Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

olusenka
28. led 2010

Natulaaa: není to nic strašného. Já byla na laparo břicha po druhé, tak už jsem věděla, co a jak. Dávej si pak nohy výš, ať ti ten plyn, co s ním nafukují břicho nejde do ramen, to pak děsně bolí. Mě po 1.operaci na noc skoro posadili a to jsem si teda vytrpěla.
Zase fit jsi po laparce brzy. Žádný strach.

natulaaa
28. led 2010

holky vyholujou vás upně,tím myslím ale upně,já tam toho sice moc nemám ale i tak,A za jak dlouho jste mohli sexovat,my totiž pracujeme na mimču,tak to nechci moc prodlužovat.

nadis.h
28. led 2010

Natul já se oholila doma.Měla jsem to v papírech.U nás se muselo úplně. A sexovat mi dr řekl min 14 dní at nic nedělám prudšího.Ale já si neuměla představit sex apod min měsíc.Vše mě bolelo. 😝

natulaaa
28. led 2010

no Nadis mě primář taky postrašil,že uvidí jak to bude vypadat,že mi možná budou muset vzít i levý vaječník:protože ten obal te cysty je tam fakt dlouho a furt ne a ne se vstřebat,tak říkal že uvidí,jak to bude vypadat,aže to pak pujde na histolku.Mi už brali tu tekutinu tehdy na citologii a ok. naštěstí a ted mi bral onkomarkery a taky ok.tak doufám,že i ta histolka dopadne dobře,ale taky mám strach,že mi tam ještě něco najdou

olusenka
28. led 2010

Mě se při nástupu ptali, jestli jsem oholená, když jsem řekla, že ne, tak se ptali, jestli chci, aby mě oholili nebo jestli sama a jestli na to něco mám. Vzala jsem si s sebou, tak jsem se pak oholila sama. Musíš úplně.

afrika
28. led 2010

ahojte, chcela by som sa opýtať či sa pomocou hysteroskopie dá "niečo" zistiť. tím myslím, či sa oplatí absolvovať to. doki mi to doporučil. som po druhom MA.ďakujem

natulaaa
28. led 2010

jo a ještě,jak to je u laparky s hladovkou a s pitím,je to jak u jiných operací,že se nesmí od večera

nadis.h
28. led 2010

Natul haha jídlo viz laparka. Já nastoupila ve čtvrtek-den před výkonem.Doma jsem nervozitou nesnídala a říkala jsem si, že si pak něco koupím a najím se nemocničního. Hmm dostala jsem "polívku" respektiuve mastnou neslanou vodu,dala si 2 lžičky a další jídlo mi dali až v sobotu ráno na snídani! Nemohla jsem si ani nic jít koupit páč mě nepustili už pak. Takže jsem trpěla pěkně. 😀

natulaaa
28. led 2010

ty jo tak to nedám ja jsem strašně štíhla a jim furt a jakmile chvilku nejím,tak mi je blbě ,no tak to je super,já myslela,že se muže naposledy jíst ještě k večeru před výkonem no a co pití to aspon jo?

nadis.h
28. led 2010

Já nesměla od poledne od předchozího dne až do té snídaně den po. Pít můžeš jen do půlnoci pak už ne. Já jsem taky věčně hladová.Proto jsem pak v sobotu zbouchala najednou 2 velké čokolády. 😀

capenka
28. led 2010

já jdu taky jak na laparku ,tak na hysteroskopii,po 3 MA,1 IVF nevydařenému a taky mívám bolesti celý cyklus,mám strach docela,holky musí se jít na EKG?? já jdu 12 února

natulaaa
28. led 2010

No já jsem volala obvodákovi a na EKG musím,ale já i chci vživotě jsem na om nebyla a tak jsem i zvědavá jestli bude vše OK

natulaaa
28. led 2010

Na laparku nastupuji 17 unora tak jestli už budeš ok tak dej vědět

olusenka
28. led 2010

Na EKG se musí od 35let věku. Já šla dobrovolně, i když jsem nemusela.

natulaaa
28. led 2010

Tak já mám v papírech napsáno interní vyšetření plus odběry a když jsem to volala obvodákovi,tak říkal že to znamená i EKG ale taky pujdu rádá budu klidnější,bo mě napadlo zase tak blbě jak furt uvažuju,že mě kolikrát píchá u srdce ,to asi každého ale víte jak já jsem stresmenka tak pujdu rádá a budu i klidnější,když uvidím,že je to ok.

capenka
28. led 2010

tak už jsem volala obvodačce ,jo musím na EKG ,kurna,to tam bude lidí v ordinaci ,na interní, mám víc než 35let,tak budu lítat po doktorech to mám radost.

