Bexero. Ano či ne?🤷

balogis
5. čer 2020

Zdravím všechny.
Jak je patrné z nadpisu ráda bych znala váš názor zda nechat očkovat či ne.Malemu jsou dva měsíce a Dr nám dala teď čas měsíc na rozmyšlenou nad tímto očkováním.Nejprve by naočkovala klasicky tím povinným očkováním a do půl roku dítěte pak bexerem.Pry to do půl roku hradi pojišťovna ale já všude čtu,že rodiče nechávali očkovat třeba až v roce dítěte
Je tu někdo kdo má toto očkováni za sebou? Mělo dítě nějaké reakce?
Naše Dr se s meningokokem setkala za svoji praxi 45 let prý pouze třikrát,jednou to dopadlo dobře,jednou s
následky a jednou prý špatně.
Vůbec nevím zda nechat očkovat či ne.
Moc děkuji

aneta15
5. čer 2020

@balogis hackuju se....zrovna to řeším, mám chlapečka 3 týdny. Řeším prevenar 13 a meninkogoka. Hexa a prevenar se prý dává najednou. Meningokog zvlášť. Taky nevím jak se rozhodnout

sikkacirek
5. čer 2020

My máme bexsero a za mne ano..ale ockovali jsme pět dnů před půl rokem :D...nejdřív dostal ockovani rotaviry - asi 6 tyden, pak zaroven prvni hexu s rotavirem druhym po mesici, potom prvni prevenar ve 4 mesicich a pak druhou hexu v 5 mesicích a teďto bexsero vlastně v 6 měsících...vše bylo vždy bez reakce až na to bexsero (přitom u injekce ani nepípnul), kdy měl odpo dvě hodiny chocholouškov, smál se, brečel, smál se, břečel....a k večeru zvýšenou teplotu (max 37,9 a asi jen půl hodiny), celkově byla zvýšená asi tři hodiny, jinak nic.....my dáme všechna očkování, povinná i nepovinná..já ve svém okolí znám snad vždycky někoho, kdo si něco odskákal, takže si nechci nic vyčítat....s tím, že bývá špatná reakce jsem smířená, ale pořád je to pro mě víc pozitiv než negativ a věřím vědě...co by za tohle kdysi dávno dali lidé

mona91
5. čer 2020

@balogis syn měl do roka dvě první dávky bexsero myslím té ta treti je ve dvou letech a naprosto v pohode byl jen protivny což je po každém ockovani ale žádnou reakci neměl. Kamarádka má holčičku o dva týdny starší než je syn a taky obě dávky do roka taky bez problému sousedka má starší holčičku šle to samé a pohoda. Chápu ze mas obavy já se bála každého ockovani a to má i rotaviry a prevenar ale vše úplně bez problému. Já meningokoky budu davat určitě i ty druhé, jen v okoli znám tři rodiny které to postihlo a děti maj trvale následky jedna holcicka co chodila do 7.tridy na to zemřela.... 😞

balogis
autor
5. čer 2020

@aneta15 no právě.Nekdo říká že je to zbytečne že to je vzácná nemoc a někdo ze očkovat.25.6 jdeme k Dr a měli bychom ji říct jak sme se rozhodli aby sme případně mohli domluvit termín a já absolutně nevím 😂🤷naše Dr je taková,že nikoho do ničeho netlačí ani nedoporučuje,pouze vždy nabídne a rozhodnutí nechává absolutně na rodičích.

balogis
autor
5. čer 2020

@mona91 no Ježíši 😱

balogis
autor
5. čer 2020

@sikkacirek no hodně sem četla,že po tom bexeru měly děti teploty ale s tím se asi počítá.

mona91
5. čer 2020

@balogis no prave.... takže já dávám všechna ockovani, povinna i nepovinná. Dokonce hexu prevenar a rotaviry dostal naráz a úplná pohoda. Jsem zdravotnik a ptala jsem se i doktoru u nás moje pediatrické praxi X desítek let a všichni mi řekli to samé, ze pokud by ockovani mělo nechat následky jako to bývá psané hlavně v novinách tak to ditko má bohuzel už nějakou vadu se kterou se narodilo a je to jen otázka casu kdy se to projeví, jestli první ockovani nebo první nemoc... zdraví mimco to zvládne ať s trochou teplot nebo bez nich. Vždy když jsme ockovali tak mi doktorka rikala ze on reakci mít nebude a neměl 🙏😊

amazonkajanik
5. čer 2020

My to do půl roka nestihli,malému bude příští tyden rok. Dle mudr má být mezi hexou a bexserem 2měsíční pauza,takže by měl jít v červenci. Ale nechci mu to dávat na léto,právě kvůli možné teplotě,tak počkám na zimu

ivis_b
5. čer 2020

Já jsem rozhodně pro, protože následky téhle nemoci bývají hrozné, i fatální. Ale tak malému miminku bych to nedala, počkala bych, vždyť do roka je těch očkování asi milion. Navíc tak malé mimčo to ani nemá moc kde chytit, riziko se podstatně zvyšuje se školkou. Takže za mě jo, ale později, i za cenu, že pak to už pojišťovna nezaplatí (nechápu, proč to platí jen do 6m).

