Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

wiiila
22. črc 2013

@mmarch ahoj....ja uz som po laparke a robili mi ju tyzden pred ms, lebo inak mi to nevychadzalo....zevraj je najlepsie ked je pred ovulkou, ale da sa aj po...len nesmies byt 2-3 dni pred ms....🙂

cooke
22. črc 2013

Ahojky holky, tak mě taky čeká laparoskopie .... jsme oba v pořádku tak toto je další krok ... hodně jsem četla o tom že to bylo zbytečné tak mám nahnáno ... :(

mmarch
22. črc 2013

@cooke zbytečné to určitě není, já se toho taky děsně bála a dva měsíce se odhodlávala k objednání, ale ted jsem fakt ráda že to mám za sebou, ta úleva byla neskutečná když mi řekli, že mám uvnitř vše v pořádku, žádné srůsty, vejcovody průchozí... pořád jsem si celé dva roky říkala, jestli se náhodou nesnažíme zbytečně, že třeba nemám průchozí vejcovody a je to ztráta času, takže určitě doporučuji, nebylo to tak hrozné, bolesti už mám minimální a to mám čtyři dny po tom. budu držwet palečky, určitě na to běž

ivec16
22. črc 2013

@wiiila vies aj kvoli comu by to nemalo byt tak tesne pred menstruaciou?

wiiila
22. črc 2013

@ivec16 no ja tak viem ze koli tomu, ze moze nastat situacia ze dostanes skorej a pri operacii by nemuseli vediet od coho krvacas....proste pri komplikaciach by si nemuseli byt isty....tak viem ja...🙂
@cooke ...ahoj....no ja som mala vsetky vysledky v poriadku...az pri laparoskoii mi zistili endometriozu, a hned mi ju aj odstranili...takze teraz mozme snazilkovat dalej...keby som nebola na nej tak doteraz by som netusila ze ju mam....tiez som sa bala, ale nie je to nic strasne....zajtra budu 2 tyzdne co som po a uz som na to aj zabudla pomaly...🙂...drzim palce...

ivec16
22. črc 2013

@wiiila aha oki..ja len tak pre info lebo mna tak tesne operovali... a reoperovali pocas menstruacie - kedze to bolo akutne... tak ci to skor nesuvisi, ze su pocas menstruacie celkovo oslabenejsie cievy alebo tak...

ivec16
22. črc 2013

@wiiila no som rada, ze si sa tak rychlo zotavujes... mne to trvalo niekolko mesiacov, ale to kvoli tomu ze sa to skomplikovalo..nechcem baby strasit co sa na nu chystaju... ale netreba to brat ani na lahku vahu...

wiiila
23. črc 2013

@ivec16 ...no bohvie...mne toto povedali, ale bohvie ako to je....je mozne ze ked je to akutne tak nemozu cakat....no a jasne ze pri kazdej operaci sa moze nieco vyskytnut...to neovplyvníš .....ale treba pozitívne mysliet a bude vsetko ok....🙂...a mozem sa spytat ci si bola na diagnostickej laparke? ci?

ivec16
23. črc 2013

@wiiila na odstranenie endometrickej cysty som bola - zaroven teda aj potvrdenie ze sa jedna o endometricku, podla sona to bolo jasne len na 99% 🙂

ivec16
23. črc 2013

@wiiila ja viem ze pocas menstruacie ti nezoperuju ani koleno... len som chcela vediet, ci nahodou nevies hlbsi vyznam 🙂

wiiila
23. črc 2013

@ivec16 ...a to ake komplikacie si mala?...teda ak sa smiem spytat....

ivec16
23. črc 2013

@wiiila po laparke som zacala krvacat do brusnej dutiny (nastastie to bolo ohranicene -hematom cca 0,8l krvy), dostala som 3 transfuzky... 3 dni po laparke - laparotomiu, potom horucky... a bola som uplne det...

