Teratozoospermie

martek
24. zář 2008

Ahoj snazilky,
ma nebo mel nektery z vasich partneru ci manzelu spatnou morfologii spermoniku????
Nam na spg vyslo pouze 4% morfologicky zdravych.... ☹
ja jste to resili? pomohly treba vitaminy? je mozne spontalne otehotnet?

diky martek

jinak mame 20mil, vitalita 90%, progresivni pohyb 80% 😔

martek
autor
25. zář 2008

suz, jenze ja jsem desne netrpeliva..... 😅 😕

suzanna
25. zář 2008

to verim ,ja byla taky a vlastne porad jeste jsem...my uz se snazime rok a pul a vzhledem k nasemu veku uz ani na nic nechceme cekat takze ted jdeme tvrde za svym cilem pomoci doktoru...

martek
autor
25. zář 2008

pomoci doktoru????
my to chcem zkusit spontalne, vim ze sance jsou nulove....ale treba se stesti unavi a sedne si i na toho vola 😔 😉

suzanna
25. zář 2008

Po roce a pul se to vetsinou uz tak resi a nebo i za dyl,ale my uz nechceme dale cekat takze se ted pripravuji na vysetreni HSG a pak na IUI to mi jeste nepripada takovy zasah do organismu a doktor rikal,ze u me to zkusime 1 pokus bez hormonu.Vim,ze jsou to nervy,ale obrecet pomalu kazdou ms je taky desny.....

cikyta
25. zář 2008

Ahojte.Nám sa vitamínmi morfologiu nepodarilo ovplivniť(záleží aj prečo ich má také.Ci úraz,či strava,či prekonanie mumpsu.)Vitamínmi sme si polepšili len množstvo zo 40%na 60% inak nič.My sme ale mali mumps,tak asi aj zato. 😒 Vám ale vela šťastia!

suzanna
25. zář 2008

cikyta diky a ty si hezky uzivej tehu 🙂 🙂 koukam,ze mas termin porodu 28.4. ja jsem narozena 29.4. 😀

rybca
25. zář 2008

ahoj suzi - tak moj drahy zobral tu pracu v NL, od 1.11. by mal nastupit

suzanna
25. zář 2008

Ahojky rybca 🙂 takze se stehujete a ty s nim?

rybca
25. zář 2008

ja az s miminkom, maminka robi v zdravotnictve tak tu chcem vyuzit znamosti pri porode, bude mi treba sledovat i pruh co mam na slabine, a neviem si predstavit ako by som sa dohovorila v NL s doktormi..🙂

suzanna
25. zář 2008

Jestli umis anglictinu tak se tady domluvis uplne v pohode,ale samozrejmne,ze je lepsi rodit tam kde se citis dobre.A do jakeho mesta pujdete potom bydlet v NL? Asi odbocujeme od tematu takze mi radeji pisni do IP 😉

suzanna
25. zář 2008

Tys teda otehotnela pekne rychle.... 🙂 🙂 🙂 Naposledy kdyz jsme si psali jste se snazili a to teda zase tak dlouho neni...to ma tak nekdo stesti tak si hezky uzivej tehu 😵 😵 😵

martek
autor
26. zář 2008

cikyta, prosim te, ty priusnice mel jako dospely, nebo jako dite????

lolka
26. zář 2008

ahojte, tiez sa bohuzial radime do tejto temy 😒 manzelovy diagnostikovali astheno-teratozoospermiu 😒 mnozstvo mame ako-tak v poriadku, ale horsie je to s pohyblivostou a hlavne s patologiou, mame az 85% 😒 nasa doktorka vravela, ze je to dost a snazi sa nas pripravit na darcovstvo - z coho nie som nadsena. ale ako tu citam, tak niektore mate aj horsie vysledky a doktori nie su az taki skepticky 😒 tak neviem co si mam mysliet. podarilo sa mi uz 2x otehotniet, ale vzdy som potratila adoki si mysli, ze prave kvoli zlej kvalite spermii 😒
stretli ste sa uz aj s takymto nazorom ? chceme navstivit este dalie centrum, nech pocujeme aj iny nazor.

martek
autor
26. zář 2008

ahoj Lolko, fakt darcovstvi????? 😅
vzdyt mate 15% dobrych spermoniku, nebylo by lepsi ISCI???? 😉

eloana
26. zář 2008

ahoj lilka -manzel nema zadne spermie a o darcovstvi zacnenme uvazovat uplne to posledni.

