Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

anit6
9. lis 2009

pavelka- já nemám zkušenost s poradnou a ani nevím co by tam mohli poradit nového když o této nemoci nic moc neví. kromě hormonální léčby nebo lapara asi nic nového neřeknou. Já jsem teď objevila novou metodu léčby endometriozy, ale dělají to zatím jenom v Polsku a něco málo na Slovensku, jmenuje se to naprotechnologie. Psala jsem jedné doktorce a uvidím co mi napíše. Je to nějaká léčebná metoda z USA. No jsem též zvědavá co to bude. Až něco blíž zjistím, tak to tady pisnu!Pokud půjdeš do poradny, tak prosím pisni co to obnáší a zda ti nějak pomohli 😎

luckamb
9. lis 2009

Ahoj, já bohužel taky o žádné poradně nevím. Ale jestli o nějaké víš, tak neváhej a objednej se. Za to přece nic nedáš.

w_h
9. lis 2009

markuska:
ahoj, mooc gratuluju k narozeni holcicky, at vam pekne roste a brzo ji poridite sourozence
ja jsem taky zvedava, jak se endometrioza bude chovat po porodu
jedna kamoska pak otehotnela znovu spontanne, uplne v poho, tak drzim palce

pavelka:
ja chodim k apolinari
http://apolinar.vfn.cz/index.php?grp=58&pag=81
zavolej si, objednej se, neni problem
chodim k as. Fantovi

pavelka
9. lis 2009

w-h děkuju za kontakt. Tuhle poradnu jsem měla na mysli. Měla se otevírat i tady u nás v Liberci, ale jaksi k tomu nedošlo ☹ Vzhledem k tomu, že jsi těhotná tak asi měla své úspěchy 😉 Mě by pro začátek stačilo, kdyby mi pomohli od té šílené bolesti...

w_h
9. lis 2009

pavelka:
u nas taky otevreli centrum, ale tohle jsem nasla na netu, zavolala, objednala, maji tu pozitivni pristup
udelali mi laparoskopii a pak jsem otehu 🙂
urcite tam zajdi
drzim palce

pavelka
9. lis 2009

w-h jak dlouhou měli objednací lhůtu?

w_h
9. lis 2009

nabidli mi termin snad skoro za 14 dni

w_h
9. lis 2009

jo to myslim laparoskopii, ale dostat se do ambulance muze byt mozna tak mesic

pavelka
9. lis 2009

Ach jo. Tak uvidíme jak rychle se odhodlám tam zavolat ☹

w_h
9. lis 2009

pavelka: zavolej hned zitra, je tam porad stejna sestricka
na co cekat, kort kdyz mas bolesti!

pavelka
9. lis 2009

w-h já sama nevím čeho se bojím, proč otálím? ☹ Asi je to těma zkušenostma s místníma dr. kteří mi dají nanejvejš léky na bolest a tím to pro ně končí...

w_h
9. lis 2009

pavelka: koukej tam zavolat, a zitra mi reknes, na kdy te obejdnali!
mozna se ti ulevi jenom tim zavolanim, ze se neco deje
psychika je taky hodne dulezita!

luckamb
10. lis 2009

pavelka: někteří doktoří jsou fakt na zabití. Já ke svému chodila rok s tím, že mám v třísle (přímo v míste kde je vaječník) bouli a že mě to bolí a roste to. ROk mi říkal, že to je tuková boule a při mojí poslední návštěvě, když jsem se ho zeptala, jeslti si mám teda zvyknout, na to že to bolí, tak mi řekl že jo. A představ si byli to srůsty, který už mi právě prorostly až do dutiny břišní, což se zjistilo na laparce. Kdyby mi rok netvrdil, že je to tuková boule, že on by s tím nic neděla, že do toho nemám zbytečně řezat.....no jo no. Ale tak hlavně že to je pryč. TAkže neváhej a volej.

adelain05
10. lis 2009

Ahoj, byla jsem tu naposled v únoru nebo v březnu a mám na váz prozbu.Jsem po 2 laparoskopii a byl mi navozen přechod Dipherelinem. Endometrioza 1. a 2. stupně na pobřišnici a vaječníku.Léčba má být půl roku a chci se zeptat jaké s ním máte zkušenosti.Je ta léčba fakt úspěšná, nebo mám zas počítat, že se to vrátí.Díky

adelain05
10. lis 2009

pro w_h: já mohu doporučit apolinář MUDr Hrušková- je fakt skvělá doktorka. Ví o čem mluví a co léčí.

w_h
10. lis 2009

adelain:
to byla asi zpravicka pro pavelku
ja chodim k as. Fantovi
endometrioza 3.stupne, v celym brise, vsechno ani neodstranili a pan doktor rikal, ze prechod je zbytecnej
kazdopadne, pokud po lecbe neotehotnis, tak se to asi zase vrati

veria
10. lis 2009

W-h, a ty jsi otěhotněla bez přechodu pomocí IVF nebo normálně? Vím, žes to tady asi už psala, ale zapomněla jsem to 😉

w_h
10. lis 2009

veria:
normalne - musim zaklepat - tuk tuk tuk
a mam kamosku, ktery se to taky povedlo

adelain05
10. lis 2009

w_h: To mi ani neříkej. Děti mám už dvě (4 roky a 1 rok). Vím ,že vy se tu snažíte bojovat o mimčo, ale mě se rozjela po druhém porodu. Do té doby jsem nevěděla , že nějaká endometrioza existuje.Za 8 měsíců jsem měla dvě LPSK a bojím se, že se to opět vrátí. Třetího prcka zatím fakt neplánuji. Ty dvě mi dávají docela dost zabrat. as Hrušková sice těhotenství navrhovala, ale obě holky jsem měla sekcí, takže moc brzo na třetí. Taže asi opět zkončím u těch šílenejch bolestí a problémů ☹

olive
11. lis 2009

Adelain- treba zrovna u tebe bude lecba uspesna. Kazda jsme jina a reagujeme ruzne. Co se lecby tyce Dipherelin je ucinnejsi nez antiko. Pokud to nezkusis tak nebudes vedet. Hodne stesti.

luckamb
11. lis 2009

Ahoj holky,
tak na kontrole včera všechno v pořádku a teď už by tomu nemělo nic bránit a na testu // by měli být raz dva. No pokud se nezadaří do jara, tak pak už bychom museli jít někam do centra a začít řešit umělé a takové ty věci. Ale řekla jsem, že půl roku tomu prostě chci dát. A věřím tomu, že to vyjde. Myslím,že už mi doktoři pomohli dost a už to zvládneme sami.

olive
11. lis 2009

Luckamb - preji hodne stesti a a at se ti brzo zadari.

luckamb
12. lis 2009

olivie: děkuju moc

misanda
13. lis 2009

ahoj holky,

tak jsem doma z druhé laparo...během dvou měsíců mi endometrioza naplnila vaječníky tekutinou, začaly mi vaječníky přirůstat ke stěně a pustila se mi i do vejcovodů. všechno naštěstí šlo ještě odstranit, ale prý jsem přišla za 5min 12. teď jsem nadopovaná Zoladexem a půjdu ještě minimálně na jednu nebo i dvě dávky...tak snad už tohle zabere. Vtipný je, že antikoncepce mi na rozšiřování endo nezabrala 😉

misanda
13. lis 2009

Lucí, vy to zvládnete, já vám věřim a držim všechno co mám!!! 🙂

veria
13. lis 2009

Misando, a jak ti tuhle hrůzu ještě před laparkou zjistili?? 😕

misanda
13. lis 2009

veria : no, mě akorát zjistila mudra, že mám tekutinu ve vaječnících a že s tím mě stimulovat na IVF nebude, že musim prvně na vyndání. laparo mi dělala přímo ona...a našla vevnitř všechno to, co jsem psala nahoře - urz to vidět nebylo...takže drsný...ale snad už to bude ok...a příští rok na jaře nás čeká IVF boj...

olive
14. lis 2009

Misando - to je teda sila, ze za dva mesice se ta edomrcha takhle rozjela, i pri brani antika. Nastesti, ze to doktorka chytla zavcas. Dej se rychle do kupy, a na jare hura do IVF.

Anit - jakpak je? Uz jsi neco zjistila o te Naprotechnologii? Na ceskychstrankach nic neni.

anit6
18. lis 2009

Olive- ta naprotechnologie je metoda z USA, v celé Evropě je 13 kvalifikovaných lékařů, kteří se tím zabývají. 4 lékaři jsou v Polsku, dokonce se tam otevírá klinika někde v Lublinie, jeden lékař má být na Slovensku, ale k tomu jsem nic nenašla. Na polských stránkách jsem se dočetla, že tato metoda je uspěšnější než IVF, udává se 80% úspěšnost. Spočívá v tom, že se po dobu 3 měsícu pár sleduje a zapisuje všechny pocity a problémy, které mají každý den. Po těch třech měsících se stanoví způsob léčby. Moc to tam není rozepsané v čem to přesně spočívá a když něco najdu, tak to je napsané tak, že bych musela mít slovník. Našla jsem na netu kontakty na lékaře a jedné doktorce jsem volala. 25.11 je nějaké sezení v Polsku a pak dle domluvy. Když tak si najeď na polský google www.google.pl a napiš naprotechnologia , možná, že z toho něco pochopíš. Je to pry levnější od IVF a údajně do 2 let otěhotní i takové páry co nemohli vůbec! Poláci to hodně podporuji, protože to podporuje i kostel, tak se prosím nelekni těch všech keců kolem. Myslím, že tady u nás o tom nikdo nic neví.Ptala jsem se svého lékaře a psala jsem nějakému odborníkovi na IVF, ale nic o tom neví. Kdybys na něco narazila, tak pisni kuknu. zatím pa

myskaaaa
18. lis 2009

Ahoj,
taky jsem chodila k Apolinari k Mudr. Hruskove, je uzasna, odoperovala me a do par mesicu jsem spont.otehotnela (po 5 letech snazeni), takze take doporucuji....jen se desim po porodu jestli se mi to zase rozjede...
Drzim vsem pesti..