Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

piskotlea
8. kvě 2011

@monn Můžu se zeptat, co je to vlastně CS a dehistence?

monnn
9. kvě 2011

@piskotlea CS-císařský řez,dehi.....-rozestup operačních ran.,takže prý hrozí,že by se ty jizvy mohli důsledkem růstu dělohy povolit a tím bych byla v ohrožení života ☹ jsem si myslela,že v dnešní době.......,no ještě čekám na vyjádření primáře v nemocnici,ale nevím zda se mnou budou ochotni do tohoto rizika jít 😨

jemi
9. kvě 2011

Ahoj, mám čerstvou zkušenost z gyncentra (Hloubetin, Praha), v pátek odpoledne příjem, bylo nás hrozně moc, ale v 15 jsem byla na pokoji, a sešli jsme se tam dobře a pořád si povídali (večer klystýr-měla jsem ho poprvé a bylo to v pohodě), na noc ještě prášek na spaní(nebo něco takového) a na žaludek, ráno dlouho nic, v 11 injekce proti tromboze a náladovka, pak cesta na sal, tam si pamatuji, že jsem ukecávala anesteziologa at me nejdriv uspi a az pak mi dá kanylu, tak mi to neproslo, ale pry dostanu detskou. Kanyla byla nakonec v pohode a hned jsem usla, vzbudila jsem se na jipce, zjistila že už je po a že nemám žádnou cívku, dřen... pak jsem dostala injekci proti bolesti a asi za 2 hodky me dovezli na klasický pokoj, za hodku jsem už měla návštěvy a s doprovodem chodila sama na záchod (při vstávání...to bolí, ale není to nic hrozného), od tý doby jsem nic proti bolesti neměla, jen na spaní, protože mě trápil v leže kašel, což bylo hodně nepříjemné. Ráno sprcha a nutili nás pořád chodit, pouštěli nás až v pátek ráno, ale myslím, že je to dobře, protože nejveětší pokrok v léčbě nastal právě den předtím. jinak v sobotu jsem už jela na chatu a ok. Co je nepříjemné jsou ty plyny, fakt z toho bolí ramena, mě naštěstí trápili jen uterý, středa. Ted jdu na vyndavaní stehu a moooc se bojím, tak snad to bude ok, jsem citlivka, ale musím uznat, že operace je v pohodě.

piskotlea
10. kvě 2011

@jemi Vytahování stehů přežiješ neboj 😉 Pár vteřin a je to. Možná trochu zašimrá.
@moon Jsem četla i z info okolí vím, že není přece problém mít 2x císařský řez. Moje švagrová ho měla taky 2x.
Jo holky...co my bychom udělali vše pro miminko, viďte? 🙂

monnn
10. kvě 2011

@piskotlea jo to není asi problém,ale mě se ty jizvy rozjíždí,to zjistili na HSK ☹ ,takže jak by se děloha zvětšovala,mohli by se rozjet uplně

nastasia
10. kvě 2011

Ahojte baby,

minuly utorok som bola na hysteroskopii, vyberali mi myom. Este stale ma boli v podbrusku. Dnes som isla asi 20 min, peso a odvtedy sa to dost zhorsilo 😒 Vcera som bola na kontrole u gyn,-ale neprezeral ma len mi prehmatal brucho a povedal, ze to moze boliet este aj 2-3 tyzdne 😕 to sa mi zda nejako dlho. kolko vas to asi bolelo?

demizon
10. kvě 2011

Tak nakoniec mi zistili, že sa mi tvoria protiláky na spermie...pekne po neúspešnom prvom IVF...mňa de z z nich poraziť...

verry
11. kvě 2011

Ahojky holčiny, tak jsem už konečně doma. 🙂 Dnes mě propustili. A opravdu to čekání na to bylo to nejhorší, zákrok jsem zvládla dobře. Dneska se cítím celkem fajn. Jo, a mám stehy jen v pupíku, nikde jinde durku nemam 😵
a verdikt zní, vejcovody průchodné, vaječníky v pořádku a okolí také. Ale našli mi prý 5 malých ložisek endometriozy mezi dělohou a střevem, Dr. říkal že by ale toto nemělo mít vliv na otěhotnění.. za 14dní jedu na kontrolu do Sanusu,tak mi řeknou víc tam.
je tu někdo komu zjistili taky endometriozu??? a jak jste to příp. řešili??

mamartinka
11. kvě 2011

@verry tak gratulujem ze to mas uspesne za sebou.Vidis zvladla si to.Teraz sa troska zotavit a sup,sup na snazenicko 😉

verry
11. kvě 2011

@mamartinka dík. já se dneska ptala dr. kdy se můžem tak asi snažit, a on že klidně hned... 😀 až mě to zarazilo, ale proč ne? 😉

vally11
11. kvě 2011

@verry Ahoj Veru, tak to je dobře, že už to máš za sebou. Ty nervíky, ale stálo zato, viď? Ještě, když mrcha stávkovala. Ale hlavně, že verdikt lékařů je, že by to mělo jit. 🙂

verry
11. kvě 2011

@vally11 jo, já si tak oddechla, ikdyž jsem to čekala tisíckrát horší... nakonec to šlo. No, tak ted aby to šlo i nám 😅

mamartinka
11. kvě 2011

@verry No mne tiez moj gyn povedal ze po laparo sa mozme zacat snazit aj hned ked bude chut.
@vally11 U nas by to teraz tiez malo ist no uz cez 2 mesiace nadalej ze nic.Ani po zakrokoch.

