Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

awe
27. led 2009

kocky mne povedali, ze jedno kedy, hlavne mimo MS, ja budem 22DC. laxity, to je supis, ze mozete snazilkovat ihned 🙂 a bola si na diagnostickej laparke?

laxity
27. led 2009

nela00....ahoj, bola som 19 myslim

awe....neboj urcite sa nieco vyriesi 😉 , ja som bola spokojna v Sagaxe, sestricky mile, zlate, ochotne.....ved som si aj zaplatila 😀 , mam tri jazvy, tesne pod pupcekom a este dve nizsie .... vyber stichov bol uuuuplne v poho, ani som nezaregistrovala, kedy mi ich vybral.....kolko sa snazilkujete ak sa smiem spytat?

awe
27. led 2009

laxity, si ma potesila 😉 snazime sa cca 2 roky ☹ a vy? ☹ chodis aj do CAR-u? ☹ ....ozaj, napadlo ma..PN-ku mi daju v SAGAXE alebo u mojej gyn.?

nela00
27. led 2009

laxi kolko si bola Pn?

laxity
27. led 2009

awe.....2 roky, no mi skoro 2,5 roka...snad nam to vsetkym co sme tu tento rok vyjde 🙂 , bola som asi raz vo Ferticente aj to ma poslali na tu laparku.....PN ti v Sagaxe myslim nedaju, ja som si ju vypytala u obvodnej lekarky, u gynekologa som nebola, ved ja tam uz ani nechodim svojmu gyndovi.....po operacii ma prepustili domov a na druhy den som isla k obvodnej a ta mi vypisala PN

nela00....zatial som presne tyzden, zajtra idem na kontrolu, tak snad ma necha do konca tyzdna 😀 .... ty kedy ides?

nela00
27. led 2009

a musi sa byt na PN? ako sa citis? idem o tyzden

awe
27. led 2009

kocky ja by som chcela byt doma od zakroku max 5 dni, dufam, ze ziadne komplikacie nenastanu 😅
nela00, kam sa chystas na laparku?
laxity, aj ja verim, ze nam to uz tento rok vsetkym vyjde a budu z nas tehulky a potom maminky 😉
kde ti robili predoperacne, ak sa smiem spytat?

laxity
27. led 2009

nela00, podla mna na PN sa nemusi byt, neviem co ti budu robit, mne v podstate nic nerobili, nemala som ziadne zrasty nic podobne....vsetko mam v poriadku, len to bol dalsi krok, ktory nasledoval pri neplodnosti.....samozrejme, ze ma to trochu bolelo, nevedela som spat na bruchu, vlastne som odvtedy este na bruchu nespala....uz sa citim dobre, ale tak nemozes sa namahat.....tak sa teda drz, drzim palce to zvladnes..... a kam ides?

awe
27. led 2009

laxity, mala si odporucenie od dr. z FC na laparku? lebo nic som si nepytala, tak by som este narychlo skocila do FC cez tyzden. dakujem za vsetky infosky 😉

laxity
28. led 2009

awe.....tak ja som dostala papier z FC tam mam napisane co som doposial podstupila, ako je na tom priatel a ze prosia dodiagnostikovat LSK a HSK.....ale neviem ci to velmi potrebujes, dolezite je, aby si mala predoperacne nic ine...vobec tam podla mna nemusis ist, mne tam dokonca tento papier v den operacie zapatrosili a pytala som si ho vcera, ked som bola na stichoch 🙂, predoperacne mi robila moja obvodna doktorka tyzden pred operaciou, odobrala mi nejake vzorky krvi /ja som si inak pred tym volala do Sagaxu, ze ake predoperacne oni presne potrebuju, sestricka mi vsetko vymenovala/, no a potom ako som mala vysledky, tak den pred operaciou ma obvodna poslala este internistke a na dalsi den uz som ficala do Sagaxu 🙂 ....dufam, ze som to dobre napisala 😀

petra2505
28. led 2009

mne tiez povedali vo FC, ze mam ist na laparku, tak som si to vybavila, ziadny papier z centra odo mna nepytali...robili mi ju tento pondelok, dnes som prisla domov, za 3 dni idem na kontrolu ci sa nieco nepotrhalo alebo tak a 9.februara mi ukoncia PNku pokial bude vsetko o.k.

laxity
28. led 2009

.....tiez si myslim, ze to vobec nie je potrebne, dolezite je to predoperacne, takze awe nemusis tam behat 🙂

awe
28. led 2009

ahojte kocky, dnes som do FC aj volala a sestricka mi taktiez potvrdila, ze ziadny papier od nich nie je potrebny, tak fajn, aspon tam uz nemusim beaht, ved uz ani nie je kedy 😉 predoperacne mi budu robit v Dun.strede v utorok rano pred laparkou...kocky, drzte palce 😅
petra2505, kde ti robili laparku?

awe
28. led 2009

ozaj kocky a vysledky z laparky vam dali hned?

matelko1
29. led 2009

awe vysledky mi dali o tyzden ako som sla stehy vyberat.

laxity
29. led 2009

awe a kto ta ma operovat? drz sa pevne nervy pri cakani, lebo co ja viem, tak oni operuju az poobede 😒, ja som mala vysledky hned, cize ked som odchadzala domov, ale este jedno lozisko endometriozy poslali na hystologiu a to budem mat az o tyzden a povedali, ze to mi poslu domov.

awe
29. led 2009

laxity, operovat ma bude dr. Slezak, ano viem, ze operuju az poobede ☹ ale doobeda idem na predoperacne, tak mi to snad ubehne rychlo 😉

larri
30. led 2009

Ahoj PETRO,tak uz to mas za sebou.Dala sis tam jinou fotku,tak jsem te nepoznala a hledala.Jak si PETO dopadla?

fifinka31
30. led 2009

Ahoj holky,pisete ze vam to delali klidne i po ovulaci-a meli ste zakaz plozeni?mi rikal Dr.ze mi to urco budou chtit delat po MS dp ovul.aby mne nakonec neoperovali tehotnou.Uz mi zacina MS,tak pristi tyden zajdu na prijmovou ambulanci si doml.termin,pry se neceka dele jak 3 tydny,chci aby mi to vyslo hned na popristi cyklus.
Diky za tuhle diskusi,dala mi spoustu info.a docela mne to tady aji uklidnilo,vetsina pise jak se baly a pak ze to za ten strach ani nestalo.Ale je mi jasne ze budu pred tim nervozni,pred prvni IUI mi busilo srdce a trasla sem se v cekarne,co budu delat v nemocnici pred zakrokem-na to jsem teda zvedava 😉 Ale tak snad dostanu neco na uklidneni.

lienocka235
31. led 2009

awe..ja som bola v dunajskej operoval ma Slezak... vysledky mi dali na druhy den rano ked som odchadzala.. ale po operacii mi prisiel povedat Slezak ze vsetko je ok...
drzim peste..

awe
31. led 2009

lienocka235, dakujem 😉

nelia
1. únor 2009

Fifinka, preto je vhodné robiť laparku až po ovulke, lebo vtedy vedia zistiť aj to, či sa tvorí žlté teliesko (to sa tvorí z obalu, z ktorého pri ovulke "vypadne" vajíčko - laicky povedané 🙂 ).. a mne zobrali aj vzorku z výstelky maternice (endometria), aby zistili, či sa vhodne pripravuje na prijatie oplodneného vajíčka - a to sa robí tiež len v 2. polovici cyklu. Tak sa u svojho Dr. radšej poinformuj.
Mne inak laparku robili teraz v stredu a v piatok som už prišla domov. Kľudne ma mohli pustiť už aj vo štvrtok, lebo už mi takmer nič nebolo, len som sa musela opatrne pohybovať kvôli brušku. Bolesti som mala len pár hodín po operácii a tie sa v pohode dali vydržať. Tak sa vôbec nemusíš báť 😅.
A povedali mi, že musíme so snažilkovaním počkať 2 mesiace, neviem prečo tak dlho.. vraj sa maternica musí zregenerovať 😕

