Porucha menstruace po potratu

rituska88
10. bře 2018

Holky, prosím o radu, kdo si tím prošel. 23.11.2017 jsem byla na RCUI kvůli zamlklému potratu na konci 8tt. Poté jsem cca 2 týdny mírně krvácela, takové kratší šestinedělí. Šestinedělí jsem dodržela se vším všudy ale těch 6 týdnů - ani sex, ani koupání, používání tampónů, nic. Na kontrole u gynekologa bylo dle něj všechno v pořádku. 44.den od revize, tj. 6.ledna, jsem dostala první porevizní MS. Byla o něco slabší než jsem byla zvyklá z dřívějška, první 3 dny spíš špinění a potom se to rozjelo normálně, ale neměla jsem bolesti břicha jako jsem byla zvyklá při MS v období před potratem. Začala jsem pít čaj Ludmily Mojžíšové a užívat Femibion, abych udělala vše pro to, abych byla v pořádku a co nejlíp připravená na další těhotenství. Protože byla zima a já pracuji s nemocnými lidmi, tak jsem hodně užívala i vitamin C. MS ale pořád ne a ne skončit, nakonec jsem se prošpinila celým měsícem až do další MS, která přišla 6.února a byla hodně slabá - tehdy jsem si uvědomila, že to mohlo způsobit to dlouhodobé užívání vitaminu C, tak jsem ho užívat přestala, přestala jsem postupně pít i čaj na podporu plodnosti a začala jsem pít prvních 14 dní cyklu kontryhel. Femibion jsem užívala dál. MS skončila a 3 týdny byl klid, podle ovulačních testů proběhla i ovulace a my se začali snažit o miminko. Jenomže 23. den cyklu jsem dostala opět MS - tentokrát normální krvácení, i břicho mě bolelo. Těšila jsem se, že už se teda po jejím skončení začneme normálně snažit, ale dnes je 11. den cyklu a já pořád špiním a nevypadá to, že by to chtělo ustat. Už jsem z toho zoufalá. Nemáte někdo zkušenost? Může to být jen porucha po té revizi nebo mám nějaký problém (cysta, polyp, nějaká rezidua ještě apod.)? V pondělí půjdu ke gynekologovi ať mě prohlídne, ale mám z toho docela nervy. Chceme se už normálně začít snažit o miminko, místo toho celé dny jenom přemýšlím kdy už budu konečně v pořádku a jestli jsem si to nedomrvila těmi čaji nebo jestli se něco nepodělalo při té revizi...

kaja2016
10. bře 2018

@rituska88 Hm, hele já byla taky teď na revizi ( za svůj život už po druhe) a po tom po revizní krvácení, které u stalo přišlo asi dva dny další krvácení. Šla jsem do nemocnice a říkal, že tam mám ještě trochu krve po revizi, píchnul mi nějakou injekci. Po par dnech to ustalo. Chci rict, ze toto by mel tvuj gynekolog take na utz videt. Následná menstruace, která přišla cca normálně byla také hodně slabá a delší. Hele já si tu slabou menstruaci vysvětlují tím, že revize dělohy důkladně očistí a sliznice tudíž tolik nenaroste a tím pádem není potřeba silná menstruace. Spis bych to brala jako ze tělo ví, co dělá. Byt tebou tak přestanu užívat ty byliny a podpůrné prostředky a nasadím normálně listovku a hlavne hodím se do klidu. Ja už jedno dítko mám, tak jsem relativně klidná, ale pamatuji si revizi jako bezdětna, je to děsný tlak na psychiku a člověk vymejsli nesmysly🙂 jinak doktorka mi doporučila inositol, jako prevence potratům v prvním trimestru, je to druh vitamínu B. Mrkni na net. Víc fakt nic není potřeba!!!!!!

rituska88
autor
10. bře 2018

@kaja2016 Já už taky jedno dítko mám a jsem v klidu, nijak nechci tlačit na pilu a je mi v podstatě jedno jestli otěhotním teď, za půl roku nebo za rok. Bylinky jsem začala pít spíš pro svůj lepší pocit, že dělám vše pro to, abych byla v pořádku. Ale už je nepiju asi měsíc. A Femibion je vlastně listovka, nic víc neužívám. Tak nevím, jestli to má nějaký vliv na cyklus nebo proč se mi tohle děje. Uvidím, co mi v pondělí řekne doktor. Doufám, že to nebude nic vážného a je to jenom nějaká porucha, která se bude dát lehce řešit.

kaja2016
10. bře 2018

@rituska88 Aha, tak to jsem spatne pochopila. Ja si myslim, ze by ti to mohly udelat ty bylinky. Ja si ani nemyslim, ze to je porucha, spis mas proste rozhazeny cyklus, budto tema bylinkama, od nervu pises, ze to byt nemuze, ja bych to nepodcenovala. Nejaka chyba pri revizi to byt nemuze, to uz tvuj gynekolog zkontroloval, to by bylo videt ihned po zakroku. Ja ti nic jineho nenapisu, nemyslim, ze to je neco, kvuli cemu by sis mela delat starosti🙂

rituska88
autor
10. bře 2018

@kaja2016 Psychicky jsem v pohodě, dá se říct, že tak spokojená jako teď už jsem nebyla dlouho, dokonce i v práci - v lednu mě přeřadili na jiné pracoviště a jsem spokojená, předtím jsem byla v kolektivu, kde bylo dost dusno a to jsem byla pořád ve stresu. Taky si říkám, jestli za to nemůžou ty bylinky, tak už je nepiju, i když na to jsou dobré recenze, třeba mi to prostě nějak nesedí. V pondělí zajedu na gyndu a radši se nechám prohlídnout, chci mít jistotu, že kdybych otěhotněla, že jsem v pořádku a ne aby se pak našel nějaký problém, který by komplikoval těhotenství. Děkuji, dám pak vědět jak jsem dopadla 🙂

kaja2016
13. bře 2018

Tak on potrat sám o sobě je stresor, i když to tak člověk nemusí nutně vedome vnímat. To určitě počkej, než se to krvácení vyřeší, nehledě na to, že to může ovlivnit i možnost otěhotnět. Já tedy jsem fakt laik, nic odborného ti nereknu, ale myslím, že by nebylo dobré otěhotnět ve chvíli, kdy je v děloze krev.

rituska88
autor
13. bře 2018

@kaja2016 Ve čtvrtek jsem objednaná k doktorovi. Špinění po 12ti dnech přestalo a dnes začlo zase. To je jasné, dokud se to nevyřeší, tak otěhotnět nechci, raději o nějaký měsíc později, ale ať je vše v pořádku, než s nejistotou.

eva.85
20. bře 2018

@rituska88 dobré ráno, jak jste dopadla u lékaře? Také mám problém s MS a špiněním. První porevizní MS jsem dostala po 41 dnech, a 3 dny po skončení zase slabě špiním, ale spustil to nejspíše sex. Děkuji 🙂

rituska88
autor
25. bře 2018

@eva.85 Dobrý den. Omlouvám se, že reaguji až teď. Byla jsem u doktora, udělal mi kompletní preventivní prohlídku, stěry i ultrazvuk. Myslela jsem, že krvácím z čípku, protože poslení dny se mi zdálo, jakoby mě pobolíval a byl citlivější, ale říkal, že čípek mám v pořádku a že mi spíš nějak blbnou vaječníky - proto krvácím a sliznice v děloze je nízká (o dost nižší než by měla daný den cyklu být). Ale když mám MS, tak ji mám normální, dalo by se říct, že docela silnou, a ovulační testy mívám pozitivní, takže ovulace by taky měla probíhat. Napsal mi léky, aby se to špinění zastavilo - dnes je dobírám, berou se 10 dní. Zabraly asi 3. den. Až je doberu, měla bych dostat MS, resp. krvácení z vynechání těch léků a potom 16. den cyklu začnu brát zase jiné, prostě aby se ten cyklus celkově upravil. Při těch se dá normálně otěhotnět a doktor říkal, že se tomu nemusím bránit, že co má být, to bude. Tak uvidíme.

linee
25. bře 2018

@rituska88 drzim moc palce. Urcite pij pak kontryhel kvuli dozrani sliznice. Ja po revizi mela cykly 21 dni, a presto jsem otehotnela, ale ne dulezite, aby se telo dalo do poradku a sliznice mela spravnou tloustku, aby se mimi melo kam uvrtat. Nekdy telo po revizi potrebuje vice casu na vzpamatovani. At se podari🙂

eva.85
25. bře 2018

@rituska88 děkuji za odpověď a přeji vám moc štěstí při snažení, určitě se nám to brzo povede. U mě se to teď zatím srovnalo samo, tak snad už to bude dobré. Na prevenci jdu za měsíc.

rituska88
autor
26. bře 2018

@linee Moc děkuji! Jo jo, kontryhel už jsem pila i někdy v předchozích měsících, nutno ale říct, že jsem to docela flákala někdy jsem si dala jeden hrnek denně, někdy jen půl...prostě mi to moc nechutnalo a nedokázala jsem se donutit. Ale teď se na to víc zaměřím a budu věřit, že společně s léky to bude mít nakonec dobrý výsledek 🙂

rituska88
autor
26. bře 2018

@eva.85 Děkuji a také Vám držím palce 🙂 Bude to dobré, musíme věřit! 😉

linee
26. bře 2018

@rituska88 nekdy treba kontryhel nestaci a je potreba doplnit leky,ale uvidis.