Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

pici
18. led 2011

@pici urea nema takisto klinicke priznaky. mozes ju mat aj bez infektu mocovych ciest atd... ale aj infekt mozes mat bez urea....inkubacna doba je 10-20dni....najbeznejsi prenos a nakaza je nechranenym pohlavnymn stykom, nie je vsak vylucnym sposobom prenostu. bazen, toaleta, uterak, hocico... tak nelamentuj nad tymm, ci ju manzel odniekal nepriniesol,,,,

luciah
18. led 2011

@pici určite áno, podcenila to, proste sa na to vybodla alebo si nepripúšťala takú možnosť alebo neviem čo. to je aj tak už jedno, každopádne ako píšeš, pripravila ma o čas a akurát spom každý mesiac ako prišla mrcha preplakala ☹ a myslíš že tie chlamýdie ak som mala, proste samé zmizli alebo ako?ale sa to zmenilo na urea? a čo je vlastne horčšie, urea albo chlamýdie? lebo ja som naozaj nemala žiadne príznaky, žiaden výtoky, bolesti, nič akurát víem, že mm sa dávnejšie sťažoval, že ho štípe a bolí, ale to som pripisovala tomu, že sme mali každý deň sexík 😝

pici
18. led 2011

@luciah stipe a boli znamena ze mal infekt mocovej trubice ktory mu sposobila urea... urea myko a chlamydie su z jedneho rodu, zvacsa bezpriznakove, najcastejsie pohlavnym stykom prenasane, zial aj hociako inak... kym nespravis ster, mozes s tym zit niekolko rokov....

uz kaslat na to, aj tvoja doktorka je len clovek, iste to neurobola naschval a ked si to chytila na silvestra , tak v podstate by to ani skor neodhalila

marvilka
18. led 2011

@luciah to zaskocilo aj mna, ze neurobila stery, to by mal byt zaklad. Laparo mala ist ako posledna cesta. ale co, hlavne je, ze sa na to prislo a hadam to uz bude v poriadku 😉

jajuuus
18. led 2011

@tiffany81
ahoj, laparku som zvládla v pohode - stresy pred ňou boli, ale čakala som, že budem mať nejaké strašné bolesti alebo tak... nič také... najnepríjemnejší zážitok bol len z cievok, jednu, keď mi vyťahovali z brucha a potom ma ešte 2x cievkovali - nedalo sa mi cikať normálnou cestou...
a zotavovanie? bola som na PN 6 týždňov, zajtra akurát idem na kontrolu... všetko som robila pomalinky, zo začiatku som veľa spala a ležala, asi 3 týždne sa mi zle dýchalo - ale to asi z toho vzduchu, čo bol stále vo mne... potom to prešlo samo od seba... 😉

jajuuus
18. led 2011

@neradka
vieš čo, ešte sa bojím skúšať, lebo len zajtra idem na kontrolu a neviem, či ma ešte náhodou nebude chcieť nejako liečiť kvôli tej endometrióze, tak počkám, čo povie a potom sa ide na toooooooooooooooooo!!! 😀

tiffany81
18. led 2011

@jajuuus fúúú akú cievku z brucha ti vytahovali???brrr,,,,a cievkovanie som už zažila,je to nepríjemné,ale tak čo už...to zavedenie je najhorsie a samotné cievkovanie nepríjemné...a mna to vždy potom štípalo po tej dezinfekcii☹(...a kolko si bola hospitalizovaná a kde,ak smiem vedieť...dakujemmm

jajuuus
18. led 2011

@tiffany81
v bruchu som mala cievku, cez ktorú mi odtekala transparentná látka a krv, ktorá ešte ostala po vylupnutí cysty z vaječníka - cysta praskla, keď ju vylupovali, tak aby sa mi to tam vyčistilo...
no a transparentná látka - robili mi aj chromopertubáciu - prefuk vajcovodov - naplnili mi ich tou transparentnou látkou a pozorovali, či sú priepustné... našťastie boli... 😉 lebo tiež sa nám cca 9 mesiacov nedarilo bábenko, tak to môj doky kázal urobiť zároveň s laparkou... v stredu okolo 9:00 ma robili, okolo 10:00 ma dali na JIS-ku, tam som bola asi do 10:00 do štvrtku, potom ma preložili na normálnu izbu a v sobotu ráno okolo 9:00 ma prepustili domov... takže dokopy 4 dni v nemocnici v Liptovskom Mikuláši... 😉
ak ťa ešte niečo zaujíma, kľudne sa pýtaj... 😉

jajuuus
18. led 2011

@tiffany81
no a ešte som zabudla, ja som mala po laparke 4 dierky, tak v jednej z nich som mala tú hadičku - mala som ju 24 hodín, kým som bola na tej JIS-ke, potom mi ju sestrička vybrala, trvalo to len pár sekúnd... 😉

luciah
18. led 2011

@pici @neradka jasné, veď to už je jedno, hlavne že vieme čo je, preliečime sa a bude to ok. a myslela som silvestra nie tohto, ale ešte z roku 2009/2010. každfopádne dúfam,, že žiadna laparo nebude potrebná. len neviem, kedy sa robí ten kontrolný ster? lebo asi ke´d doberieme ATB asi by sme ešte nemali mať sexík, pokým asi nebudeme vedieť, či sme z toho vonku, že?

