icon

Kamarádka se bojí, že je po Postinoru těhotná

avatar
anickaaa28
28. črc 2017

Zdravím holky,jde o moji kamarádku která se hrozně bojí....Měla se svým přítelem nechráněný sex...antikoncepci nebere,z toho důvodu že měla trombozu.Byli na dovolené a postinor nesehnala dost rychle...vzala si ho až 4 den,PO TOM CO SE VRÁTILI.Jenže je ted divná...ms měla před dvouma týdnama.Ve středu začala špinit,a od čtvrtku má světlou krev jen když jde na malou...A na malou chodí velmi často plus jí záda bolí...Bolelo jí jen v podbříšku nic víc.A u té ms jí skoro vůbec nebolí břicho.Nevím jak jí pomoct,jestli má čekat a nebo ne.Není možné že by ten postinor nepomohl?Celkem se bojí,říkala jsem jí at si zajde na gynekologii ale říkala že chce počkat až to přejde.Máte nějaká z vás zkušenost s tou tabletkou po?

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 19. čer 2026 · 35 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Nouzová antikoncepce Postinor má nejvyšší účinnost, pokud je užita co nejdříve po nechráněném styku; v diskuzi byly uvedeny konkrétní časy: do 12 hodin ~99% účinnost, do 48 hodin ~85% účinnost, do 72 hodin doporučený limit, po 72 hodinách účinnost výrazně klesá.
  • Užívání Postinoru často rozhází menstruační cyklus a může způsobit špinění, slabé nebo nepravidelné krvácení, bolesti břicha, bolesti zad, nevolnost a citlivost prsou.
  • Doporučená ověřovací opatření jsou provést těhotenský test v den očekávané menstruace nebo přibližně týden po styku a/nebo vyhledat gynekologa pro krevní vyšetření; krev v moči a bolest při močení může indikovat zánět močových cest a vyžaduje lékařské vyšetření.


Nejčastější otázky

Q: Jak brzy po nechráněném styku se má vzít Postinor, aby byl účinný?
A: Postinor se má vzít co nejdříve; v diskuzi uživatelky uváděly, že nejvyšší účinnost je do 12 hodin (~99%), do 48 hodin cca 85% a doporučený limit je do 72 hodin; účinnost po 72 hodinách výrazně klesá.

Q: Mohou účinky Postinoru připomínat časné příznaky těhotenství?
A: Ano, Postinor může vyvolat příznaky podobné ranému těhotenství (špinění, nevolnost, citlivá prsa, bolesti), proto je doporučeno udělat těhotenský test nebo nechat provést krevní vyšetření u gynekologa.

Q: Kdy je vhodné udělat těhotenský test po nechráněném styku nebo po užití Postinoru?
A: V diskuzi se doporučuje nejlépe udělat test v den očekávané menstruace nebo počkat týden a pak test zopakovat; uživatelky upozorňovaly, že test 12 dní po styku může být ještě negativní i při těhotenství.

Q: Co dělat při krvi v moči a bolestech v podbřišku po užití Postinoru?
A: Krev v moči a bolest při močení mohou být příznakem zánětu močových cest, což vyžaduje návštěvu lékaře; současně je vhodné udělat těhotenský test a v případě pochybností navštívit gynekologa.

Q: Má smysl brát Postinor čtvrtý den po styku?
A: V diskuzi převládal názor, že čtvrtý den (po 72 hodinách) už má Postinor velmi omezenou nebo žádnou účinnost, i když někteří zmiňovali neověřené možnosti silnějších preparátů údajně užitelných do 5 dnů.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Nouzová antikoncepce má největší účinek čím dříve po styku, doporučený limit je do 72 hodin.
  • Postinor často způsobí rozhození cyklu a nepravidelné krvácení či špinění.
  • Definitivní zjištění těhotenství se provádí těhotenským testem nebo krevním vyšetřením u gynekologa.


Sporné názory

  • Někteří uváděli, že po 4 dnech už Postinor nemá smysl (prakticky nulová účinnost), jiní naznačovali, že existují silnější preparáty, které by měly účinnost i až do 5 dnů.
  • Některé příspěvky uváděly přesná procenta účinnosti (např. 99% do 12 hodin, 85% do 48 hodin), zatímco jiní zdůrazňovali, že účinek klesá již po 24 hodinách.


Otevřené otázky

  • Je konkrétní osoba těhotná po užití Postinoru čtvrtý den po styku?
  • Jak dlouho přesně může Postinor rozházet menstruační cyklus u různých žen?
  • Ovlivňuje anamnéza trombózy účinnost nebo bezpečnost užití Postinoru?


Zmíněné značky a firmy

Postinor

Zmíněné produkty a metody

Postinor, zelená lentilka, těhotenský test, krevní vyšetření, nouzová antikoncepce, zánět močových cest

Místa a osoby

Rakousko

Strana
z2
avatar
dante_alighieri
28. črc 2017

Nevim, jestli ti rozumim správně, ale začala špinit a bolelo ji v podbřišku 14 dní po MS? Vzhledem k tomu, že od nehody už proběhla jedna MS, viděla bych to na PROJEVY OVULACE. Je úplně jedno, že dřív žádný projevy neměla - já mám jeden měsíc takový bolesti, že se skoro bojim, jestli to není slepák, a druhej měsíc mě nebolí nic. Špinění uprostřed cyklu je typický taky pro ovulaci, stejně jako to, že jsi "divná". Můžeš se i motat. Je možný, že jí ty projevy zesílil právě Postinor - i to se mi stalo, např. mě po jeho užití najednou v dalších cyklech bolely prsa.

Jinak já znám problematiku Postinoru dost dopodrobna a nejúčinnější je do 12 hodin po nehodě, pak už jeho účinnost hodně klesá.

avatar
bamishop
28. črc 2017

@anickaaa28 samozrejme ze muze byt tehotna, cim pozdeji se to da, tim min to funguje, nejvetsi jistota je do 24 hodin a ani to neni stoprocentni, 4ty den si nejsem moc jista, zda to melo smysl brat, rozhodilo to hormony a ucinek uz tam asi moc nebude, pokud to teda byl postinor, pry je i neco silnejsiho, co se muze brat snad az do 5 dnu od styku. Jinak postinor ma 99procent ucinnost do 12 hodin po styku, 85 do 48 hodin po styku, dal nevim, ale dost to klesa a nezadouci ucinky je to co ted ma, slaba nepravidelna menstruace, coz ale neznamena, ze neni v tom, ale treba fakt neni, ale to my tady po netu nezjistime

avatar
dante_alighieri
28. črc 2017

Aha, tak dočítám diskuzi a opravdu jsem to špatně pochopila. A ani teď to nechápu. MS měla před 14 dny a styk před 12 dny? To znamená, že měli tu nehodu při MS? V tom případě měla velmi pravděpodobně zrovna neplodný dny, že jo.

avatar
blecha94
28. črc 2017

Čtyři dny po styku si mohla vzít zelenou lentilku a šance, že by zabránila těhotenství, by byla úplně stejná, jako když si vzala Postinor. Postinor se má užít maximálně 72 hodin (čili 3 dny) po styku, pak už je šance, že by něco zachránil, nulová.

Nicméně, to špinění a slabá menstruace bude způsobena ním. Postinor je vysoká dávka hormonů, která má velice často za následek, že žena začne do několika dní po požití krvácet. I tak ale kamarádka může být těhotná, ale na test je podle tvých informací brzy. Ať si jo koupi a udělá za týden, bude mít jasno, jak to dopadlo.

avatar
anickaaa28
autor
28. črc 2017

@blecha94 Já jí to říkala.Čeká až jí to skončí a zkusí si udělat test.
@dante_alighieri Ne,ms měla v červnu dvakrát ...ted v tomhle měsíci měla ms kolem 9.7..cca 5 dní.A jak měli nechráněný sex to už měla po.Tak proto se bojí a i kvůli tromboze kterou měla před 5 rokama.Takže jsem jí jen poradila at si zajde na gynekologii nic víc jí už asi neporadím...Já ten prášek nikdy neměla a nikdy nevezmu,proto jsem se chtěla zeptat tady jestli s ním některá má zkušenost.Třeba těhotná ani nebude.Díky všem za rady.Snad si z toho něco vezme.

Strana
z2