Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

lauritka
13. bře 2009

larri nemusis hladat napisem ti 🙂 vajcovody mam priechodne , nejake male loziska endo, ale len v podbrusnici, zaver : co najskor otehotniet 😀

no a lekar mi vysvetlil, ze to rameno bolelo z inekcie, ktoru pichaju ked ta idu zaintubovat, aby sa uvolnili svaly. lebo oni su stiahnute..a prave preto to potom boli, lebo ten sval sa rychlo uvolni a stiahne. nejak tak 😅

larri
13. bře 2009

Zuzi,tak to jsi dobra,ja tyden nevychazela ani ven.Nebolelo mne nic,ale motala se mi hlava a bylo mi porad na zvraceni.Ale ja jsem mela asi silnou narkozu.Ted po ivf mne po narkoze nebolela hlava a ani naznak na zvraceni.Hned jsme na pokoji kecaly.

lauritka
13. bře 2009

larri po iVF je uplne lahucka narkoza ani mne nic nebolo 😅 ani po kyrete, ale toto je uz ine... to nas narezu, tam musi byt silnejsia.

larri
13. bře 2009

Jo,jo,to ja vim,ze pri ivf je slaba narkoza.Ale kdyz jsem byla pred 4lety s deloznim cipkem,tak mi bylo taky zle.Az ted nic.
Lauritko,ty si byla koliktat na ivf?

lauritka
13. bře 2009

ja som bola raz na IVF a raz na KET, potom uz neostali mrazaciky. Dvakrat to bolo tehu, ale dvakrat to skoncilo missedom... takze teraz este skusime prirodzene a uvidime co dalej... 🙂

zuzinaaa
13. bře 2009

ahojte kočky chcem vas iba povzbudit ja som apsolvovala koncom oktobra laparku a diagnoza .o.k len mi spravili prefuk a ,ze sa mam snazit čim skor a nam to anozaj vyslo uz som v piatom mesiaci .Tiez som sa motala dobre tri styri roky po centrach neplodnosti nakoniec pomohol prefuk a aj prefuk hlavy nejak som sa ukludnila a nesustredila sa na to .Prajem vam všetkym skore tehulkovanie posielam vyrus TTTTTTTTTTTTTT

larri
13. bře 2009

Takze si taky uzivas? Nikdy by mne nenapadlo,ze budou s tehotenstvim takove problemy,ale hlavne kolik holek ma ten problem.Nebo spis paru.

lauritka
13. bře 2009

zuzi 😵 😵 😵 mne by trebalo prefuk hlavy aby som na to tolko nemyslela, ale je to tazkeeee 😀
ghratulujem k tehu a dakujeme za nadej.

fifinka31
13. bře 2009

zuzina,a oni ti teda profoukli nejake srusty?to bych brala ze pak budu rychle tehu,kdyz neco opravili ale u mne nebylo co spravovat,vejcovody mam pruchodne,jen byla mala endoska v brisni ditine 1-1cm.A snazime se uz 2 roky.
Lauritka tak to mame stejne vysledky 😉 ,a tys teda taky mela pruchodne v.jako ze je ani nemuseli profukovat?Jen jimi tedy prozenou tu tekutinu-myslite si ze i ta muze zrusit nejake mini srusty??
Tak ja uz peru varim,ale netroufla bych si este nekam jit,taky jsem unavevejsi,mam nizsi tlak,tak se taky trochu motam.Ale nalezena jsem azaz.A my taky po narkoze kecaly,i jsem volala domu-jen mne tedy docela bolelo v krku z te trubice a mela jsem srandovni hlas,dychalo se mi normalne,ty dalsi dve si nechaly dat kyslik do nosu-ty hadicky.Ale ty inj.od bolesti si myslim ze otupi bolest ale i cloveka celeho.Proto je clovek rad ze muze lezet.Nebyt toho ze jsem rano 2krat zvracela(tocila se mi silene hlava,a pri druhem zvraceni sem nemohla popadnout dech esteze tam byla sestra!!-to byl asi nejhorsi zazitek z toho vseho,ale pak mi dali do zily neco proti spatne a o par hodin pozdeji uz jsem s chuti snidala🙂)
Bolesti byly jen chvilkove jak prestala pusobit inj.a s kolegyni sme se shodli ze mame stejne bolesti takove jakoby krece prichazejici v intervalech v miste delohy pochvy az do zadku to slo-no a pak z neho ven 🙂 To jsem se musela sama smat,porad jsem prdela a to docela nahlas,neslo to ovladat,budilo mne to aji ze spani 😀
Jinak ja ty bolesti docela dobre prodychavala-kolegynka chvilkama i zaupela-ale tak ji brali dost velkou endošku,tak mela asi vetsi bolesti.chudak treti pani,te brali vsecko,a ona porad kaslala,tak ji to chudaka dost bolelo.
joo,a jinak mam 4 dirky-pupek-dve mini po stranach pod pupkem a 1mini nad pupkem v levo-vsecky sme meli 4 dirky.dokupy mam 5 stehu.

lauritka
13. bře 2009

fifi no jeden bol uplne prechodny a na druhom bola jedna cysta, ktoru odtsranili a prefukli ho 😝
a este mi urobil driling vajecnikov.

fifinka31
13. bře 2009

Jo a pred operaci-sla jsem jako posledni,sly jsme podle obtiznosti,prvni byl císař,pak me 2 kolegyne a ja.A reknu vam ze jsem byla jen trosku nervozni,pak tabletku na nervy a uz nevstavat,a ta mne uvedla do takoveho stavu ze mi bylo pak vsecko jedno-jak mne vezli na sal koukala sem na strop a rikala si jee to je jak ve filmu jak ukazuji ten zaber co vidi pacient 😉 pak sem preskocila na operacni kreslo bylo takove malinka jen po zadek a nohy mi upevnovaly do takovych uchytu ale nee nahoru mela sem je spustene(nahoru mi je dali asi pak v narkoze i cevku v narkoze)jen sem za sebou videla anesteziologa-takovy stary dedula,sestra me napichla zilu,pan mi neco rikal-to uz sem byla uplne mimo-rekla bych pocit ktery ma mozna narkoman kdyz si da davku(nemam osobni zkusenost jen hadam🙂 oblilo mne prijemne teplo.........a najednou se probouzim na pokoji,a zacinam vnimat ze tam jsou se mnou i me dve kolegynky 🙂

fifinka31
13. bře 2009

laurit,tak ja ovuluji normalne takze myslim ze mne driling nedelali,a ta endoska byla na vajecniku srostla s brisni dutinou-tak trebas to branilo v otehu ale ja ovuluji na stridacku a druhy vejc.byl ok tak nevim.No uvidime co nam cas prinese ze 😉
Sem z vedava co mi rekne muj Dr.k te zprave z operace,ma tam napr napsane:v dutine stredni CAROVITA sliznice-co asi znamena carovita ze.
Z leveho ovaria se tahne nitkovita athese,na levem fimbral.ůstí tuby visi HUTNY HLENOVITY SEKRET-k tomu mi taky nic nerekli-tak sem zvedava co to znamena teda.Jen mi rekli ze prirozenemu otehu mi nic nebrani,ze to bude chtit jen hormony-ale ty uz beru rok a nic!!!

fifinka31
13. bře 2009

A vy co jste meli i hysterku-za jak dlouho muzete sex??Ja podepisovala papir ze doporucujou za 6tydnu-to bych ale propasla pristi cyklus!!!Asi to risknem aspon v ovu dnech.

gerdusha
13. bře 2009

ahojte baby, ospravedlnujem sa, ze sa mi nechce citat CELU diskusiu a je dost mozne, ze by som tam nasla odpovede na moje otazky..ale...asi je to takto pohodlnejsie...prepacte 🙂...chcem sa spytat, ci bola niektora z vas totalne vyklepana pred laparoskopiou a zakrokmi podobnymi...ja som totalny "sralo" a neviem, ako by som zvladla prekonat ten strach pred operaciou. ake ste mali vy skusenosti?

zuzka.o
13. bře 2009

gerdusha: Já jsem se bála jako blázen, ale opravdu se neboj,nic to není. Já jsem to snášela dobře. Aby se mi hezky zahojily jizvičky, chodila jsem na laser a ještě teď důkladně promazávám. Mně se nejvíc ulevilo, když mi vyndali dren, pak byl člověk daleko líp pohyblivější .... neboj, zvládneš to! Držím palečky 😉

lauritka
13. bře 2009

gerdusha dostanes tabletku na ukludnenie, ale fakt to nie je take strasne ako sa na prvy pohlad zda, vsetko pekne prespinkas... 🙂 mysli, ze to robis pre babtko a to nech ta povzbudiii.

fifi, no ja tiez nemam s ovulkou problemy, ale chcel to este viac nastartovat asi 😀

fifinka31
13. bře 2009

Zuzko a cim mazes ty jizvicky?
A cim ste si to osetrovali po operaci doma?Mam jen betadinu.
Gerdusha,ja jsem 3 dny po laparce,a moc dobre si vzpominam jak jsem byla chvilkama nervozni,ale ja se bala spis toho ze se prave bedu moc bat nez ze bych se bala primo zakroku,spis sem tomu do posledni chvilky nejak neverila ze se to tyka mne.
V nemocnici sem byla az podivne klidna i pred operaci,pak az sem byla na pokoji sama a cekala az pro mne prijdou tak to byly trochu nerviky-ale vuuubec ne tak velike jak sem si myslela.Ja jsem taky pokakinkana ze vseho!!!A tohle sem podle mne zvladla bravurne ez sem sama sebe prekvapila.A ver ze az dostanes pred operaci ten prasek,tak te tak oblbne a zklidni ze nebudes mit vubec strach-aspon si ho teda nebudes uvedomovat.
Mne treba vice tloukolo srdce kdyz jsem sla na prvni IUI-inseminaci 🙂
A nebo kdyz sem si sla domluvit tu operaci do nemocnice,tak mi taky tlouklo srdce.a pred operaci nee.My sme se rozkecaly na pokoji s kolegynema,nebyla sem v tom sama,uklidnilo mne ze jsme tri co jdeme po sobe na operaci.Ja se strasne bala jak budu snaset to na operacnim sale pred uspanim-tak to byla brnkacka,bez nervu a spala sem hnedka.A pak sem se bala pooperacniho stavu,hlavne zvraceni a bolesti a cevky a drenu-zvraceni byl asi ten nejhorsi zazitek ze vseho,bolesti mi tlumili inj.takze se to dalo-ano nejake byly ale snesitelne.a vytahovani drenu kolegyni trochu bolelo mne vubec.Vytahovala ho asi na 4ktar,pokazde nadech a na vydech popotahla ven,a mne spis bolel podbrisek pri tom vydech.a cevka,jak ji vyndavala tak sem vedela ze mam tlacit,a bylo to jen na 2 vteriny trochu neprijemne.Tot me pocity.Ale kazdy clovek to vse vnima jinak.Ja jsem sama sebe v tomhle prekvapila prijemne.
No a ted uz se zase bojim vyndavani stehu 🙂

lauritka
13. bře 2009

mne na osetrovanie nikto nic neporadil 😕 ja si to nicim nemazem .. 😒

lauritka
13. bře 2009

mna cievka vobec nebolela, vytiahla to za dve sekundy, len to trocha zastipalo 🙂

fifi ja som sa bala stehov, ale nic to nie je.. v utorok mi ich vybrali, nic nebolelo, akurat len citis, ze ti trocha natiahne kozu a cvak a je to 😅

lauritka
13. bře 2009

zuzka nemusis zvracat po narkoze , to je individualne.

