Mám pravidelnou MS, ale nedaří se mi otěhotnět

ellena24
9. dub 2019

Ahoj holky, zajímalo by mě jestli jste na tom některá podobně, nebo jste byly a jak to dopadlo.... Snažíme se o dítě, mám problém s čípkem a tak je žádoucí otěhotnět co nejdřív, bohužel se nedaří. Přitom menstruace je pravidelná, trochu slabší ale údajně síla menstruace prý nemá význam, ovulace podle bt i ovu testu probíhá... Jsem teď objednaná k doktorce kde budeme řešit co dál, ale zajímají mě vaše zkušenosti...diky

urtica
9. dub 2019

@ellena24 Podle profilu se snažíte od ledna 2019...?

ellena24
autor
9. dub 2019

@urtica nene už to bude rok, jen minulý rok jsem to ať tak neřešila a nechávala volný průběh...

lachtanice86
9. dub 2019

Pokud uz je to rok tak zjistit pomocí folikulometrie zda opravdu probíhá ovulace, případně hormonální profil a chlap na spermio.

loylii
9. dub 2019

@ellena24 u mě slabé krvácení znamenalo nízká sliznice. Což je pro otěhotnění problém. Vajicko se nemá kam zavrtat.. Pomohl Kontryhel čaj a lék Duphaston. MS měla úplně jinou silu pak.

ellena24
autor
9. dub 2019

@lachtanice86 díky za odpověď... Měřím i bt.... Podle toho ovu probíhá pravidelně....

ellena24
autor
9. dub 2019

@loylii díky za odpověď.... Já kontryhel zkoušela ale prodloužil mi cyklus z mých pravidelných 28 dní na 36, tak jsem s ním přestala.... Tak, že bych mu dala ještě šanci...

hasara33
9. dub 2019

@ellena24 v první řadě doporučuji poslat partnera na spermiogram 😉 snažili jsme se rok a půl, u mě také ovulace dle testů a BT probíhala i když menstruaci jsem měla slabou a nepravidelnou ...nakonec byl problém u manžela, přeji hodně štěstí

blondynka400
9. dub 2019

@ellena24 slabá menstruace nemusí znamenat nízkou sliznici, s kterou nelze otěhotnět. Každá žena to má jinak, já vždy měla slabé krvácení, sliznice tedy nikdy nic extra nebyla. Ale i tak mám bez problémů dvě děti a sliznice po oplodnění vždy reagovala tak jak měla 🙂 Na kontryhel bych se vykašlala, ale taky je otázka, jak si ho brala... Zkus radši jeřáb ptačí, na podporu otěhotnění je lepší 🙂 Jinak jak už tu holky psaly tak určitě spermio pro partnera.

ellena24
autor
9. dub 2019

@hasara33 díky za info 🙂 no tak uvidíme....

ellena24
autor
9. dub 2019

@blondynka400 děkuju za odpověď holky.... Příští týden jdu k doktorce tak se s ní domluvím... Kam nás pošle...

merope
9. dub 2019

Rok snažení bez výsledku je indikace k návštěvě centra asistované reprodukce. Tam ti (vesměs na pojišťovnu) udělají všechna vyšetření - nejenom spermiogram partnera, ale i zkontrolují ovulaci ultrazvukem, hladiny hormonů, pošlou tě na imunologii (pokud neumí sami), zkontrolují průchodnost vejcovodů, možná i genetiku a potom můžete začít řešit, co dál právě podle toho, co zjistí. A možná zkusíte inseminaci - IUI, která by měla být zdarma na pojišťovnu a je to nejméně invazivní metoda a pokud nezjistí problém, může to stačit.

loylii
10. dub 2019

@ellena24 pila jsem pouze 5.-15 den cyklu čtyři mesice po sobě. A Duphaston se bral 16.-25 den. Po ovulaci.

marketa1218
10. dub 2019

Určitě doporučuji po roce snažení projít vyšetřeními, jak už tu holky několikrát psaly. Hormonální profil, folikulometrie, partner spermiogram. Také jsme tím prošli a manžel měl špatné spermie, takže mu lékař nasadil vitamíny a na druhém spermiogramu výsledky ukázkové. Já zase bojuju se štítnou žlázou, tam také chvíli trvalo než se povedly hodnoty dát do normy. Ale zhruba po dvou letech k nám miminko přišlo přirozeně 🙂 Teď jsem v 19tt, takže určitě začni řešit alespoň ten základ. Já jsem žádnou kliniku asistované reprodukce nechtěla, věřila jsem, že to přijde a taky přišlo. Hodně dělá i psychika. Držím palce 🙂

petulejan
10. dub 2019

@ellena24 kontryhel je pro úpravu cyklu,ne k otěhotnění. na to skus spíš vitamíny,selen,zinek...

vitezove
10. dub 2019

@ellena24 njn, my se snažíme 3 roky. Od loňského roku jsme v péči centra asistované reprodukce. A stejně to nejde. Po IVF otěhotním a hned potratím. Takový je prostě život, nespravedlivý.

ellena24
autor
10. dub 2019

Holky díky za reakce, příští týden jdu ke své doktorce.... Potřebuju na vyšetření žádanku nebo jak to funguje?

vitezove
10. dub 2019

@ellena24 nepotřebuješ nic. Buď tě na krev pošle vysloveně tvoje gynekoložka a nebo můžeš rovnou do jakéhokoli CARu a nechat se vyšetřit tam. Doporučení nepotřebuješ.

hermij
11. dub 2019

@ellena24 Zkus nasdílet záznam těch bazálních teplot. Třeba z toho něco vyčteme 😉
A pokud k doktorce, tak nejlépe na hormonální profil, který se dělá 3.-5. den cyklu, tzn. 1. den cyklu je první den pravé menstruace.

ellena24
autor
11. dub 2019

@hermij ahojky, díky za tip, mě dnes sestřička od doktorky tvrdila, že je možné že mi vyvolat ovulaci gynex v kombinaci s inofolicem, myslíte že je to možné?

ellena24
autor
11. dub 2019

taky je můj graf z minulého cyklu.....kdy jsem začala brát gynex

ellena24
autor
11. dub 2019

@hasara33 děkuju 🙂

hermij
12. dub 2019

@ellena24 Kdy jsi ho začala brát? Gynex obsahuje směs bylin, které spolu "nějak" působí. Mnohé z těch bylin působí jako fytoestrogeny, sice potřebujeme, aby nám estrogen fungoval, ale když je ho moc, tak to může způsobit, že se ovulace oddálí, anebo dokonce neproběhne. Zdravá žena nepotřebuje užívat byliny. Na tomto záznamu ukazuješ krásný zdravý cyklus, s ovulací mezi 13.-14. dnem cyklu. Luteální fáze 15 dní, což je famózní. Velká škoda, že se nezadařilo. Před ovulací máš docela nízké teploty, taky MS je krátká, píšeš, že i slabá, takže možná, že zrovna u Tebe ten Gynex nevadí, třeba podpoří větší nárůst děložní sliznice. Ale raději pokračuj se sledováním, kdyby se něco změnilo, tak ho vysaď. Inofolic je jenom vstřebatelná kyselina listová, raději doporučuji přípravky jako Chytré miminko, Superfolin, Femibion... kde je zároveň více vitaminů a minerálů. Ale už i ta B9 je hodně důležitá pro průběh cyklu. Plodnost podporuje hodně i vit. B6 (nutno pro vstřebávání užívat s hořčíkem). Mimo ženské byliny podporuje nárůst děložní sliznice a ovulaci mateří kašička. Buďto přímo od včelaře, někde v bio kvalitě, nebo třeba v přípravku Sarapis Plus+ (ano, na obalu je psáno pro ženy v klimakteriu, ale jde o složení, ne co píšou na obalu :D ). Krásný záznam, ať se zadaří 🙂

ellena24
autor
12. dub 2019

@hermij ty jo moc děkuju za super prinosnou odpověď 🙂 fakt moc děkuju 🙂

ellena24
autor
12. dub 2019

@hermij a vy se snažíte o mimčo nebo už čekáte? 🙂

hermij
12. dub 2019

@ellena24 Já raději používám termín "jsme otevřeni miminku". Zatím krátce, měla jsem docela stres v práci poslední měsíce, tak to nešlo asi proto, zkrátila se mi luteálka, špinila jsem, vrátila se mi bolestivá MS, hrozně mě bolela záda... už se sebou ale pracuju a lepší se to 🙂 Myslím si, že si k nám už brzy najde cestu, vypadá to, že jsme oba zdraví, ale kdyby se náhodou časem ukázalo, že se mu nechce, anebo že děti mít nemůžeme, tak se svět nehroutí a žádné umělé cesty nebudeme volit. Možná adopci. Ale milující se pár ke štěstí dítě nepotřebuje. To právě to dítě má přijít do toho štěstí a lásky, aby tím bylo obdařeno 🙂 V poslední době se víc zajímám o psychosomatiku a něco na tom bude, když tu pročítám ty různorodé, kolikrát až zázračné či tajemné, příběhy 🙂

ellena24
autor
12. dub 2019

@hermij tak to jsme na tom podobně, minulý rok jsme byli otevření miminku ale dvakrát jsme se stěhovali, stavěli barák, plánovali svatbu tak si říkám že se do takovyho blázince mincu nechtělo :D ale teď už by jsem ráda i vzhledem k tomu že mám problém s čípkem tak mi bylo řečeno čím dřív tím líp.... Teda ale ty působís tak neskutečně vyrovnaně to je neskutečný 🙂 jenom od tebe čtu příspěvky a hned je to nějaký všechno jasnější...

hermij
12. dub 2019

@ellena24 Taky to byla cesta 🙂 A jsem ráda, že jsem dodala trochu nálady a motivace 🙂

ellena24
autor
13. dub 2019

@hermij to tedy dodala!!! Dekuju