Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

ivec16
5. pro 2013

@siminek odpocivaj, nic tazke nezdvihat... kratke prechadzky neuskodia, podla toho ako sa citis...

mishell_1
10. led 2014

ahojte 🙂 chcela by som sa spytat, hlavne tych co ste si vyberali operatera na laparku, kolko ste za to platili? ja pojdem pravdepodobne za par mesiacov a rada by som keby ma operoval moj gynekolog, no pozerala som cennik v nasej nemocnic, kde je za vyber operatera poplatok 220eur... mi to pride nejak vela, nie? 😒 ale ono vsetky ceny su v tom cenniku prehnane, tak neviem ci sa mam tym riadit alebo nie

cherralie
12. led 2014

Ahojte. Není tu někdo, kdo se ted chystá na laparo? Jsem z toho vydesena, jak mala holka☹

anike1
14. led 2014

@cherralie ahoj...ja som sa akurat dozvedela termin na laparo spojenu s hysteroskopiou :( a tiez sa bojim, ale pevne verim, ze vsetko dopadne dobre

cherralie
14. led 2014

@anike1 ahoj, jo to jdes na to same. Určité to dobře dopadne. Kdy te to čeká a kde? Klidně do zpráv, jestli to tady nechce s zveřejňovat.

bernicka
7. únor 2014

Ahoj holky, chci vás pozvat do skupiny o endometrióze. Pokud vás tato nemoc trápí, pojďme si o ní popovídat a sdílet navzájem své zkušenosti: https://www.modrykonik.sk/group/5856/

organicshop
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivi131
24. únor 2014

Dobry den. Chtela bych se zeptat. Za 3 tydny jdu na laparo cysty a myomu. Jak probiha operace a, jak dlouhy je cca pobyt v nemocnici a pote nasledna rekonvalescence. Dekuju moc, za vase odpovedi 🙂.

haninka712
25. únor 2014

@ivi131 ahoj, ja tohle absolvovala 21.2., do nemocnice me prijali vecer pred, dostala jsem klystyr( neni se ceho bat, nebolelo to), uz jsem nesnela jist a od pulnoci ani pit. Rano jsem uz dostala kapacku na zavodneni, hodku pred zakrokem mi uz pichli nejaky oblbovak a injekci proti embolii, kdyz me vezli na sal uz jsem byla prijemne ospala. Na sale me prikurtovali k operacnimu luzku, dali mi masku na oblicej, parkrat jsem se nadechla a vic nevim 🙂
Operace trvala 1,5 hodiny (ale kdyz je to bez komplikaci tak trva cca hodku). Probudila jsem se kdyz me odvazeli ze salu, nic me nebolelo ani spatne mi nebylo.prevezli me na pooperacni pokoj. Asi za hodinu me zacalo to bricho bolet, dostala jsem injekci a spala az do vecera 🙂 vecer uz mi dali i napit, bolesti jsem pak uz mela snesitelne.
Dalsi den rano mi uz dovolili i vstanout, osprchovala jsem se, snedla jsem snidani a uz jsem sla na normalni pokoj. Ten den jsem z postele vstavala obtizne, ale dalo se to, dalsi den uz pohoda 🙂 takze to neni zadna hruza, zvladnout se to da! Vcera vecer me pustili domu s nemocenskou, v pondeli mam jit na vytahnuti stehu a kontrolu tak uvidime jak mi bude 🙂 kdyby jsi jeste neco chtela vedet, ptej se 🙂

lendyn
25. únor 2014

já vypadala po laparoskopii obou vaječníků takto ☹

haninka712
25. únor 2014

@lendyn tak to vypadame podobne, akorat nemela tu modrozelenou desinfekci🙂

lendyn
25. únor 2014

@haninka712 - jojo - co "rána" - to jsem měla 2 stehy...☹...ale už je to za mnou a snad NIKDY více...

haninka712
25. únor 2014

@lendyn mam to taky tak 🙂 ale mi treba mnohem horsi prislo vysekani osmicek... 🙂

lendyn
25. únor 2014

@haninka712 ....no pro mě nebyla taky hrozná ta operace, jakože se mi ten "plyn" který do tebe při operaci pouští, aby se k těm tkáním dostaly - "VRAZIL" potom do krční páteře, takže se tam každá druhá po operaci držela za břicho a já za krk 😉 ....takže asi tak -

labocca
25. únor 2014

🙂 ahojte dievcata...tak pridavam sa k vam🙂). Cca o 2 tyzdne idem na plac aj ja☹(. Tej narkozy sa bojim ako cert kriza☹((((.......da sa to zvladnut???