marvilka
18. led 2011

@jajuuus ja som to cievkovanie ani necitila, bolo to uplne bez bolesti a ked mi vytahovali hadicku z brucha, to bolo tiez v pohode 🙂 som sa iba nadychla a bola vonku ... trvalo to mas 3 sekundy. A inak mna tyzden bolelo vsetko kvoli tomu plynu, prve dni som velmi tazko dychala a potom ma to iba tlacilo. Dnes to bolo druhy tyzden po operacii a ja ani neviem, ze som bola na dakej laparke 😀

jajuuus
18. led 2011

@marvilka
tak to si mala super, že si to necítila... cievkovali ma 2x, najprv jedna sestrička, potom druhá a pri obidvoch ma to bolelo... 😅 no a vyťahovanie hadičky... to ani neviem, ako by som opísala tú bolesť... nejaké 2 kŕče mnou prešli alebo čo... od konečníka, až do brucha... no neviem, ťažko sa to opisuje... mne len sestrička povedala, aby som sa nehýbala... možno, keby mi kázala nadýchnuť sa, tak by som to tak necítila... no neviem... no ja som bola cca 2 týždne úplne nevládna - ani riad som nedokázala umyť... 😅

tiffany81
18. led 2011

marvilka,jajuuus-a kolko ste boli hospitalizované?a kde vás operovali?a mali ste aj nejaké podliatiny na bruchu po laparke?

marvilka
18. led 2011

@jajuuus to vazne? tak bud som mala sikovne sestricky alebo mam iny prah bolesti 🙂 no a mohlo to byt tym, ze som sa mala nadychnut, lebo vobec som to necitila 🙂 a prvy tyzden som bola ako pako, chodila som zhrbena, spala iba na chrbate, nic som nerobila ale to iba pre to, ze som bojko a nechcela som si ublizit. no teraz mi je dobre 🙂

jajuuus
18. led 2011

@tiffany81
už som ti to písala... 😀 4 dni v nemocnici v Liptovskom Mikuláši, podliatiny som nemala, len chrastičky na tých dierkach... 😉

marvilka
18. led 2011

@tiffany81 ja som prisla v nedelu vecer, pondelok rano operacia a v stredu rano som isla domov. (mala som ist v utorok, ale zistili mi nepriechodny lavy vajickovod, kt. mi odstranili, tak asi preto si ma nechali dlhsie)
operovali ma v dunajskej strede, lebo tam chodi na sluzby moj doktor, kt. ma ambulanciu v Ba.
na bruchu som mala mensiu modrinu pod pupkom, inak nic...a jazvy mam uz teraz po dvoch tyzdnoch v pohode, ani neviem, ze su (jedna pod pupkom-3stehy, dve na lavej strane-2stehy)

jajuuus
18. led 2011

@marvilka
ja som tiež chodila dlho zhrbená, ale spala som aj na bokoch, ale najlepšie mi bolo na chrbte, bo na bokoch sa mi zle dýchalo... 😵
to je fajn, že už ti je dobre... 😉

pici
18. led 2011

@tiffany81 ja som nemala ziadnu modrinu. v stredu som dosla stvrtok operovali piatok domov, operovali ma v galante

jajuuus
18. led 2011

@pici
ozaaaaaj, vieš aký je dobrý ten kokoooos? som si ho včera roztĺkla... lepšie povedané, ja navŕtala a ocino roztĺkol... 😀 taký sladučkýýýýý... mňam... 😀 😀 😀

pici
18. led 2011

@jajuuus a ja poslusne hlasim, ze dneska mi prisiel konecne moj KOKOSAAAAAAAAAAAAAAAAAK

jajuuus
18. led 2011

@pici
no tak to som zvedaváááááááááááááááááá!!! 😀 okoštuj ho čím skôr! 😀 😀 😀

pici
18. led 2011

@jajuuus
dam si zajtra z neho :D si liznem.. ale voni krasne :D

jajuuus
18. led 2011

@pici
ok, lizni... 😀

pici
18. led 2011

@jajuuus idem haju... zajtra mi posielaj vzdusne povzbudenia :D

marvilka
18. led 2011

@pici zajtra na teba budem mysliet 🙂 velmi ti prajem aby sa zadarilo hned na prvy sup 😉

tiffany81
18. led 2011

@pici ´tak modrín sa nebojím...skor toho,ako to zvladnuť☹( preto vyzvedám aké to je🙂))...držím ti palce aj ja🙂))

pici
19. led 2011

@tiffany81 laparku? kazdy tyzden by som si dala. HSG za ziva uz nikdy.. a mozem s kludom vyhlasit ze dnesna inseminacia ma bolela rovnako ako HSG, som tam revala...

pici
19. led 2011

uz som doma. ziva zdrava a urevana. bolelo ma to, ale hlavne ze je to za nami. pobrusko ma boli, tak len tak chodim... ovulacia ma vseobecne dost bolela, ale tak toto je masaker...

luciah
19. led 2011

@pici moja, hlavne že to už máš za sebou a teraz budeme netrpezlivo čakať, či sa zadarilo 😉 kedy by si mala vedieť?

pici
19. led 2011

@luciah o dva tyzdne... dakujem krasne , bol to zazitok na hovado...