Trofoblastická nemoc, je tu někdo s touto diagnózou?

myska084
13. kvě 2015

Holky, ráda bych se vás zeptala, zda je tu někdo s touto diagnozou. Mám na ni podezření, výsledky se dozvím koncem tohoto týdne. Jsem měsíc po revizi a HCG mám stále dost vysoké.

opulka
17. srp 2017

Ahoj, můžu se tě zeptat,proč ti pan doktor Hron doporučil umělé oplodnění? aby se minimalizovalo riziko opakování nemoci nebo z jiného důvodu. Zajímá mě to jen proto, abch znala názor i jiného odborníka.Díky

myska084
autor
18. srp 2017

@opulka, myslím si, že paní doktorka rozhodne postup léčby příště na základě odběrů a vyhodnocení z jejich laboratoře - u mě chtěli taky 2 odběry u nich, protože přeci jen ty přístroje jsou v laboratořích jiné....Kdyby to náhodou skončilo přeci jen tou léčbou, tak se se sluněním budeš muset rozloučit, takže pokud máš možnost jet teď, tak určitě jeď! Budu Ti moc držet palce, ať Ti vše dobře dopadne - vím, jak se asi cítíš, před 2 lety jsem byla v té samé situaci - jen u mě nikdo nevěděl, čím to vlastně je, molu jsem neměla... Ale zajímavé je, že mi to taky klesalo i bez léčby (sice tedy dost pomalu) a přesto pan doktor Hron rozhodl hned léčbu chemo zahájit a na nic nečekat. Tak dej určitě vědět a pokud pojedeš na dovču, tak si ji pořádně užij a snaž se na to nemyslet....M.

opulka
18. srp 2017

Tak podle toho, co píšeš Myško, to vypadá, že tu chemo fakt dostanu, pokud to teda rapidně neklesne. Měli jsme jet do Chorvatska, ale manžel slyšel o nějakém negativním vlivu bílých skal v Chorvatsku na zdraví onkologických pacientů, a tak říkal, že by to za to nestálo,kdyby kvůli 3 dnům u moře se mi můj stav ještě zhoršil, což je pravda. Ale na druhou stranu doma mezi čtyřma bílýma stěnama prožívám tolik stresu, že nevím, co je pro mě vlastně horší, ale zbytečně riskovat taky samozřejmě nechcu, jen bych tam asi přišla trošku na jiný myšlenky.. U mě taky paní doktorka mluvila o případných 2 cyklech chema,tak pořád doufám, že by mě vlasy snad všechny nevypadaly, nebo tam byly i takový případy, kterým po těch 10 dnech vypadala většina? A jak dlouho bylas na neschopence? Myslela jsem si, že bych případně šla hned do práce, ale je tam prý zapotřebí chránit se před infekcemi.. a vzhledem k tomu, že jsem učitelka, tak se pohybuju mezi infekcemi neustále..děti si všimnou ani toho, když mám jinak učesaný vlasy a hned to komentují nahlas,neumím si představit,jak by komentovali to,kdybych měla vlasů málo nebo paruku, asi bych se tam před nima rozbrečela, já to prostě bez těch vlasů nezvládnu, akorát tak skončím na psychiatrii..

myska084
autor
18. srp 2017

Uvidíš, co Ti řekne paní doktorka - nebudeme přeci dělat předčasné závěry. Já tam šla proto, že jsem v děloze měla ten útvar, který nejspíš produkoval ten HCG hormon - podle mě to byl nějaký zbytek po té revizi, kterou mi špatně udělali v Krči. Vůbec to neznamená, že na tu léčbu půjdeš taky, když máš dělohu čistou. Mě nabízeli buď chirurgické odstranění dělohy, nebo tu léčbu - tak jsem samozřejmě zvolila duhou variantu. A o vlasy se neboj, to bylo to poslední, co mě zajímalo - hlavně jsem tu chtěla být zdravá pro dcerku, ostatní mi bylo jedno. Já v tu dobu byla na mateřské, takže jsem neschopenku nemusela řešit. Když jsem si dala vlasy do culíku, tak nebylo vůbec nic vidět. A je pravda, že imunitní systém je při této léčbě oslabený, ta cytostatika zabíjí všechny buňky. Já ale nebyla nějak nemocná, cítila jsem se během léčby i po ní dobře. Docházela jsem tam na dopoledne denně, nechtěla jsem tam být 5 dní hospitalizovaná - vyšli mi tehdy vstříc a byla jsem normálně schopná se starat o dcerku, které bylo v té době skoro 2 roky. Možná zkus paní doktorce zavolat, nebo sestřičce Šarochové a zeptat se na ten pobyt u moře, oni Ti poradí i po telefonu, jsou moc milé.
Tak držím palce a dej potom vědět, jak jsi dopadla.