ivi131
25. únor 2014

@haninka712 Ahoj a díky moc za vyčerpávající a koukam, že ještě čerstvé dojmy 🙂 . No jsem z toho celkem nakřivo, nevim z čeho mam větší hrůzu, jestli z toho klystýru, nebo narkozy, já v nemocnici nikdy neležela, takže vůbec nevim co mě čeká, už abych to měla za sebou. Doufam, že to bude naposled, ale jak jsem četla, že se to může zase vrátit, tak z toho mi taky není nic moc. Ať se ti daří a všechno dopadne dobře a ještě jednou díky 🙂 .

ivi131
25. únor 2014

@lendyn Díky za foto, trochu se mi udělalo mdlo, no tak snad to zmáknu 🙂.

haninka712
25. únor 2014

@ivi131 ja prave byla v nemocnici taky poprve 🙂 ten klystyr je fakt v pohode, neni se ceho bat. Dulezite je fakt pred narkozou nepit- musis mit prazdny zaludek, jinak ti bude po probuzeni spatne.
Navic pokud tam neco bude, hned to odstrani, takze to budes mit za sebou jednim vrzem 🙂

ivi131
26. únor 2014

@haninka712 Ahoj 🙂. No prave, kdyz je neco poprve a clovek nevi do ceho jde, co ho ceka, tak je to vzdycky na prd. Prosimte a co treba lazne, ty ti doktor nedoporucil ? Iveta

haninka712
26. únor 2014

@ivi131 v nemocnici mi lazne nedoporucili, pristi tyden jdu vytahnout stehy a na kontrolu, tak se poptam co a jak dal, jaka bude dalsi lecba, at to vodsejpa ! 🙂

lendyn
26. únor 2014

@ivi131 - nebojte 😉 ...já jsem Vám přávě chtěla ukázat....že to není zas tak hrozný. Jak tady psala "haninka712" ....horší jsou i ty předoperační věci....totálka oholení, klistýr nebo Yal gel.....prostě jako před každou operací 😒 ...kdo by se na to těšil....ale bylo mi doporučené si koupit: Hyalobarrier gel!!!!!!!!!!!!!!!!! Který zabraňuje srůstům po operaci a udělala jsem asi dobře, že jsem ty peníze obětovala na to - ještě se mi po roce po operaci podařilo opět otěhotnět 😀

ivi131
1. bře 2014

@haninka712 Ahoj 🙂 . Přesně tak, ať to odsejpá, na nic nečekat a na ty lázně se zkus zeptat, co tu tak čtu diskuze, je to super. Sama to po operaci zkusim, tak uvidim, jak dopadnu.

ivi131
1. bře 2014

@lendyn Ahoj 🙂 . Díky za info, u toho předoperačního mi bude nejvíc nepříjemný ten klistýr, tak to určitě, oholeni řešit nemusim a pak hlavně, aby bylo všechno v pořádku a už nikdy víc.

labocca
1. bře 2014

@mishell_1 ahoj...no ja budem platit 270 eur....je to dost ale radsej zaplatim......🙂.

mishell_1
3. bře 2014

@labocca prelozila som si laparku na leto, takze to necham zatial tak a osud rozhodne, kto ma bude operovat, ide len o diagnosticku co hadam nie je az taky problemovy zakrok... keby mi mali rezat creva tak by som mozno uvazovala nad priplatenim, ale momentalne fakt nemam tych 220eur, ved to samotna laparoskopia tolko stoji 😒

missym
6. bře 2014

Ahoj, dostala jsem dnes od svého doktora žádanku na laparku a vůbec nevím, kam se na to v Brně vrtnout. Byla jste některá na laparce v Heliosu? Nebo nějaká čerstvá zkušenost z Obilňáku? Díky moc 🙂

jaja24682
14. bře 2014

Ahojte som po laparoskopii nič mi nenašli mam všetko priechodne može sa stat že po tomto zakroku možem otehotniet??

sisisi
15. bře 2014

ahojte dievcata!!!!
pls, kedy ste po zakroku dostali MS???? mne dr povedal, ze by mala prist normalne, ale neprisla!

haninka712
15. bře 2014

@sisisi mi přišla normálně, možná o jeden den dřív, ale tak to je normální odchylka u mě 🙂

sisisi
15. bře 2014

@haninka712 jaj, no tak patram dalej :D ja som po zakroku krvacala dva dni, den spinenie, dva dni krvacanie, den spinenie (pondelok) a vtedy mala prist aj MS, no zatial nic. tak to krvacanie asi budem povazovat za MS.