wiiila
23. črc 2013

@ivec16 ...no pekne....asi by ma porazilo....ale to je hlavne ze si uz v pohode.....🙂....

sarafortuna
23. črc 2013

@wiiila
@ivec16
ja viem tak, že na 8-12dc sú vaječníky a maternica ešte také menej prekrvené - v útlme. Lepšie tam vtedy všetko vidno a aj je lepšie to tam "prehrabať" či prefuknuť tou tekutinou. Ked sa blíži ovulka, všetko sa prekrvuje, sliznica maternice rastie a toto už trošku sťažuje aby to spravili a videli všetko na 100%.

ivec16
23. črc 2013

@sarafortuna ok dakujem za blizsie info...

ivec16
23. črc 2013

@wiiila no som relativne v pohode... tak ako to bolo pred operaciami to rozhodne nie je... nemozem povedat, ze by to bolo lepsie, myslim skor horsie... ale tada rozhodne mi je lepsie ako pocas tych operacii a teda tesne po nich...

wiiila
23. črc 2013

@ivec16 ...sice neviem kedy ta operovali ale podla mna sa to bude stale zlepsovat....🙂...takze ti prajem vela vela sil a hlavne zdraviiiiiiiicka....a nech uz aj ty patris medzi stastne mamicky....prajem pekny slnecny dnik...🙂

ivec16
23. črc 2013

@wiiila uz je to skoro rok a pol.. takze to uz bolo pomerne davno... dakujem aj tebe prajem krasny den a skore uzdravenie... a tiez prajem skoro vonavy prirastok 🙂

gabika115
9. srp 2013

@hankamisa Ahoj mne robili pred dvoma týždňami hysteroskopiu a momentálne som v pohode a dúfam, že aj budem, dokonca mi tam našli polyp ktorý mi aj hneď odstránili, myslím si, že sa nemusíš ničoho báť.... Držím palce....

majus2580
19. srp 2013

@ivec16 hlbsi vyznam ? pri menst. krvacani krvacas🙂a tak isto keby ta operuju , alebo robia LSK tak tym padom vsetko aj v tebe krvaca viac ako inokedy, kazde jedno tkanivo ktoreho sa chytia, prerezu, odrezu a pod. krvaca raz tolko pomaly, a su tam vacsie rizika...nemusia ho zastavit,dlhsie hojenie a pod 🙂

ivec16
19. srp 2013

@majus2580 dakujem za objasnenie... cize by asi mali lekari davat vacsi pozor kedy planuju zenam operacie... operovali ma tesne pred ms, a reoperovali pocas nej... kvoli vnutornemu krvacaniu, takze jedna z pricin toho vnutorneho krvacania mohol byt aj zle naplanovany termin operacie (skoda, ze na to nedavaju vacsi doraz, mozno ako ktori lekari, ale u mna sa tvarili ze je vsetko ok, ze to robia 2-.3 dni pred nastupom ms)...

majus2580
19. srp 2013

@ivec16 tak asi tak...nechápem preco to tak urobili,zvyčajne to robia hneď po skončení ..ja mam za sebou sest operacii ale ani raz ma neoperovali ked som to mala dostať,raz ma prijali s akutnymi bolesťami a ze má budú hneď na druhý deň operovať ,ale prisiel za mnou primár že musia počkať až kým mi to neskončí,že tkanivo veľa krvaca a objasníl mi to všetko) takže preto viem...akurat mi hneď za tým povedal že radšej vas preložim do inej nemocnice lebo on...primár...sa má boji operovat..takže asi tak 🙂

majus2580
19. srp 2013

@ivec16 myslím že to bolo koli tomu,zlé naplánované...niektorým by som zobrala licenciu a ani by som sa s nimi nebavila,mne tam prplak zabudol tampon 5x5 cm a tiež museli reoerovat alé to je na dlho..uff

ivec16
19. srp 2013

@majus2580 nj asi som mala "stastie" na lekarov, ktori tomu neprikladali az taky velky vyznam... bola to zenska operacia a lekar sa ma pytam kedy to mam dostat, som mu povedala ze za 2-3 dni, tak povedal ze dobre, tak to krvacanie ktore bude po operacii oddide spolu s menstruacnym, povedal to ako keby to bolo uplne v poriadku... (hrozne ze clovek nemoze doverovat lekarovi a vsetko si musi hladat a preverovat aj sam...)