opulka
18. srp 2017

No, právě že ve zprávě mám napsánu diagnosu:zhoubné novotvary,takže nevím, proč to tam mám, když se zatím nikde nic nenašlo, ale toho jsem si všimla až doma, tak už jsem se jí nemohla zeptat. Já jsem právě byla přesvědčená,že pokud se v děloze něco najde, tak že mě vezmou znovu na revizi a že se to tím pádem vyřeší bez další léčby, přesně tak jak to tady prodělala jedna z nás. Ale paní doktorka se tvářila, že když tahladina tak kolísá,jednou nahoru,jednou dolů, tak že by se to mělo přeléčit, ale třeba to tak ještě nemusí dopadnout.
Zkoušela jsem se oběma dovolat, ale bohužel tam ani jedna není. A díky 🙂

jolkar
21. srp 2017

@opulka Zdravím, umělé oplodnění mi bylo doporučeno, kvůli tomu, aby se minimalizovala rizika. Mám problém z dozráváním vajíček a proto měli strach, že by se to mohlo opakovat.

opulka
22. srp 2017

@jolkar A jak ti na to prosím tě přišli?, to se dá nějak vyšetřit? já jsem si taky říkala, jestli není divný, že jsem už 2x měla oplodněný vajíčko bez mé DNA,což je zároveň i příznakem té kompletní moly, takže nevím,jestli se to stalo právě proto, že touto nemocí trpím nebo jestli nemám všechny vajíčka takhle špatný.

opulka
24. srp 2017

Ahoj holky, tak dnes jsem byla opět v Podolí a pořád nemám rozhodující ortel. hCG v krvi mi totiž kleslo o 400 jednotek, ale vzhledem k tomu, že jsem byla na spoustě vyšetření, objevili mi něco malinkého v děloze,co by mohlo zapříčinitt, proč mi před dvěma týdny tak narostlo to hCG, ale bohužel řešit další kyretáží to nechce, zatím budem jen čekat, jak dopadnou výsledky krve za týden.

tatiana1716
28. srp 2017

Ahoj, jsem vycetla na jednem zahranicnem webu, ze doporucuji po mole udelat partnerovi test fragmentace DNA. Nekdo neco o tom slysel?

keesi
28. srp 2017

Ahoj holky, i já jsem si prošla molou ☹ K MuDr.Utracké do Podolí také docházím. Opulko, je dobře, že jsi se přihlásila do Podolí.
Momentálně bych měla být 2.měsíc od naměření negativního HCG. Teď už chodím na krevní testy po měsíci.

Gynekolog mi nechtěl napsat neschopenku, bylo mi tak strašně zle - motání hlavy (dojížděla jsem do práce autem), bolení břicha, špinění, krvácení, žaludeční nevolnosti.... Pokaždé, když jsem přijela z práce lehla jsem si a spala a spala do druhého dne. Kolegyně v práci "ty z toho naděláš" a hlavně, abych nešla marodit! Nakonec jsem si neschopenku doslova vydupala.
O nemoci jsem nevěděla vůbec nic a že trpím nějakou "molou" jsem se dozvěděla z přelouskané propouštěcí zprávy z nemocnice.
Gynekologa, kterého jsem si královsky platila jsem vyměnila za gynekoložku a v práci dala výpověď. Bolavé, krvavé, uslzené období - kdo neprožil, nepochopí.

