Šití po porodu. Jak dlouho Vás to bolelo?

monimia
29. lis 2019

Ahoj holky, chci se zeptat ty co byly při porodu nastrizeny a následně více sity jak dlouho Vás to bolelo, palelo? Za boha nemůžu usnout a nic jak to boli :-/

martib
29. lis 2019

@monimia jestli je to ted čerstvé tak si řekni o čípek na bolest 😊

lllucielll
30. lis 2019

@monimia po každém WC jsem se v porodnici sprchovala vlažnou vodou (doma jsem pak čůrala ve vaně současné při sprchování intimních partií) a to mi moc pomáhalo proti pálení a pro lepší hojení. Dělala jsem to takto asi 3 týdny

katka_nedo
30. lis 2019

@monimia urcite curej ve sprse.to pomaha.casto men vlozky.

evee24
30. lis 2019

@monimia v porodnici si řekni o něco na bolest. Jinak sprcha a studená voda. Byla sem nastřižena až na zada snad 🙄 měla sem site úplně všechno. Takže bolesti opravdu ukrutný. Sotva sem chodila. Ale mazat hemagelem. Chladit a čůrat ve sprše. Snažit se odpočívat. Vic asi poradit nejde. Soucítím, ale za ten uzlíček to stojí 😉

drahmi
30. lis 2019

Po obou porodech jsem byla celkem dost šitá. Pri prvním si nepamatuju, že by to tak bolelo, teď u druhého mnohem víc. Po každém čůrání jsem se sprchovala vodou, pořídila jsem si Rosalgin a dělala si oplachy. Po pár dnech jsem o šití nevěděla.

sudylichozrout
30. lis 2019

@monimia Blby to bylo v porodnici, pak uz se to lepsilo. Sedavala jsrm na nafukovacim kruhu, hodne jsem se sprchovala a mazala nastrih gelem z dubove kury. Zhojilo se to rychle.

veronikav31
30. lis 2019

Mě doktor v porodnici doporučil Rosalgin,abych nedostala zánět, jak jsem byla šitá, hodinu mě na sále šili.Chodila jsem do sprchy hodně jak v porodnici,tak hlavně doma a dělala si oplachy.

amazonkajanik
30. lis 2019

Chlap mi musel koupit antidekubitni kruh, i když jsem sprchovala každou chvíli, ne a ne se to hojit. Doma jsem si ještě při prevalovani 3stehy trhla, takže hrozilo šití. Pomáhal hemagel, když jsem ležela, nechala jsem pod sebou prebalovaci podložku a nechala větrat. Muzskej mi na to občas striknul nějaký hojivy chladivy sprej, to byla úleva. Ale o šití jsem věděla ještě do 3.měsíce,když jsem šla na velkou

fouskovi
30. lis 2019

Po druhém porodu jsem byla šitá hodně pomáhalo sedět na, kruhu a curani ve sprše vlažnou vodou si to oplachovat a jsem 10 měsíců po porodu a občas jizvu pořád cítím

barulina
30. lis 2019

Ahoj. Me nenqstrihly ale nechali roztrhat. Spodek me bolel pul.roku. ale mozna ne jen kvuli tomu

codal
30. lis 2019

@monimia řekni si o led a když budeš třeba kojit nebo budeš moct být chvíli klid, tak leduj, fakt to pomáhá..

eithelwing
30. lis 2019

Hodně omývat. Osobně jsem se možná jak pitomec myla po každém použití wc, ale často i po kojení, protože díky prudším stahům dělohy odešlo víc ocistku. Takze hygiena, hygiena.
Velkou bolesti jsem netrpěla, sedela jsem dve hodiny po porodu na kruhu, druhy den normálně. Nebylo to na skákání, ale měsíc od porodu jsem jezdila na kole.
Někdy je dobré to také mít na vzduchu... Vše se lépe hojí, když se to nedusi pod vložkou a kalhotkami.

