Šílené bolesti při menstruaci

bambula1234
7. čer 2018

Dobrý den, prošla jsem si pro radu. První menstruaci jsem dostala v pred 12 lety a určitě těch prvních 10 let bylo vše bez problémů, téměř jsem nevěděla že to mám, měla jsem to slabé, trvala max 5 dnů. Ale asi před rokem a půl jsem začala mít problémy, křeče v břiše, že kterých mi je na zvracení, bolesti břicha, kloubů, svalů, nejvíce to odnáší ramena, s těmi v období menstruace neumím skoro ani pohnout. Před necelým rokem jsem vysadila HA, kterou jsem brala cca 5 let. A zatím problémy jsou horší a horší, dlouhá menstruace, silné krvácení, hrudky. A bolesti neskutečně veliké. Po vysazení HA začínám mít problémy i s pohlavním stykem s partnerem, v některých polohách to bolí, jakoby do mě nožem pícháli a nedá se to vydržet.
Na ginde mi dělali i testy jestli nemám endiometrozu, ale tu nemám.
Nemáte někdo podobné zkušenosti? Popřípadě radu co mám dělat? Alespoň od bolesti ( ne hormony!) děkuji

ariadna12
7. čer 2018

Kamosce pomohla tzv. hormonalni joga, mne medunkovy caj a nekdy ibalgin (ale vseho s mirou). Zkus se zeptat u doktora na vysetreni na srazlivost krve nebo mnozstvi zeleza v krvi. Tam muze byt problem.

jednaholkaa
7. čer 2018

Ty blaho, tak to me neprijde vubec ok. Antikoncepce muze problemy maskovat. A jake testy na endio ti delali? To se snad neda otestovat.. jedine laparoskopicky zjistit ne? Urcite je to neco s cim bych se nenechala doktory odbyt.. jen at hledaji.

bambula1234
autor
7. čer 2018

@ariadna12 Děkuji. No jednou mi říkali, neuměli mi vzít krev. Že mám ztrombotizovanou krev nebo tak něco.

bambula1234
autor
7. čer 2018

@jednaholkaa Právě než jsem začala brát HA tak bylo vše v pohodě, během ní taky až poslední půl rok, co jsem ji brala začaly být problémy a po vysazení ještě horší. A už je to vlastně rok. Přímo na ni prý se nedá jen laparo. Ale brali mi krev a podle ní mi potvrdili že ji nemám, no a na laparoskopii se mi nechce jít.

ariadna12
7. čer 2018

@bambula1234 tak at ti udelaji krevni testy na srazlivost a zelezo znovu a daji, pokud zjisti vysokou srazlivost, leky na redeni krve. Mne jednou taky nemohli vzit rano krev, tak jsem musela vypit pul litru vody a chvili pockat, pak uz to slo nabrat. Kazdy jsme ale jiny, takze bych zasla k vic doktorum.

ariadna12
7. čer 2018

A mne teda gynekolozka rekla, ze endometriozu lze zjistit pouze operativne (laparoskopem), sonografem muze pouze zjistit, zda tam neni nejaky velky endometrium, ktery by branilo ovulaci.

jajinka007
7. čer 2018

Určitě zkus kontryhel - čaj, nebo pak ještě kapky gynex a nebo jeřáb ptačí. Napadlo mě, jestli se ti netvoří cysty na vaječníku https://zena.aktualne.cz/zdravi/cysta-na-vajecn...

adau
7. čer 2018

Uz jsem to tu ruzne psala a znovu to zopakuju: trikrat slava kontryhelu! Pripadne nejake bylinne pripravky typu Gynex, ja jeden cas uzivala Femigard. A ta joga je taky skvely napad.

barchen
7. čer 2018

@bambula1234 Když ti řeknu, že to normální být může, uvěříš mi? Mám MS od 13. Už v té době jsem mívala siné bolesti, stavy na omdlévání, bílo před očima, bolesti hlavy, třes. Ze školy jsem musela odcházet, když to přišlo ve škole. Pak jsem pár let užívala HA, to se stavy zmírnili ale nikdy to nebyla bezbolestní MS. Když jsem pak vysadila HA, problémy se vrátili. Jednou jsem v práci zkolabovala v průběhu jednání. Zdravotně jsem byla absolutně v pořádku. Tak jsem začala hledat řešení jinde. Pravidelné cvičení (já šla do power yogy), změna jídeláku, vyloučit co nejvíc cukru (zejména průmyslový), co nejvíc chemie, nahradit vlákninou...Samozřejmě i tak se to neobešlo bez analgetik ale vždy stačilo pouze první den a jednu dávku. Má jedno výhodu, kterou asi teď nemůžeš ocenit...Porod jsem měla rychlý, bezproblémový a bez epidurálu a jiných utišováků. Práh bolesti mám asi jinde, takže nějaké kontrakce po 15min jsem absolutně necítila (doma jsem vařila džem ale ráno mi monitor ukazoval ukázkové pravidelné kontrakce) a teprve kontrakce po 2 minutách jsem cítila jako bolest, která mne donutila zastavit a rozdýchat.

elinkal
7. čer 2018

Ja bych proverila endometriozu, loziska mohou byt kdekoli po tele a delat paseku. Normalni to neni, pokud Ti tu nekdo napise, ze to je normalni, protoze to ma i on, never tomu a res to, at uz zkusis bylinky, cokoli, moznosti je v dnesni dobe hodne, divila bych se, kdyby neexistovalo neco, co Ti ulevi.

lachtanice86
7. čer 2018

Já měla bolesti a byla to endometrioza. Podle krve nic a potvrdila mi ji až laparka. laparka neni hrozná. A pokud je to endo tak kontryhel určitě ne.