Nedočetla jsem se tu, jestli některé z vás bylo také tak špatně??? Dozvěděla jsem se, že to, jak mi bylo zle, nebylo těhotenstvím, ale právě tou nemocí.
Umělé oplodnění s partnerem také zvažujeme. Možná se budu ptát hloupě, ale musím mít na něj doporučení od gynekologa nebo jak a kde si zažádat? Pojišťovna ho proplácí?

opulka
28. srp 2017

Ahoj Keesi,

mě taky bylo pořád špatně od žaludku, asi 3 týdny jsem se normálněnenajedla, protože bych to jinak vyzvracela, ale takhle mě bylo jen s tou první moulou, teď podruhé mě vzali na revizi dřív než tyhle stavy nastaly. A to krvácení,to jsi měla během toho těhotenství nebo až po té revizi?
Já jsem totiž docela v šoku, že měsíc a půl po revizi a stále špniním a občas i maličko krvácím, je toto normální? Už jsem si zase na internetu vyčetla, že by to mohlo signalizovat choriokarcinom, takže od včerejška nespím a nemůžu myslet na nic jinýho, vážně mě to čekání na ortel ubíjí.
Mě se paní doktorka Utracká ptala, jestli mám neschopenku a když jsem jí řekla, že ne, tak mě ji ani nenabídla, ale myslím, žekdybych ji chtěla, tak že by mi ji napsala. Jiné problémy kromě těch žaludečních jsem neměla, možná jen hodně ale hodně nafouklé břicho jako kopačák, takže i trochu bolavé,ale to mě tak nijak zvlášť neobtěžovalo.
A paní doktorka v Podolí ti doporučila to umělé oplodnění, nebo jak jsi k tomu došla? Já myslím, že tam nemusí být žádné doporučení od gynekologa, ale nevím, ještě s tím nemám žádnou zkušenost, ale kdybys tam zavolala, tak by ti bližší info určitě sdělili.Nicméně myslím, že pojišťovna ho už určitě s naší diagnozou proplácet nebude, to jen s píš u těch, kteří opravdu nemůžou víc než tuším 2 roky otěhotnět a navíc i tito pacienti si taky nějakou část z toho musí hradit (moje sestřenice musela doplácet za každý pokus asi 20 tisíc a to měli nulovou šanci přirozeně otěhotnět). My už jsme s manželem uvažovali i o tom, že by nám to miminko odnosila i nějaká náhradní paní, protože ty nervy, co teď prožíváme se nám nenahradí žádný peníze a údajně podle paní doktorky mě mola může z 30 % potkat znovu.

keesi
29. srp 2017

Mě bylo zle od počátku těhotenství, s přibývajícími týdny to bylo horší a horší. Krvácela a špinila jsem v těhotenství. Gynekolog mi předepsal Untragestan, kuličky, které se buď polykají nebo zavádějí. Měly za úkol zastavit krvácení, vůbec mi nepomohly.
Po revizi jsem krvácela, špinila několik dní a trpěla bolestmi břicha (cysta). Asi po měsíci jsem dostala silnou menstruaci. Občas jsem také z ničeho nic špinila a pobolívalo mě v podbřišku. Podbřišek cítím stále.
Tobě HCG klesá, což je důležité. Čekání je hrozné.
Nikdo mi umělé oplodnění nedoporučil, ani paní doktorka - naopak. Říkala, že by se mola neměla opakovat a že by zkusila přirozeně otěhotnět. Jenže po pročítání různých diskuzí na toto téma se to holkám v mnohých případech vrátilo a některým také ne. Je to 50 na 50. Prostě chci snížit riziko procházet tím znovu. Nevím....? Zatím bych chtěla získat co nejvíce informací, pak se rozhodnout.
O adopci a odnošení už jsme také s partnerem mluvili, všechno má pro a proti.

opulka
29. srp 2017

Vidím, že se na to díváš stejně jako já.Taky chci snížit riziko na minimum, proto jsem taky o umělém oplodnění vážně uvažovala, jenže pak jsem se na netu dočetla u jednoho gynekologa, že ani ti lékaři, kteří umělé oplodnění dělají nedokážou rozpoznt vajíčko, které nemá DNA matky, což je právě ten problém kompletní moly, že je oplodněno vaajíčko, které nemá mateřskou DNA, i když tam pasl, že některým typům trofoblastické nemoci dokáží předcházet, ale některým ne. Takže i toto není stoprocentní..i na tom umělém do nás opět můžou dát, to špatné vajíčko, takže ted babo raď, ale třeba by tam byl někdo schopný, kdo by nám mohl poradit, ale mám pocit, že této problematice moc doktorů nerozumí, aspoň já mmám takové zkušenosti, nicméně budu ráda za každý poznatek, který sem napíšeš, doufám, že to taky budu jednou řešit, jestli se toho dožiju.

keesi
29. srp 2017

Opulko, máš pravdu. Lékaři o tom nic-moc nevědí, i když tohoto typu onemocnění možná (?) přibývá, stále je to pro jednotlivé gynekology rarita. Můj minulý gynekolog nic-moc o tom nevěděl, v nemocnici při revizi mě spíše strašili, pak konzultace u jiného gynekologa - nepřinesla nic konkrétního. Je fakt, že nejvíce zkušeností mají v Podolí.
Opulko a kde ses to dočetla? Při IVF se spojí spermie s vajíčkem, vznikne embryo a teprve pak ho vloží do matky. Tak podle mě vidí, zda je embryo v pořádku či není.....? Alespoň si to takhle myslím...?

opulka
29. srp 2017

Tak u mě to bylo právě naopak, v Brně mě doktoři řekli, to nic, když vyčkáte rok,tak nemoc přejde a můžete mít normálně děti a brali mě jako zdravou a když mi teď hrozí, že se mola může zvrtnout v něco horšího a paní doktorka neustále mluví o chemoterapii, tak se s tím pořád tak nějak nemůžu smířit, když mi v tom Brně pořád tvrdili, že jsem zdravá. Kdyby byla situace opačná, že mě našli nádor, tak bych byla asi štastná, že mě vyléčí chemoterapií, tak bych byla asi štastná, že neumřu i když mě vypadají vlasy, ale takto se s tím těžko smiřuje.
Mě překvapilo, že je paní doktorka tak moc mladá, tak nevím, jak moc zkušeností s touto nemocí má, ale pravda je, že jsem na Podolí četla chválu. Prý se tato nemoc léčí i v Motole, ale odtamtud nemám žádné informace.
Já právě nevím, jak dlouho to embryo po oplodnění zkoumají, aby se mohli přesvědčit, že je opravduv pořádku, já jsem jen citovala názor gynekologa Šulce (na křestní jméno si už nevzpomenu) a ani nevím,na které web. stránce jsem ty dotazy a odpovědi našla,když bych měla čas a moc by tě to zajímalo, tak to o víkendu zkusím najít. Ale jak jsme se shodly, tak co doktor, to jiný názor, takže kdo ví,jestli tento lékař má pravdu.
A teď mě tak napadá, píšeš, že také prodělala toto onemocnění, čili také kompletní molu, jestli správně chápu..a museli tě nějak léčit, nebo ti hCG samo spadlo na 0?? A za jak dlohou ti takhle kleslo?

keesi
30. srp 2017

Embryo se zkoumá do 120 hodin od oplodnění. Pak se musí vložit do dělohy, kde se zanořuje do stěny děložní - alespoň to takhle popisují na stránkách jedné kliniky. Tak si říkám, že už v tuhle chvíli musí vidět, jestli se vše vyvíjí jak má nebo naopak ...?
S tím věkem u paní doktorky nás to s partnerem napadlo také. Přesto si říkáme, že bude mít více informací než starší doktor, který se s tímto setkal párkrát za život.
Ano, měla jsem kompletní molu. Mě přijde, že to všem holkám stanovují stejně, že ty moly nerozlišují. Po revizi mi ještě v té nemocnici dělali rentgen plic.
V Podolí mi dělají odběry krve + pár vyšetření na ty bolesti v podbřišku. Jinak co se HCG týká mě klesalo hned od začátku dobře. Mě paní doktorka vysvětlovala, že HCG nikdy nebudu mít přesně na 0, žádná žena ho prý tak nemá, protože v nás probíhají hormonální procesy nebo co (menstruace.......). Pokud je pod 4, pak se počítá za negativní. Tak nějak mi to vysvětlovala. Klesalo mi zhruba 2 měsíce od revize. Teď ho mám pod 4. Trápí mě spíš ty bolesti v podbřišku, které se s pravidelností ozývají.