janemari
13. bře 2009

Necitala som uplne vsetko co ste popisali,ale ja som po narkoze zvracala viac krat,spoluleziaca c.1 nemala vobec ziadne problemy a spoluleziaca c2.bola ako po opici vyse dobre polhodiny sa jej ckalo. 😀 😀 Takze je to individualne.

fifinka31
13. bře 2009

holky,ja si pustila divko a uvelebila se v postylce,a najednou mne zacalo mirne ale tak neprijemne jakoby tahat,popichavat pod pupikem,chvilku sem to vydrzela ale pak sem si radci dala ibalgin abych se mohla v klidu divat,zmenila sem polohu do polodrepu apreslo to,kdyz sedim nebo neco delam ve stoje tak bricho ani necitim.
Mely jste to tak taky,ze vas treba chvilkama pobolivalo v brise?V nrmocnici mne nic nepichalo spis bolelo tak celkove.A chvilkama na vc utru jakoby hlenik s krvi,to je asi taky v poho ze?Jizvicky zatim vypadaji dobre tak ja to taky nicim mazat nebudu.Akorad jim vit E na kuzi.
Jo,a udelal se mi uz vcera opar(delava se mi po stresech nebo nemoci na zadku)nemela sem ani odvahu to rikat sestre,aby si mne tam treba este nenechali,nemate s tim nektera zkusenosti jestli to nemuze nijak vadit?Tak vim ze se musim snazit si to neprenest nikam jinam,mam doma primo doktorskou desinfekci na ruce,tak si s tim furt cistim ruce.

larri
14. bře 2009

Fifinko,mi po laparce rikala sestricka,ze muzu trosku krvacet,tak at se nebojim.Ja teda nekrvacela ani nespinila vubec.Spis jsem si musela vice cistit jizvicku primo v pupiku,trosku mi jakoby hnisala.A na jizvy mi rekli,at si koupim mesickovou masticku.Ja to teda moc nemazala,ale kdyz jsem citila jak to tahne,tak jsem mazla a byl klid.

S oparem zkusenosti nemam.

fifinka31
15. bře 2009

Holky prosimvas,co jste meli i hysteroskopii-dodrzeli jste tu cekaci dobu 6tydnu??ja se tesila ze uz dalsi cyklus do toho prastime-samo ze opatrne,pohlidam si ovu-budeli nejaka,a proste to ze 2krat zkusime-tak na rychlovku nic divokeho.
Ja byla na operaci 12dc-takze do dalsi ovu to bude tak 3-4 tydny.To sem si myslela ze by mohlo stacit.

misik1
15. bře 2009

fifinka ja som po hysteroskopii nemala ziadnu pauzu,ale teda zalezi co ti tam robili...

lauritka
15. bře 2009

babule hystero je ta chromopertubacia, ci to je nieco ine ??? 😕

aannggiie
15. bře 2009

ahoj holky-můžu se zepta? V úterý jdu na hysteroskopii a v dubnu jdu na IVF_ISCI.Včera jsem se někde dočetla,že po hystero má být nějaká pauza,ale o tý mi mudr vůbec neřekl.Tak jak to teda je nevíte?

lauritka
15. bře 2009

angie naco ta poslali na hystero, ked ides na IVF 😕

aannggiie
15. bře 2009

Mám za sebou 2 neúspěšné pokusy IVF ISCI a nic v mrazu.Tak mě poslali na genetiku ta v poho,na imunologii ta taky dobrá,ale po konzultaci z dr z imunologie mi doporučila větší testy.Ty byly taky v pořádku a na doporučení dr tak 14 dní před umělkem brát Prednison.Když jsem tohle všechno sdělila svýmu dr v caru tak ten mi řekl,že když jsem se tkhle do toho pustila tak mi teda ještě udělá hystero dělohy.To je všechno co vím 😔

lauritka
15. bře 2009

hmmmm 😕 skus brat pred dalsim IVF chilly 😉