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
xxx3d
7. čer 2018

@bambula1234 ahoj,
na bolest při menstruačních křečích a bolestech s tím spojenými - Algifen kapky, případně Aulin, i když za sebe můžu říct ten Algifen, sice hnus ale zabraly
ovšem taky mi rostla cysta jak prase... a když jsem potom později vyhledala gyndaře, tak to zjistil, ultrazvukem, a domluvili jsme se na laparo... v pátek a v neděli domů z nemocnici, kvůli práci, nakonec to laparo udělat nešlo, tak operace, měsíc doma, potom lázně... prima no.

Takže ve vlastním zájmu i ve výhledu, pokud budeš chtít dítě, děti, navštiv gyndu, nech si udělat vyšetření, ať víš, že jsi v pořádku.
(já jsem kovářova kobyla, máti doktorka, a když jsem jí říkala, jak to mám hrozný, každej měsíc... a prostě příšerný, tak mě odbyla lakonickou větou, ale prosímtě... to má každá ženská tak se nevymlouvej a něco, většinou úklid... 🙂 )

jednaholkaa
7. čer 2018

@elinkal Souhlasim s tebou! S timhle bych ja (mluvim za sebe) okamzite letela na laparoskopii. Bolesti pri sexu jsou take priznakem endometriozy.. Ta opravdu muze byt na ruznych mistech, takze na prvnim miste bych vyloucila to.

jajinka007
7. čer 2018

@lachtanice86 . Kontryhel je skvělý pro ženy, které se snaží otěhotnět, protože pomáhá hojně narůst děložní sliznici, což je nutné pro správné uhnízdění vajíčka, nicméně to u ženy s endometriózou není žádoucí, protože čím více sliznice naroste, tím více potom při menstruaci krvácí a krvácí právě i na těch nesprávných místech a nadělá o to více paseky. Takže kontryhel doporučuji začít užívat vždy cca 4 až 7 dní před očekávanou menstruací, dále po dobu menstruace, protože mírní menstruační bolesti, zabraňuje nadměrnému krvácení, současně však naopak podporuje nedostatečné a zadrhávající se krvácení. Po ukončení menstruace je vhodné u pacientek s endometriózou kontryhel vysadit, aby nerostla zbytečně vysoká děložní slizice (pokud tedy neplánují otěhotnět). A začít ho užívat zase cca 4 až 7 dní před následující menstruací. https://www.znamyterapeut.cz/clanky/endometrioza/

j.a.n.i
7. čer 2018

@elinkal Ale ono to klidne normální byt muze, mam to podobne a jsem komplet zdrava...

@bambula1234 Me na to funguje alkohol, 1 az 2 velke panaky neceho cisteho... Jo, neni to idealni, ale když to porovnam s davkou algifenu, která zabirala, tak je to podstatne zdravější...

lachtanice86
7. čer 2018

@jajinka007 mne to endo hrozně zhoršilo a vzhledem k tomu že na růst sliznice jsem nikdy noc nepotřebovala jsem byla ráda že jsem ho mohla předat někomu jinému. Navíc strašně mi smrdí. A paradoxně se mi podařilo otěhotnět v měsíci kdy jsem nepoužívala žádné přípravky na podporu ani hormony od lékaře

jajinka007
7. čer 2018

@lachtanice86 tuhle diskuzi jsem radši neměla číst 🙂 už mám taky endometriózu 🙂 né, ale poslední 4 dny mě pobolívá v podbřišku (od 16dc), většinou na levé straně, sem tam celý podbřišek a když jsem si přečetla příznaky endometriózy, tak některé z nich mám. První dva dny MS vždy nejsem schopná ničeho, jen do práce a pak si jít rovnou lehnout, abych tu bolest zaspala, také se mi nedaří otěhotnět, až na loňské mimoděložní, kdy mi vzali pravý vejcovod. Tak jsem tu bolest na levé straně přisuzovala po ovulaci, ale teď váhám, jestli to řešit s dr., ještě jsem chtěla počkat na pravidelnou kontrolu v prosinci a pak s ním po skoro těch 3 letech řešit, co dělat pro otěhotnění, ale možná tam zajdu dříve.

lachtanice86
7. čer 2018

@jajinka007 po 3 letech? No to bych už řešila dávno. U mne se endo projevovala bolesti pri ms. Hroznou, ani chodit jsem nemohla, průjmy. Bolest při sexu, potom i při cvičení, pak jsem měla bolesti i při chůzi a nakonec i v sede a v leze. K tomu nám nešlo mimčo. Podle utz nic, podle krve nic tak laparo a endo všude . Na střevu, dutina břišní, vaječníky, děloha a vejcovody, podle lékaře vše jeden celek. Při laparo odstraněna cysta, srůsty a ložiska. Potom léčba hormony a konečně po x letech mi bylo dobře. Jako prvni at ti vezme krev na ca 125, někomu se endo projevi i v krvi, potom zjistit zda dochází k ovulaci a kdy. Potom hormonální profil, partner spermio.

priefi
8. čer 2018

@bambula1234 hrudkovita, bolestiva ms = zkus si doplnit zelezo, nekomu pomaha kortyhel (nebo nejak tak je ta bylina, vim, ze jsem bylince zkomolila nazev 😅). Bolestivy styk = muze byt pricinou momentalni poloha cipku, ktera se behem cyklu meni.

avital
8. čer 2018

Mně taky hodně pomohl bylinkový čaj (kontryhel, třezalka, chmel, měsíček) a začít pít 5 dní před ms. Pak jsem si vystačila s těma 3 ibalginama denně a mohla jsem normálně fungovat ( oproti svíjení s v posteli a běhání na WC, velká změna) Ale úplně nejvíc teda zabral porod. Teď skoro nevím, že nějakou ms mám. Tak zkus 😀

leymea
8. čer 2018

Ahoj. Ja si myslim, ze i bolestiva MS je bohuzel normalni. Nekdo to tak ma. Predtim nez jsem zacala brat HA tak MS byla v pohode. Pak jsem brala HA 8 let a MS byla tez v pohode. Ona to vlastne ani MS nebyla. Kdyz beres HA tak ta Ti to krvaceni umele vyvola, ale o prave MS se hovorit neda. No a po vynechani jsem za cca tri mesice zacala pocitovat pri MS nesnesitelne bolesti. Ja mela stesti, ze to trvalo prvni den a jen cca 2 hodiny, ale to jsem lezela v posteli a chtela umrit. Nic nepomahalo. Hrozny. Pila jsem teda do ovulace kontryhel a diky nemu jsem mela vysokou sliznici a myslim, ze i diky tomu to vic bolelo. No od porodu jsem mela dve MS a zatim nemuzu hodnotit, protoze si myslim, ze se to jeste zmeni. Kazdopadne mi aspon zabere ibalgin a ty bolesti co jsem mela uz takove nemam. Bohuzel to mam cca 7 dni. Driv max.5 dni. Takze stale doufam, ze treba po treti MS se to zmeni a bude to v pohode. No uvidim. Jen Ti chci rict, ze nejsi jedina. Znam plno zenskych ktere pri MS opravdu trpi. A pak zenske, ktere trpely, ale skoncilo to porodem. Od te doby mely klid. Moje mama mi rikala, ze kdyz to dostala tak nemohla jit ani do prace. Musela mit volno, protoze by to proste nedala. Od porodu mela klid. Takze nadeje tady je, ze to nebudes mit takove porad a jednou to muze skoncit 🙂

sspeed_cs
8. čer 2018

@bambula1234 tiez mavam priserne bolisti pri ms, ale neprechadza mi to do celeho tela ako tebe. sice sa plazim na zachod a po vodu atd ale boles len v podbrusi, v ledvinach a obcas mi byva spatne. ale myslim ze by si mala zmenit gynekologa preotze tam bude asi vaznejsi problem co HAK prekryvala. Mne moj gynekolog poedal ze endometrioza sa da zistit len operacne. sonom alebo krvynmi testami to nezistia.
mne hodne pomohli za posledny rok bylinne kvapky "zenske" od grešika. bolesti sa trochu zmiernili a nesypem 5 ibalginov denne ale jednu 400vku rozdelim na polovicu a stym si vystacim pocas jedneho dna, takze dost pokrok si myslim. nie je to ideal vacinu dna prelezim ale aspon si citam a som schopna ako tak samostatne fungovat.

te_reza
10. čer 2018

Taky mam ms bolestivou a silnou, cely zivot co ji mam. Muzu se zeptat jake testy na tu endometriozu? Taky na ni mam podezreni.

jednaholkaa
11. čer 2018

@te_reza Endiometroza se da zjistit jen laparoskopicky. Pokud mas cysty na vajecnikach napriklad tak to jde videt i na UTZ ale ty mit nemusis..

linee
11. čer 2018

Asi te nepotesim,mela jsem to take tak.Pomohlo nasazeni HA,po vysazeni jsem bez algifenu ani nevstala z postele.Pak pomohl pouze porod...
Jinak tu srazenlivost si udelat nech,nektere ha to muzou zpusobovat.

strnadovas
11. čer 2018

Jestli nejsi proti bylinkám, tak zkus čaj z kokošky. Mě proti menstruačním potížím pomáhá, ale je tedy pravda, že je nemám tak velké.
Chuťově ten čaj tedy není nic moc, ale s trochou medu nebo sirupu to celkem jde🙂 A hlavně je to zdravější než ibalgin a zadarmo - páč kokoška je vlastně plevel, co roste skoro všude (kokoška pastuší tobolka).