opulka
30. srp 2017

Já fakt nevím, jak je to s tím umělým oplodněním, mám informace jen z toho, co jsem vyčetla na netu, takže to ani nemusí být pravda, to by chtělo poradit se s odborníkem, za konzultaci se snad nic neplatí. Ale když u mě ještě ani v 5 týdnu nic nepoznali, viděli jen plodové obaly a pořád jen čekali až se objeví žloutkovej váček, tak nevím, jestli oni tam ve zkumavce můžou vidět emryo sotva po 5 dnech,myslím, že ne, ale to je čistě moje domněnka.To je divný, že tě ten podbřišek pobolívá i po takové době, jestli ti tu dělohu nějak neporanili.. Mě to hCG poprvé taky krásně klesalo, ale myslím, že zásadní chyba byla,, když mi doktorka dovolila hned otěhotnět podruhé, protože teď už se s tím tělo vypořádává mnohem hůř, možná už nemámtakovou imunitu, nebo nevím čím to je, uvidím zítra..

almathea
31. srp 2017

@opulka Holky, já jen k té otázce o propláceni IVF pojišťovnou. Pokud vím, tak do 40 let pojišťovna hradí 3 cykly, pokud to nevyjde, další cykly se platí. Totéž platí po 40.
Já ten podbřišek mám od operací taky citlivější, občas mě bolí, ale je fakt, že už během těhotenství jsem měla břicho nafouklé a nepodařilo se mi toho úplně zbavit až do teď. Říkala jsem si, že to může být i hormonálními změnami v těle atd, upravila jsem stravování a začala brát laktobacily, ale taky jsem někde na netu četla, že nadýmání může být příznakem rakoviny vaječníků... Takže jsem si zakázala googlit na internetu další info o nemocech, člověku to moc nepřidá a doporučila bych všem s tím přestat. Včera jsem byla na kontrole u svojí gynekoložky, říkala, že půlrok je dlouho a že by to bolet už nemělo, ale jinak mi nic neřekla. Držím moc palce všem, a Opulce v Podolí, ať to klesá.

opulka
31. srp 2017

Holky, jsem moc štastná, kleslo mi to ze 770 na 225, což je úplně ukázkový řekla doktorka. I ona minule mluvila o možnosti chemoterapie, ale dneska už mluvila jinak,nicméně vyloučeno to není pořád, četla jsem na netu, že se to klidně může zastavit i na blbých 50 jednotkách a už by to znamenalo velkej problém a doktorka mi to tak i potvrdila. Ale teď už mi to 3x po sobě kleslo,tak snad tomu tak bude i nadále.
A z toho nafouklýho břicha bych si nedělala hlavu, já jsem ho měla při tom prvním strašně nafouklý už od prvních dní, dokonce size mě manžel dělal srandu, že vypadám jak těhotná, ale to nevěděl, že už jsem opravdu byla. Ale je teda divný, že ho máš nafouklý i po půl roku..taky bych řekla, že to může být ta hormonální nerovnováha a myslím, že stravou to asi nespravíš, ale je to nepříjemný, to je fakt! Já jsem se zas dočetla na netu,že to přetrvávající krvácení po revizi (dnes už je to 6 týdnů a pořád krvácím), že je to příznakem choriokarcinomu, tak jsem tam dneska šla připravena i na tu nejhorší diagnozu, ale doktorka říkala, že není divný, že pořád krvácím, tak jí budu věřit.

keesi
31. srp 2017

To je dobrá zprava, Opulko! Kleslo ti to hodně, jen tak dále!
Nafouklé břicho jsem měla také, nosila jsem rozepnutý knoflík u kalhot.

