Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

awe
10. únor 2009

akatka, mne SAGAX odporucil moj lekar z CAR-u, aj konkretneho lekara....nemala som o com rozmyslat, je to sice vsetko spoplatnene, ale stalo to za to, prostredie aj pristup personalu, vazne mozem len odprucit, keby som to mala absovovat zasa, idem tam.
Bolo na tom super hlavne to, ze vratane predoperacnych som mala vsetko vlastne zbuchane za jeden den. Ale vsetko bude ok, neboj, hlavne, ze to budes mat za sebou a o chvilu budes tehu a na laparku a nemocku si ani nespomenies 😉 budem drzat palce, nech ti to dobre dopadne.

nelia
10. únor 2009

Ahojte... ja som bola na laparke teraz koncom januára a tiež som sa najviac bála klystíru 😝 . Ja som ho síce dostala, ale moje obavy fakt neboli opodstatnené. Aj keď to bolo trocha nepríjemné, kľudne by som to absolvovala ešte raz. Tak sa toho nebojte, bude to v poriadku 🙂

elana
10. únor 2009

Klystýru není vůbec potřeba se bát, já si vždy říkám, jak by mohlo být hůř, vezměte si, že druhých 50% pacientů nemocnice jsou chlapi-a těm ho dává sestřička, tj. ženská🙂 Ke mně se přiblížit s klystýrem chlap, tak uteču......takže jsme na tom ještě dobře, pro sestřičku je to úkon, kterých provede x do týdne a y za večer.

Nebolí to, je fakt, že je to nepříjemné, jak se střevo plní vodou, tak to tlačí, ale stačí říct a sestra přestane, mají s tím zkušenosti, není čeho se bát. Vyprázdnění potom je rychlé, naráz a nebolí to (srovnám-li s projímadlem před koloskopií, kdy jsem strávila celé odpoledne a večer v křečích se spáleným zadkem na WC-byť doma🙂, tak proti tomu je klystýr procházka růžovým sadem)🙂

akatka
10. únor 2009

awe: dakujem 🙂
elana: tak to si ma celkom potesila a aj povzbudila... budem sa snazit na to mysliet, ked budem mat klystir za rohom 🙂
po laparke sa vam ozvem kocky... dovtedy sa tu ale urcite este ukazem 😉

elana
10. únor 2009

Akatko, to jsem ráda, že jsem Ti trochu zvedla náladu, jasně, představ si, že klystýrovou hadičku drží statný zdravotní bratr😀 a jak budeš ráda, že se za Tebou objeví sestřička 😝 né, fakt to nic není, neříkám, že je to příjemný, nakonec všechny to známe, pocit plných střev...ale je to záležitost na 10, 15 minut sakumprásk od zavedení hadičky po spláchnutí záchoda🙂 a za chvíli o tom ani nevíš.

spagatice
11. únor 2009

Holky tak já jsem byla minulý týden podruhé na laparce a tentokrát bez klystýru 😕
Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli jste některá po operaci dostala zákaz sexu na nějakou dobu. Díky

fifinka31
11. únor 2009

Ahoj holky,koukam jste tady resili odlakovane nehty,tak to je pry kvuli tomu aby vas meli pod kontrolou,kdyby byl nejakej problem pri narkoze mohly by zacit modrat-a podle toho by poznaly ze neco neni ok.takze ja sije laknu pruhlednym a je to(jsem zvykla mit porad nalakovane)
A ten klistyr,ja z toho taky mela strach ale dostala jsem na predpis YAL-jsou to 2 flasticky v kazde je asi 1dc nejake tekutiny,vypada to jako flasticka od barvy nebo trvale s aplikatorem,jen trosku vetsi.Jinak oni vam tam daj poradnou davku vody,tak jsem rada ze ja dostanu ten Yal,mam si ho donest s sebou,a mozna si ho budu aji aplikovat sama-je to normalne i na domaci pouziti.Ale pokud mi s tim pomuze sestra vadit mi to nebude.
Ja se spis bojim tech nervu tesne pred operaci a stavu po probuzeni,bojim se zvraceni a bolesti pooperacni,ale tak neco vydrzime ne 😉 porod bude mnohem horsi,tak tohle bude takova predpriprava 😉
Holky a nevite kde se kupujou ty stahovaci puncochy???a kolik asi stoji?
oni mi jen napsali ze pokud trpim na krecaky tak si je mam koupit,a ja si je chci koupit i tak radci.

kveta
11. únor 2009

Spagatice, ja som bola na laparke - odstraňovanie cysty z vaječníka a vypalovanie endometriozy a mala som zákaz sexu 16 dní od operácie.

figalka
12. únor 2009

fifinka - ty puncochy se dají koupit ve zdravotnických potřebách a stojej kolem 400,-. Já si je mám pořídit, i když křečáky nemám, tak jsem si je radši koupila.

larri
12. únor 2009

Fifinko,ja jsem zatim vsude puncochy dostala,tak se divim,ze si je musite kupovat.Jinak bolesti po laparce nejsou velke,ale ja po narkoze zvracim.Kdyz jsem sla ted na odber vajicek,tak jsem to rekla na operacnim sale anesteziologovi a predstav si,ze mne ani hlava nebolele a zvraceni vubec.Ale rekl mi sam,ze je dobre,ze jsem mu to rekla.Nevim,jestli ti byva zle nebo si to jenom myslis.Ale,jak pises,vydrzet to musime. 😉

matelko1
12. únor 2009

fifinko v zdravotnickych potrebach sa daju kupit.
a nemusis sa bat.tam ti daju taku tabletku-naladovku,takze ziaden stres nebud.mat pred operaciou.
a vraj byva vtedy zle,ak ta zle napichnu.
ja som sa po laparke dobre citila.nebolo mi nic,nic ma nebolelo.
my zeny sme silne a vydrzime vsetko 🙂

elana
12. únor 2009

Já když byla na první laparce asi před 7 lety, tak mi jen ovázali nohy a teď už ani to ne-pro změnu se tromboze předchází injekcema heparinu, první je brzo ráno v den operace a pak byly tuším ještě dvě, jedna odpoledne, druhá další den ráno. Je to ďobaneček do paže, trošku to pálí, ale jen někoho (mně ano, sousedku ne).

