Wilsonova choroba, jak moc ovlivní těhotenství?

katrinsob
11. zář 2014

Ahoj, máte některá zkušenosti s touto chorobou? Děti nemám, ale jednou bych je ráda měla. Můj tatínek v důsledku tto choroby zemřel a mě by zajímalo, jak moc to ovlivní těhotenství, respektive jsem slyšela, že ženy co mají tento ten v sobě nedonosi miminko mužského pohlaví. Informací o tomto jsem na netu moc nenašla, moc toho nevím. A tak se ptám Vás na Vaše zkušenosti s touto chorobou a plánováním těhotenství. Genetické vyšetření před nimi je, počítám, samozřejmostí. Díky za odpovědi a hezký den 🙂

evelin87
1. lis 2014

Dobrý den,
co jsem slyšela, tak se obecně těhotenství bohužel moc nedoporučuje, nicméně vše záleží na Vašem lékaři a zdravotním stavu. Kamarádka touto nemocí trpí a bohužel u ní poslední dobou nemoc progradovala. Ačkoli se o této nemoci ví poměrně dlouho, nepřijde mi, že by se výsledky, výzkum a celkově péče o pacienty někam posunul. Z toho důvodu byla na sociální síti Facebook vytvořena skupina s názvem Wilsonova choroba s cílem zmapovat a seskupit pacienty s touto chorobou, aby se třeba konečně začalo něco dít. Čtěte prosím a sdílejte. Děkuji.

katrinsob
autor
3. lis 2014

@evelin87 Děkuji Vám za reakci!! Co jsem se snažila pátrat po internetu, tak jsem toho moc k tomuto tématu odbornějšího nenašla.. Buď neumím hledat nebo to není doopravdy tak diskutované téma, jak říkáte. Děkuji za odkaz na skupinu!

evelin87
3. lis 2014

@katrinsob Nemáte vůbec za co. Samozřejmě také záleží na tom, zda jste nosič či přímo pacient. Ale vše stejně záleží, co Vám řekne Váš lékař.
Skupina je veřejná, můžete se kdykoli přihlásit a přidat ke členům.

evelin87
9. lis 2014

Ještě byla založena stránka, která sdružuje nejrůznější informace a příspěvky o Wilsonově chorobě, aby se o tomto onemocnění dozvěděla co možná nejširší veřejnost. Budu velice ráda, pokud označíte tuto stránku jako "to se mi líbí" a pozvete do ní i své přátele.
https://www.facebook.com/wilsonovachoroba

verovicka
14. led 2015

dobry den mam 2 kluky .uz maji pres 30 let a jsou v poradku.Wilsonovou nemoc jsem mela.tet mam jiz transplantovana jatra takze ji uz nemam. a co se tyka v tehotenstvy oba jsem je donosila az do datumu kdy se meli narodit.jen u prvniho jsem byla vice kontrolovana.a take me snizili tablety .takze vas lekar ktery vam sleduje hladinu medi tak vam davky urci.detem tyto tablety neublizi. dnes jsem take v televizi zaslechla ze je nejaky novy pokrok co se tyka wilsona. melo by se to tykat novych tablet.ale kdy to bude tak to nevim.tak preji hezky den. 🙂

hastr
26. bře 2015

@katrinsob ahoj, neboj sa, všetko je možné, pani Laura dokáže prijať od Boha recept na každé trápenie, na každú chorobu, mne tiež pomohla, tu ju nájdeš...veľa šťastia...www.liecitelka-laura.sk