Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

nanenka
21. črc 2009

moa neboj nič, ani nebudeš vedieť ako a budeš to mať aj ty za sebou. ten čas strašne rýchlo letí !!! no veru, oddýchnuť si trochu potrebujem, včera som krvácala normálne ako pri menzes. kázali nám dať si pauzu do najbližšej mrchy. a potom hor sa do boja !!!

larri
21. črc 2009

holky nebojte,zvladnete to vsechny.Hlavne,ze se zjisti priciny a pak uz to pojede.

Ja ted musim cekat do listopadu,do dalsiho boje.A uz ted mi to pripada jako vecnost.

nanenka
21. črc 2009

Larri dakujeme pekne za povzbudenie, ale neboj nič, ako som už písala, ten čas strašne letí, ani nebudeš vedieť ako to ubehne a pustíš sa aj ty do dalšieho boja. budem Ti držať palčeky, aby sa to aj Tebe zasa podarilo a aby to aj šťastne skončilo. musíme veriť, že všetky sa raz dočkáme vytúženého cieľa.

larri
21. črc 2009

nanenko,vim,ze je to boj na dlouhou trat,ale verim,ze vsechny vyhrajeme a budeme drzet nase mimisky v naruci.
A vis cim se ja uklidnuji? Chtela bych dvojcatka holcicky,tak si rikam,ze ted to nevyslo,protoze priste budou dve.Vim,ze je to blbe takhle napsat,ale kdyz budu v naruci drzet aspon jedno budu rada.

Mame to doma rozdelene,ja bych chtela dve princezny a pritel jednoho fotbalistu.Nechame se prekvapit,kdo vyhraje.Kdybych takhle nepremyslela,tak se zblaznim.

nanenka
21. črc 2009

Larri máš úplnú pravdu. aj tak Ta obdivujem, ja sa toho hrozne bojím, že ked konečne objavím vytúžené //, príde niečo také ako u Teba a neviem si ani predstaviť, ako by som to znášala. najlepšie by to u vás asi bolo tak, keby prišli 2 naraz- jedna krásna princezná a jeden šikovný futbalista. a bola by spokojná mamina i ocino. ja osobne by som tiež radšej chcela dievčatko, ale bola by som rovnako rada aj keby to bol chlapec , hlavne aby sa to už podarilo a aby to šťastne skončilo a narodilo sa zdravé. to je potom naozajstná výhra !!!

aurora81
22. črc 2009

ahoj kočky. trošku som vypadla čo máte nového?

moa
22. črc 2009

ahojte kocky normalne ma asi aj ten strach uz presiel a nemozem sa dockat kedy bude 10.8 aby som uz aj ja aspon daco vedela 🙂 zasa mame dalsi vysledok a je v poho ,takze chlamidie nemam a uz len par krvnych testov teda vysledkov a vsetky testy mame za sebou 🙂
inak robili vam take vysetrenie,ze vam testovali hlien po sulozi?na toto sa ma spytal doki co nam v pondelok bral krv.ako ostala som sa na neho pozerat,ze ci je normalny ci si robi sradnu ale myslel to vazne 😒 poculi ste uz o takom dacom?

nanenka
23. črc 2009

moa niekde som to už počula, ale zatiaľ mi to nerobili. no ale pravdupovediac ani si to neviem, či skôr nechcem predstaviť v praxi, ako by to robili.

elana
23. črc 2009

Moa, říká se tomu postkoitální test, v době ovulace se cca. 8h po styku odebere hlen (tenkou jehlou na stříkačce) a pod mikroskopem se zkoumá, zda jsou v něm spermie schopné přežít a pohybovat se, nebo je tam "jak po boji". Když se najde aspoň jedna živá, pohyblivá, tak vyšel test v pořádku, jinak je dobré udělat imunologické vyšetření, jestli proti sobě nevytváříte protilátky. Pokud ano, tak se to přelečuje a jako pomoc se volí inseminace, tam se děložní hrdlo, kde se protilátky tvoří, uměle obchází katetrem a spermie se vstříknou přímo do dělohy.

aurora81
23. črc 2009

ahojte kočky. čo ste sa všetky vytratili ? ☹

moa
23. črc 2009

ahojte kocky jej elana dakujem za vysvetlanie 😉 len ja sa trosku boji ,ze aky hlien by mne zobrali ked soro ziadny nemam ☹ nie len cez cyklus ale aj pocas sexu,nehovorim,ze si ho neuzivam ,ale jednoducho som sucha a tak musime pouzivat stale nejake gely alebo oleje 😒 uz som to asi 300x povedala kazdemu dokimu ale nejako na to nikto nereaguje.ale ked som mala Clostilberg,tak vtedy som hlien mala aj mesiac po douzivani ,no a potom zasa zmizol,tak ja uz neviem 😒
nam ked to doki povedal o tom vysetreni ,tak prve co bolo mi napadlo,ze ako budeme sulozit niekde v nemocnici aby nam urobili ten odber 😀 no a teraz uz viem ,ze nemusim tam mozem aj doma 😀

dejica
26. črc 2009

ahojte kocky,ja som asi po laparoskopii z dvovodu mimomaternicoveho,nebolo mi nic odstranene len zarodok ☹ ,po operacii vsetko prebehlo v poriadku citila som sa ako nafuknuty balon z toho plynu ale asi po troch dnoch to preslo,krvacala som asi cca 8 dni a potom asi po troch tyznoch som zacala mat bolesti brucha ako pri menzese a zacala som aj krvacat ale krvacanie take slabe nie ako pri normalnom menzese tak neviem mala ste niektora nieco take,ci mam pockať alebo isť radsej za doktorom

nanenka
6. srp 2009

ahoj moa, tak už sa Ti blíži termín HSG. vidíš, ako rýchlo to ubehlo. budem na Teba myslieť a držať Ti palce, aby Ti to dopadlo ok. a hlavne sa neboj, určite sa to dá vydržať! daj potom vedieť, ako si dopadla, budem zvedavá. pá pá

shaarka
6. srp 2009

moa je tehu 😉

nanenka
6. srp 2009

shaarka dakujem za info, nejako som to nepostrehla. ale nesledujem všetky témy

moa
6. srp 2009

ahoj nan 🙂
no akosy mi zislo z toho HSG 😉 nasla som si pozitivny test minuly tyzden 😉 bola som na krv je to ok a v sobotu idem na sono na potvrdenie 🙂 neviem ani ako sa to stalo ani som nad tym nemyslela zacala som sa sustredovat na to HSG v prvom rade no a takto to dopadlo 🙂
ale asi aby som nebola moc rada som tento tyzden ochorela a lezim v kuse v posetli a nejako sa mi nedari vyzdraviet 😒 nemam ziadne lieky lebo sa bojim aby mi to nepoblizilo 😒

tak pre vas vsetky tfuj...tfujj...tfuuj a nech kazda z vas rychlo najde krasne// 🙂

nanenka
7. srp 2009

moa takže blahoželám, je to supeeeeeer, neboj sa, určite to všetko dobre dopadne. budem Ti držať veľmi palce. no hádam Ti to tvoje ochorenie neublíži, pokiaľ neberieš nejaké silné antibiotiká, tak hádam to bude ok. tfuj...tfuj...tfuj...

iriska0210
19. srp 2009

Ahoj holky, tak jsem dneska dostala doporučení z CARu na laparoskopii, chtěla bych se zeptat jaké s ní máte zkušenosti, jak dlouho jste byli v nemocnici a za jak dlouho jste se mohli začít snažit? Je toho moc 😀 ale mám z toho docela strach a chci nasbírat nějaký info, tak vám všem předem děkuji.

elana
19. srp 2009

Irisko, pročti si pár příspěvků....obecně se to dá shrnout asi takto:

1) strach byl skoro vždycky větší než bolest

2) je to hooodně individuální, každá má jiný práh bolesti, mě třeba pooperační rány nebolely vůbec, břicho taky ne (myslím od plynu, kterým nafukujou aby přehlédli terén)-a to jsem jinak dost hajsinka

3) rekonvalescence zas tak, někdo jde domů 2. den, většina 3. do práce jak kdo chce, já šla 4. den (vlítl do toho víkend) a byla jsem v pohodě, kdo pracuje s nějakou zátěží, tak samozřejmě se chvíli šetřit určitě ano

4) snažit se lze prakticky ihned, nejsou výjimky, které těsně po laparo otěhotněly, jak jim profukem ty vejcovody "rozlepili". Pokud budou dělat zároveň hysteroskopii, tak tam se čípek musí roztáhnout, tak v některých nemocnicích doporučujou dodržet 6ti nedělí kvůli infekci...ale zas tak, spousta holek nedodržela nic a otěhu ještě v laparocyklu🙂

5) ptej se klidně konkrétně co Tě zajímá 😉

iriska0210
19. srp 2009

Elan, moc moc děkuji za skvělou a vyčerpávající odpověď. Kdyby mě něco napadlo určitě napíšu a zeptám se, fakt moc děkuju 🙂

elana
19. srp 2009

Nemáš zač a ať Ti to dobře dopadne 😉 😵

lilusic
29. srp 2009

Ahojte
prosim Vas vie mi niekto poradit kde sa robi HSG v TT a BA maju pristroj pokazeny.

dakujem

neme
1. zář 2009

ahoj holky,
mám k vám prosbu. Jdu za týden na laparoskopii, aby se podívlai na jeden zbývající vejcovod (druhý mi vzali loni při mimoni). Pak se chystám na další IVF. Nevíte za jak dlouho se smí stimulovat na IVF po laparo a za jak dlouho se smí snažit přirozeně? nevím, jestli se třeba musí dodržovat šestineděli. Mě loni operovali přesně na konci srpna a MS přišla na konci října ☹ nekecam. tak jsem na to zvědavá.děkuju

elana
1. zář 2009

Přirozeně můžete hned jak se fyzicky cítíš, spousta holek otěhotněla v laparocyklu.

Ad stimulace k IVF nevím.

stana2009
2. zář 2009

Ahoj holky,

můžu mít na vás prosbu přesně před 14 dny mi dělali laparoskopii a hysteroskopii, menstruaci jsem měla dostat až ted v pátek, ale už ted od víkendu krvácím...., taky vám to některé přišlo o týden dříve..??? děkuji

Můžu mezi vás? 🙂

Snažíme se rok a půl, při laparce mi zjistili jeden vejcovod průchodný, druhý ne zcela, ted mě čeká chvilku snaženíčko bez hormonální pomoci a pak IVF, žádný problém jinak nemám, nebo o něm zatím nevíme 😠

marrad
2. zář 2009

stana 2009
no ja mam podobny problem
bola som na laparke 28.7. nezistili mi nic, respektive ze je vsetko OK. No snayime sa uz 5 rokov.
mrchu som mala dostat cca 15 - 20.8 stale ju nemam...tak neviem

marrad
2. zář 2009

stana 2009 az teray som si vsimla, ze Tebe prisla skor,.
Tak ja som potom opacny pripad.
Inak ma niekto skusenost, ze hned po laparke otehotnel 🙂 to by sa mi ako dovod meskania mrchy pacilo najviac 😉

kajticko
2. zář 2009

ahoj marrad ja som bola na laparke 23.7.. tiež mi meškali. myslím že týždeň, ale bolo mi povedané že môžu aj mesiac. tiež som v kútiku duše dúfala,že som tehotná a nič. Len mne žial povedali že laparka bola zbytočná mám riešiť umele

marrad
2. zář 2009

kajticko
mne tiez povedai ze bola zbytocna a aj ostatne vysetrenia boli negativne, takze sme v poriatku a nezistili dovod.
No napriek tomu koli veku ideme riesit IVF.

kajticko
2. zář 2009

mne povedali ,že mám zrasty na vajičkovodoch. ☹ ale beriem to pozitívne a vybavujem umele. idem do iscaru a ty??