Nález na čípku - máme se dál snažit o mimi?

zlatickamoje
17. črc 2012

Holky možná to bude hloupá otázka ale musím jelikož pořád na to musím myslet.s přítelem se snažíme o mimi a ted nedávno mi lékař oznámyl,že mám nějaký nález na čípku a že musím na vyšetření které nehradí pojištovna.nic vic neřek takže se obávám toho nejhoršího.proto řesim otázku zda se snažit ted pořád když nevím abych to pak nemusela dát pryčč nebo tak něco a nebo přestat a začít se snažit zase pak.vyšetření mě čeká až 20.8 a mám strách že když počkáme,že už nemusí vůbec být mimi.jelikož ze spodkem stále trpím na nějaké záněty,cysty apod a měla jsme probém už otěhotnět prve abylo to rizikové těhu.já mám jednoho syna ale přítel nemá ještě dítě a strášně moc by rád chtěl

eficenka
17. črc 2012

no tak já bych zašla k lékaři a nechala si vše vysvětli... vždyť se jedná o tvé zdraví a lékář má povinnost Tě informovat, popř. pokud nejsi s lékařem spokojená, tak ho vyměn...
Takovýto přístup nesnáším, chce to trochu asertivity a víc se o sebe začít zajímat...

romcovaklarka
17. črc 2012

@zlatickamoje Tak se neobávej "nejhoršího" (a co to je vlastně, to nejhorší?) a radši se vyptej doktora, co a jak. Jinak pokud máš špatnou cytologii a ten nález spočívá v tom, tak by opravdu bylo lepší s tím snažením počkat, než se to vyřeší, protože při opravdu hodně špatném stavu by mohlo být nutné i přerušení. Na druhou stranu není velká pravděpodobnost, že by pak už mimi nešlo, já jsem po konizaci čípku a miminku se ven ani nechtělo 🙂 a i v nemocnici mi říkali, že nebývá s těhotenstvím po kon. čípku problém.

zlatickamoje
autor
17. črc 2012

@romcovaklarka nejhorší záleží jak pro koho pro mě rakovina.mluvila jsem doktorem právě jen po telefonu co mi volal ohledně toho že se mu to nelíbí a sám moji mamce řekl když tam byla aby na mě dohlídla že to není žádná sranda.asi mu zítra zavolám a zeptám se ho že kdyby náhodou zda je to nějaké vážné atd

romcovaklarka
17. črc 2012

@zlatickamoje Jo tak však jak říkám, já na tom byla a následné těhotenství v pohodě, já vím ono to zní strašně, ale důležité je, i kdyby to opravdu byly ty přednádorové změny, že se to podchytí včas a to s naším systémem preventivních prohlídek skoro vždy. Takže hlavu vzhůru. Mě taky Dr. vyděsila, když mi volala, taky mi nečekla o co jde a dala mi jen telefon, že se mám objednat do COPu. Nevěděla jsem, co to je a když jsem tam zavolala a tam se mi ohlásili "Centrum onkologické prevence", tak mě málem omejvali. No ale nakonec to bylo všechno dobrý, ten zákrok nic nebylo, ráno do nemocky a večer jsem šla domů... Takže klííííd určitě to všechno dobře dopadne 🙂

Jo ale já teda na nic, co nehradí pojišťovna, nemusela, takže možná jde o něco úplně jiného 😅

zlatickamoje
autor
17. črc 2012

@romcovaklarka no uvidíme budeme doufát že to bude ok vše.hned zítra tam zavolám a objednám se a promluvím si o tom s doktorem co a ják

ddanda
18. črc 2012

@romcovaklarka jo taky mně to vyděsilo, když jsem se měla objednat na onkologické vyšetření. Taky jsem po konizaci. Prosímtě s otěhotněním po konizaci jsi neměla problém?

ddanda
18. črc 2012

@zlatickamoje pokud by se jednalo o konozaci čípku, tak tu prý dělají i v těhotenství běžně.

romcovaklarka
18. črc 2012

@ddanda Vůbec. První na 5. cyklus (přičemž to bylo po 13 letech braní HA), druhé na 3. A s donošením taky ani v nejmenším.

jarcula
18. črc 2012

Ahoj, já jsem měla podobný problém. V lednu jsem prodělala spontánní potrat a hned po zákroku mi doktor odebral stěry z čípku a výsledek odpovídal HSIL-LSIL (to je předrakovinová změna mezi -2-3 stupněm) kónizace čípku se dělá až pokud je čistý LSIL(3 st.) a to ještě záleží na lékaři. Mě doktor doporučil s otěhotněním počkat, pak jsem se objednala také na COP (než mě vzali tak to trvalo 3 měsíce) a tam mi řekli, že je vše v pořádku a můžeme pokračovat dál. Tam mají lepší přístroje a vše hned vidí na kameře, takže kolikrát není třeba ani čekat na výsledky cytologie. Ale je pravda co píšou holky, doktor by ti měl vše vysvětlit. To těhotenství s nálezem je asi rizikové, protože na začátku těhotenství stoupají hladiny hormonu vysoko a ty mohou podporovat nárůst buněk a změny na čípku. To mi řekl v copu, že je to možné ale že žádný výzkum to na 100% nepotvrdil. Ale tím jsem chtěla říct, žádnou paniku, neznamená, že když je špatný nález, že se nemůže zlepšit.

romcovaklarka
18. črc 2012

Tak mně teda v COPu dělali i biopsii. Ale jinak je fakt, jak píše @ddanda, tak když jsem byla na té konizaci, tak tam na tom byla i jedna těhotná se mnou.
@zlatickamoje Dej vědět, jak jsi dopadla 🙂

indriela
18. črc 2012

Ahoj, taky pridam svou trosku do mlyna. Ja mela cytologii 4-5, takze jsem byla taky radne vystrasena. Gynekolozka me poslala na konizaci delozniho cipku. Byla jsem v kralovehradeckem Sanusu a vzhledem k tomu, ze jsem chtela otehotnet, tak mi nakonec udelali tzv. leep konizaci, coz je laiciky receno jakasi lehci forma klasicke konizace - seriznou cipek co nejmene, aby vydrzel nasledne tehotenstvi. Kdyz jsem se pak o tom bavila s kamaradkami, tak jsem zjistila, ze jich to ma spousta taky za sebou, jen na to normalne neprijde rec.
Takze neves hlavu, urcite vsechno dobre dopadne. Drzim palce 🙂

augustka
18. črc 2012

@zlatickamoje Ahojka, pokud jde o konizaci, tak jsem na ní byla už 2x a s otěhotněním nebyl žádný problém (jsem ve 31.rt těhotenství), teď mám opět nález a v těhotenství se to prý neřeší, až prý po porodu, ale je fakt, že může jít o něco jiného. Držím palce, ať to dopadne dobře 🙂

zlatickamoje
autor
22. črc 2012

ták jsem s pritelem se rozhodly ze se zácneme snázit od zári.resily jsme i dárky ná vánoce á rikál ze by byl rák kdyby dostál ten nejhezci dárek á to v podobe oznámeni ze cekáme mimi.pokud se to povede ták to budu mit co delát ábych to udrzelá á neproreklá se 😀 á nedostál by to presne ná stedry den jelikoz to tám bude ocekávát ále dostál by to áz ten druhy den u rodicu.ále je pripráveny nástesti i ná to ze se to nemusi povest á ze to dostáne jindy trebá ná nározky ktere má 1.2 á dokonce uz máme vybráne i jmená kluk bude tádyás á holká ánná márie 🙂

gucci222
9. čer 2016

gucci222 Ahoj mám taky otázku, jsem v 7 tt a na cytologii nález HSIL, setkal se s tím někdo? Jdu v pondělí na biopsii ale to čekání je hrozné.

alena606
27. čer 2016

Ahoj ja chodim pravidelne na vysetreni cipku, ktere si hradim sama. Mam nalez mirny ktery se kontroluje po pul roce. Reklimi ze stupnice u tohoto vysetreni je 1-14 a ja mam 2... toto vysetreni je pry presnejsi nez u toho hrazeneho pojistovnou... a ted otazka... chceme miminko a nevime jestli se snazit ci ne... doktor rika ze ne, ale nejaky nalezmam neustale, tak abychom se dockali... nesetkal se nekdo s necim podobnym? A riskli jste to?