Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

kkamca
13. bře 2010

altalia:já chodim k Novákovi..
Chci se tě zeptat..nevidim nic v albiku--u vás je problém kde?a proč jsi byla na lsk?bud ip nebo piš sem--snad to admini nesmaznou.

jerryjanka
13. bře 2010

altalia no jasne - ja som taka všetko som si naštudovala ešte som si vyhladavala tie ich hatlaniny z mojej karty
no ale konec potom som bola fakt viac v strese 😀
ale teraz so skusenosťou by som sa tak už nebala

altalia
13. bře 2010

holky, pls 🙂 já jsem nová a tak to tu moc neznám 😀 když dám příspěvek a pak dám OK, tak mi to vždy skočí zpět na přehled diskusí, proč ??? nikdy se nedostanu zpátky hned do té samé diskuse, kam jsem napsala text ☹

krisruska
13. bře 2010

Prajem pekný večer, ja sa chystám na diagnos.laparoskopiu 9. apríla. Bola som odhodlaná, že na ňu pôjdem, priam som sa tešila, ža aspoň zistím, či som v poriadku. Len teraz neviem, či nemám ešte počkať a ešte chvíľu sa pokúšať! Neviete mi povedať aké laparka prináša so sebou riziká?

altalia
13. bře 2010

kkamca: jsem tu nová, tak jsem ještě nestihla nic udělat 🙂 Novák je taky dobrý 🙂fakt se nebojte, jsou tam super a v pohodě 🙂 no byla jsem protože nemůžu 2 roky otěhotnět, tak se zvolilo tohle a te'd hormonálka od neděle cca půl roku a uvidí se..

jerryjanka: no přesně tak 😀 když člověk má tuhle zkušenost, už by to dal myslím ok 🙂 jako není to úplně pohoda, ale jinak dobrý 🙂

jerryjanka
13. bře 2010

altalia to robí každemu
môžeš to urobiť tak že ked dať prispevok stlačíš si späť a potom F5 to je obnovenie stranky 🙂

altalia
13. bře 2010

jerryjanka: faakt ? to je ale pitomý systém, ale dík za typ a radu 🙂

altalia
13. bře 2010

Krisruska: ahoj 🙂 mrkni na prá stran dozadu a všechno se dočteš myslím 🙂 rizika skoro žádná 🙂

jerryjanka
13. bře 2010

kris -. neviem ako dlho sa snažíte - ale ak už dlhšiu dobu tak to neodkladaj lebo sa neodhodlaš nikdy - možno pridu na ten problem prečo sa nedari - tak ako u nas 🙂
len by si si nadavala že prečo si nešla skôr - presne tak ako ja
laparka nejake velke riziká nemá ale tak je to operácia s plnou narkozou - takže take ako ina narkoza to nejake riziká prináša ale preto sa robia tie predoperačne vyšetrenia aby sa tomu predišlo a potom aj anesteziologicke konzílium 😉

krisruska
13. bře 2010

Altalia, už som niečo pozerala, ale veľmi sa tu o rizikách nehovorí! Tak skúsim ešte raz!

krisruska
13. bře 2010

Jerry, to si hovorím i ja, že to nemám odkladať. Snažíme sa už dlhšie, len bol problém zistiť, kedy mám ovulku, takže by som mohla povedať, že išlo skôr o strielanie naslepo!Tak preto som začala váhať!

jerryjanka
13. bře 2010

kris ale aj nepravidelný cyklus vedia niekedy vyriešiť laparkou
teda skôr drillingom pri laparke - viac kočiek poznam čo neovulovali vôbec a po laparke v pohodke

kkamca
13. bře 2010

altalia:tak po 2 letech?To já jdu po cca 4 letech snažení..mi to Novák pořád odkládal..Já uvidim podle vysledků..a jinak jdu na iui nebo ivf..Pokud se nezadří normálka do té doby,, 😎

krisruska
13. bře 2010

Ja som taký zvláštny prípad, menzes mám pravidelný, ale vždy ako som si začala merať bazálnu teplotu, tak sa mi predĺžil a lekár mi hneď na základe pár grafov povedal, že asi nemám ovulku a poslal ma do centra asis. reprodukcie. Ale tento cyklus mi zatiaľ teplota krásne ukazuje ovuláciu, dokonca to sedí i ovu testami, hlienom a čípkom. Tak neviem....

jerryjanka
13. bře 2010

a kam chodiš do Caru?
tam ti doporučili laparo?
ako dlho sa snažite?

krisruska
13. bře 2010

Nie do gyn fivu a tam mi odporučili lapraku. A snažíme sa 6-7 mesiacov. Ale ak k tomu zarátam, že nechránený sexík máme už 1,5, tak...

