Impetigo u 3měsíčního syna

luciealb
17. srp 2017

Prosím o radu nemáte někdo zkušenost s Impetigem u 3 měsíčního mimca??dneska nám ho potvrdila kožní 😟😟muzu za to ja?mohla jsem něco udělat špatně?malej je v cistu...myji si ruce než ho beru atd...dostal Farmikoin máme 2 krát denně mazat
..co muzu ješte udelat proto aby mu to co nejdriv zmizelo a aby to nechytl starší syn?předem díky za všechny odpovědi...

hojda
17. srp 2017

to mohl chytnout třeba u dr. na prohlídce..... Nám dal dr. jinou mast, ale je pravdě ,že to bylo skoro u tříletého dítěte, tak bych mazala tím Framikoinem. Možná budou i nějaké homeo, která by mohla hojení urychlit.

luciealb
autor
17. srp 2017

@hojda u dr jsme byli 7.8 naposledy a buď je v kocare nebo doma😟jinak díky za odpověď...jak často to mám mít?nebo jak se mám o to starat abych mu to neroznesla?mám ještě staršího syna bojím se že to chytne 😕😔

hojda
17. srp 2017

@luciealb Já už si to moc nepamatuju, bylo to před 5 lety a druhé dítě jsem teprve čekala. Zeptala bych se dr.. Ptal se jesti máme doma ještě nějaké dítě, aby se to nepřeneslo, ale to jsme neměli, tak to pak neřešil. Dělají se i koupele v hypermanganu, ale to bych u tak malého mimča nedělala.

odula
17. srp 2017

@luciealb ahojky, syn trpí na impetigo docela dost. Měl ho poprvé sice jako batole, ale od tý doby už spoustukrát. Co je to za typ impetiga - bulozni (větší puchýře po těle) nebo nebulozni (vysev mensích puchyrku na jednom místě)? My měli nebulozni, takze s tim bych snad mohla něco málo poradit.
zatím jenom - ne, nemůžeš za to ty, impetigo je způsobený streptokokem nebo stafylokokem, kterej je běžně přítomnej na kůži, když je kůže někde oslabená, tak se může stát, že se začne množit. (dost často to bývá u atopiků a právě malých dětiček). Není to nebezpečný, jen otravný. 🙂
aby to nechytl starší syn - kde to má? stačí to překrýt, infekční je ta vodička, co z toho vytýká, takže ta aby se nikam nedostala. Pro tebe umývat a dezinfikovat si ruce po každým ošetření. já si na ošetření beru jednorazový gumový rukavice a ty pak hned vyhazuju. Nám se stalo jenom jednou, že jsme to chytli od syna - když jsme byli na dovolený a zaměnili v tom změneným režimu ručníky. ;)
Jinak - snažím se to zvládnout bez atb mastí - koupím si v lékarně nepálivou dezinfekci, namočím čtvereček gázy a držím tak dlouho, dokud se nerozmočí a sama neodpadne taková ta žlutá krustička - pak to vytřu dalším, čistým tamponkem s tou dezinfekcí a máznu mastí - já používám tedy peroxydovou mast, ale ta někdy páli. Ty máš ten framykoin. Pak překreju suchou gázou a přelepím, aby se právě zamezilo šíření těch hajzlů bakteriálních. Tož - kdyby ses chtěla ještě na něco zeptat ptej se a neboj, bude to ok. 🙂

luciealb
autor
17. srp 2017

Ježíš děkuju moc !!! No já si to spis dávám za vinu že jsem měla třeba častěji vyvarovat dudlik nebo neco jiného...😕nebo to tim není? Tady je foto má to jen tady a začíná mu to jít i do tváře 😞

luciealb
autor
17. srp 2017

@hojda děkuju moc ;)

odula
17. srp 2017

@luciealb tak to vypadá jak nebulozni. no, ono se to právě rozlejzá když se tam dostane ta vodička z těch puchyřků. zkus mu to potírat dezinfekcí a odstraňovat ty žlutý krustičky vždycky před aplikací ty mastičky. každej ten pupínek jednotlivě ošetřit. Je to vopruz, chápu. A pak to nějak překrýt, aby na to nehamtal ručičkama a neroznesl si to.Pozor na očička taky. kdy jdete znova k dr? můžeš to s ní nějak zkounzultovat třeba jak to právě překrýt? obyčejná náplast nic moc- ta dráží kůži a může jí i poranit... Pozor na očička taky. Dudlina pořád dáváš? Jestli jo, tak teď by to chtělo vyvařovat imrvere, nejlíp možná chvilku vůbec nedávat. (jo fakt si nemyslím, že by to bylo tím, že bys nevyvařovala dost často, mohl se skrábnout, trochu se to tam odřít jak je to od slin - to neovlivníš ;) .) Broučík malej. Neboj, to bude dobrý. 😘Chce to trpělivost. 🙂 ještě jedna věc - existujou i jiný atb masti na impetigo, jestli vám nahodou framykoin nebude zabírat, otravuj doktorku at ti je napíše. 🙂

luciealb
autor
17. srp 2017

@odula no má to docela na blbych místech abych to přikryla....😞no dudaka dávám když ho nedávám strka si ruce do pusy a je to ještě horší 😏 no ono stačí když se třeba poškrábe a pak se tak dostanou sliny?ona je ta infekce ve slinach?promiň za tolik otázek a děkuju🙂jinak k dr jdeme v úterý...

