Otěhotnění teratozoospermia?

nelinkamalinka123
6. zář 2021

Ahoj snažíme se už 2 rok (první rok volný prubeh 2 rok sem tam ovu ale jinak vše stejný a. ) po roce první věc byla sem na preventivce a řekla mi že nic nevidi vzala mi krev a zjistily sme že ovu už proběhla( jelikož ji mám pořád clostik mi nedala j) … když sem to dostala vzala mi znova krev a udelala hormonální profil ten mám na jedničku dostala sem ms.. tento měsíc ovulace proběhla vyz test dnes 15 dc
Partner byl na spermiogramu a má všechno uplně OK, ale morfologie mu vyšla 2% ... tudiž závěr teratozoospermie - má dr řekla že přirozenemu početí to bránit nemusí ale muže ...(doporucily nam selen,zinek, lycopene, l karnitin, macu, coenzym q 10 užívaní na 3 měsíce a pak kontrolní spermio takže se má obědnat na říjen )... Byla sem u sve gyn. s vysledkami seznámila se s tím co a jak postup zvolila takový že na podporu ovulace nebude nic dávat prý je to zbytečný když ji prokazatleně mám, teď máme 3 měsíce čekat na kontrolní spermiogram jestli se to zlepší či ne ta morfologie, někdo říka že se to dá nekdo zase ne ... po 3 měsících je ještě možnost že bych šla ja na hyseroskopii a nebo laparoskopii nevím co si zvolit ? ( v 15 letech sem byla na laparoskopii vzaly mi slepák, a měla sem s srůsty) mám si vybrat 🙂 pokud mi to dopadne dobře tak už pro nás víc neudělá, a pošle nas na ivf kliniku, navrhovala insceminaci... Doporučily byste ještě něco 🙂

europa00
6. zář 2021

ahoj, ono záleží ty spermice v kontextu s pohyblivostí a množstvím...jestli jich má opravdu hodně a progresivní pohyb je taky výborny tak 2 % jsou v pohodě, ale jak říkám záleží na celkovém spermiogramu, nedá se to vytrhnout z kontextu.

nelinkamalinka123
autor
6. zář 2021

@europa00 takto jedině ta morfologie

novacek21
6. zář 2021

@nelinkamalinka123 ahoj, být tebou, tak si nechám zkontrolovat průchodnost vejcovodů metodou hycosy, která není invazivní. A tj tak vše, co se dá z té holčičí stránky, pokud máš prokázanou ovulaci, dostatečnou sliznici a hormonální profil ok.
A zaměřit se na partnera.
2% není nic moc, dost to snižuje pravděpodobnost početí. Vitamíny zaberou spíš na ostatní parametry, tento se jimi ovlivnit nedá, ale zlepšit se to může, ale nemusí. V carech s těmito procenty nedávají ani moc velkou úspěšnost inseminacim.
Pokud jste mladí, tak bych ještě nějakou dobu zkoušela.
A pak klasické rady pro muže- žádná sauna, úplně kalhoty, notebook na klíně atd...

nelinkamalinka123
autor
6. zář 2021

@novacek21 Aha o takové pruchodnosti teda vubec nevím na to se teda kouknu :O .... Mám prokázanou ovulaci .. a profil mám taky na 1 .. Partner má jen toto zbytek má v pořádku s tím že uvidíme za ty 3 měsíce, ale že to je spíše 50 na 50... jsme mladí mě bude 22 a partnerovy bude 28.. s tím že partner je kuřák, ale snaží se to omezit do sauny už nechodí, notebook na klíně nema takove ty rady to se snažíme plnit a tak 🙂

europa00
6. zář 2021

já si spíše myslím že partner má menší podíl spermií, manžel má 47 let vzhledem k veku už má také vady už spermií většinou vady hlavičky....ale má celkový počet spermií má 480 milionů, takže v t důsledky i když má už jen 1% normálnícg spermii tak ze 480 milionů je to pořad hodně....tvůj pratner má pouze 74 milionu a pouze 2 % mrfologick\ normálních..otěhotnění je určitě možné, jen to třeba déle potrvá

rozitta
7. zář 2021

Ahojky, manžel to samé jak přes kopírák, 2% dobrých spermií. 3 měsíce bral zinek a na spermiogramu výrazné zlepšení 💪

nelinkamalinka123
autor
8. zář 2021

@rozitta Bere podstivě tak to děkuji no snad 🙂

lilian2111
8. zář 2021

A určitě dodržel půst? 😁

nelinkamalinka123
autor
9. zář 2021

@lilian2111 semnou vím že ano, a doufám že tak nezodpovědný není :D ... Ale uvidíme co kontrolní .. :D

katmo22
9. zář 2021

@nelinkamalinka123 ahoj, manžel měl úplně stejný problém. Otěhotnět se nám podařilo po roce a půl, mezitím proběhlo zamlklé těhotenství. Manžel bral selzink a ještě další vitamíny na podporu kvality spermií. Během té doby snažení byl 3x na spermiogramu. Druhý spermio po užívání vitamínů lepší, ale zřejmě to byla náhoda. Poslední spermio (2dny před úspěšným početím) byl nejhorší, špatná morfologie a dokonce malý počet spermií, i když počet měl vždy v pořádku. Vitamíny nikdy za dobu snažení nevysadil a na spermio to podle mě nemělo vůbec vliv. Ale je taky pravda, že spermie se tvoří 3 měsíce, takže pokud váš manžel něco začal brát bude to mít dlouhý doběh... 🙂

nelinkamalinka123
autor
10. zář 2021

@katmo22 mno tak uvidíme co bude 🙂

nelinkamalinka123
autor
3. lis 2021

@katmo22 Asi to tak dlouhý průbeh není jsem v 11 tt 🙂 a všechno je v pořádku <3

rozitta
3. lis 2021

@nelinkamalinka123 blahopřeju!!💚