Silná bolest po cévkování v těhotenství

darina7
8. črc 2016

Ahoj holky. Ke konci dovolené jsem začala mít velmi silnou bolest levé ledviny, která stále neustupovala, tak jsem volala na gynekologii, kde mě raději šupem poslali do nejbližší nemocnice. Vyšetřili mě na gynekologí a poslali na urologii, kde mi zjistili, že bolest pochází pravděpodobně od zvětšené pravé ledviny, jak mi na ni malá tlačí (jsem v 26. Týdnu těhotenství) příp. I z cysty na pravé ledvině. Je tedy divné, že mě bolí zejména levá ledvina a přitom zvětšenou mám pravou🙂, ale tak snad ví, co dělají doktoři. Prý na to mám brát jen prášky proti bolesti. Ale ještě mě pro jistotu i přes mé protesty vycévkovali, aby zkontrolovali, jestli to nesouvisí s nějakým začínajícím zánětem. Nepoužili tedy žádné gel nic takového, prostě na sucho vycévkovali. Samotný zákrok štípal, nicméně teď mi už to už druhý den hodně bolí a štípe, jak u silného zánětu močového měchýře. Předpokládala jsem, že je to ještě podrážděné, ale spíše se to zhoršuje a bolesti jsou stále častější a nemohu se ani vyčůrat. Máte s tím nějaká zkušenosti? Poradíte prosím , co na to? Zkouším preventivně uroval biotic (může se v těhotenství) a sprchu, ale zatím je to stále horší..:( až lituji, že jsem do té nemocnice vůbec jela, ale zase jsem klidnější skrz ty ledviny.. Jsem těhotná poprvé🙂 , tak jsme v tomto takový neználek.. Děkuji

kaja2016
9. črc 2016

Mam s cevkovanim zkusenost, nekdy se podrazdi mocova trubice, ale obvykle ne. Jestli je to tim podrazdenim-treba nejakou drobnou rankou, tak normalne jako pri zanetu mocovych cest vypijte vetsi mnozstvi caje (urologicky je dobry, a nebo cokoliv jineho, ale ne sladkokyseleho) a snazte se chvilku nejit na malou. Zase to nezadrzovat dlouho, to taky neni dobry. Ono se to spravi obvykle za den, dva. Kdyz budete chodit na malou casto, tak se to poraneni tam bude drazdit a nebude mit sanci se zahojit. Jinak tyhle partie proste hodne boli, ale nemusi to nic byt 😉

luciiinka87
9. črc 2016

Ahoj, me cevkovali pred cisarem a odnesla jsem to hrozne silnym zanetem mocaku, i jsem curala krev. Bolest jsem prikladala asi 4 dny tomu cevkovani, ale pak se to nedalo, tak jsem po propusteni jela zpatky do porodnice a dostala ATB. Takze mozne je i to.

drakenn
10. črc 2016

Pila bych urolog a tzv. slizovite bylinky (lipa atd. lze dohledat), muzete i brusinky. Nepit nic kyseleho - dzusy. Ja osobne bych se na "sucho" nenechala cevkovat nikdy a mesocain gel si vyrvala. Proste vas pri cevkovani poranili, musi se to zahojit.

darina7
autor
10. črc 2016

Moc děkuji za reakce. Oni se mě na nic neptali, já jsem nepočítala, že by mě vůbec měli cévkovat. I jsem říkala, že nechci. Nějak mi nedali na výběr a utéct pryč úrkem mi nepřišlo jako řešení.. Ale kdybych věděla, že na to půjdu, tak bych si samozřejmě ten mesocaing gel poručila..:( Piju brusinkový sirup, jím brusinky a jako prevenci uroval biotic (ten mi pomáhá od zánětů moč. cest a může se v těhotenství).. Tak snad se to už začne zlepšovat. V úterý jdu na ty testy na cukrovku, tak doufám, že to ten brusinkový sirup nějak nezkreslí. Ráno si jej radši nedám.. Ještě jednou moc děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru