Meningokok. Máte zkušenosti s očkováním v 6. měsíci?

fannys21
29. dub 2020

Ahojda, mate nekdo zkusenosti s ockovanim meningokoka typu B v sesti mesicich?Rozmyslim se, zda mam ockovat a nebo ne...nechci moc zatezovat malej organismus. Doted jsme davali jen povinne ockovani.

fyii
29. dub 2020

@fannys21 ahoj dneska jsme byli na druhé davce

amazonkajanik
29. dub 2020

@fannys21 budu dávat až po roce. Teď má být poslední hexa a pak 2měsíční rozestup. Ona ta vakcína je prý pěkná síla,radí se dát před vakcinací antipyretikum.

fyii
29. dub 2020

@amazonkajanik tak to teda nevim kde radi, ale nam v Motole jasne rekli ze dat leky na snizeni teploty jen, kdyz budou skutecne nutne a nikoliv cokoliv preventivně. Nase detska doktorka taky zadny "preventivni "opatreni nedoporucuje. A to mala je rizikovy pacient, kde se musi zvysovat davky jejich leku. Bexsero si kluk stezoval asi 2 dny, ze ho boli raminko, kde ho pichla, Nimenrix mala vubec nic, dneska kluk Nimenrix v pohode a mala Bexsero ma 38.

ivis_b
29. dub 2020

Tak malymu mimcu bych nedavala, vzdyt tech ockovani ma v tehle dobe i tak vic nez dost. My dali az ve trech letech.

fyii
29. dub 2020

@fannys21 ahoj tady v ČR se vyskutuji dva typy meningogoka. tudiz ockovat jen jednoho je na zvazeni. Ja to konzultovala v FN Motol, kam mala musí dochazet a i pres jeji diagnozu nam to bylo doporuceno. Nasledky meningogoka jsou pry hodne osklive az devastujici a pry to vubec neni tak ojedinely vir. Me se do toho vubec nechtelo taky nam stacili povinne vakciny, ale po zvazeni pro a proti jsem to nechala ockovat. Ted snad od cervna by to jiz melo byt soucasti ockovani prave pro deti od 6 mesicu, doktorka rikala, ze uz jen cekaji na pokyny z minidterstva.

leilinka1234
29. dub 2020

@amazonkajanik očkovala jsem dceru bexserem a nimenrixem teda až jako dvouletou, ale až na bolavou ručičku po bexseru žádné komplikace a už vůbec ne stav, který by vyžadoval antipyretikum 🙂

barunka1985
29. dub 2020

Obě děti nechávám ockovat, dcera jde na Nimenrix skoro na 2letech . Dřív jak na roce bych asi nedala, ale určitě bych zase ockovala

amazonkajanik
29. dub 2020

@fyii právě když jsem hledala info o vakcine bexsero,tak je to tam uvedeno

amazonkajanik
29. dub 2020

@leilinka1234 mě malý na žádné očkování nereaguje zvýšenou teplotou,ani podrážděním. A u zubů má max 37,6

jjasmina
29. dub 2020

Hlavně ted má ta vakcinace být zdarma, tak taky přemýšlím, že to využijeme, ale bude to platit až ted od června

orisek56
29. dub 2020

Mam ju u lekare objednanou pro starsi (2,5 roku) mela jit v lednu, ale pak byla nemocna a pak se vysr.. l ten koronaviris a lekar zrusil terminy ockovani, taoze nam tam visi u nej. Budi ted v kvetnu volat, aby ji to pichl

amazonkajanik
29. dub 2020

@jjasmina to jo,ale pokud bude dítě očkováno na typ B do pul roka. Malému bude v červnu rok a i kdyby ne,asi bych to tak brzy nedávala.

lenkajan
29. dub 2020

@fannys21 Dávala jsem mladšímu v roce. Obě děti bez reakce. Dle zkušeností z mého okolí je Bexsero většinou dobře snášeno.
@fyii U Bexsera je v příbalovém letáku podání paracetamolu vyloženě doporučeno: “Profylaktické použití paracetamolu snižuje výskyt a závažnost horečky, neovlivňuje však imunogenicitu vakcíny Bexsero ani běžných vakcín”

merope
29. dub 2020

@amazonkajanik Aha, tak to je až teď - proto jsem to asi prošvihla. Já si říkala, že divný, že mi uniklo, že by vakcína byla zdarma (malému je přes rok).

alubif
29. dub 2020

Nedala bych v tomto věku i kdyby to bylo zadarmo 😉, já jsem hodně proockovací, ale do šesti měsíců je očkování dost. Navíc bexero je vakcína se silnými vedlejšími účinky. Čerstvá zkušenost - teď jsem dávala první dávku dceři téměř 5 let. Hned po příchodu domů jsem dala paralen, i tak měla horečku dva dny, brutální únava, zarudly okolo vpichu a ruka ji několik dní dost bolela. Už žádného jiného očkování neměla vůbec reakci.

amazonkajanik
29. dub 2020

@merope jsem si to hned šla hledat,jak to jasmina zmínila. Nějak jsem to ve zprávách nezaregistrovala a na ct nekoukám

fyii
29. dub 2020

@lenkajan v pribalovym letaku je tohle: Váš lékař nebo zdravotní sestra Vás mohou požádat, abyste svému dítěti v době podání přípravku
Bexsero a po něm dal(a) léky snižující horečku. Tak lze snížit některé nežádoucí účinky přípravku
Bexsero.
nic, ze se musi!😉

lenkajan
30. dub 2020

@fyii Kopírováno z příbalového letáku vakcíny Bexsero: “Profylaktické použití paracetamolu snižuje výskyt a závažnost horečky”, což znamená, že preventivní podání paracetamolu předchází horečce. Ano, dát se nemusí, ale já jsem se tohoto doporučení držela😊

fannys21
autor
30. dub 2020

Dekuji moc vsem, tez si myslim, ze je to brzy, lakalo mne to spise, ze to hradi pojistovna, sest mesicu male bude pristi tyden, tak su nemela moc cas na rozmyslenou, nakonec su se rozhodla, ze si to sice zaplatim, ale mozna to dam pozdeji😊

zelenaesmolda
30. dub 2020

@fyii u nas se taky nic nedoporucuje davat preventivne