne ze bych nevytvorila vytvor, ale nedostanu ho ze sebe:-/ .) na zachode tedy nesmirne trpim.. a dnes jiz po druhe ze me slo silene krve- z konecniku😦.. pkprve jsem to presla ze jsem asi byla moc urputna.. ale dneska?.. skoro cucky.. dr. je az od pondelka, mam jet zitra na pohotovost? asi jste to zadna nemela ze? ☹