luciealb
autor
17. srp 2017

@odula no a na ruce jsem mu dala ponožky🙂)

luciealb
autor
17. srp 2017

@luciealb a nanasim mu ten Framion vatovou tycinkou může být?

odula
17. srp 2017

je to na blbym miste no :( tak to zkus furt jakoby utirat, prikryt gazou a prelepit takovou tou tenkou leukoplastí třeba ty větši ložiska. Jestli to je ve slinách neutším... asi do tý míry do jaky se smíchaj s tím sekretem. No je to veselý. 😒 ale to zvládnete. 🙂 vatovou tyčinkou asi v poho, důležitý je, aby se to dostalo pod tu krustičku, kde se ty mrchy mnozej. Tak dej pak vedet, jak to jde, jo? myslim na vás. Musim ted valit pro decka do skoly. 😎

luciealb
autor
17. srp 2017

@odula díky moc ☺

odula
19. srp 2017

Ahojky tak jak valcite?

luciealb
autor
19. srp 2017

@odula no už to tam má jenom červené bez stroupku to je dobre? ještě to v koutku trochu mokva jak slinta...ale už mě přijde že se to lepší...ale udržet mu ruce od pusy je nadlidsky výkon,už jsem z toho na prášky 😣😣Děkuju si hodná že sis vzpomněla 😘

luciealb
autor
19. srp 2017
odula
19. srp 2017

@luciealb no to je super kdyz uz se nedelaji strupy!!! Parada,mam radost. Jen tak dal 👍 u ty pusiny mu to vysusuj a dal vis sama nejlip. 😉 super 👍

odula
19. srp 2017

@luciealb here ty ponoztidy 😀 to je zlaticko 😍

odula
19. srp 2017

Misto "here" ma bejt jeee... nesnasim autokorekce 😀

luciealb
autor
19. srp 2017

@odula mám mu to vysusovat tím hemankem víckrát za den?vysusuju mu to jen když mazu tím Framikoinem což je ráno a večer...a je nějaká prevence aby už to nikdy neměl?asi ne co 😏

luciealb
autor
19. srp 2017

@odula jo ponožky mu moc sluší 😂😂

luciealb
autor
19. srp 2017

@odula jo a ještě jeden dotaz do kdy je to infekční?až to zmizí úplně?

odula
19. srp 2017

No ja bych proste jenom papirkem setrela ty slinty aby tam nemel mokro,nic vic. Jses strasne dobra ze jsi to zvladla zlikvidovat takhle rychle. y jo prevence, to kdybych vedela... u nas je prevence mazat a mazat aby muze mela vlastni funkcni ochrannou barieru,ale staci aby se trochu podrel a je to zpet. U vas... ja nevim no. Asi bych davala pozor ted na ten dudel, furt vyvaret,a davat pozor aby pod nim nemel moc slin,pac to muze drazdit tu kuzi.

odula
19. srp 2017

@luciealb *aby kuze , ne muze 😀 pokud vim tak infekcni je to v ty fazi strupu,a hlavne ta vodicka co z toho vytejka. Kdyz uz ma cerveny flickyy,melo by to bejt v pohode. Ale mazala bych az do kontroly 😉

luciealb
autor
19. srp 2017

@odula no nevím ještě to zlikvidovany neni😕a nemáš nejakou vyzkousenou kosmetiku cim mazat?

luciealb
autor
19. srp 2017

@luciealb super dík už jsem trochu klidnější🙂

luciealb
autor
19. srp 2017

Označuju sama sebe už mám dost 🤣😂

odula
19. srp 2017

@luciealb tak jeste asi uplne ne ale skoro 😉 a hoji se to uspesne 👍 ja pouzivam kremy pro atopiky,la roche posay,ale v cechach jsou prej nejaky hodne dobry cesky kremy. Ale s tim to neporadim. Proste nejakej hodne jemnej nedrazdivej neparfemovanej... zkus se zeptat Dr 🙂

odula
19. srp 2017

@luciealb jo to ja obcas taky delam a pak se divim,ze mi tolik lidi pise 😂😂