Kamarádka se bojí, že je po Postinoru těhotná

anickaaa28
28. črc 2017

Zdravím holky,jde o moji kamarádku která se hrozně bojí....Měla se svým přítelem nechráněný sex...antikoncepci nebere,z toho důvodu že měla trombozu.Byli na dovolené a postinor nesehnala dost rychle...vzala si ho až 4 den,PO TOM CO SE VRÁTILI.Jenže je ted divná...ms měla před dvouma týdnama.Ve středu začala špinit,a od čtvrtku má světlou krev jen když jde na malou...A na malou chodí velmi často plus jí záda bolí...Bolelo jí jen v podbříšku nic víc.A u té ms jí skoro vůbec nebolí břicho.Nevím jak jí pomoct,jestli má čekat a nebo ne.Není možné že by ten postinor nepomohl?Celkem se bojí,říkala jsem jí at si zajde na gynekologii ale říkala že chce počkat až to přejde.Máte nějaká z vás zkušenost s tou tabletkou po?

dante_alighieri
28. črc 2017

Nevim, jestli ti rozumim správně, ale začala špinit a bolelo ji v podbřišku 14 dní po MS? Vzhledem k tomu, že od nehody už proběhla jedna MS, viděla bych to na PROJEVY OVULACE. Je úplně jedno, že dřív žádný projevy neměla - já mám jeden měsíc takový bolesti, že se skoro bojim, jestli to není slepák, a druhej měsíc mě nebolí nic. Špinění uprostřed cyklu je typický taky pro ovulaci, stejně jako to, že jsi "divná". Můžeš se i motat. Je možný, že jí ty projevy zesílil právě Postinor - i to se mi stalo, např. mě po jeho užití najednou v dalších cyklech bolely prsa.

Jinak já znám problematiku Postinoru dost dopodrobna a nejúčinnější je do 12 hodin po nehodě, pak už jeho účinnost hodně klesá.

bamishop
28. črc 2017

@anickaaa28 samozrejme ze muze byt tehotna, cim pozdeji se to da, tim min to funguje, nejvetsi jistota je do 24 hodin a ani to neni stoprocentni, 4ty den si nejsem moc jista, zda to melo smysl brat, rozhodilo to hormony a ucinek uz tam asi moc nebude, pokud to teda byl postinor, pry je i neco silnejsiho, co se muze brat snad az do 5 dnu od styku. Jinak postinor ma 99procent ucinnost do 12 hodin po styku, 85 do 48 hodin po styku, dal nevim, ale dost to klesa a nezadouci ucinky je to co ted ma, slaba nepravidelna menstruace, coz ale neznamena, ze neni v tom, ale treba fakt neni, ale to my tady po netu nezjistime

dante_alighieri
28. črc 2017

Aha, tak dočítám diskuzi a opravdu jsem to špatně pochopila. A ani teď to nechápu. MS měla před 14 dny a styk před 12 dny? To znamená, že měli tu nehodu při MS? V tom případě měla velmi pravděpodobně zrovna neplodný dny, že jo.

blecha94
28. črc 2017

Čtyři dny po styku si mohla vzít zelenou lentilku a šance, že by zabránila těhotenství, by byla úplně stejná, jako když si vzala Postinor. Postinor se má užít maximálně 72 hodin (čili 3 dny) po styku, pak už je šance, že by něco zachránil, nulová.

Nicméně, to špinění a slabá menstruace bude způsobena ním. Postinor je vysoká dávka hormonů, která má velice často za následek, že žena začne do několika dní po požití krvácet. I tak ale kamarádka může být těhotná, ale na test je podle tvých informací brzy. Ať si jo koupi a udělá za týden, bude mít jasno, jak to dopadlo.

anickaaa28
autor
28. črc 2017

@blecha94 Já jí to říkala.Čeká až jí to skončí a zkusí si udělat test.
@dante_alighieri Ne,ms měla v červnu dvakrát ...ted v tomhle měsíci měla ms kolem 9.7..cca 5 dní.A jak měli nechráněný sex to už měla po.Tak proto se bojí a i kvůli tromboze kterou měla před 5 rokama.Takže jsem jí jen poradila at si zajde na gynekologii nic víc jí už asi neporadím...Já ten prášek nikdy neměla a nikdy nevezmu,proto jsem se chtěla zeptat tady jestli s ním některá má zkušenost.Třeba těhotná ani nebude.Díky všem za rady.Snad si z toho něco vezme.