Měsíční holka pláče a pláče, jak ji uklidnit?

hromka35
6. zář 2015

Lidičky, jdu si po radu..o neutišitelných miminech se tu píše hodně ale povětšině starších..4měs a více..moje 1-měsíční holka ale je to samý.. přes den usne tak na na 5 minut 2-3x denně.. jink je furt vzhůru, a pláče..vemu ji na ruce tak se sklidní na chvíli, pak zas se rozpláče..hrajeme si ale zabavit ji ještě moc nejde..také to vydrží chvíli koukat, pak zas pláče, houpu v kočárku, uspávám v postýlce..každá činnost na chviličku zabere a pak zase řve a řve..uspat se jí podaří kolem půlnoci, pak spí asi 5hod. a zase vše nanovo ..jí dobře, měla trochu prdíky, to jsme zvládli, a moučnivku v pusince, to už se také hojí...ale s tím pláčem je furt taková..už jsme z toho s mužem nervní, je najedená, přebalená, v teple a řve..dokrmí se a začne plakat..nevím už jak jí pomoci nebo co ještě zkusit..nezdá se mi že by měla zdravotní problém, bolest..jen vyžaduje furt nějakou změnu nebo já nevím..hlavně tak malé dítě ještě není čím moc zabavit nebo odvést pozornost..nemáte někdo zkušenosti? díky..je to moje první, o dětech vím pramálo, a už mě jaksi nic nenapadá..

kytka12
6. zář 2015

Ahoj, vlastní zkušenost nemám, ale kamarádka se 2 dětmi doporučuje nošení v šátku - všude, miminko se během 2-4 dní uklidní. Spát spolu v jedné místnosti nebo posteli. Ještě mě napadá, jestli nemá nějaký "absťák" nekouřila jsi v těhotenství?

citun
6. zář 2015

Já měla posledního taky uřvánka a byl v klidu jen v náručí, nebo u prsu. Trochu nám pomohla i thajská masáž chodidel pro miminka. 😉
Ještě mě napadlo zkontrolovat moč. Synovec taky pořád plakal a zjistili mu zánet močového měchýře.

maggi
6. zář 2015

@hromka35 nám malá taky hodně plakala, ne teda přes den, ale večer. Někdy pomohly kapky proti bolení, někdy nošení na rukou a nebo když jsme ji položili na záda, rozbalili a ona si kopala. Ale někdy nepomohlo nic, jen jsme ji nosili a ona pak usnula. Ale všichni říkají, žeprý po 3.měsíci takový ten velký pláč ustane a je to pravda, malá už teď brečí jenom málo.

anniesfibis
6. zář 2015

@hromka35 dite jeste nemam, ale prvni tri mesice zivota detem ory chybi prostredi z briska nektere kdyz ho nemaji, tak cely den rvou. Je treba pry fodrzet 5 bodu: dite musi mit moznost sat, byt poradne zavinute, houpat se, v poloze bok/brisko a vyzaduji sumuvy zvuk napr. Pustenou sprchu nebo vysavac nebo na xoutube zvuky bileho sumu pro miminka lze primo zadat-napr.zvuk boutky, deste.. ma je to dokonale uklidnit. Zdroj kniha: nejstastndjsi miminko z okoli

lv
6. zář 2015

některý miminka jsou holt dráždivější, je to peklo, znám to. Zkusit ji co nejvíc dávat spát přes den, aby nebyla tak přetažená. Spí venku, aspon v kočáře?

hromka35
autor
6. zář 2015

Díky za názory, kuřačka jsem nebyla a nejsem, také mi kámoška říkala že potřebuje být schoulená jako v bříšku, tak jsem jí zkoušela dávat do zavinovačky, ale to se jí prostě nelíbí, ráda si kope nožkama a šermuje ručkama a kduž spí, furt má ruce u hlavy, nebo za hlavou..bílý šum na uspání jsem zkoušela to celkem pomáhá, ale někdy jí stačí jen rádio nebo televize..manžel jí zkoušel utahat, hrál si s ní, ukazoval různé chrastící hračky, sleduje je a otáčí se, když se jí někdo takto věnuje tak je celkem klidná ale prostě se nedá od ní odejít, anebo jen za cenu pláče..rady typu musíš ji nechat vyřvat zatím moc nedávám, nedokážu ji dlouho poslouchat, ale když jsem doma sama a potřebuju jít aspon do sprchy nebo i něco dělat tak stejně jí musím nechat plakat..někdy z toho usne na chvíli, někdy ne..co jí uklidní vždy je jízda autem nebo v kočáru. ale mezi ty zoufalce co jezdí po nocích s dítětem v autě nebo ho jinak neuspí se mi zařadit zatím nechce...občas pomůže dudlík, občas prso, ale je na kombnované stravě protože mám málo mlíka, ale někdy prso nechce ani chytit-s tím měla problém už po narození...tak budu doufat že jí to nějak přejde..a poradím se ještě s paní doktorkou...ještě že si dětičky na tot období potom nepamatujou.. 😒 to by byla hrůza

