Hladina prolaktinu - stále se nedaří srovnat

zdenulka2910
21. dub 2017

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s prolaktinem. Před půl rokem mi zjistili,že mám vyoskou hladinu a proto se mi nedaří otěhotnět. Chodím každý měsíc na odběry a nyní už druhý měsíc co mám hladinu zase nízkou. Měla některá z vás taky problémy,než se hladina srovnala? A podařilo se některé otěhotnět i při nízké hladině?

vercaxxx
21. dub 2017

Ahoj, uplne nerozumim dotazu. Kazdopadne ja mela vysokou hladinu prolaktinu, dostala jsem na to prasky a asi po trech mesicich od prvni navstevy jsem byla tehotna ;)

zdenulka2910
autor
21. dub 2017

@vercaxxx myslela jsem to tak,zda je možné otěhotnět i když hladina prolaktinu je snížená 🙂. Dočetla jsem se,že když je hladina zvýšená,tak nelze otěhotnět a nikde na netu jsem se nedočetla co se děje když je snížená. Snad je to trošku srozumitelné 😂

vercaxxx
21. dub 2017

@zdenulka2910 jasny 🙂 zvysena hladina otehotneni blokuje, takze kdyz hladina poklesne, je vse pripravene 🙂 A s tehotenstvim hladina prolaktinu opet stoupa, ale to uzbje v poradku ;)

be_ruska
22. dub 2017

Ja mam taky zvýšenou a beru na to prášky. Ale zatím se teda nedaří. Asi to nebude jen tím....

keksikova1
22. dub 2017

Nizka hladina v tomhle smyslu ničemu nevadí,problém je vysoka. Nízký prolaktin nikdo neřeší, není třeba 😉

123kuk123
26. čer 2017

Ahoj, jak se ve všech diskusích dočítám, tak jsem celkem překvapená, že lékař ihned nasadí léky na zvýšený prolaktin. Již třičtvrtě roku se snažíme o miminko, bohužel bezvýsledně. Když jsem to řekla na gyndě po pár měsících snažení doktor hned zareagoval, že zkusíme udělat odběr na hormonální profil. První odběr se uskutečnil v lednu a byl zvýšený prolaktin, za měsíc kontrolní odběr znovu, protože první odběr mohl být zkreslen (stres, atd..), druhý odběr zase zvýšený prolaktin přes 1800, ale štítná žláza v pořádku (z odběru krve). Ihned mě poslal ze žádankou na endokrinologii. Na endokrinologii zjištěná zvětšená štítná žláza na sono- nasazen letrox 50. Bylo mi řečeno, že špatně fungující štítná žláza může mít vliv na zvýšenou produkci prolaktinu a první se musí zaléčit a pak se uvidí co s tím prolaktinem. Po 3 měsících opět kontrolní odběry, prolaktin sice klesl na 1100, ale je pořád vysoký- proto jsem byla odeslána na magnetickou rezonanci, která mě čeká v červenci, ale léky na snížení prolaktinu mi nikdo nepředepsal, protože se musí zjistit nejprve příčina proč se to tak děje. :? navíc mě ještě trápí příliš dlouhá menstruace 😕 většinou trvá tak 14 dnů- příliš dlouhé špinění 1-2 dny příliš silná a pak zase špinění už mě to tak rozčiluje a pořád se to nějak nechce urovnat :( :( kdyby měl někdo podobné zkušenosti budu ráda za jakoukoliv odezvu 🙂