lolka
26. zář 2008

martek, ja uz som z toho jelen 😠 drahy bol uz na 5 SPG a na prvych 4 mal dobrych 23 % - patologiu a doki odporucal vyskusat 3-4x IUI a potom IVF+ICSI. to bolo v centre Prahe, kde sme zili. vratili sme sa do BA, mam novu doktorku, patologia vysla 85% a odporuca darcovstvo !!!! chcem nas objednat do Ferticentu, nech si vypocujeme aj iny nazor, ale ja by som bola za IVF+ICSI. vies, uz sa mi nechce cakat, snazime sa uz 4r. ☹

martek
autor
26. zář 2008

lolko, ale dle myho laickyho nazoru je daleko vetsi pravdepodobnost pri IVF+ISCI...vyberou spravnou spermii, zavedou primo do tebe....
leda ze by byl problem jeste nekde jinde... 😅

my mame dobrych jen 4% ☹ , manzel poctive ji vitaminy, za dva mesice bude kontrolni spermio, tedka pojedem prirozene... no uvidime 😔

lolka
26. zář 2008

ja si tiez myslim, ze by to s ICSI mohlo vyjst 😅 este nam odporuca doki ist na genetiku spermii (stoji to 13000) a ze ked ta dopadne zle, tak potom to darcovstvo....
moj muz bral Proferti + CemM, ale vobec to nepomohlo, bol aj na kontrolnom SPG 😒
vy sa ako dlho snazite?

martek
autor
26. zář 2008

loli, my se snazime teprve 8 mesicu...a jelikoz to nevychazelo, tak jsme se rozhodli udelat z vlastni vule zakladni vysetreni...folikulometrii a spermio. myslela jsem, ze problem bude ve me, od malicka nemocna, stitna zlaza...manzel kluk jako buk....a buch... ☹
zitra jdu na ty foliky, tak uvidime....
v pondeli jdu na gynekoligii, volala jsem dr. vysledek spermia a byla zdesena, tak uvidime, co na poradi. ale at je to cokoliv, opravdu chcem zkusit prirozeny poceti, do konce roku, pak si dame pauzu a pak nas teda asi CAR 😅
manzel bere selen, zinek, cecko, ecko a listovku

eloana
26. zář 2008

lolka-nam delali tez genetiku a to je v poradku -nevim zda genetika spermii je jeste neco jineho ,ale nic jsme za to neplatili

lolka
26. zář 2008

martek, tak to sa este nesnazite dlho, ale dobre, ze ste sa dali vysetrit - aspon viete na com ste 😅 ja som tiez myslela, ze bude problem u mna, aj ked som nikdy problemy nemala, ale problem je u polovicky 😅
s folikmi ti drzim palce 😉
tiez som mala problemy so stitnou zlazou, mam ju celu vyoperovanu, ale v tom zevraj problem nie je, beriem eutrhyrox a krvne testy mam v poriadku.

eloana, na genetike sme boli obaja, za to sme nic neplatili, ale genetika spermii je nieco ine. nam robia geneticke testy z krvi + pohovor o dedicnych chorobach a nieco podobne sa robi zo spermie.

martek
autor
26. zář 2008

ja mam taky nastestestni krevni testy v poradku...
no uvidime, rozhodli jsme se nahradit kvalitu kvantitou, ted me ceka o vikendu ovule, zitra mi nejspis pichnou i pregnyl...takze bude hooodne narocny vikend 😎 😉

eloana
26. zář 2008

aha tak to jo - manzelovi delali prave neco, jestli se spermie vubec tvori a to neni problem ,tak bohuzel nevime kde problem je

lolka
26. zář 2008

fuha, tak to zo spalne ani nevyjdete ? 😀
odporuca sa sexikovat kazdy druhy den, aby sa obnovili-doplnili spermie.

martek
autor
26. zář 2008

loli, ja vim....jenze jakypak obnoveni....moc tam tech kvalitnich neni....my na to jdeme pres matematiku, takze kdyz bude sex 3xdenne, znamena to 3x4% dobry, to je uz celych 12% dobrych spermoniku 😎 holt dva inzenyri 😀 😀

jinak mi jedna holcina psala do IP, at zkusime prstikovou metodu, ze jit o vyslo 😉

lolka
26. zář 2008

martek, citala som o tej metode, ale neviem ci ju vyskusame 😅
teda, vy ste ale matematici, my sme za tie "roky" skusali aj tuto taktiku. prve tehu mi vyslo po folikulometrii, doki presne povedal kedy, potom skontroloval ci ovulka prebehla a ostala som tehu 😉 a pri druhom otehot.sme sa snazili kazdy druhy den.

eloana, muzik sa SPG asi v poriadku nie ? vidim, ze uz mate dieta 🙂 a ty si v poriadku ?

martek
autor
26. zář 2008

lolka, taky se mi to ze zacatku zadlo trochu vi nechutny, ale co nadelame...nastesti mam super uzasnyho manzela 😵 😵 😵 a hlavne ma i delsi prsty 😀 😀

lolka
26. zář 2008

tiez mam uzasnu polovicku, ale skor mne to prijde divne 😅

martek
autor
26. zář 2008

lolka, jeste ze je mame, vid? 😉

lolka
26. zář 2008

jasne, mojho draheho by som nemenila 🙂 moje zlato by pristupilo aj na darcovstvo, len aby som mala babo. ale ja chcem NASE spolocne dieta 🙂