capenka
28. led 2010

natulko, já jdu před tebou pak poreferuji

capenka
28. led 2010

ježiš holky co klystýr ,jestli jo ,chudák uklízečka ,to ten záchod bude vypadat 🙂

nadis.h
28. led 2010

Capenko já klistýr nedostala. Právě proto mi nedali najíst abych ho mít nemusela.

dennca
28. led 2010

Ahoj holky.
Taky mě dr. straší laparkou.Protože mám po MA v 03/09 a od té doby se nedaří otěhu.
A bolí mě břicho okolo pupíku - jako bych tam měla modřinu,nebo tak něco.
Tak to možná budou srůsty.Ale já se tak bojím ty laparky.
Jak jste dlouho byli v nemocnici?a jak dlouho po tom doma?
Holky máte některá menstruaci po 23dnech?Bojím se, co to zas je....
Od revize mám pořád nějaké problémy. 😠

jerryjanka
28. led 2010

dennca da sa vybaviť aj jednodnova chirurgia u nas sa za nu ale plati okolo 500 eur
ja napr. idem v stredu do nemocky, vo štvrtok mi ju urobia a asi v sobotu domov ak nebudu komplikacie

babulka555
29. led 2010

ahojte,

tak aj mna caka 11 teho laparka. dnes som bola na odbere krvi u obvodaka 😒 zobrali mi asi sest ampuliek krvi,
takze nezabuuuuuuuuudajte vela, vela pit rano pred odberom, aby to s vami nezamavalo 😀

pekny den 😝

natulaaa
29. led 2010

čauky holky,tak babulko musíš dát hned vědět,já nastupuju 17,S čím jdeš jestli to mužeme vědět,Já mám na levem vaječníku obal z cysty,kterou mi vypouštěli před třemi měsící a ta mrcha se zase znova plní,takže není jiná možnost,a zrovna se snažíme o mimčo,takže to musí být všechno ok.

babulka555
29. led 2010

ahoj natulaaaaaaa 😀
na laparku idem pretoze pri ultrazvuku sa dr. nepozdavali vajecniky, jeden vobec nevidel a druhy sa mu zdal prilis maly a laparka odporucal mi podstupit laparku aj z dovodu, ze vo vajcovodoch sa moze nachadzat nejaky zhluk tekutiny, ktory po prasknuti moze vytvorit hnis a ten znemozni uhniezdenie opl. vajicka po IVF. nepamatam si tie odborne nazvy, tak len takto polopatisticky mi to vysvetlil.

jerryjanka
29. led 2010

no kukam že februar je akysi laparkovy - ja idem 4.2. 😅

natulaaa
29. led 2010

jééééééžiš holky.já mám dneska depku.Mám fobií z nemocnic a ted opeace,nevím jak to dám.Vždycky když si na to vzpomenu tak bulím.ach joo.Víte jaký ja mám strach.

jerryjanka
29. led 2010

natulaaa najhoršie je asi to čakanie - tiež sa bojim nikdy som v nemocnici nebola nenavidim nemocnice a neviem si to predstaviť
a ked mi povedeali že ma budu intubovať 😕 a cievkovať tak som myslela že ujdem.
no snad to nejak dame

kevama
29. led 2010

Ahojte ja som 10 dni po laparke a tiez som sa bala neskutocne este duplom ze som sestricka na gynde.Ale bolo to ,,uzasne".Klystir som si dala sama vecer pred operaciou,kupila som si v lekarni.Rano mi este napojili infuziu a ani nestacila dotiect a hned ma brali v plasti na operacku.Tak ma polozili na stol, vylozili nohy uplne v pohode ako na vysetreni u gynekologicky.Vsetko to bolo prirodzene, ziaden stres.A potom mi pichli nieco do zil,zacalo to stipat trosku, zacala som kaslat a uz sa mi vsetko rozmazavalo a zobudila som sa az na izbe.
Dokonca mi bolo tak dobre po operacii ze som sa normalne pozerala pod paplon ci ma operovali.
Takze nebojte sa nie je coho.

jerryjanka
29. led 2010

kevama moc dakujem za povzbudenie 😵 a prajem nech ma lsk ten žiadany efekt čo najskôr 😵 😵 😵

kevama
29. led 2010

nemas za co, mne by to tiez dobe padlo..Mna dokonca pocas laparky aj operovali a naozaj som nemala ziadne esxtra bolesti.Trosku ma bolel pupok, lebo tam je najvacsi rez ale v pohode som 2 hodky po laparke vstala a sla na zachod, lebo mi zabudli dat kateter.
A ked som prisla domov tak 5 dni po operacii sme sa normalne milovali aj ked asi by sme nemali. 😉 Cize nie je za coho bat..
Drzim palce nech to prinesie vytuzene //.Mne totiz zistili uplne nepriechodne vajcovody takze sme skoncili prirodzene a ideme na IVF. 😒