ivec16
19. srp 2013

@majus2580 uff na to sa neda ani nic povedat... posrali to u mna teda riadne na plnej ciare... a pozeram ze aj u teba... ja som mala tu LPK a potom laparotomiu normalny rez... mam endometriozu a vypada to tak, kde sa lps casto musi opakovat, mne kvoli tej reoperacii znemoznili dalsie operacie LPK kvoli zrastom... takze som nadsena, ze ked na to pride tak opat rezom... no kym sa bude dat tak sa tomu budem vyhybat...

majus2580
20. srp 2013

no ja mam dokopy sest operacii s toho tri laparoskopie, a dookola cysty a hlavne masivne zrasty...neodporucam odstranovat, vytvaraju sa stale, a stale vo vacsej miere..ani neodporucam protizrastove pripravky hyalobarieer gel, spray shield a pod.za ten sprej som dala zo svojho vrecka 300,- eur a ked ma teraz operovali boli tam zasa tie zrasty, takze je to iba reklama nic viac..neviem co sa tyka lekarov v poslednej dobe mam pocit ze vsetko v podstate flakaju, a je im jedno...aj v tvojom pripade oni ta budu operovat aj viac krat..ved co...nie ? ty to zvladnes a oni to maju v podstate zaplatene...zdravotnictvo v dnesnej dobe nula bodov, hlavne ze technika ide dopredu 🙂 ach..

ivec16
20. srp 2013

@majus2580 jj mas pravdu... ja uz som prisla na to hned po tej prvej LPK/laparotomii ze uz viac nie... za 3 mesiace dalsia cysta a znovu ma chceli operovat... no endala som sa, a dohodli sme sa len na punkcii... a teraz opat uz mi lekar vypisal listok na predpoperacne ale oddisli sme do francuzska a teraz to riesim tu.. bola som tu na vysetreni a zatial tu z toho teda vobec nerobia taku paniku a neposielaju ma na operaciu tak ako na slovensku... Ja viem, ze cim viac operacii tym viac zrastov a ze to je tiez jeden z dovodov preco sa nedari otehotniet... takze ja sa tomu budem vyhybat pokial to pojde... ja mam problem s cystami od 12 tich rokov... vtedy praskli, bolest riadna... ale stale lepsie ako tie 2 operacie za sebou... jaj bud rezat alebo pchat hormony najednoduchsie HAK... to je liecba nasich lekarov... (ale zeby sa trosku snazili prist na to preco je to tak ako to je...)

ivec16
20. srp 2013

@majus2580 inak tiez som uvazovala nad tymi protiadheznymi gelmi... no po tvojej skusenosti, teda uz nelutujem ze som si ich nedala... a asi maju malu kampan a malo podplacaju lekarov, ked ich lekari ani nespominaju... 🙂 zato HAK ti ponuknu aj na male akne...

cooke
24. srp 2013

Ahojky holky tak už to mám taky za sebou .... hned na druhý den mě pustili domů za což jsem moc ráda ... 😎

reenik
29. srp 2013

Ahojte,zrovna lezim v nemocnici a laparka me ceka zitra,uz ted se bojim co to bude.Chci se zeptat,za jak dlouho po operaci se asi muzeme zacit snazit?vsude ctu neco jineho,tak v tom mam chaos🙂jen doufam ze mi tam nic nenajdou☹nemam ani tak strach z te operace,jako z toho co mi po ni reknou
☹ jinak vsem co to uz maji za sebou preju rychle uzdraveni. 🙂