Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

cmuco
5. led 2007

hmm, tak aspon viem co ma MOZNO caka 😢 😢

ivusenka
5. led 2007

Hodně štěstíčka,ať jste v pořádku 😉

mirasierra
5. led 2007

Cmuco, moc ti drzime palce aby to nebolo nic vazne!

micfa
16. led 2007

Ahojte babenky,

mám na Vás otázku ohľadom laparoskopie. Ja sa na ňu chystám teraz v nedeľu, budú mi ju robiť v Ružinove v Ba, kam ma poslali z GYN-FIV. Zákrok mi budú robiť v pondelok a hospitalizovaná budem do stredy. Všetky píšete, že ste ešte minimálne týždeň po zákroku boli na PN. Je to potrebné? Ja mám ísť totiž hneď na ďalší deň po prepustení z nemocnice na služobku a počítala som s tým, že to bude úplne v pohode...Tak teraz neviem... 😒 Nebola niektorá z Vás hneď dva dni po zákroku fit? Mne svokra hovorila, že jej po laparoskopii nič nebolo.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
babulina
17. led 2007

ahoj, ja som tyzden po laparoskopii presnejesie robili mi ju 5.1, prepustali ma z nemocnice 10.1 a odporucanie bolo ostat doma dva tyzdne, po pravde aj som to uvitala lebo som dost unavena, a to si neviem predstavit ze o tyzden mam ist spat do roboty a sediet tam 8 hodin

micfa
17. led 2007

Ďakujem Vám za odpoveď, veľmi ste ma nepotešili, pretože som naozaj počítala s tým, že budem takmer úplne fit. Tá služobka je dosť dôležitá, ale prinajhoršom sa budú musieť zaobísť bezo mňa...
Idem len na diagnostickú laparoskopiu, lebo sa s manželom chystáme na IUI. Tak to možno nebude až také strašné. Vaše reakcie ma ale dosť prekvapili z titulu, že v GYN-FIV budú robiť laparo čoskoro i ambulantne, v podstate si tam pacientky len dve hodiny poležia a môžu ísť domov. Takže aj z toho som usúdila, že pooperačné ťažkosti nie sú takmer žiadne a dá sa normálne fungovať...

cmuco
17. led 2007

ahojte
tak mam po laparoskopii. Robili mi ju 8.1. a prepustali ma z nemocnice po 4 dnoch. Mam na bruchu 4 jazvicky ktore su naozaj male a verim ze casom uplne zmyznu.
Horsie je ze vcera na kontrole mi doktorka oznamila ze este ma nepusti do prace a tak este dalsi tyzden mam vylihovat v postely a nic nerobit. Tak to bude 3 tyzdne na PN. Ale ked mi vysvetlila ze je to dolezite do buducnosti, ze to treba poriadne preliecit, aby tam nebol ziaden zapal a tak som rada. A ozaj si oddychnem a budem ju posluchat. Ved ide o to aby som mohla otehotniet a to je pre mna to najdolezitejsie 🙂

micfa
17. led 2007

Ahoj cmuco,
a Ty si bola na laparo kvôli čomu? Iba diagnostika alebo aj zákrok?

cmuco
17. led 2007

micfa
ja som to mala horsie. Potvrdene mimodelozne tehotenstvo. Bola som tehotna ani som o tom nevedela. a tak po vysetreniiach a ultrazvuku ma hned brali na sal a operovali. Moje oplodnene vajicko vsak nedoslo do delohy a zaseklo sa v lavom vajcovode. A tak ho museli odstranit a s tym vajcovodom ☹
Ale uistuju ma ze inak je vsetko v poriadku, teraz sa musim zotavit a potom sa mame snazit hned otehotniet. Ako keby to bolo tak jednoduche ☹
A to mam po operacii zakazany sex na mesiac 😠

micfa
17. led 2007

To je mi ľúto, cmuco. Už si spomínam, že som tu Tvoj prípad čítala. Ale nevešaj hlavu. Na jednej strane aspoň vieš, že otehotnieť môžeš. Tak sa to určite raz podarí aj na tom správnom mieste... My sme trošku v horšej situácii, už sa snažíme tri roky a stále nič. A to nám všetci tvrdia, že sme obaja úplne v poriadku. Takže teraz idem ešte na laparo, aby zistili, či mám priechodné vajcovody a hneď potom sa vrháme na IUI. Takže ani ja zatiaľ nevešiam hlavu...