jolkar
31. srp 2017

Zdravím, co se týká úmělého oplodnění opravdu do 40 let přispívá zdravotní pojišťovna před 4 lety VZP přispívala 40 000,-Kč a já doplácela 15 000,-Kč. Byla jsem v Brně v Reprofitu. Oplozené vajíčko mě bylo vloženo až pátý den, právě kvůli tomu, že prověřovali genetické vady. Částku, kterou doplácíte se odvíjí od toho, jak máte drahé léky. Já si nechala poradit od pana doktora, tenkrát říkal, že mezi těmi drahými a které se běžně dávají není skoro žádný rozdíl, jen v penězích. Hlásila jsem tam, že jsem měla komp.molu a vůbec nikdo nemluvil o tom, že by se to poznat nedalo.
Jinak co se týká trofoblastické nemoci, automaticky jsem dostala neschopenku v porodnici v Bohunicích v Brně a byla jsem na neschopence 6 týdnů. Mohla jsem být i dýl, ale už jsem chtěla jít do práce, abych přišla na jiné myšlenky a to mi opravdu pomohlo. Moje gynekološka mi doporučila, že mám zůstat doma aspoň 6 týdnu, aby si tělo trochu odpočlo a zbytečně nenamáhalo. Jinak jsem taky docela dlouho špinila asi dva měsíce. Pak jsem barala ascorutin a zpravilo se to. Špiním docela často, ale chodím pravidelně každý rok na preventivní prohlídku na gyn., kde berou vzorek na sklíčko. Gyn. mě uklidnila, že pokud by se něco dělo, tak to z těch stěrů určitě poznáme.
Hodnoty HCG opravdu nikdy na nulu neklesnou, ale přesně jak tady bylo psano, jak hodnota klesne pod 5, se bere, že je nulová. Tak mi to bylo vysvětleno panem doktorem Hronem.
Na ultrazvuku opravdu nepoznají zda se jedná o vajíčko, které je prázdné. To že mi špatně dozrávají vajíčka se zjistilo, protože jsem se dloho snažili o mimčo a chodila jsem pravidelně každý měsíc 15-17 den od začátku cyklu menstruace na ultrazvuk a vajíčko musí mít určitou velikost jinak se neoplodní. A mě právě vajíčka nedozrávala do správné velikosti. Brala jsem nějaké léky, ale už si bohužel nepamatuji jak se jmenovali a po tom to bylo lepší.
Jinak držím pěsti, aby Vám tak krásně hodnoty klesaly a bylo vše zaso ok.
Jinak těch peněz a času, které jsem strávila kvůli IVF nelituji. I u tohoto jsou určitá rizika, ale já to vždy řešila, až nestala, nemá cenu se tím zatěžovat a hlavně nečíst hororové diskuse. Je to dost časově náročné, ale stojí to za to.

opulka
31. srp 2017

Tak to jsou pro mě užitečný informace,jak o tom umělém oplodnění, tak i o tom špiněním, aspoň z toho nebudu tak nervozní. A o tom dozrávání vajíček jsem ještě nikdy neslyšela, ale když se mi daří otěhotnět hned, tak s tím asi problém mít nebudu, spíš nevím, jestli nemám víc vajíček bez té genetické výbavy nebo jestli to zapříčinila ta mola, ale zkusím se na to příště zeptat paní doktorky. Příště jedu do Podolí až za 14 dní, protože tam paní doktorka nebude, takže budu napjatá, jak to za těch dalších 14 dní doufám klesne.
A to jsem teda jsem teda překvapená, že se kvůli trofoblastické nemoci dostává neschopenka, mě nikdo nenabídl ani jeden den.
A ještě k tomu umělému oplodnění... trofoblastická nemoc je indikací k tomuumělému oplodnění? Já jsem myslela, že pojištovna přispěje jen v případech, kdy se dlouhou dobu nedaří otěhotnět přirozeně. Já bych za to peněz rozhodně nelitovala, to v žádném případě, jen jsem teď zase slyšela zvěsti, jak tělu strašně škodí (údajně riziko karcinomu prsu), když ženu hormonálně stimulují kvůli tomu odběru vajíček atd., takže ani nevím, co je na tom pravdy.. A v tom Reprofitu jsi byla jinak spokojená? A jak se na to tam díval lékař, že jdeš kvůli mole na umělé? je to běžné? A neříkal, jestli se tím umělým opravdu sníží riziko, že už se mola nevrátí?

almathea
1. zář 2017

@opulka tak to je paráda, že to jde dolů!👏 Jinak k té hormonální stimulaci při IVF, tu můžeš odmítnout a zkusit odběr jen tak. Samozřejmně záleží na tvé diagnóze, ale já bych se tomu taky snažila vyhnout.

myska084
autor
1. zář 2017

Skvělé zprávy opulko, klesá Ti to úplně nádherně🙂 Troufám si říct, že ta chemo ani nebude potřeba, to bych Ti moc přála. Držím moc palce a informuj nás dále.

