Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

pici
30. říj 2011

@jasin ahoj neviem o tom ze cykly musia byt pravidelne a tolko????? viem ze som isla v urcity den cyklu. to je pravda.. o dietatko sa mozete snazit hned

zuzka1.
30. říj 2011

@jasin pochybujem, ze musia byt pravidelne, kedze mne pred 8 rokmi pri nepravidlenej mrche- neviem ako by ju dosiajli vyberali laparkou cystou ohromnu velikansku 15,5priemer! 😉

mihule111
7. lis 2011

Ahoj holky, máte někdo zkušenost s vyšetřením průchodnosti vejcovodů kontrastní látkou a ultrazvukem ??
Díky

vannilie
7. lis 2011

@mihule111 ahojky jo ja.nic to neni

mihule111
7. lis 2011

Fakt ?? A jak to probíhá ??? Když jsem se objednávala, tak mě sestra říkala, že je to spíš nepříjemný, než že by to bolelo ... dííky

petruska83
8. lis 2011

@mihule111 Ahoj, já mám jen jeden vejcovod, byla jsem na utz vejcovodu vloni v tuto dobu....Příjemné to není, ale dá se to vydržet....Jen já jsem po tom zvracela, prý jsem asi alergická na nějaký oblbovák-dolsin na zmírnění bolesti...Ale opravdu je to jen chvilka...Nejprve tě tam vydezinfikují a to bylo snad víc nepříjemné než samotný utz....Mně tekutina prošla, ale mimi se pořád nedařilo a letos jsem byla na laparu a při tom zjistili, že vejcovod sice průchodný je, ale pod tlakem, což mi u utz nikdo neřekl a já byla šťastná, že je ok....ale to jsem byla v jiné nemocnici než při laparu....Jo a hned v ten den večer mě pustili domů......Teď jsem půl roku od lapara a příští rok mě čeká asi ivf....Tak ti přeji pěkně průchodné vejcovody...

mihule111
8. lis 2011

Ahooj, díky, že jsi pisla ... ten oblbovák To dávali u utz vejcovodů ?? Vidíš o tom se sestra nezmiňovala, tak uvidíme jestli nějaký dostanu nebo ne ... tak držím palečky ať se IVF podaří hned na poprvé 🙂

petruska83
9. lis 2011

@mihule111 Jo, dávali mi to před utz vejcovodu, jen si už nepamatuju, jestli to bylo ve formě prášku nebo injekce.....

mihule111
9. lis 2011

@petruska83 Fakt ?? Tak to mám radost, po vyšetření máme jít hned s přítelem na konzultaci ... ☹ To abych dala hlavní slovo svojí půlce, že ?? 😀 😀
Stejně je to matec, na utz Ti řeknou, že je vše OK a pak za pár měsíců zjistíš, že je vše OK, ale že je vejcovod průchodný pod tlakem ... tak hlavně, že Ti na to přišli ....

petruska83
9. lis 2011

@mihule111 Tak to nevím, já jsem byla ráda, že mě převezli na pokoj a chvilku jsem byla v klidu,ale některé holky píšou, že šli ihned po tom domů, ale já šla až za několik hodin....Jo, taky to nechápu, jak je možné, že v jedné nemocnici mi řekli, všechno je ok a v druhé, že zas tak úplně ok to není....Každopádně uzt vejcovodu je šetrnější než laparo, ale podle mé zkušenosti, je laparo je jistější a přesnější....

mihule111
9. lis 2011

Jo,jo ... o tom laparu jsem slyšela to stejný. Je přesnější. S tím vyšetřením utz je to asi jak kde ... někdo jde domů hned a někdo ne ... stejně je to divný, stejně jak ty tvoje výsledky, hlavně, že se došlo na to ,"kde" je chyba ...

lulu10
14. lis 2011

@sedmitecka ahoj citala som ze si mala laparku a odstranili ti prepazku z maternice, mna caka to iste 1.12. v Reprofite v Brne, chcem sa spytat ako dlho si sa zotavovala po tom? kedy mozem ist do prace ? a musi sa cakat 3 mesiace so snazenim o miminko? bolo to velmi bolestive? 😅

sedmitecka
28. lis 2011

@lulu10 ahoj, niceho se neboj, neni to nic strasneho, po laparce me brisko bolelo jen malo, za tyden jsem se citila uplne v pohode, jen se musis setrit a dodrzet sestinedeli. pravdepodobne ti daji po zakroku do delohy telisko na tri mesice, aby deloha nesrostla a zhojila se...to je muj jediny problem, moje deloha uz telisko nechce a mam bolesti a krvacim, takze mi ho ve tsredu asi vyndaji, ale uz je to skoro tri mesice po operaci, takze by to nemelo uz vadit........se snazenim po zakroku musis pockat minimalne tri mesice, aby se ti to pekne zahojilo....neschopenku pocitej tak mesic.....

