Ovulum nabothi, měla jste nebo máte některá?

tydlity
20. bře 2015

Ahoj holky, prosim vas nemela jste nekdy nektera nebo nemate ovulum nabothi? Je to mala bulka nezhoubna na cipku. Mam trochu strach, protoze se mi udelala uz pred pul rokem a stale nemizi. Je hned vedle otvoru na cipku. Dr.se do me jenom podival, zadne vzorky neodebral, proste nic a rekl, ze to nic neni a ze to samo odejde s menstruaci. Ale neodeslo. Kdyz jsem byla nedavno na kontrole, tak se semnou o tom vubec nechtel bavit. Jenom kyvnul, ze je to normalni. Ale tak dlouho? Nemate s tim nektera zkusenost? Snazime se uz rok o miminko a bojim se, jestli to treba nejak nezavira cipek nebo tak neco, kdyz je to primo u te dirky. Dekuju za odpovedi

fykyska
20. bře 2015

není nutné odebírat vzorky nabotka nebýva zhoubná 🙂 ovula je velmi častá a jedná se o ucpání hlenové žlázy konkrétně vzniká uzavřením vývodu hlenové žlázy. Jedná se ,,pouze" o cystu, pokud by rostla a dosahovala větších rozměrů v řádech cm, je třeba to nějak řešit ale povětšinou se rozřízne aby se uvolnila... což ovšem nezaručuje že se nevrátí, je to jako s pletí ,, obrazně řečeno" pokud se mi ucpe pór vznikne pupínek, který buď sám zmizne nebo je potřeba ho odstranit... ale nikdo nikdy nezaručí že se vlivem hormonálních změn na tom samém místě neudělá zas..

Čípek se tím určitě nezavírá.. Pokud nedosahuje velkých rozměrů a to pak i žena cití, netřeba se jí nějak zatěžovat 😉 😉

@tydlity

tydlity
autor
20. bře 2015

@fykyska Dekuju moc 🙂 Uklidnila jsi me. Mam spatne zkusenosti s dr., tak jim moc neverim. Jeste jednou diky 🙂

fykyska
20. bře 2015

není zač 😉 😉

lace
23. bře 2015

@fykyska A neni pak problem s tim otěhotnět?

fykyska
23. bře 2015

@lace odborníci tvrdí ze není problém, je to normální běžný nález u zen v určitém věku zejmena pak u zen od 30 dal, není to považováno za nemoc..je to jen ucpana zlazka, početí je ovlivněno spoustou jiných důležitějšich faktoru..

lace
23. bře 2015

@fykyska Uf, to jsem si oddychla🙂 Moc diky!🙂

tydlity
autor
10. lis 2015

@fykyska Ahoj,moc děkuji jak jsi mi v tom březnu poradila a uklidnila 🙂 Ale měla bych na tebe ještě jeden dotaz.. To ovulum nabothi mi vůbec nezmizelo.Dr tvrdil,že to s menstruací odejde,ale neodešlo a mám to už rok a 8měsíců a tento měsíc se o trochu bulka zvětšila,ale ne o moc.Neměl by to doktor už nějak řešit,když je to tak dlouho?

fykyska
10. lis 2015

@tydlity 🙂 ahoj, nemáš zač. Bohužel nejsem schopna odpovědět myslím nějak odborně jestli dělat nedělat, někdy to lékař může jakože rozříznout aby se žláza uvolnila, ovšem to je většinou už cysta velkých rozměrů a citelná ale většinou pokud je to ,, tam dole,, citlivé objeví se to znova..., Ona se někdy objevuje, každý měsíc a každý měsíc narůstá do nepříjemných rozměrů.. Zkusila bych se být tebou s tímhle problémem obrátit ještě na jiného odborníka z oblasti gynekologie, pokud jsi to neudělala do teď abys měla víc názorů, jestli se nejedná o něco jiného, nějaký myom apod...
Určitě je dobré aby jsi měla v pohodě ruzné stěry , a cytologii i přestože je nabothi je nezhoubná cysta , je dobré vědět že všechno kolem je v pohodě.. Některé to tak bohužel mají, hormonální změny v cyklu a celkově to tělo si v průběhu měsíce někdy dělá co chce...
Snad tě má odpověď aspoň trošku podpoří, bohužel víc asi nevymyslím .. Držím palečky

tydlity
autor
10. lis 2015

@fykyska moc dekuju 🙂 Asi teda zajdu jeste k jinemu dr. Ten muj mi totiz toho moc nesdeli. Jen tak zamumla, ze to nic neni a vic se o tom se mnou nebavi. Jeste jednou dekuju 🙂

astyna88
29. čer 2019

Ahoj,jak jsi na tom nyni? Ja jsem si nahmatala asi neco podobneho,ale behem posledniho mesice to velmi narostlo a docela to citim i pri sexu. Ceka me preventivka,tak se zeptam.