nelia
1. únor 2009

Petra2505, ako si dopadla? Našli Ti niečo? A kedy môžete začať snažilkovať?
Mne zistili, že mám vajíčkovody priechodné a žlté teliesko sa tvorí. Mala som menší pozápalový stav, t.z. menšie zrasty, ktoré odstránili. Ale vraj sa to zrastami ani nazvať nedá, lebo boli také nepatrné. Takže je vlastne všetko v poriadku, netuším prečo sa už 5 rokov nedarí 😨 . No ja verím tomu, že to predsa pomôže a mohla by som po laparke otehotnieť prirodzene. Dr. mi povedal, že ešte to mám tak pol roka skúšať (po prípade s nejakou horm.stimuláciou a folikulometriou) a až potom sa dať na IVF. Vraj som ešte mladá, aj keď tento rok budem mať 30 😕

awe
1. únor 2009

ahojte kocky.
Nelia, ja idem na laparku buduci tyzden...
je to zvlastne, ze ti dr.povedal, aby ste so snazilkovanim pockali 2 mesiace...baby tu vacsinou pisu, ze po MS sa snazili hned.
Inak, pocula som, ze je vacsia pravepodobnost spontanneho otehotnenia kratko po laparke, tak drzkam palce 🙂
kde ti robili laparku,ak sa smiem spytat?

nelia
1. únor 2009

Ahoj Awe, no mne ju robili v štátnej nemocnici.. Tiež rozmýšľam, že sa začneme hneď po MS snažiť.. Naodrinovala som si alchemilkový čaj, pijem ho 2x denne, vraj je dobrý na posilnenie maternice. Tak uvidíme...
Veľmi Ti držím palce, aby si to v pohode zvládla. Určite budeš trocha nervózna, čo je normálne.. darmo Ťa každý ukľudňuje.. ale neboj sa, naozaj to nie je nič hrozné. Ubehne to ani nevieš ako a budeš to mať za sebou 😅

awe
1. únor 2009

nelia, dakujem 😉 mas pravdu, som trosku nervozna, co je asi normalne, ale myslela som, ze na tom budem horsie 😕
aj ja som dlho pijavala alchemylkovy cajik, na posilnenie maternice...vraj je to dobre 😉
tak aj ja ti drzkam palce, nech si co najskor tehu, papa

fifinka31
3. únor 2009

Nelia tak to je zvlastni jak ma kazdy jiny nazor,mi Dr.rikal ze me budou operovat pred ovu-ze se tim chrani aby mne neoperovali s opl.vajickem.
A taky sem cetla neco o hysteroskopii(tu mi budou delat zaroven s lap.)a psali ze se to provadi vyhradne po MS,aby byla sliznice co nejnizsi-aby se tam vevnitr lepe orientovali,a pokud se to dela nahodou pozdeji,tak predem daji zene leky,ktere zabrani rustu te sliznice-byl to odborny clanek i s fotkou jak to tam dole delaji.
Tak ve ct.se jdu objednat tak jsem zvedava co mi rekne tamní Dr 😉

petra2505
3. únor 2009

Aj mne ten zakrok robili po menzese.

matelko1
4. únor 2009

mne laparku,aj hysteroskopiu robili po MS,v strede cyklu.

nelia
4. únor 2009

Fifinka, no vyzerá to tak, že to všade robia inak. Mne to robili 17 DC a to som podľa bazálnej teploty mohla byť práve okolo ovulky.. Dr. mi to tak vysvetľoval, že ide o vyšetrenie, či sa sliznica maternice vhodne pripravuje na prijatie oplodneného vajíčka, tak keby žene podávali tabletky na zabránenie rastu, ako by zistili, či správne rastie?? No to my asi nevyriešime, keďže sme len laici 😉 🙂
Hlavne, nech Ti to prebehne hladko a bezbolestne a nech to máš rýchlo za sebou 😅