Používaly jste něco na šití po porodu?

zuzan88
26. zář 2018

Maminky používali jste něco na šití po porodu?

labijoux
26. zář 2018

@zuzan88 dubova kůra

martulka6188
26. zář 2018

Predevsim vetrat. A potirat odvarem z dubove kury.

kafr
26. zář 2018

Řapík. Oplachovat po každé toaletě. A hlavně vložky bez igelitu, ať to větrá! Jak se zapaří množí se bakterie.

zuzan88
autor
26. zář 2018

Blbá otázka, ale jak mám větrat? ☺️

vanea
26. zář 2018

Třeba ležet na nějaké savé podložce bez kalhotek a bez vložky🙂 urychlí to hojení, to samé platí pro prsa, pokud by se ti objevily po špatném kojení třeba ragády (praskliny) a podobně..

luj89
26. zář 2018

nic jsem na to nepouzivala, stejne nebyl cas 😀

priefi
26. zář 2018

@zuzan88 porodnicka vlozka + sitovane kalhotky (diky tomu rana mela vzduch) a po wc vzdy sprchovala

kachna001
26. zář 2018

Dobová kůra a hemagel...jsem 12 dní po porodu a už o něm skoro nevím, a to to bolelo hodně...ale hlavně pořád a pořád sprchovat

zuzan88
autor
26. zář 2018

@luj89 no naky čas se vždy najde... 😉

klosnice
26. zář 2018

@zuzan88 chodit doma bez spodniho pradla... 🙂

luciebx
26. zář 2018

nepouzivala sem vubec nic.. taky mi bylo receno treba po sprse lehnout nahata rozvalit nohy a vetrat.. noo casu s mimi to moc neslo ale hojeni sem mela krasne

uzivatelkapetra
26. zář 2018

V porodnici jsem nemazala ničím, jen častěji sprcha, doporučili nám i močit ve sprše, samozřejmě poporodní vložky a síť kalhotky. Foma chodím v bavlněných kalhotkách + vložky, sprchuju jednou denně a myju herbalonem s dubovou kůrou.
Dnes 14 dní po porodu v pohodě sedím, nic mě nebolí a i si na to klidně můžu sáhnout, takže snad se to dobře hojí

leilinka1234
26. zář 2018

@klosnice mno, s očistkama super nápad :D

veronikaveronikaveronika
26. zář 2018

Heled hodně pomáhá pořád sprchovat chladnou vodou, třeba dojít se vyčůrat a sprcha. Ale čůrat na WC. Nebo se to může stát že to pak nepůjde.. já byla šitá hodně. Jen jsem prostě pořád ve dne v noci sprchovala. I doma pořád. Hodně se mi vždy ulevilo. Používala jsem jen poporodní vložky a ty šíleně krásné poporodní kalhotky aby nikde nic neskrtilo. A stačilo to🙂

hance89
26. zář 2018

Jen v porodnici jsem používala porodnické vložky a kalhotky a místo obyč. Toaletního papíru jsem měla vlhčený s dubovou kůrou. Doma jsem používala už jen ten vlhčený toaletní papír.

zuzan88
autor
26. zář 2018

@klosnice tak toooo asi neklapne...

zuzan88
autor
26. zář 2018

Rodila sem v sobotu,včera nás teprv pustili domů, takže bez gaťek chodit určitě nehrozí😀ano ty poporodní vložky i kalhotky mám stále, i když sem myslela, že doma už používat nebudu. Je pravda, že sprcha v danou chvíli uleví, ale taky tam nemůže být pořád☺️v porodnici nic kromě sprchování a popřípadě curani ve sprše neradili, ale v praxi doma už je vše jinak, proto sem chtěla vědět, jestli máte něco osvědčeného vy tady 😉

niki1107
26. zář 2018

@zuzan88 Mimo tema - ty uz mas po ? Koukala jsem, ze jsme mely skoro stejny TP a ty uz nejsi 2 v 1? ☺ Jinak gratulace 💓

