Gennet či nový gynekolog? Netuším, jestli probíhá ovu

sicilka
2. lis 2015

Ahoj, prosím o radu. Začala jsem chodit do Gennetu jelikož mám strašně rozházené cykly a od června se snažím otěhotnět. Problém je v tom, že vůbec netuším jestli ovu probíhá a když už ano, je to třeba až 37DC. Můj gynekolog to řešit nechtěl, takže jsem šla do Gennetu, kde začali okamžitě řešit IVF atd a chtěli posílat manžela na spermiogram (ten o tom nechce zatím ani slyšet) Prozatím mi vzali pouze krev a řekli, že bez výsledku spermia na konzultaci další k paní doktorce nemůžu. Takový přístup moc nechápu, nechci okamžitě uměle oplodnovat a už nevím s kým teda problémy cyklu řešit, když v CAR jsou až tak radikální a gyndař zase řešit nechce vůbec..:/ Proto můj dotaz zní s kým tedy řešit tyto problémy?

martinkka
2. lis 2015

V CARu řeší většinou problém otěhotnění u páru, proto chtějí poslat manžela na spermiogram a pak by se podle vašich výsledků rozhodli, jak to řešit a co dělat. Určitě není jediná možnost jen IVF, ale třeba i IUI,..., ale to opravdu záleží na tom, jak jste na tom ty i manžel. Jestli chceš řešit svůj cyklus a manžela zatím vyšetřovat nechcete, tak bych změnila gynekologa a nechodila bych do CARu. Záleží taky na tom, kolik máš let a "jak moc na miminko" spěcháte. Je možný, že se gynekologovi cyklus srovnat nepodaří nebo se objeví nějaký problém, nebo může mít problém i tvůj manžel, pak by vás stejně poslal do CARu, akorát by se to tím protáhlo. Škoda, že není manžel ochotný jít na spermiogram

pety91
2. lis 2015

Já si myslím, že odpoveď byla vyčerpávající a perfektní. Jen bych dodala , že většinou asi by to gynekolog/žka měla být schopna vyřešit.

sicilka
autor
2. lis 2015

Moc děkuji, zkusím ještě zapracovat na manželovi, jsme ještě mladí, proto to nechci hrotit a on taky ne, ale chci prostě jen vědět, že v mém těle vše funguje jak má a zda ovulace funguje jak má, když nemenstruuju vůbec pravidelně.. :/ Nesnažíme se extra dlouho, ale po i po těch pár měsících začínám být nervozní:/

martinkka
2. lis 2015

Tak pokud jste mladí, máte "relativně" dost času, tak bych asi spíš nejdřív změnila gynekologa, aby srovnal cyklus, případně vyřešil problém s ovulací. Pokud by se stále nedařila, ukecala bych manžela. Taky mi trvalo dlouho ukecat manžela, aby šel na spermiogram. Ale když viděl, že lítam pořád k doktorovi, sleduje mi ovulaci, beru tablety a chodim na injekce a nedaří se, tak šel 🙂 a to původně říkal, že tam nikdy nepůjde