Provera, Gynex a jiné. Máte zkušenosti?

lannacox
13. srp 2015

Ahoj ženy,
delší dobu se už snažíme o otěhotnění a po několika návštěvách gynekoložky začínám lehce propadat depresím.. Po cca šesti letech braní antikoncepce jsem ji vysadila, ale nedostavila se menstruace. MuDr. mi nasadila na víc než rok Proveru s tím, že se to rozběhne, a až to po Novém roce dostanu sama od sebe, mám opět přijít na kontrolu. Samozřejmě se nestalo nic ani po Proveře a bylo mi řečeno, že nedochází k tvorbě progesteronu a vypadá to na anovulační cyklus. Znovu jsem dostala Proveru a doporučený Gynex se slovy, že "..nemám ještě úplně házet flintu do žita..". Dívala jsem se na recenze na internetu a vypadá to skoro jako zázrak. Má některá z vás zkušenosti s Gynexem, Proverou, nebo čímkoli jiným, co by mohlo v mojí situaci pomoci? Jsem zmatená a upřímně řečeno nevím, jakou mám vůbec na nějaké otěhotnění šanci... 😢
Budu ráda za jakoukoli radu či postřeh.

sasanka033
13. srp 2015

na tvem miste bych sla do prirodnich veci - bylinky. rozhodne kontryhel a dalsi tady na MK zkus pohledat, hodne holek si zvladlo nahodit cyklus pomoci bylinek.

mmaajjaa
13. srp 2015

Já mám zkušenosti s Femigardem (je to něco na způsob Gynexu, také bylinky), potřebovala jsem srovnat cyklus, měla jsem ho 22-24 dní, pomohlo to, 30 den cyklu ms stále nikde a už nedorazila. Teď máme dvojčátka. 😉 Přeji, ať se brzy zadaří. 🙂

lannacox
autor
13. srp 2015

@sasanka033 Kontryhel jsem zkoušela v mezičase mezi Proverami (cca 4 měsíce), cosi jako menstruaci to rozjelo, ale bez ovulace :( Teď jsem po jednom cyklu s Proverou, myslíš, že bych měla pokračovat i s tím kontryhelem? A pokud jo, tak denně, nebo jen první dva týdny cyklu?

lannacox
autor
13. srp 2015

@mmaajjaa Moc děkuji za tip, zkusím pohledat nějaké informace 🙂

sasanka033
13. srp 2015

@lannacox hodne jsem cetla nazor, ze jen prvni dva tydny cyklu, resp. do ovulace. kterou ty ale nemas, takze asi do pulky. a hlavne sypanej, zadny trapny pytliky🙂 a v mnozstvi, ktery je ucinny🙂

lannacox
autor
13. srp 2015

@sasanka033 Dobře, vyzkouším 🙂

sasanka033
13. srp 2015

@lannacox ale fakt si tady projed konika, tech temat je tu mraky a ty bylinky se porad opakuji a hodne holkam to pomohlo.

zuzajda20
13. srp 2015

@lannacox ja bojovala s cyklem po antikoncepci rok a pul a zkousela vse mozne,i gynex a nezabral,nakonec jsem zkusila drmek,ovulka naskocila na 14 dc a ted jsem ve 23 tt,nevim,jestli to byla jeho zasluha nebo ne,ale vyslo to

lannacox
autor
14. srp 2015

@zuzajda20 To zni skvele, moc gratuluji! <3

zuzajda20
14. srp 2015

@lannacox dekuji a drzim pesti,at se vam to taky brzo podari🙂

jasminova
16. srp 2015

S Proverou mám ty zkušenosti, že mi možná rozeběhla v 15 letech migrény.
Respektive - paní doktorka mi ji předepsala v ných 14 letech na léčbu nepravidelné menstruace. K úpravě cyklu po nějaké době došlo, ale dodnes si pamatuju na nesnesitelné vedlejší účinky - záchvaty silných bolestí hlavy, brnění nohou. Netuším, jestli se ale cyklus srovnal tím že jsem "dospěla", nebo tomu ten lék opravdu pomohl. Zkusila bych na tvém místě změnit gynekoložku. Nevěřím, že téměř 14 let po tom, co mi ji doktorka předepisovala není na trhu něco nového. Taky bych popřemýšlela o bylinných čajích (mohla by ti poradit jiná lékařka, dala bych si pozor na návody z netu) .

Držím palce. A pardon - na slovo Provera jsem po svých zkušenostech dost vysazená :(

koudulinka
20. srp 2015

holky prosim vas jak mam uzivat kontryhelovy caj?jen kdyz zacne ms do konce cyklu??diky

lannacox
autor
30. říj 2015

@koudulinka Ahoj, omlouvám se, že odpovídám tak pozdě, ale já dostala doporučení pít kontryhel od prvního dne menstruace až do cca 15. dne cyklu, tzn. do doby, kdy očekáváš ovulaci 🙂

dusanba
7. lis 2015

@koudulinka Možná píču už pozdě, ale kontryhel určitě od 1.dne MS shruba do 14, kdy je teoreticky napočítaná ovulace, ale každý ji máme jinak...protože kdybys otěhotněla, tak se už brát nemá. Akorát, že kontryhel může mít účinky až po delší době užívání. Já jsem pila kontryhel a pak jsme si koupila právě i Gynex, i manželovi. A otěhotněla jsem. Nevím, co mi teda pomohlo nebo ne....A kdyby náhodou jednu lahvičku Gynexu mám doma, nerozdělanou.