tatiana1716
1. zář 2017

@opulka rada slysim dobre zpravy! Krasne Ti to klesa, doufam ze brzo to budes mit negativni 😉

keesi
3. zář 2017

Holky, jak vypadalo to vaše "molové těhotenství"??? Já ho měla špatné už od samého počátku..... Vyvíjelo se vše jak mělo a pak se to zvrtlo v molu nebo jste to měly stejně jako já špatné od počátku?

almathea
4. zář 2017

Já jsem pochopila, že se ani vyvíjet správně nemůže, kvůli tomu, že je tam od počátku genetická vada, která nemoc způsobuje. Já jsem se objednala k doktorce hned, jak mi vyšel pozitivní test, a ona mi řekla, že dřív, než v 7. týdnu nemá cenu chodit, že tam nic nebude vidět (je to normální?). A dva dny před tím, než jsem tam měla jít jsem začala krvácet a jela rovnou do Podolí na pohotovost. Takže ani nevím, jak to do té doby vypadalo. Tam nejdřív vůbec nevěděli, o co jde, protože v děloze nebylo nic vidět, rozhodně ne zárodek, který by velikostí odpovídal 7. týdnu. Molu mi diagnostikovali až po revizi, kdy hcG začalo opět narůstat a musela jsem na druhou revizi, po které to teprv začalo klesat.
Bude to možná znít zvláštně, ale jak jsem na začátku těhotenství byla nadšená, postupem času jsem měla divný pocit, že něco není v pořádku a hodně jsem se bála. Nebylo mi ale špatně ani nic nebolelo, a kromě toho nafouklého břicha jsem se cítila "normálně".

tatiana1716
4. zář 2017

Ahoj, u me to bylo tak: v 6 tydnech jsem mela prvni prohlidku u gynekologa a ona mi rekla, ze to oplovnene vajicko je mali, ze mozna jsem mela pozdejsi ovulace, tak ze jsme se dolmuvili, ze prijdu za 2 tydny. Po tech 14 dni na ultrazvuku bylo videt serdecni akce, ktera byla ale zpomalena, ted si presne napamatuji ale byl pulz 100, a mel byt 150-170. Rekla, ze mam jit na kontrolu za 4 tydny. V 10. tydnu jsem zacala spinit, hned sla na kontrolu, kde se zjistilo, ze zadna srdecni acke uz neni, 10+6 jsem mela revizi, kde rekli ze velikost embrionu odpividala pouze 6 tydnum. Jedine co mi vadilo behem tehotenstvi strasne nafoukle brisko. Za mesic jdu za gynekolozkou, to bude uz rok od prvniho tehotenstvi, ktere dopadlo takhle spatne, chci probrat obecne tuto situace.

opulka
4. zář 2017

Ahoj holky, díky..u mě to první molární těhotenství probíhalo tak, že jsem šla na gyndu už ve 4 týdnu, protože moje doktorka pak měla mít 14 dní dovču, tak proto jsem tam šla tak brzo..Ale už v tomto brzkém těhotenství se jí něco nezdálo, plod sice ještě pořádně neviděla, nicméně místo něj tam byla přítomná tekutina a řekla, že to vypadá na mimoděložní těhotenství, takže jsem tam pakmusela chodit po týdnu a žloutkový váček pořád nikde, byly vidět jen plodové obaly a podruhé to bylo podobné, žádný plod, jen plodové obaly. A souhlasím s Almatheou, že při kompletní mole se plod ani začít vyvýjet nemůže.
A pocit z obou těhotenství jsem měla už od začátku špatný, pořád jsem si říkala, co když není něco v pořádku, takže jsem se z toho ani neradovala a to jsem si miminko přála.

keesi
5. zář 2017

Já šla na gyndu hned jak jsem zjistila, že jsem těhotná, ale už tehdy naznačoval, že se mu něco nepozdává. Řekl, že budeme čekat, jak se "to" dál bude vyvíjet. Postupem času se objevil roztřepený gestační váček do tvaru fazole. Pak zmizel (prasknul) a už byla vidět jen "hmota", která musela jít co nejdříve ven. Žloutkový jsem také neměla.
Ta mola může postihnout i plod, ne? Tatiana psala, že měla srdeční činnost.....? Našla jsem tenhle článek