lulu10
28. lis 2011

@sedmitecka fúúúúha tak to si ma moc neupokojila 😀 😕 o ziadnom teliesku do maternice mi nikto nehovoril, a to ti budu ako vyberat? zas ta musia uspat? ja mam laparku teraz vo stvrtok a v pondelok musim nastupit do prace 😕

sedmitecka
28. lis 2011

@lulu10 uff, tak to tedy nevim.....mas septum nebi jen castecne subseptum? ja mela v deloze masivni septum, delilo ji skoro na dve, takze zakrok byl pomerne narocny, a myslim, ze telisko se tam dava pokazde, kdyz ti vyriznou to septum, aby deloha neprirostla, kdyz najednou bude mit vyriznuty prostredek......me tedy doktor rekl, ze mesic me do prace nepusti, mela bys mit klidovy rezim, aby se to dobre zahojilo, je to dulezite.....ale nic neboli, neboj 🙂

lulu10
28. lis 2011

@sedmitecka do kelu tak s tym som vobec nepocitala, ja mam len ciastocne septum v hornej tretine, takze teraz musis ist opat na operaciu kde ti to telieso vyberu?

sedmitecka
28. lis 2011

@lulu10 tak kdyz mas jen male, tak to asi bude v pohode......telisko mi vyndaji asi uz ted ve stredu, jdu na kontrolu po laznich a uz ho nesnesu, mam hrozne krece a krvacim.....laparka me ceka jeste kvuli endometrioze, kterou mi pri te prvni nasli....neboj

lea101
28. lis 2011

Ahojte, moze niekto zo skusenosti poradit ake je to bolestive po hysteroskopii a kolko dni asi je pn po.... Dakujem 🙂 na laparke som bola este pred rokmi, a to som musela byt doma dva tyzdne , mala som hrozne bolesti 😒 tak sa teraz bojim ci aj toto je take ...

lulu10
30. lis 2011

@lea101 ahoj hysteroskopia neni vobec bolestiva, ja som sla do prace na druhy den po hystero, a cestou z nemocnice po hysteroskopii sme s mm boli este na nakupoch 😅 takze ziadny strach, je to menej bolestive ako vysetrenie u gynekologa pretoze je to v narkoze. Mna caka zajtra laparka a teda ze si ma vystrasila s tymi bolestami 😕 ale musim to zvladnut 😅

kaculkadraculka
1. pro 2011

Holky, kde v Praze jít na laparku? Čeká mě asi driling vaječníků mám PCO? Docela přemýšlím nad Homolkou. Dejte tip, kde jste byli spokojené? Díky moc

zvalentova
2. pro 2011

@kaculkadraculka Homolku mohu vřele doporučit, laparka naprosto v klidu. Ve střed po obědě příjem, ve čtvrtek zákrok a v pátek ráno po vizitě jsem šla dom. Ležela tam se mnou i paní, co byla 2x v Motele a připadala si v Hom. jak na hotelu 🙂

kaculkadraculka
2. pro 2011

@zvalentova děkuji moc za odpověď, tobě dělali laparoskopii? Já uvažuji nad drilingem vaječníků.

tina74
2. pro 2011

@lea101 @lulu10 Ze svých zkušeností můžu říct, že odstranění děložního septa bolestivé není vůbec. O ničem bych ani nevěděla, kdybych to neměla spojené s diagnostickou laparoskopií. To už je ale jiná kapitola. Díra v břiše samozřejmě bolí. Po operaci jsem na neschopence nebyla. V pondělí mě operovali, v úterý přesunuli z JIPky na normální oddělení a ve středu jsem šla domů. Hned další pondělí jsem šla normálně do práce, ještě se stehy v břiše...
Nitroděložní tělísko jsem měla něco málo přes 3 měsíce. Tři cykly jsem brala hormony na růst sliznice (a podporu hojení dělohy). Tělísko mi pak vytáhli během krátké narkózy. Zároveň hysteroskopicky zkontrolovali výsledek operace a hojení.

lulu10
2. pro 2011

@tina74 ahoj uz mam za sebou odstranie prepazky, dnes som sa vratila z nemocnice, mozes mi napisat ako si uzivala tie hormony na rast sliznice maternice, mne dali estrimax na dva cykly a aj utrogestan, len neviem ci to brat aj cez menzes alebo nie...

zvalentova
2. pro 2011

@kaculkadraculka jj, měla jsem laparo i hystero

tina74
2. pro 2011

@lulu10 S dávkováním Ti bohužel neporadím. Já jsem brala Estrofem a Duphaston jen určité dny cyklu, měla jsem na to rozpis od lékaře...

zuzulik160
6. pro 2011

Ahojte dievcata, absolvovala som laparoskopiu nic mi nenasli ,lekar povedal,ze som ok. Dostala som prvu MS od operacie a mam ju uz 6. deň ja mavam tak 4 dni a potom uz nic. A teraz mam stale take ruzovo cervene spinenie a dost vela neviem ci je to normalne. Inak ma nic neboli. Len tak nahodou ci niektora z vas nemala podobny problem Dakujem

ivca82
9. pro 2011

@zuzulik160 ak si dobre pamätám, tak by to malo byť ok, niečo s čistením to malo spoločné, čo presne už fakt neviem 😅

zuzulik160
10. pro 2011

@ivca82 ahoj ,akoze sa telo dlhsie cisti? Ked bol zasah do tela? Dakujem za odpoved 🙂

gotana
10. pro 2011

@zuzulik160 Ja som mala po laparke 10 dnovu MS.