hromka35
autor
6. zář 2015

@lv právě jsem na to šla původně opačně protože zpočátku ve dne spala víc trochu a v noci řádila. tak jsem se jí snažila udžet víc vzhůru přes den aby spala v noci, ale nakonec je to tak že v noci spí ale usíná pozdě, ale přes den je to tak jak jsem psala..přitom když kouká a sleduje, je to tak zlaté krásné děcko, už se usmívá, kouká, reaguje už na nás, fakt jí milujeme, ale toto bláznění jak nejde utišit pak rozhodí všechny...a v kočáru usne i v autě, drncání zatím zabírá..

lv
6. zář 2015

@hromka35 zkus, u nás to zabralo

hromka35
autor
6. zář 2015

@kytka12 šátek jsem nezkusila zatím..je pravda že párkrát mi krásně usla tělo na tělo a kyž jsem ji šoupla pak do postýlky tak byl spaní konec..to bych mohla zkusit

hromka35
autor
6. zář 2015

je lepší šátek nebo takové to nosítko?

ladyhacek
6. zář 2015

Podle mě je přetažená - na takto malé miminko spí málo - jen přijít na to jak uspat.
Já nešátkuji, ale v tvém případě bych asi začla. Zkusit zavinovačku a hodně silně zavinout- známá musela syna fakt skoro svazovat, ručičky podél těla jinak neusnul. Můj zase brečl když byl v zavinovačce > bylo mu teplo.Takže zkusit méně oblékat a přikrývat lehce nebo naopak > prostě postupně vyzkoušet více variant. Zkus plenu přes obličej, malý ji teda měl u hlavičky a také spinkal, ale jiná známá synovy hlavu přikryla a pak spal .-).
Malého jsem první tři týdny měla na prse nonstop po 1- 2 hod, Také některá miminka usnou spíše na bříšku i když se to nedoporučuje. A v čem spinká? Já jednou malému oblíkla overal a řev pak jsem ho tedy ukojila, ale druhý den zase - tak jsem dala jiný a bylo po breku 😉
Je tolik možností - určitě najdete tu vaši - držím palce.

pavlapl
6. zář 2015

Přesně jako by jsi psala o mé první dceři. První 4 měsíce spala jen 4 hodiny denně a to ještě ne v kuse a jedině na mě. Pořád plakala. Tchýně jí říkala bečka. Chlap na mě pořád řval ať s ní něco udělám že se musí vyspat (bydleli jsme v 1+1). Trochu pomohl šátek ale pláč akorát vystřídal mluvení. Dříve celý den plakala teď celý den mluví. Musíš vydržet ona z toho vyroste.

svetlus_pepca
6. zář 2015

Šátek je super. S takovýmto plačícím dítkem sice zkušenosti nemám, malý je od narození kliďásek, ale když už měl nějaký špatný den, tak šátek zabral vždycky. A nebo houpací lehátko, případně vibrační. To by možná mohlo miminku připomenout ten kočárek. A s tím vyřváváním se - tenhle názor nezastávám. Myslím si, že miminko nepláče jen tak pro nic za nic. Každopádně pevné nervy 🙂

mandala
6. zář 2015

Jak píše Iv, zkus ji dát do kočáru, v tomhle počasí s čerstvým vzduchem, kdy už nejsou taková horka mě malej spí jednou tolik, než když spal doma. Jinak mě dcera taky dost bulila, pomáhalo jedině chování a kojení. V jednom měsíci je ještě maličká, takže vyřvat bych určitě nenechávala a myslím si, že takhle malá mimča nepláčou pro nic za nic. Říká se, že v šestinedělí nastává zlom v chování miminka, tak třeba se to zlepší. 😉

ladyhacek
6. zář 2015

@hromka35 kombinovaná strava? dáváš UM? Zkus ho vyměnit! Tedy pokud i toto jste nezkoušeli.