hermanka88
30. lis 2019

Ahoj, já byla šita pořádně,nebyl u mě teda nastrih,ale stálo to za to...Nejhorší byl první týden až 10 dní.Pak už v pohodě.Dětský nafukovací kruh byl můj velký pomocník, seděla jsem na něm ten první týden vkuse 😂

daggg
30. lis 2019

Já mám 6cm nástřih a 30 stehů vně i venku.. 3 týdny jsem nechodila.. Pomohl jen Paralen a Algifen..

widowblack
30. lis 2019

Vím že doporučujou do vody v lahvi od rajce dát par kapek tre tre oil a tim po malé potřebě si opláchnout šití - dezinfikuje se to tím, pak gel z dubové kůry ....

lucifux
30. lis 2019

Úplně sednout jsem si mohla 4 týdny po porodu. Ale i tak jsem jizvu cítila, ale už bez bolesti. Čůrat ve prše a střídej teplou a studenou, lépe se to bude prokrvovat i hojit, často měnit vložku. Na sezení doporučuji nafukovací kruh.

marketicka346
30. lis 2019

Boles hrozná zezacatku nemohla jsem sedět takže jsem obedvala na Stojáka hodně mi pomohl rosalgin ani jsem ho celi nedobrala takže opravdu doporučuji ho koupit

zelenaesmolda
30. lis 2019

@lllucielll
ja jsem teda sita nebyla ale i tak me curani palilo,curala jsem ve sprse

petramarkova
30. lis 2019

@monimia v porodnici mi doporučili sprej Cicatridina a opravdu pomohl. Je to něco jako hemagel, ale krásně chladí a urychluje hojení. Je to takový pudr ve spreji.

lllucielll
1. pro 2019

@zelenaesmolda já po prvním porodu hodně, venku i uvnitř. Při druhém jen pár kosmetických stehů...a čůrání a současně sprchování int. partií vlažnou vodou byla taaakova úleva.

zelenaesmolda
1. pro 2019

@lllucielll
me bude asi vetsina zenskych nenavidet ale nepribrala jsem ani kg v tehu,porodila za 1.5h a nemela jsem ani steh :D

xantista
1. pro 2019

Pomohlo mi mýdlo/gel na intimní hygienu s dubovou kůrou 🙂

lennus
1. pro 2019

@monimia Už za týden to bylo mnohem lepší. Měla jsem nastříhy a šití u obou porodů a doma to pak bylo dost nepříjemné. Hodně větrat, lehnout si na podložku a stáhnout prostě kalhotky. A naprosto úžasný je gel na hráz od Nobilis Tilia, krásně chladí a pomáhá hojit. Po prvním jsem ještě dělala sedací koupel v dubové kůře.

lllucielll
1. pro 2019

@zelenaesmolda já si taky nemůžu stěžovat - přibrala jsem 4kg,v porodnici jsem nechala 6...porod za 2,5 hoďky hotovo, bez nastrihu, bez jakýchkoli zásahů...

monimia
autor
3. pro 2019

Moc dekuju za odpovědi. Jsem 4 dny po porodu a už je to lepší, sedím na kruhu a curam do sprchy 🙂. Měly jste odvahu se dolu podívat? 😀 Stále jsem se neodhodlala. 😀

lllucielll
3. pro 2019

@monimia neee, u prvního jsem se nepodívala hooodne dlouho, několik měsíců..🙈.u druhého po šestinedělí....

travnulee
Autor odpověď smazal
Zobraz
astyna88
13. pro 2019

Jit na velkou mi neslo bez bolesti asi mesic, sex byl v pohode ta do pul roku...a to jsem mela jen vnejsi asi 4 stehy. Hojeni trva dele....

astyna88
13. pro 2019

@zelenaesmolda

Pokud jsi zvracela jako moje mama,ktera taky nic nepribrala,segra mela 4,5kg,tak te spis lituju 😀😀😀

zelenaesmolda
13. pro 2019

@astyna88
nezvracela ale spatne mi bylo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru