Po cévkování mě pekelně bolí močení a trochu krvácím

myska26
26. čer 2015

Ahoj holky. Vím že se to sem nehodí,ale nevím kam jinam dát svůj dotaz. Mám od dubna záněty močových cest,při zjištění nové bakterie v moči mě obvodní doktorka poslala na urologii. Tam mi dnes ráno doktor udělal cévkování,při samotném zákroku to bylo velmi bolestivé (a to nejsem nějaká citlivka),přes celý den když jdu na toaletu,mě močení pekelně bolí,až mě to rozbrečí a je mi z toho mdlo. Navíc trochu krvácím. Na internetu jsem četla že při cévkování se používá dezinfekce,a gel pro snadnější zavedení,ale doktor ani jedno nepoužil. Je to normální?

adede
26. čer 2015

Ahoj, asi moc neporadím, ale mám podobnou zkušenost. Je možné, že Tě nejen vycévkoval, ale udělal i stěr z močové trubice? Po samotném cévkování bys takové problémy mít neměla. Cévkovali mě víckrát, ale vždycky to jenom štíplo při samotném cévkování a potom maximálně při prvním močení taky trochu štípalo. Když mi ale dělali stěr z močové trubice (zjišťují, jestli nemáš chlamydie), bylo to taky takové peklo, jak popisuješ. Sestra mi i řekla, že mi musí tu sliznici strhnout, že ty bakterie se drží v té sliznici, na povrchu moc nejsou (naštěstí testy vyšly negativní). Bolelo to pekelně. Ještě větší peklo ale nastalo potom doma, chodila jsem čurat do sprchy a vždycky při tekoucí vodě, pomalinku... Krev, hrozná bolest, vždycky jsem se hodinu odhodlávala, než jsem šla, když prcek spal, hrůza... Porody jsem snášela líp oproti tomuhle ☹ Moc soucítím, za tři dny to přejde, vydrž!!!

michalusenka
26. čer 2015

malem jsem tehdy utekla, když mi řekli, že mě budou cévkovat, ale samotný zákrok byl v pohodě, jen jsem smrděla po té dezinfekci, ale potom ten den a druhý den mě to štípalo při čůrání, tak mamka mě poradila ať čůrám ve sprše a zrovna si při tom na to směřuju tou sprchovou koncovkou a trochu to pomohlo, ale pak už to přešlo! jsou horší věci než cévkování....

kasparka1
26. čer 2015

a bereš stále atb ??? pokud ne, jela bych na pohotovost. ja si taky s mocakem uzila sve, je to peklo nejvetsiho kalibru .

hvizdalka
27. čer 2015

Mne po cevkovani bolelo moceni jako pri zanetu...asi tyden. Dr mi rekla ze je to po tom cevk. normalni a ze to prejde. A preslo 🙂

myska26
autor
27. čer 2015

@kasparka1 Atb neberu,doktorka mě poslala na urologii vlastně aby mi doktor napsal pořádný prášky,který mi na tu bakterii vážně zaberou. A on mi udělá tohle... ☹

lisha
27. čer 2015

Mela jsem cevku dvakrat a pokazde me potom bolelo pri curani, jako bych mela zanet. Preslo to plus minus po tydnu.

slunicqqo
27. čer 2015

mě to taky bolelo při čurání pak a to dost , 2 dny hodně pak se to pomalu zlepšovalo, čurala jsem i jakoby moč obarvenou krví,a doufám, že už to nikdy nebudu muset podstoupit

kasparka1
27. čer 2015

@myska26 tak okamzite pohotovost !

myska26
autor
27. čer 2015

Ta bolest co bývá při zánětu nic není proti tomu,co mám já. Manžel mě chtěl odvézt na pohotovost,ale krvácet jsem dneska přestala,tak snad to bude dobrý🙂

janie1988
27. čer 2015

Rodila jsem císařem, čtvrtý den se mi spustil zánět jak hrom, musela jsem brát ATB, přestala jsem kojit. Než mi ovšem někdo napsal silná ATB, radili mi, ať hodně piju a dodržuji hygienu, že to třeba přejde. Strašně se cukali, nechtěli, abych přestala kojit. Silná antibiotika jsem si doslova vydupala. Sice se mi mléko ztratilo, ale jsem fit. Malý je na Bebě a je spokojený.

iveat
1. črc 2022

Dobrý večer jen bych se chtěla poradit manžel má cevku ale porad krvaci a paliho to je to normální?