voslik
6. zář 2015

Zkus ten šátek. My jsme nosili hodně a bylo to super. Pro malá mimča je lepší šátek - líp ho přizpůsobíš. Synovi je teď 9m a od půl roku má radši nosítko. Teď už se tolik nenosí, ale pořád to má raději než kočárek. Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli do toho jít, ale teď jsem moc ráda, že jsem to zkusila.
I teď teda spává nic moc, ale oproti začátku je to mnohem lepší. Je to prostě přísavka a tulivec. Mlíka jsem měla taky málo a právě ten kontakt při šátkování a ještě kůže na kůži u nás dost pomohlo. Jestli máš fb, tak tam jsou skupinky Nosíme děti a Moderní nošení a tam určit holky poradí víc.

voslik
6. zář 2015

Oprava: ta druhá skupina se jmenuje Moderní nosičky 🙂

ladik1
6. zář 2015

Nám malá taky pořád řvala... po delší době mi došlo, že chtěla být sama🙂 Já ji furt tahala, povídala, zpívala, nosila, vozila a ona byla spíš samotář a dýl jí trvalo, než zabrala. Pak prostě fungovalo dát do postýlky, pohladit, říct pa a přivřít dveře a za pár minut byla tuhá a probudila se příjemnější🙂 Byla prostě hrozně unavená, protože potřebovala fakt úplný klid na spaní, což mě vůbec nenapadlo, protože starší syn zas usnul vždycky jen u mne, nejlíp v šátku... každý mimi chce něco jiného - na to přijdeš, to je prostě šestinedělí (než si začnete s mimi rozumnět...)

hromka35
autor
6. zář 2015

@ladyhacek krmím odstříkaným MM (od narození má problém se přisávat) ale nestačí nám tak dokrmuji Nutrilonem, mám pocit že jí chutná..vytáhne ho někdy radši než moje mléko..změnu zatím jsme nezkoušeli, trochu se jí obávám, abych jí ještě víc nerozhodila

eficenka
6. zář 2015

@hromka35
nosit, nosit, nosit... v šátku 🙂

kacbal
6. zář 2015

@hromka35 určitě bych taky zkusila šátek, já malého navážu a většinou hned usne. a pak se nám taky osvědčila hacka.

kacbal
6. zář 2015

@hromka35 a to zavinutí jak už tady některé holky zmiňovaly. u nás zabíralo na 100%. ale opravdu pevně ručičky zavinout třeba velkou plenkou, nebo koupit nějakou dobrou zavinku - třeba red castle. a celkově utěšování podle Karpa - napsal knížku Nejšťastnější miminko v okolí - jeho rady u nás i mých kamarádech fungovaly

dorinek
6. zář 2015

@hromka35 - moje druhý dítě bylo to samé. Vyřešila jsem to tak, že jsem udělala jen ty nejnutnější práce (najedla jsem se, roztáhla závěsy...) a pak jsem většinu dne seděla v křesle (puštěnou televizi), kolem sebe kojící polštář, syn ležel na něm a jen sál a sál a byl na mě přilepenej. Úplně jsem ignorovala rady typu - jíst nejdřív po hodině, nechat odříhnout, střídat prsa apod....V rámci zachování zdravýho rozumu ( a ticha) jsem se prostě rozhodla ze sebe udělat otroka a dudlík 😀
Krom toho, že se mi perfektně rozjela laktace a já pak kojila 16 měsíců, bylo doma konečně ticho. Takhle jsme to provozovali 3 měsíce a pak už začal objevovat svět a na 6ti měsících už jsem ho kojila jen když měl hlad, sám se postupně odpoutal. Dodnes je to mamánek, ale to k tomu mateřství asi tak nějak patří 😅

elu
6. zář 2015

@hromka35 jako by si psala o mojí holce...ja ji mela pořád u sebe, třeba, když jsem si šla udelat chleba, tak do autosedačky a na linku, aby me viděla, nespala a jakmile mě nevidela byl sajgon, na zachod tak sebou....zlepšilo se to až cca kolem6 mesice, kdy konečně začala spat třikrát denně po 30 minutách,to byl pro mě vždycky svátek a těšila jsem se na ty pulhodinky jako na nic v životě. Taky nam pomahaly kapičky baby calm, jsou přírodní, moc nepomahají na prdy, ale dětem moc hutnají, kapla jsem vždy na dudel a v tu chvíli byl na chvíli klid, jak když si dá dospělej panáka na uklidnění 🙂

drakenn
6. zář 2015

Za me satek. V postilce i v kocarku je nuda.. jinak ji nezabavis! Bude u tebe, bude te citit a zabavi se tebou a koukanim okolo. Ty si uvaris, uklidis.. atd

kacenkax
6. zář 2015

u nás hodně pomohla hacka http://www.hojdavak.cz/cz/uvod/v kombici s bílým šumem.