Blíží se porod? Měla jste to některá taky tak?

nikol125
1. srp 2020

Holky poznali jste že už se něco děje? Já jsem 33+6 a jsem poslední asi 4 dny už uplně hotová bolí mě snad všechno co jde v kříži, do toho mi tvrdne furt břicho i když beru magnesium, píchá mě strašně v podbřišku nebo v okolí čípku, neustálá žízeň a chození na wc, únava, nespavost no prostě už snad vše 😫 doktorka včera na kontrole řekla že jsem zavřená a že teď už to tak prostě bude... na další kontrolu mi řekla ať dojdu za 3 týdny a ještě mi nebrala ani stěry na streptokoka.. já mám pocit že 3 týdny to prostě už nevydržím a nějak mám pocit že to přijde každou chvíli 😏 měla jste to taky některá a za jak dlouho to přislo?

jjasmina
1. srp 2020

@nikol125 já to uprimne moc neřešila, bylo mi taky hrozně samy poslicci, nohy jak z betonu, klimbala jsem se ze strany na stranu, kulhala jsem, záda, břicho, ale stejně jsem porodila až ve 40tt. Vlastně na poslední kontrole mi řekla, že jsem otevřená na prst a že se nic nechystá a další den mi praskla voda.Ten konec je prostě náročný .

nikol125
autor
1. srp 2020

Tak to jsem zvědavá, já mám od začátku pocit prostě že to přijde dřív a teď ty bolesti už je to fakt nesnesitelný.. šíleně mě bolí u čipku a to nic nedělám snažím se jen ležet a břicho mi tvrdne klidně i 10 krát do hodiny 😔

jjasmina
1. srp 2020

@nikol125 Pokud si nejste jistá, tak se klidně jedte zkontrolovat k dr, já si taky říkala, že určitě budu rodit dřív, ale nerodila. A to se mi narodila 4kilová holčička

nikol125
autor
1. srp 2020

@jjasmina No byla jsem právě včera a neřekla mi nic jen že to tak už teď bude a že jsem zavřená..

jjasmina
1. srp 2020

@nikol125 Bohužel ten konec byl i pro mě děsnej popravdě, chtěla jsem porodit každý den, ale vy ještě nejste ani v termínu, takže vydržet...

nikol125
autor
1. srp 2020

@jjasmina No právě... na jednu stranu už to vážně nezvládám a chci to mít za sebou ale na druhou skrz malou chci aby tam ještě aspoň minimálně 2-3 týdny vydržela

jjasmina
1. srp 2020

@nikol125 Tak to určitě, věřte , že lepší než bejt pak 2-4 týdny v porodnici , to taky není o co stát, to měla tak segra a to porodila kolem 35tt

nikol125
autor
1. srp 2020

@jjasmina To určitě, jenže to na nás nezáleží no když se mimčo rozhodne tak prostě půjde.. zas se uklidňuju že 34-35 týden už je i tak kdyby náhodou v pohodě furt lepší než někdy ve 30..

marti89
1. srp 2020

Zrovna tímhle bych se neuklidňovala - malý narozený 34. týden nechtěl 3 týdny pít, dokrmovalo se různě včetně sondy, na pití z prsu byl slabý, jsk nepil, udělala se mu infekce v močových cestách a dostal ATB do žíly. Mysli pozitivně a zkus si najít polohy a činnosti, při kterých na trable s břichem zapomeneš. Jaké bereš magnezium? Zkus magneziový olej stříkat na nohy a koupele v epsomské soli (vlažné, horké rozjíždí porod). Aby se magnezium vstřebávalo, potřebuješ ještě kofaktory - třeba zinek nebo B6, jinak ti to tělem může jen proplout bez užitku.

nikol125
autor
1. srp 2020

@marti89 No tak ono záleží taky na dítěti, co vím tak vždy říkají že nejhorší hranice je do 32tt pak už je to v pohodě... znám maminy co rodili třeba 33-34 týden a mimča byli naprosto v pořádku.. ono co jiného zbyde stejně si samo vybere kdy chce jít a na mě to nezáleží.. nedělám vůbec nic jen ležím celý dny protože nejsem ani schopna a ndchci to pokoušet když mě to takto chytá i když jsem v klidu.. jinak beru magnosolv ale ten už budu brát teď jen poslední týden vzhledem k tomu že se má brát max do 36tt tak jsem zvědavá co přijde pak..