Jinak kdo zvrací po narkoze, stačí říct anesteziologovi, za mnou přišel den před operací a ptal se, jestli narkozu snáším dobře a když jsem řekla, že nějak zvlášť ne, že zvracím, tak mi řekl, ať mu to ještě ráno připomenu, že mi něco připíchnou před probuzením-a fungovalo to, opravdu mi nebylo vůbec nic. Takže doporučuju se ozvat, nic za to nedáte a oni možnosti evidentně mají.

spagatice
14. únor 2009

Holky mám jeden malý dotaz. Byla jsem na laparoskopii a nějak mi "popálili" vaječníky (a to schválně), údajně je to může popohnat k nějaké práci (tedy ovulaci). Nevíte, jestli to funguje ještě ten měsíc, kdy se operace podstoupí, nebo jestli až ten další (samozřejmě jen v případě, že to opravdu pomůže). 🙂

elana
14. únor 2009

Asi šlo o tzv. drilling vaječníků, efekt by měl vydržet nějakou dobu🙂 a pokud jsi teď před ovulací, tak bych toho využila 😉

spagatice
14. únor 2009

Na ultrazvuku to před operací vypadalo, že ovulace nebude. Teď jsem 19. DC, tak nevím, jestli může být nebo nemůže být. Mám každý cyklus hodně nepravidelný a některé hodně dlohé 😒 Tak to asi vůbec nezjistím. No nevadí, ale děkuju.

spagatice
14. únor 2009

Tak ve zprávě píšou scarifikace ovarií

janel
14. únor 2009

ahojte holky jsem dneska 3.den po scarifikaci - drillingu, a nevim jestli je normalni, ze ze me odchazi hneda necervena krev, bricho mam na pohmat mekke, je mozne, ze se ted odvadi krev jeste z toho poskozeni vajecniku? kdyby to byla delozni, tak by byla jasne cervena, ne? dik za vase zkusenosti 🙂

spagatice
14. únor 2009

Janel neboj, za pár dní to přejde, já jsem byla na té scarifikaci v pátek a špinila jsem ještě ve středu. Myslím, že je to úplně normální.

janel
14. únor 2009

jejda, dekuju za tak rychlou odpoved 🙂, hned jsem klidnejsi, mela jsem strach, ze je to uz treba odlucovani endometria, ale jsem teprve 17.den cyklu

spagatice
14. únor 2009

myslíš jako MS 😅

janel
14. únor 2009

vlastne jo 🙂, ale brali mi i vzorek sliznice, a delali pruchodnost, tak jsem z toho byla takova vydivocena 🙂, protoze po prvni LPS jsem nekrvacela, ale to byla jenom diagnosticka..., no jsem trochu preopatrna, no, uz se bojim vseho 🙂

spagatice
14. únor 2009

tak mě vzorek nebrali, jen tu průchodnost (chromopertubaci), HSK a LSK

janel
14. únor 2009

ja mela indigotubaci 🙂, HSK, ELO - to ti myslim, ze byla ta scarifikace: elektrokoagulace ovarii

spagatice
14. únor 2009

ty jo a ta indigotubace je co?

janel
14. únor 2009

si myslim, ze pouzili nejake modre barvivo 🙂 na tu pruchodnost

spagatice
14. únor 2009

aha, tak u mě tomu říkali chromopertubace (barvivo do vaječníků) a pak mi ještě nalili těkutinu do dělohy a to bylo to HSK

janel
14. únor 2009

proste nam vsem delaji to same, jenom tomu jinak rikaji 🙂, a to spineni jsi mela v jake intenzite? promin za nechutne dotazy 🙂

spagatice
14. únor 2009

😀 😀 😀 neboj neni to nechutný, ale normální, lidský, tak když to sečtu, tak za ten den by mi dohromady jedna vložka stačila a každým dnem to bylo míň a míň, jen v den, kdy mě pustili domu a já se víc hýbala, nejenom, že jsem ležela, tak se to spustilo trochu víc, ale pořád max na tu jednu vložku

janel
14. únor 2009

hmmm, tak to ja mam asi trochu vic.., ale porad jenom hneda krev, prvni dva dny min a cerna - to jsem si myslela, ze jsou zbytky barviva, ale dneska vic a hneda, nevim totiz, jestli mam pokracovat v brani duphastonu, ten beru od 16.DC-tzn den po LPS jsem zacla, ale kdyz zacne MS, tak uz je zbytecne ho brat, proste zapeklita situace 🙂, nevim jestli je to z delohy, nebo odjinud

jusinka
14. únor 2009

Holky, já krvácela jasně červenou asi 5 dnů a docela dost (měla jsem blbý pocit když jsem šla na velkou a zatlačila, pak jsem krvácela vždycky zase víc 😖) . Asi to má každý jinak. Jo a jen mi vypalovali malinký ložisko endometriozy, jinak nic 😉