Pomohla vám laparoskopie k otěhotnění?

katuska23
13. říj 2008

Je tu sice už téma laparoskopie ale nikdo nereagoval,tak snad admini prominou.Ráda bych si přečetla příběhy těch,které brzy po laparoskopii otěhotněly.Brzy mě čeká taky a vidím to jako určitou naději....

markiss21
18. dub 2015

Holky, můžete prosím některá popsat, jak laparoskopie probíhá? Co s vámi dělají před operací a pocity po operaci? děkuji moc !

petula91
22. dub 2015

Nastupuji v PO, pak sem podám info 😉

markiss21
22. dub 2015

@petula91 V po už to budu mít za sebou taky ...ale bojím, bojím :(

petula91
23. dub 2015

To já nastupuji v pondělí a na sál jdu v úterý 🙂

jani2013
29. dub 2015

@markiss21 Můj průběh byl v krátkosti asi takový:
1. den - dopoledne příjem, poslední jídlo, klystýr, hladovka, ale mohla jsem pít, šly jsme pak s jednou holčinou aspoň na kafe do automatu 🙂
2. den - ráno mi píchli něco na ředění krve a oblbovák, po kterém jsem usnula, vzbudila jsem se pak na další injekci a na cestu k vozíku (to si ale moc nepamatuju 🙂) Pak chvíli čekání v předsálí, zase do mě něco napumpovali a okno. Pak vůbec nevím, kdy jsem se vzbudila, ale asi jsem si zase sama lehla do postele. Čekala jsem, že mě něco bude bolet, ale bylo to v podstatě úplně v pořádku.
3. den - ráno konečně snídaně a před polednem odjezd domů - rozhodně by Tě měl někdo vyzvednout, ideálně autem.
Abych to shrnula - měla jsem štěstí na dobrý průběh, spolubydlící v pokoji byla nějak zahleněná a začala se trochu dusit když ji probouzeli - důležité je, jít na to absolutně zdravá!!! Taky ona po narkóze zvracela, já byla v pohodě, až odpoledne se mi z ničeho nic udělalo blbě, tak jsem požádala o něco proti tomu - dali mi infuzi s jakousi průhlednou tekutinou a bylo mi dobře. Mám čtyři řezy a jediná bolest byla, když mi vytahovali stehy (moje gynekoložka) a 3. - 7. den bolest v ramenou, jak se vstřebával ten plyn.
Rozhodně se to dalo přežít, navíc - měli jsme pak až do MS absťák a v den, kdy skončila, se nám zadařilo 🙂
Taky doporučuju pana dr. Hanáčka v Podolí, jela jsem tam až z Brna kvůli jeho renomé a nelituju 😉

alcar
29. dub 2015

@jani2013 tak to jsi mela teda drsnou pripravu. 😲 😅
Ja nastoupila v den operace rano. Do pulnoci jsem mohla doma jist i pit. Zadny klistyr, pred salem jenom tabletka, po ktere jsem se prospala a kdyz me brali na sal (nejak se to zpozdilo), tak uz nepusobila. 😀 Na sale klasika narkoza, kdyz mi ji pichali, tak to bylo hodne neprijemne, nez jsem usla, tak jsem mela pocit, ze nemuzu dychat. Ale pak uz okno a velmi bolestne probuzeni, motala se mi hlava a bylo mi celkove mizerne. Mela jsem zavedeny dren v brise a na pokoji jsem pak dostala neco od bolesti v infuzi. Spala jsem az do vecera, vecer jsem normalne dostala veceri. Do rana se mi strasne motala hlava, kdyz jsem musela jit na zachod. Druhy den rano mi vytahli dren a pak me propustili. Jeste dva tri dny jsem byla strasne nafoukla, ramena me nebolely.

jani2013
29. dub 2015

@alcar Fakt? A nebyla jsi na tom v CARu? Oni to většinou moc neřeší oproti nemocnicím.

alcar
29. dub 2015

@jani2013 nene byla jsem v nemocnici v Bilovci. 🙂

nowe
2. kvě 2015

@markiss21 ahojik, tak jak ti to dopadlo? Jaký jsi měla průběh?

petula91
2. kvě 2015

Ahoj holky, tak už jsem doma od čtvrtka, ale psychicky jsem se sebrala se připojit k okolnímu světu až dnes.
Nastoupila jsem v pondělí ráno do nemocnice a ten den byla pro mě šílená nuda. Dostala jsem oběd a pak už nic jen pít jsem mohla. K večeru klystýr, prášek na spaní a injekce na ředění krve.
V úterý ráno jsem šla hned první na sál (trošku protekce 🙂 ), takže v 8:00. Před tim jsem dostala injekci - premedikaci a už se jelo. Krásně mě uspali, všichni byli uplně zlatí. Na sále jsem byla hodinu a čtvrt. Pak jsem se vzbudila a pamatuju si jen, že jsem se odkrývala a koukala na břicho, kde jsem viděla dren a všichni na mě hulákali at jsem v klidu a ležim. Pak mě odvezli na jipku a byla jsem omotaná hadičkama snad uplně všude. Tekly do mě infuze celý den a ten dren teda.. to byla bolest. Už když mě vezli ze sálu, tak jsem se kroutila bolestma. Takže injekce na bolest jsem si nechávala píchat skoro pravidelně. Jídlo jsem nedostala žádné. A večer po mě chtěli abych vstávala na wc, samozřejmě motanice jako blázen, zvracení a polilo mě horko takže zase šup do postele, ale to každý snáší prostě jinak. Jo prvně jsem musela čurat na mísu což bylo hrozný :D.
Druhý den jsem měla tekutou dietu. Ráno mi to převázali. Měla jsem 3 dírky, který nejsou skoro vidět a vytahovali mi dren..to jsem myslela, že mi snad tahaji i střeva to byla největší bolest v mým životě asi. No a pak mě přeložili na standardní pokoj. To jsem v podstatě pořád jen spala.
Další den normální dieta a šup domů.
Výsledek byl takový, že mi zjistili endometriozu a polycystické vaječníky což jsem věděla už před tím a jinak vše průchodné. 😖

nowe
2. kvě 2015

@petula91 ahojik, teda píšeš to děsivě 😩 bojím, bojím. Máš neschopenku, kdy jdeš do práce? Jak dlouho se snažíte o mimčo?

petula91
2. kvě 2015

@nowe Pro me to bylo hrozny. Ani ne tak bolest jako psychicky vis..
Neschopenku mam a chci byt doma cely kveten. Nikam nespecham. Jinak se snazime rok.

luciebx
2. kvě 2015

ja mela laparku delanou na podzim.. rano dosla.. vecer sla domu...
zatim se mimi nezadarilo.. ale pred 5 lety sem mela laparku v lete a napodzim tehu. tak doufam ze zase zadari.
opet rano nastoupila.. vecer sla domu. nejhorsi jsou statni nemocnice kde mate dreny atd atd. to sem si zazila jednou v brne a pak jednou v novem meste na morave.. nikdy vice.. radsi si zaplatim na soukrome klinice.. a vim ze rano nastoupim a vecer jdu domu.. diky bohu za too 😵 😵

alcar
2. kvě 2015

@luciebx no ja byla v mestske nemocnici a taky v pohode. Jen pres noc, ale s drenem. Nicmene zadne hladovky, zadne klystyry, zadne cevkovani, zadna jipka.

@petula91 jako normalne hledim, ze u tebe z te laparky udelali uplne drama! Jipka! No tebuh. 😅 Jinak ja byla doma po laparce asi 10 dni a pak sup do prace. Nebyla to zadna hruza. Jinak mi delali drilling a do dvou mesicu s Clostilbegytem jsem otehotnela. 🙂

nowe
3. kvě 2015

@luciebx a kde jsi byla na soukromé a kolik jsi platila?

petula91
4. kvě 2015

Já jsem tam měla i malou cystičku tak kvůli tomu ten drén. Jinak se nedává pokud nic neodstraňují 😉 . Drama to bylo hlavně pro mojí psychiku. Dali vedle mě maminku která byla na císaři hodinu před mým zákrokem a každý 2-3 hodiny jí tam vozili maličkou na kojení. To bylo pro mě vážně hrozný....
Mě slibovali drilling, ale prý nebyl třeba..vlastně mi s vaječníkama nic nedělali, protože je mám fixovaný za dělohou vedle sebe což prý nevadí.. tak snad to vážně nevadí. Ale celkem jsem v něj doufala, protože mi moc nedozrávaly vajíčka a mám pco 😖