vally11
11. kvě 2011

@mamartinka @verry u nás řekli, že taky ok. Já ještě nejsem ani měsíc po laparce, ale taky nám řekli, že se můžeme snažit hned jak budeme chtít. 🙂

vally11
11. kvě 2011

@mamartinka @verry Příští týden jdeme na konzultaci do Caru s výsledkama laparky, tak jsem zvědavá co nato řeknou tam a jaký zvolíme další postup. Myslím, že půjdeme do IUI.

verry
11. kvě 2011

@vally11
@mamartinka

tak to je fajn, holky, tohle přeci musí vyjít. jsme všechny prošťouchlý,tak to půjde jak po másle 😅
musíme věřit 😵

verry
11. kvě 2011

@vally11 jo, já to taky tak vidím že bysme příští měsíc vyrazili na IUI, abysme to pojistili 😵

verry
11. kvě 2011

@vally11
@mamartinka
holky já si půjdu ještě lehnout, jsem nějaká utahana z cesty, tak třeba zítra tu asi budu.. zatím..

vally11
11. kvě 2011

@verry jj, já si teď vybavuji, že už jsme se o tom možná bavily na diskusi o IUI. Tak doufám, že se brzy sejdeme tam a budeme úspěšné jako např. kajka a žirafka. 😉 😉 🙂 i ostatní. Teď se to tam nějak pohnulo. Ale zatím jen tak pročítám, nemám čím přispívat. Uvidím po příští středa, to se asi začnu vyptávat.

piskotlea
11. kvě 2011

@verry Super, že jsi už doma. Stehy jen v pupíku? Príma 🙂 A teď nelenit 😀 Jasně, že to půjde, to je bez debat. A za chvilku tady budu číst // 😎

verry
11. kvě 2011

@vally11 jo to budem určitě, já taky uvidím až po kontrole v Sanusu,co řekne Dr. ale vím, že říkala už před zákrokem že když nic nezjistí tak že by jsme hned další měsíc hupli na IUI

verry
11. kvě 2011

@piskotlea no snad to půjde, věřím tomu 🙂

verry
11. kvě 2011

jo holkiny kolik dírek jste měli v břiše??? Já se divím že mám jen stehy v pupíku, nevím přesně, ale vypadá to že to budou 2stehy 😀 a jak vyndávání stehů-bolí to??? 😨

vally11
11. kvě 2011

@verry já měla 2 v pupíku a jeden na levé straně. Vyndavání je v pohodě. Záleží jak moc ti to utáhli, maximálně to bude trochu tahat. Ale je to hned venku. 😉 neboj

marianka79
11. kvě 2011

@verry ja som mala tri dierky z toho z jednej som mala vývod a dokopy 7 stehov nie je to nič neboj vyberanie stehov nebolí 😉

marianka79
11. kvě 2011

ešte čakám na výsledky histológie som 2 týždne po laparke a v nemocke si ma nehali 9 dní lebo som mala zápal vajíčkovodov a brala som infúzky-antibiotiká s toho zápalu sa mi však zdeformovali vajíčkovody a súnepriechodné ☹ tak mi povedali doktori ale nevedia radili mi aby som sa snažila čo najskor otehotniet a ak sa nebude darit tak...umelé oplodnenie ☹

jemi
12. kvě 2011

tak stehy venku, nechci nikoho strašit, ale pro mě nepříjemný zážitek, vytahování nic není, jen jsem měla nějakou špatnou sestřičku a nedokázala se dostat nůžkama pod ten uzlík aby to přestřihla a docela to bolelo (jak těmi nůžkami rajtovala po jizvě), naštestí se ji to nakonec povedlo a vytáhnutí už bylo v pohodě.
Jinak jsem 9 den po operaci a vše ok, dělám už uplně všechno (kromě posilování..., jelikož byla včera ovulka, tak by i sex a byla jsem příjemně překvapená že nás jizvy vubec neomezovali a nic nebolelo). Jizvy mažu ambulantní vazelínou z lékarny (jen pozor mastí oblečení )

andara
12. kvě 2011

@verry ja mela 4celkem, laparka byla v prosinci a ted uz mam jizvicky bily

marianka79
12. kvě 2011

baby chcem sa vás spýtat kedy by som mohla zacat cvičit a či aj možem 😒 lebo ešte ma trošku pobolieva bruško z toho zápalu ale už by som sa chcela zacat hýbat ☹

vally11
13. kvě 2011

@marianka79 já být tebou tak s tím ještě počkám. Navíc, když tě ještě trochu bříško pobolívá.