Prednison, Medrol či Metypred, otěhotněly jste?

tehulka1167
26. led 2016

Holky, můžete mě prosím napsat vaši zkušenost s těmito léky. Podařilo se otěhotnět? Jak dlouho jste braly před transferem. Já měla vždy Prednison,ale vůbec ho nesnesu. Nevím co dál. Prý je klíčový při IVF dle doktorky. A pokud jste některá měla protilátky na Anexin jaký léky u vás zvolily? Díky za reakce 🙂

no_title
26. led 2016

Jsou to všechno kortikoidy se všemi plusy a mínusy. Sníží imunitu, možná budeš mít o něco více energie, ale taky člověk otéká a může mít z něj problémy se žaludkem. Je třeba proto při něm omezit hlavně množství soli a bílé pečivo (někteří mají po něm "vlčí hlad", takže sní kde co 🙂.)
A proč ti vlastně píšou kortikoidy? Vyšla ti špatně imunologie?

tehulka1167
autor
26. led 2016

@no_title V Pronatalu nám ho dávají preventivně.Po transferu. Poprve to nebylo tak strašný,bylo mi zle ,ale ještě se to dalo. Po druhý to byl už horor. Do třetího Ketu jsem šla už bez něj. Ale po 1 IVF bylo biochemický těhu a po třetím Ketu taky.

tehulka1167
autor
26. led 2016

@no_title Ted čekám na výsledky z imuna,mám už schválený 2 IVF a bez tohodle do toho nechci jít.

hojda
26. led 2016

@tehulka1167 Myslím, že Petulaho brala Prednison.

misickajerry
27. led 2016

@tehulka1167 ahoj, já brala Prednison - 3xtransfér a nic, potom imuno a tam mi dali Medrol a jsem v 6týdnu 😉

tehulka1167
autor
27. led 2016

@misickajerry a snasela jsi ho dobře?

tehulka1167
autor
27. led 2016

@misickajerry a co ti našli na imunu?

evulinka10
27. led 2016

@tehulka1167 Ahoj, u 1 IVF jsem měla Prednison a nepodařilo se, tak jsme byli odeslání do Immunia a tam mně doktorka napsala Medrol, který jsem brala 6 týdnů před ET a po ET asi ještě 10 týdnů a podařilo se 🙂

tehulka1167
autor
27. led 2016

@evulinka10 tak to je super. Co ti našli na imunu?

blauen
27. led 2016

ahoj holky, jsem ráda, že jsi založila tuto diskuzi. Já zrovna včera nafasovala Prednison a to díky tomu, že nám po všech vyšetřeních tedy z imunologie u mě zjistili, že mám sníženou buněčnou imunitu. Pan doktor nám vysvětlil, že je potřeba brát prednisol 5 týdnu jednu tabletku, 6 týden až do 15 týdne gravidity pak půl tabletky. Hrozilo by, že bych až půjdeme na IUI nebo IVF nemusela plod udržet. Jinak jsem moc ráda, že jsme nešli ještě do žádného IUI ani IVF pan doktor trval na všech výsledcích a pak že zvolíme nějaký postup a ten právě nastal. Tak za dva měsíce bychom mohli jít na první IUI.

evulinka10
27. led 2016

@tehulka1167 Našli mně nějaký autoimunitní terén s pozitivou ANA protilátek a zvýšením NK buněk 🙂 vůbec nevím co to je, opsala jsem to z mé zprávy 🙂 ale když jsme se ptali doktorky jestli je to něco závažného, tak říkala, že ne, že by se nám mohlo zadařit i přirozeně, ale vzhledem k věku jsme šli do IVF 😉

alpinka1
27. led 2016

Ahoj! já brala Prednison dva roky a nezadařilo se (ani spontánně ani IVF + IVF KET, celkem tři transfery), pak mi Prednison změnily na Medrol a měly jsme začít plánovat 2. IVF, ale já hned ten první cyklus, co jsem ho začala brát spontánně otěhotněla. Takže za mě určitě Medrol i když má mnohem horší vedlejší účinky než Prednison. Pro miminko to člověk překoná! Držím palce 😉

tehulka1167
autor
27. led 2016

@alpinka1 holky ja nevím co dělat. Medrol mi nikdo nechce napsat. Imuno jsem si zaridila na vlastni pest. Doktor mi řekl, že žádný vyšetření nepotrebuju. A to jsem mela dvakrát biochemicky tehu po transferech.

