Nemohu otěhotnět. Někdo s podobnou zkušeností?

15. zář 2020

Mate nekdo podobnou zkusenost ? S mym partnerem jsem jednou otehotnela, nedopadlo to hned zkraje, pak 3 roky nic. Oba po vsech vysetrenich, zdravi a v poradku. IUI nedopadlo, IVF ano a mame dvojcatka. Jenze.. nechranim se, uz 10 let... nechala jsem to prirode a ..nic ☹ Rikam si, co muze byt spatne, kdyz jsme oba v poradku a presto se nepovede prirozene otehotnet ☹

klokanka31
15. zář 2020

Může to být v hlavě... Já čekala 13 let, než se malá narodila. Odmítala jsem teda vyšetření i umělé oplodnění. Po 12 letech jsem si řekla že na to kašlu, našla jsem si jiný smysl života. No a pak hned během 1 roku jsem otěhotněla 3x. Z toho 1.mimoděložní, 2.samovolný potrat, a ze třetího mám nádhernou 4 měsíční princeznu. Vždy jsem otěhotněla když jsem se na to už chtěla vykašlat ☺

fandysek_1
15. zář 2020

To může být x věcí. Od zdravotních důvodů po psychické. Zkusila bych čínskou medicínu.

misu8
15. zář 2020

Jestli se nedaří už 10 let, šla bych to řešit do CAR, nevim, kolik vám je let, ale mně třeba dr řekl, že u žen obecně s každým rokem klesá kvalita vajíček, po 30 už velice výrazně a i když třeba je cyklus pravidelný a dochází k ovulaci a žena žije zdravě a cítí se dobře, tak i přesto se kvalita těch vajíček zhoršuje a šance na otěhotnění pak klesá. U zdravého páru mi řekl 10 % v 1 cyklu při IUI, pak to rok od roku klesá, v 35 už ani nelze darovat vajíčka kvůli jejich kvalitě. Tím nechci strašit, ale pokud je vám přes 30, určitě neztrácejte čas nějakými alternativními pokusy nebo tím, že to necháte na přírodě, ostatně to se za 10 let nepovedlo. Tak by to určitě nějaká vyšetření chtělo. Třeba je to jen nějaká drobnost, kterou v tom CARu zjistí a během pár měsíců měsíců můžete být těhotná. Držím palce 🙂

kocila
16. zář 2020

asi takhle: pokud máš děti z IVF a 10 let ti nejde otěhotnět, tak není něco v pořádku (imunologie, která se ani dříve pořádně nevyšetřovala, genetika, hormonální profil atd..)...věkem se tělo mění a mohl se ti/partnerovi přidat nějaký problém (já první dítě přirozeně skoro hned a pak když jsme se rozhodli po 6-ti letech další, tak to nešlo-našel se problém a přirozeně to už nejde), pokud stojíš ještě o další děti, vyhledej centrum, pokud touto cestou nechceš jít, měla bys být smířená, že je možné, že už další děti nebudou (aby sis to pak nevyčítala, že jsi pro to nic neudělala- to už bude pozdě)...
Rozhodnutí je vždy na páru... (já sama sobě trošku zazlívám, že jsem pomoc měla vyhledat dříve a nečekat 2 roky marných pokusů s bylinkami, cvičením a vším možným, protože věk fakt hraje velkou roli).
Zároveň jsem tady četla pár případů, že po xxxx letech přirozeně holky otěhotněly, ale nikdo ti neřekne, že ty budeš ta, které se to podaří...