Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

luca77
26. bře 2011

@verry Ahoj,já byla na laparce 17.2. a asi pět dní "po" jsem krvácela,ale slabě,nebyla to běžná MS,ale to je běžné,prý je to tím,jak se upravují hormony.Jen by mě zajímalo,jak se mi upravily,když jsem ještě ani MS nedostala,naposledy 2.2. ☹ ,ještě jsem se netestovala,čekám,že sama přijde,ale včera jsem si už koupila Mamatest a zítra to vyzkouším,..abych věděla co budu říkat v pondělí gyndr.I před laparkou jsem s MS bojovala,..myslela jsem,že laparkou se to vyřeší a jak je vidět,tak né. ☹

verry
26. bře 2011

@piskotlea
@luca77
fajn, aspon vím co mě čeká 😖

verry
26. bře 2011

@luca77 a můžu se zeptat-jak jsi dopadla na laparce? vše v pořádku nebo něco odstraňovali? Dr. mi říkala že až tam budu nastupovat že budu podepisovat papír ohledně toho kdyby byli třeba špatný vejcovody-jestli je mají rovnou přitom odstranit-na to jsem teda koukala!

luca77
26. bře 2011

@verry No,mě to tady při čtení ostatních také vystrašilo,ale žádný takový papír jsem ani neviděla/nepodepisovala 😉 Dělal mi to můj gynekolog,tak jsem byla ráda.Já jsem tam šla s tím,že jsem měla cystu a také jsem nedostávala MS,dr.mi řekl,že to bude zřejmě ta příčina,proč to nedostávám.No,ale jak je vidět,tak příčina bude ještě někde jinde,protože jsem to ani teď nedostala ☹ Jinak vejcovody mám průchodné,vše v pořádku.Měla jsem steh v pupku,pravá a levá strana podbřišku.Vlevo jsem měla vyvedený drén,po dvou dnech mi ho dr.vyndala,nebolelo to,je to rychlovka,ani jsem o tom nevěděla.Každá máme práh citlivosti jiný,byla to moje první operace a pobyt v nemocnici a nemohu si na nic stěžovat,já jsem byla fakt spokojená a po operaci mě vůbec nic nebolelo.Měla jsem nadstandart.Kdy tebe to čeká?Ničeho se neboj.Budu držet palce. 😉

verry
26. bře 2011

@luca77 pro mě to taky bude uplně první pobyt v nemocnici. tak se tak obávám skoro všeho 😖
měla jsem jít na laparku v dubnu,ale prý mají uplně plno-tak mě objednali až na květen 🙂
a jak dlouho jsi byla doma?? já si chci vzít jen týden dovču, předpokládám že pak budu moct už normálně do práce. nedělám nic těžkýho, sedím v kanclu u PC

luca77
26. bře 2011

@luca77 Mě přivezli z laparky na pokoj ve 12:13h,tak jsem hned volala mamce,chtěla vědět,zda jsem se probrala 🙂 ,do telefonu jsem brečela,nevím proč 🙂 ,jediné co mě trápilo,tak jsem do večera zvracela po narkoze,to jsem si užila 😒 ,v 17h už jsem šla za doprovodu sestry do sprchy,..večeři jsem ani nechtěla,..nemělo by to cenu,když jsem zvracela a ani jsem neměla chuť k jídlu...tu jsem dostala až v deset večer. 😉

luca77
26. bře 2011

@verry Jééé,já to poslala sama sobě,to jsem ale trdlooo 😎

mamartinka
26. bře 2011

@luca77 To tusim kazda po prebrani breci.I u me to tak bylo.Ani nevim proc sem brecela kdyz sem se probrala.

verry
26. bře 2011

@luca77 no to jsou vyhlídky-zvracení..fujj, to bude..
tak hlavně že ti nic nevzali a bylo to v pořádku, taky z toho mám strach.
mě dr. lehce naznačila že až budu vyplnovat ten papír ohledně toho jestli chci odstranit špatné vejcovody-tak by bylo dobré ano. že by tam stejně byli naprd.

luca77
26. bře 2011

@verry Já jsem si myslela třeba,že to vše zvládnu ve svém volnu a pak,že si vyměním nějakou směnu(dělám recepční ve zdrav.zařízení),takže také nic náročného,ale gyndr.mi řekl,že aspoň pak 3týdny doma 😒 ,takže já měla neschopenku od 16. - 28.února a pak jsem měla týden volno v práci,takže i s pobytem v nemocnici to byly tři týdny.V nemocnici jsem byla od středy 16.2. a domů mě pustili v pondělí 21.2.

verry
26. bře 2011

@luca77 to jsi tam byla teda dlouho. Mě dr. řekla, nastup v neděli ve dvě, v pondělí laparka a utery nebo max. ve středu že mě pustí dom. a že pokud na neschopenku nechci tak že si můžu vzít dovču.. 😒

luca77
26. bře 2011

@verry No,tak pokud by byly vejcovody k ničemu,tak je asi fakt,aby je odstranily,..ale neboj,to nebude určitě tvůj případ 😉 A třeba ty ani zvracet nebudeš,každá taky reagujeme na narkozu jinak.To všechno zjistíš. 🙂

verry
26. bře 2011

@luca77 jo joo, uvidíme. jen mě štve že už na to nejdu v dubnu-chtěla bych to mít za sebou co nejdřív. Ale budu muset ještě celej měsíc čekat, chjoo 😖

luca77
26. bře 2011

@verry Oni dělají rozdíly,pokud je to třeba jen kontrolní laparka,což je tvůj případ,tak pustí domů dřív.Mě přeci jenom braly cysty.Ale taky jsem si myslela,že mě pustí v sobotu nebo neděli,říkali mi ,ať nechvátám 🙂 ,no,bodeť by jo 300,-Kč/den nadstandart 🙂 ,ale mě to bylo jedno,personál fakt super,spokojenost.