cmuco
17. led 2007

no ano. Mame to tazke ale dokial je moznost tak sa nic nedeje 😉
Moc mi pomahe ked si mozem s niekym na tychto strankach vymenit pocity a skusenosti. Predsa nie su to obycajne veci a tak mi to dobre padne a zdvyhne naladu.

maova
17. led 2007

cmuco, nejdřív přeji hodně štěstí při dalším otěhotnění 🙂 Já jsem měla mimoděložní těhotenství v prosinci, taky jsem o tom vůbec nevěděla. Za jak dlouho můžeš znovu otěhotnět? Mě nejdřív řekli, že za půl roku, ale pak povolili za tři měsíce 😉

pipka
18. led 2007

micfa IP 😉

cmuco
18. led 2007

maova
no teraz som po operacii 2.tyzden a povedali ze sa musim poriadne preliecit a tak mam zakazany sex na mesiac. Nesmiem otehotniet, musi sa mi vsetko uzdravit, nemozem prechladnut, nesmiem dostat zapal.....No a potom sa mame snazit co najskor.
Doktorka povedala ze cim sa to bude viac odkladat tak bude mnesia pravdepodobnost otehotniet. 😒 🙂

micfa
18. led 2007

Pipka, kuk IP. 😉

pipka
18. led 2007

micfa, dakujem 😉 a drzim palceky.

maova
19. led 2007

cmuco, takže jenom měsíc a můžeš zase otěhotnět? Tak to je super, to je vidět, že co doktor, to jiný názor. Mě ty tři měsíce zatím přijdou dlouhý, ale snad to uteče 🙂

cmuco
19. led 2007

maova
no hadam je to v poriadku. To vies s takymto niecim sa nestretavas denne a tak nevies kde je pravda. Popravde mne aj ten mesiac pripada moc no ale co uz musime vydrzat a s nami aj nasi chlapi 😉
Hlavne , povedali mi ze sa mozme milovat a nie ze by som mohla hned otehotniet. A to je podla mna rozdiel. Ale to viete ze by som bola moc rada keby to bolo take jednoduche a hned to vyslo 🙂
Tak nam prajem hodne zdaru v tom milovani 🙂 🙂

maova
19. led 2007

cmuco, děkuji, i já nám přeji hodně zdaru 😀 Já vím, že třeba hned neotěhotníš, ale třeba se to povede hned první měsíc. A ten měsíc ti uteče, uvidíš, my budeme čekat ještě skoro dva 😉 Po jak dlouhé době snažení jsi otěhotněla? Já asi hodně brzo, nejspíš druhý měsíc, tak doufám, že příště to půjde taky rychle 🙂

cmuco
20. led 2007

maova
my sme sa zacali snazit na konci septembra a ked mi nastali problemy tak uz boli vianoce. Tak zhruba 3 mesiace.
Joj ako sa mi urobilo smutno. Ako som bola blizko, uz som mohla byt najstastnejsia na svete a takto to dopadlo. Este stale s tym nie som vyrovnana. Najhorsie je zmierit sa s tym ze uz som bola tehotna, ze sa to podarilo a nakoniec si o to prisla. ☹

maova
20. led 2007

cmuco, tak to jste na tom podobně jako my. Taky jsme se začali snažit koncem září a v prosinci jsem měla problémy, o něco dřív než ty. Máš pravdu, taky mě to občas přepadne, že je mi smutno a je mi to všechno líto, ale musím si říct, že miminko určitě zase brzy přijde a nemyslet na nic špatného 🙂 A uvidíš, že za pár měsíců si tady budeme psát, že jsme zase těhotný 🙂

cmuco
20. led 2007

maova
vsetko co pises je pravda. Mala som doma vylev uzkosti. Ako sme si pisali naraz to prislo. Plac, plac, plac. Chudak moj manzel nevedel co sa robi. A ja som nad pocitacom rumazgala ako krava. No doktorka to vravela. Citove nalady, hormony to je dan za vsetko. Ale uz som sa ukludnila a bude hadam dobre.
Citim sa hrozne. Uz 2.tyzden som na PN a este jeden tyzden miminalne ma caka doma ☹
Ja musim verit ze to vsetko je len skuska a uz bude len dobre. 🙂

maova
21. led 2007

Ahoj cmuco, to je mi líto, že jsi byla takhle smutná, doufám, že už je ti dneska líp 🙂 Až půjdeš do práce, tak se zase dostaneš mezi lidi a bude to mnohem lepší a hlavně ten čas čekání zase mnohem rychleji utíká 🙂 Zavolej kamarádkám, ať tě přijdou domů navštívit, ať nejsi tenhle týden doma sama a určitě ti bude hned zase dobře 😉

cmuco
22. led 2007

Dik za slova. To vies ze mi je uz lepsie, hlavne bol vikend a to sa manzel prikladne staral. Este vydrzat tento tyzden a bude to ok. Aspon mam doma pocitac a tak mam stale kontakt s rodinou alebo kamaratmi. No a hlavne s vami 🙂

maova - tvoje mimodelozne tehotenstvo bolo tiez vo vajcovode? Chcela by som vediet ako sa taketo veci stavaju? Doktorka mi presne vysvetlila co sa stalo ale ci je mozne tomu nejako predist alebo ci to nie je sposobene napr. fyzickou namahou? Preco sa to stalo? ☹

maova
22. led 2007

cmuco, taky bylo ve vejcovodu a mě doktor říkal, že nejdřív ani nepředpokládal, že by to bylo mimoděložní těhotenství, protože se to stává minimálně. A když jsem se pak ptala, čím to vzniklo a jestli se tomu dá příště zabránit, tak říkal, že nedá. Prostě to vajíčko nedoputuje tam kam má a myslím, že fyzická námaha s tím asi taky nemá nic společného. I když jsem se toho trochu taky bála, protože jsem chodila do posilovny a byla kolikrát dost unavená. Takže tu jsem i tak teď pro jistotu vzdala.

cmuco
22. led 2007

hmm tak dik. Aspon viem ze nebudem sama a pre istotu vysadim squash na ktory sme pravidelne s manzelom chodili. Ak mam povedat pravdu niekedy som sa poriadne zapotila. Kazdopadne budem sa do buducnosti vystavovat co najmensiemu riziku 😉

maova
22. led 2007

přesně tak, sice každý říká, že sportování nevadí, ale taky ho omezím 😉

claudie
23. led 2007

Mě v brzké době čeká také vyšetření na průchodnost vaječníků. Máte někdo zkušenost ne s laparoskopií, ale s metodou aplikovanou za plného vědomí? Má lékařka mi jen řekla, že je to "něco jako rentgen", doba pobytu v nemoc. 2 dny.

petul.a
24. led 2007

I já bych chtěla poprosit o nějaké zkušenosti, taky mě laparoskopie s největší pravděpodobností čeká. Předpokládám, že mi doktor dá vybrat z více míst, kam bych na ni mohla jít. Protože bydlíme blízko Prahy, chtěla bych poprosit o zkušenost s pražskými nemocnicemi (nebo centry asistované reprodukce, nevím vlastně, kde přesně se to provádí) 😉 😲.