sudylichozrout
5. čer 2020

Budu ted davat pri trimesicni prohlidce. Starsi holky uz maji tez Bexero i Nimenrix. Jedne budou v cervnu 4, druhe byly v dubnu 2.

balogis
autor
5. čer 2020

No děkuji dámy..teď teda ale i přemýšlím,že dvě starší děti co máme,11 let a dva a půl na to očkované nejsou, protože nám to tenkrát nikdo nenabídl, očkují se už i takhle velké děti?🤔a kolik to stojí ? Moc vám všem ještě jednou děkuji,psala jsem příteli a ten je pro očkování takže asi máme jasno 😉

balogis
autor
5. čer 2020

@ivis_b no právě že všude čtu že to maminky dávaly vždy až po roce tak sem z toho byla jelen,ono taky uvidíme co řekne Dr zda na to bude malý zralý či ne,u syna i dcery se musela odsouvat i hexa

balogis
autor
5. čer 2020

@sudylichozrout a měly nějaké reakce po očkování?

tynuska96
5. čer 2020

@balogis Klukům je budou 4 měsíce (dvojčata) a byli jsme teď v úterý. Dva dny teploty a jenom spali a jedli. Takže ani neměli čas na to být protivní 😃 Dneska už je to maličko lepší, ale jsou pořád takový spavý.
Jinak my budeme dávat všechna očkování. Myslím si, že to má smysl 😊 Ale ať se každý rozhodne samozřejmě, nikoho neodsuzuju 😊

ivis_b
5. čer 2020

@balogis jasně, můžeš očkovat kdykoli. Já sama jsem na tom kdysi byla asi v 15 letech, když na to bráchovi málem umřel spolužák.

jednaholkaa
5. čer 2020

@balogis Takhle male bych urcite neockovala, pridatne latky ve vakcinach pronikaji do nezraleho mozku a mohou zpusobit neurologicka poskozeni, ktera se projevi treba az v budoucnu. Tohle neni ve studiich vakcin vubec testovane. Ale ja tedy neockuji vubec..

verysucha
5. čer 2020

Tak bych neockocala...a hlavně ne tak malé miminko 🙂
Když už tak až bude větší
.
Syn má jen povinné a jiné dávat nebudeme

sudylichozrout
5. čer 2020

@balogis Vubec. Ani na jednu davku a ani na jednu vakcinu. 😉

purplerain
5. čer 2020

@balogis nechávala jsem teď očkovat 8mi měsíční, měla potom zvýšenou teplotu. Budu nechávat očkovat i svoji 14ti letou.

balogis
autor
5. čer 2020

@purplerain a na kolik to vyjde?

pipi_puncocha
5. čer 2020

@balogis tuším, že jedna dávka teď vychází 2800 a jsou to 3 dávky, čili docela dost. Jinak my očkovat určitě budeme, ale trochu později, v tom prvním půl roce mi to připadá mazec ještě s hexou a prevenarem, obecně je meningokok hůř snášený... nechci si za cenu ušetření pak vyčítat případnou reakci.

eeevee
5. čer 2020

Byli jsme na očkováni včera, malý má za 4 dny dny přesně půl roku...reakce v podstatě žádná, měl trošku zduřelou nožku, ale nijak zvlášť a zdá se mi spavější, ale to se spíše modlím, aby to nemělo souvislost s očkováním a zůstalo mu to 😂 (včera spal přes den 3x hodinu místo obvyklých 20’minut...). Jinak oba dva moji synové (6 měsíců a 3,5 roku) snáší očkování dobře, nic jiného, než teploty nás zatím nepotkalo ☺️

lida9
5. čer 2020

trosku dotaz mozna mimo otazku zakladatelky, ale u bexero neni v tuto chvili vubec stanovena doba preockovani, resp. jak dlouho ono naockovani chrani... rok, deset, celozivotne? to me dost odrazuje, mate nekdo blizsi info?

purplerain
9. čer 2020

@balogis první dávku jsem platila 1950,- Kč, ale moje pojišťovna proplácí asi 2500,-.