mamartinka
26. bře 2011

Ja som zvracala az v nedelu a to uz som bola doma.V stredu 23.02 mi robili laparo+hystero a v piatok 25.02 uz som bola doma.A nic mi nebolo okrem toho zvracania uz potom doma 2 krat.

luca77
26. bře 2011

@verry Joo,trochu nervy před tím výkonem jsou,ale jsou fakt zbytečné.

verry
26. bře 2011

@luca77 no tak to se taky nedivím, že si te tam nechali 😅 . já přemejšlím jestli jít na 3lůžák a nebo 2lůžák. ceny jsou teda taky poměrně velký. 3lůz- 260,- 2lůz.-410,- / za den

verry
26. bře 2011

@mamartinka tak ty jsi to měla celkem taky v pohodě, kéžby bych to tak měla taky 🙂

mamartinka
26. bře 2011

@verry Zvladnes to neboj.

verry
26. bře 2011

@mamartinka no joo, nic jinýho mi nezbývá.. 😖 🙂

mamartinka
26. bře 2011

@verry Hlavne at uz je to za tebou ze?A neda sa ist skor niekde inde na tu laparku ked maju u vas plno?

verry
26. bře 2011

@mamartinka to bohužel, když já chodím do Sanusu a bude mi ten zakrok dělat ta doktorka co k ní chodím. ona je fajn, jinam bych snad nešla. to si ten měsíc počkám, co se dá dělat..

luca77
26. bře 2011

@verry No,to jsou tedy pálky na to,že budeš na pokoji s více ženskýma! Kam to jdeš proboha? Já byla normálně v nemocnici a tady se za 2 nebo 3lůžkový neplatilo 😨 nebo nevím,ale pochybuju,..a to se ještě platí 60,-/den regulační poplatek.

verry
26. bře 2011

@luca77 jdu do Sanusu v HK, a prej v tomhle poplatku už ten regulační popl. je zahrnut. taky jsem koukala, že tolik.. dr. říkala, že budem mít na pokoji telku, záchod, a že snad telefon u postele a že si budu moct zavolat kdykoliv do patra do bufetu a že mi přinesou třeba kafe až přímo pod nos... něco jako all inclusive 😀 -akorát v nemocnici.. 😅
taky mě štve že tam nemají pokoj samostaný, radši bych snad byla sama 😖

piskotlea
26. bře 2011

@aadriankaa To tě chápu, já si taky nemocenskou nevzala. Je príma, že ti vyjdou vstříc 🙂

piskotlea
26. bře 2011

@verry Papíry mi doktor poslal mejlíkem, říkal, ať si to přečtu, ale nenechám se tím odradit. U mě se jednalo o kontrolní laparku. V případě, že by přeci jen vejcovody byly špatné, je lepší si je nechat odstranit, někde jsem četla (několik stránek zpět), že se tam tvoří či usazuje voda a to pak dělá problémy. I tak lze otěhotnět 😉 Nervy jsme měly určitě všechny, neboj 🙂
Ohledně pokoje...já byla v 3-lůžkovém, jedno nebylo obsazeno, takže pohoda. Cena normální - 60 Kč (regulační poplatek), měli jsme televizi na pokoji (automat) i telefon, sprchy a záchody byly společné pro dva pokoje. Byla jsem spokojená, sestřičky skvělé. Kdybych chtěla kafe, tak by mi ho určo uvařily.
Jinak jsem nezvracela, jedna sestřička nám poradila do půlnoci před operací co nejvíce pít. Možná jsme si to se spolubydlící vsugerovaly, možná je to pravda...ani jedna jsme nezvracela.

aadriankaa
26. bře 2011

piskotlea to ano je to fajn..zatial je to sice len predbezne rozhodnutie..ale tak uvidim..

leamax
27. bře 2011

ahojte.
kedze nemam cas a popravde ani chut citat celych 218 stran, tak sa chcem spytat - je tu niekto, kto podstupil len hysteroskopiu? nie laparku. a pomohlo to k mimi? caka nas druhe IVF a doktorka mi navrhla predtym hysteroskopiu. sice povedala, ze nepredpoklada, ze by sa nieco naslo, ale aspon by sme mali istotu, ze nic nebrani tomu aby sa embryjko uchytilo. len mam z toho strach.
vopred dakujem za vsetky odpovede.

mamartinka
27. bře 2011

@leamax Ja som mala aj hysteroskopiu.Ale bola som uspata a este sme neskusali po tom keksik tak ti neviem povedat co a ako.Mne vlastne robili Hystero koli polipu co mi nasli.

leamax
27. bře 2011

@mamartinka, dakujem za odpoved. mne praveze nic nenasli ani na usg, preto aj doktorka povedala, ze nepredpoklada, ze by sa nieco naslo, lebo ani usg nicomu nenasvedcovalo. preto sa neviem rozhodnut, ci do toho ist alebo skusit dalsie IVF hned.