zuzan88
autor
26. zář 2018

@niki1107 nee už nejsem 2 v 1☺️malej se rozhodl místo 12.10, že půjde ven už 22.9. A teď ho nemám pomalu do čeho obléct...vše je nám velké 🙂

niki1107
26. zář 2018

@zuzan88 Ja mam TP 13.10. 🙂. Tak to chapu, ale do toho doroste broucek. Docela ti zavidim, taky bych uz chtěla malou u sebe, ale vidim to opravdu az na ten termin. Tak přeju rychle hojeni a jen zdravíčko vam oběma! 💜🍀

kafr
26. zář 2018

@zuzan88 i doma jsem chodila čůrat do sprchy, však existuje Savo, ne? Ne dovedu si představit s očistkama přebíhat z WC do sprchy. Ráno jsem si uvařila rendlik řapíkového čaje a měla ho u sprchy a vždy na závěr oplachovat. Doporučil mi to můj gyndař. Utírala jsem si ji kuchyňskými ubrousky a extra ručník jsem měla i na prsa (bradavky jsou citlivé na všechno)

marble93
26. zář 2018

@zuzan88 já používala mast cicatridina a 100%. Na to, jak moc jsem byla sita jsem měla hrozně brzy pokoj a dávám dík právě téhle mastí 🙂

dancamich
26. zář 2018

Po prvním porodu jsem na jizvu používala domácí konopnou mast - jizva neztrvdla a krásně se zahojila. To byl porod zakončený císařem. Druhý porod byl veden vaginálně a nemazala jsem se po něm ničím. Koupila jsem si Batist porodnické vložky a poctivě jsem je nosila spolu se síťovanými kalhotkami z lékárny. Někdo po dvou týdnech nahodí normál vložku a kalhotky, ale já jsem opravdu počkala, až přestanu krvácet. Šití bylo bohužel vcelku dost a venku fakt vedro... Jinak manžel nedá dopustit na dubovou kůru. Měl trochu potíže s poraněným konečníkem po střevní chřipce a stačily dvě koupele na zahojení.

priefi
26. zář 2018

@zuzan88 ja to teda provozovala i doma, me to jinak hodne bolelo. Nechapu, proc by to neslo. Jedine, co bylo doma jinak bylo to,.ze misto sprchace byla vana a to byl trosku problem.ze zacatku do ni vlezt bez neci pomoci, proste me to bolelo, je mi jasne,.ze nektere jsou jako lanky, ale ja nebyla. Na malou jsem byla.schopna.na wc az kdyz to tak nebolelo. A kdyz jsem sla na wc na velkou, tak jsem myslela,.ze zesilim, nez jsem se utrela a dostala do sprchy, hrozne to stipalo.

zuzan88
autor
26. zář 2018

@niki1107 děkuji, neboj o ty už se dočkáš😉já to taky vůbec nečekala... Z pátku na sobotu mi o půl 1 začala odtíkat voda a pólo podělaný☺️

zuzan88
autor
26. zář 2018

@kafr a já mám snad něco proti čuraní ve sprše? 🤔 Nebo co to savo jako?🙂

papaja90
27. zář 2018

Dubová kura me pálila, tak jsem koupila hemagel a super, za par dni uz to nebolelo.

miki_j
27. zář 2018

Já krom ostatních věcí co tu holky píšou, nedám dopustit na takovou blbost jako malou láhev vlažné vody na záchodě k opláchnutí, místo sprchy x-krat za den. Praktikovala jsem u prvního porodu už v porodnici a plánuji používat znovu. Dá se to i vylepšit, že místo obyč vody se dá použít odvar z dubovky atd. 😉

hanih
27. zář 2018

Já jsem měla neustále na toaletě připravenou lahev s odvarem z dubové kůry a pokaždé jsem oplachovala.