misickajerry
27. led 2016

@tehulka1167 ale snaším...spíš myslím že horší je pro mě utrogestan... měla problémy tak musela polykat a to je horší... Mě na imunu našli autoimunii -imunitní systém mě chránil před čímkoliv cizím ..

tehulka1167
autor
27. led 2016

Holky a kde jste byly na imunu? Já mám tolik otázek.

alpinka1
27. led 2016

@tehulka1167 a kam chodíš na imuno? Já chodila do Podolí a tam do mě cpali Prednison, pak mě v CAR poslali do Immunie a tam mi právě napsaly Medrol. Byla jsem dost skeptická, protože přece jen je to na podobném principu jako Prednison. Tak pokud to nemáš daleko do Prahy, zkusila bych tu Immunii. Jde to tam dost rychle, nečeká se na termín. A nebo je skvělá Dr. Malíčková z reprodukční imunologie na Karláku, ale tam si minimálně čtvrt roku počkáš na termín. K ní teď chodím já a nemůžu si jí vynachválit, nikdy jsem se s takovým přístupem a ochotou nesetkala, mám dojem, že jsme konečně narazili na někoho, kdo nám chce skutečně pomoct!

misickajerry
27. led 2016

@evulinka10 I já tam byla 🙂 @tehulka1167

tehulka1167
autor
27. led 2016

Jo k Malickove jsem se chtěla dostat,ale nepovedlo se. Byla jsem v Hradci Králové na imunu. Tam prave zbožňuje Prednison ta doktorka. Holky a nic na ředění krve neberete ?

tehulka1167
autor
27. led 2016

Tak pripadne zkusím se dostat na tu imunii. Akorát, že uz mi bezi čas. Mam uz schváleny druhý IVF. Holky i muze vam vysetrili na imunu?

meyryen
27. led 2016

Brala jsem téměř celé těhotenství medrol. Jezdila jsem na imuno k prof. Ulčové-Gallové do Plzně. Podle ní 1/3 žen je na prednison imunní a jeho užívání nemá žádný výsledek.

evulinka10
27. led 2016

@tehulka1167 Jj, i chlapa vyšetřili. Brali mu krev a ještě dával vzorek 🙂

tehulka1167
autor
27. led 2016

@meyryen ta je pry taky vyborna odbornice. A bylo ti po nem něco? Ja silene trpim s prednisonem. A brala jsem ho nejvíce asi 15 dni.

tehulka1167
autor
27. led 2016

@evulinka10 myho taky tak vysetrili.

alpinka1
27. led 2016

@tehulka1167 já mám fraxiparine od pozitivního testu. plus navíc ještě injekce imunoglobulinů (ale mám autoimunitní chorobu, takže to těhotenství je u mě trochu složitější než u zdravých žen). V immunii vyšetřili i manžela.

tehulka1167
autor
27. led 2016

Holky a když se objednám do toho Imuna jak jste mi doporučily,myslíte,že mě vezmou bez doporučení? A když jim tam vezmu ty výsledky z Hradce? Stačí to? Nebo si budou dělat svoje testy? Za jak dlouho jste měly výsledky?

alpinka1
27. led 2016

@tehulka1167 zkus tam zavolat a zeptat se, jestli by ti udělali jen konzultaci výsledků. Takhle jsem se já dostala k Dr. Malíčkové. Přišla jsem tam s výsledkama z Immunie a ona jen doplnila pár dalších, které chtěla a jinak se řídila podle výsledků z Immunie. Pokud by ti dělali nové testy, tak na výsledky budeš čekat měsíc.

mau9
27. led 2016

@tehulka1167 Já prednison taky nesnášela, začala jsem brát medrol a ten byl úplně v pohodě, nebrala jsem ho před transferem, ale před přirozeným početím a podařilo, jedno dítě mám a druhé čekám.

tehulka1167
autor
27. led 2016

@alpinka1 volala jsem tam ted. A neudělají. Malíčková mi včera psala,že ten kdo vyšetřoval,ten léčí. ☹

tehulka1167
autor
27. led 2016

@mau9 Já jsem z Prednisonu fakt zoufalá,proto trvám na Medrolu. Prostě to chci s tím zkusit.