jerryjanka
13. bře 2010

jaj tak to nie je take zle ešte ja som na laparo šla po dvoch rokoch
ale ak ti ju doporučili tak chod už ked to maš vybavene

adky01
13. bře 2010

Ahojte dievcata, mate niektora skusenost s tym, kedy najskor sa mozeme snazit po laparke???

jerryjanka
13. bře 2010

adky - ak to bola diagnosticka tak hned 😉

adky01
13. bře 2010

jerryjanka, si ma potesila🙂) uz len nech to vyjde🙂)

altalia
14. bře 2010

Krisruska: hele, mě žádná rizika nenapadají, asi jako s každou operací, ale jinak fakt nic, je to rutinní operace 🙂

Adky01: no, hned, mě vyšla ovulka (tedy podle teploty, ale zda byla, nwm) hned druhý den po propuštění ..., ačkoli sestra říkala, žádný sex do kontroly, neposlechla jsem jí, přece neztratím celý měsíc, navíc některé holky z jiného webu tvrdili, že krátce po laparce otěhotněly, možná náhoda, možná ne, nwm, takže jsem také nečekala a žádné problémy nebyly 🙂 ovšem těhu taky nejsem ☹

altalia
14. bře 2010

Jinak holky, ač to není k tématu, ale já po laparce jako další krok mám hornonální léčbu, laparka ok, tak se řeší, že možná nemám ovulaci nebo ano, ale prostě divnou .., máte někdo zkušenost s hormonílní léčbou??

altalia
14. bře 2010

A jinak všem dobré ráno 🙂 🙂

kkamca
14. bře 2010

altalia:ted jde o to jakou hormonální léčku myslí..jestli jako nějakou stimulační--kdoví..
všem dobré ráno 🙂

altalia
14. bře 2010

kkamca: no prosimtě mam Clostilbegyt a utrogestan, neznáš ? má to v podstatě v organismu vyvolat mnohočetnou ovulaci, když to tak řeknu, prostě hormon, který brzdí ovulaci a tělo si tak dává větší práci, aby k ovulaci došlo, čímž dojde k uvolnění více vajíček, tak mi to bylo vysvětleno ... Na UZ se pak dr mrkne, zda to tak je a kdyby ne, zvýší dávku ..

kkamca
14. bře 2010

altalia:ale jo tohle znám..už jsem ho brala-clostil i utroš,ale i duphaston,ale nic z toho. 😒
Já na clostil reaguju docela ok..ale bez něj mrtvo..

altalia
14. bře 2010

kkamca: fakt ? a jak dlouho jsi to brala ?

merrel
14. bře 2010

Ahojky holky, jsme 3 dny po laparce a hysteroskopii a chtela jsem se zeptat, jak dlouho po jste krvacely? nebo resp. spinily? a prisel pak cyklus normalka jak mel? diky

kkamca
14. bře 2010

altalia:nejdřív chvíli 2 tbl denně ,pak mi to snížil na 1 tbl denně.6 měsíců--víc se stejně brát nemůže,pak má být pauza.
Je tu víc holek co ho bralo a bere,.,.např jerry--
Někomi prostě pomůže a někomu asi nee.Já patřim mezi ty..neúspěšné clostilky.
Tak mi dr řekl,že než do sebe ladovat hormony tak nejdřív laparo a pak se asi rozhodne dle vysledků.Kažopádně mě čeká bud iui,nebo ivf..
Nevim jak ty to máš u dr,ale já čekla dost dlouhooo než mi dr navrhnul laparo..a než teda souhlasil.Dobrý 2 roky jsme o ní mluvily,ale pořád ne a ne se uskutečnit.Tak uvidim až to budu mít za sebou-co mi navrhne vlastně dál-jestli vyzkoušíme ještě clostil a nebo mi dá rovnou teda doporůčo do CAR.

altalia
14. bře 2010

merrel: ahojky, já krvácela strašně drobně asi 2 dny jen, menses přišel na čas, téměř na den

kkamca: hmm, tak ale máš už jednoho prcka, tak nic ztraceného být nemůže 🙂 ano, také říkal, že max je 6 měsíců a zatím beru 1tbl denně, po UZ uvidí. No, mě navrhl naopak nejdřív laparoskopii, aby věděl, zda vůbec mám průchodné vejcovody a zbytečně jsem se netrápila s práškama, teď prášky a pak tedy IUI a příp IVF, tak se uvidí, ale mám pocit, že v těhle fázích už pracují nervy víc než kdykoli předtím, tak tomu sama moc šance nedávám..