marti89
1. srp 2020

@nikol125 Samozřejmě je každý porod unikátní a kdy jedno dítko v pohodě je, jiné byt nemusí. Chtěla jsem tím pouze říct, že nejde jen o váhovou hranici pro přežití vycházející z týdne tt, ale může být spousta jiných komplikací. S prvním jsem měla pro zkrácený čípek nakázáno ležet, praskla mi voda při přesunu autem, brala jsem také Magnosolv (byl k ničemu). Teď jsem ve 33. tt, klidně poseču zahradu a další běžné činnosti (krom oken a záclon) a magnezium beru Magne B6 střídavě s magneziovým olejem od Purity Vision, jím lahůdkové droždí. A je to nebe s dudy - i co jsem si četla, tak ten Magnosolv se špatně vstřebává a magnezium (v menší dávce) se už bere klidně až do porodu, uvolňuje svalstvo a lidi ho mají nedostatek jako vit. D.

nikol125
autor
1. srp 2020

@marti89 Tak to já musím zaklepat že mě pomohl na 100% beru ho někdy od 28tt hlavně skrz křeče nohou a od té doby mám klid i poslíčky jsem měla dřív a taky dobrý ale teď už asi na to ten účinek nestačí no.. ale křeče do noh nebo do břicha furt nemám

aselluska
1. srp 2020

@nikol125 taky mám tyto obtíže, ale když se zvednu a něčím se zabavím, je mi dobře. Bolí mě v kříži, vystřeluje mi to do nohy, v podbřišku mi píchá, břicho mi tvrdne i 20x za den, beru hořčík, ale stejně mi vždycky pomůže jen pohyb. Na kontrole vždy vše v pořádku, čípek dlouhý a zavřený.

zavodnice
1. srp 2020

Jsem taky 34tt, mám všechny možné obtíže, břicho tvrdé jako kámen, bolí, dítě kope jak blázen, vrtí se tam, bolí mě rozkrok, sotva chodím, dítě už ani neuzvednu, mám migrény, průjem, pálí mě žáha, teď jsem brutálně zvracela, mám svalové křeče. Beru magnosolv, béčka, železo. Čípek 25 mm, CS 0, takže se stejně nic nechystá. Doktorka mi na kontrole akorát řekla “vydržte”. Tak se snažím držet.

nikol125
autor
1. srp 2020

Jo tak pro mě chodit nepřipadá v úvahu, teď jsme byli na nákupu a co krok to pícháni dole a bolest do kříže chvilkama sem fakt až brečela že už nemůžu 😏 jediný co tak když ležím je to lepší ale furt je to masakr
Mě taky bylo řečeno že se nic nechystá, ale zas vím že ono za den může být jinak..

drakenn
1. srp 2020

@nikol125 takhle to holt někdy k finále vypadá. Výdrž..klidně před sebou můžeš mít ještě 6 týdnů.

krupka3
1. srp 2020

Citila jsem se od 34tt taky mizerne, dite sestoupene v panvi, mela jsem pocit, ze porodim kazdym dnem. A porodila jsem na zacatku 40tt, takze vydrz. Posilam silu.

nikol125
autor
1. srp 2020

No jsem sama zvědavá kolik teda ještě dáme, už mi od 32tt teče trošku mlezivo většinou to vždycky bylo po kapkách no a teď ležím a všude mokrý kola na tričku uplně durch tak snad to není taky nějaká předvěst 😂 Achjo co mě ještě čeká, už je to fakt nekonečný 🙄😁

terla
3. srp 2020

V tomto termínu jsem již věděla, že porod bude dříve, malá byla již sestouplá hodně dole. CS 7. Zařekla jsem se, že ale že donosím alespoň do 36 tt a to ve fakt klidovým režimu a taky se tak stalo. Jak popisujete, tak jsem prožila i já osmý měsíc. Neustále na WC, nespavost, atd. A to ani nevím, jak probíhá 9. Měsíc, protože druhé dítě se narodilo v 38ˇ+0. Nadruhou stranu si myslím, že síla myšlenky je mocná a tak jsem si možná dřívější porod zavinila i tím, že jsem na to neustále myslela. U druhého jsem se zařekla, že to bude donošené dítě a půjdeme po třech dnech domů a stalo se. Prostě tyhle pocity a obtíže ke konci těhu patří, ale určitě bych rodit dříve už nechtěla (inkubátor, 14dní na JIP, špatně jedla, špatné rozkojení, silná žloutenka,..). Pokud se dole nic neděje Dle tvojí MUDr, tak bych na to tolik nemyslela. Ale určitě nic nepodcenit.

misicka1988
3. srp 2020

@nikol125 Mě mlezivo teklo už od 5 měsíce, měla jsem úplně koláče na triku 😄, a první dítko jsem porodila přesně 39+0. Další děti 41+0, 41+1. Ten konec je už fakt bolestivý, ukrutná bolest stydké kosti, šílené píchání v čípku, kyčle jsem myslela že vypadnou z kloubů. Holt nic jiného než vydržet to se nedá. 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru