MMR - Priorix, čím starší dítě, tím horší reakce?

schotja
8. říj 2014

Ahoj, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti po očkování vakcínou Priorix. Bylo mi řečeno, že pokud budeme očkování odkládat, čím starší bude dítko, tím hůř bude na vakcínu reagovat.. Je to jen "politika" dětských lékařů? Tak by mně zajímal názor všech, kteří už mají toto očkování i s odkladem za sebou, protože jsem zatím spíš slýchala názor, že spodní hranice 15.měsíců je zbytečně brzy a že je lepší to posunout, že starší děti se s tím vypořádají lépe, přece jen, je to živá vakcína.. Četla jsem o tom, jak je toto očkování nebezpečnější, než nemoci, proti kterým by mělo chránit, mám trochu strach, ale nevím, jak jinak bych řešila školku pro dcerku, když by jí nikam nevzali :( Předem všem děkuju za názor..

shine2015
8. zář 2015

@betelgeuzz myslím,že to bude.....
Dnes jsem našla toto http://www.vakcinace.eu/novinky
A dřív už nevím kde to bylo.....ale podle mě i kdyby to neudelali,tak já ji posunu co to půjde.....

betelgeuzz
8. zář 2015

@shine2015 ale tam se jen píše, že v roce 2015 se očekává posunutí druhé dávky, nic o tom že je to už schválený. Mladší tu druhou dávku nemá a dr jsem právě řekla, že ji dávat nebudu, když se má odsouvat, ale právě mě zajímá, jak je to s tím oficiálním schválením.

shine2015
8. zář 2015

@betelgeuzz to mas pravdu....já doufám že to odsunou

zzlaticka
8. zář 2015

My jsme první očkování MMR posunuli až na vstup do školky, takže ve třech a půl letech. V pátek to bylo týden a syn je trošku ukňouranější, ale teplotu nemá a v noci se taky nebudí. Takže vřele doporučuji posunout. Tři týdny před tím jsme měli ještě anginu.
pro nikollitu: V těhotenství bych to taky neriskovala, je to živá vakcína.
Názor doktorky je očkovat co nejdříve, ale vždy očkování posunuju, tak už má pro mě připravený papír a já jen podepíši. Oni jsou před hygienou krytí a já mám dobrý pocit, že jsem svému dítěti nenechala ublížit tak brzy jako ostatní maminky.
Druhou dávku MMR máme naplánovanou na březen. To budeme pravděpodobně stejně nemocní. Tak třeba to vyjde tak, abychom ji nemuseli dávat vůbec.
Školky se o to zajímaly u zápisu a chtěly, aby byl syn doočkovaný, než nastoupí do školky. Potvrzení o doočkování jsem zatím neukazovala a ve školce, kam nás přijali, ho nechtěli vidět. V té druhé jsou ale důslednější.

zzlaticka
8. zář 2015

@majdalajda Mně říkala jedna známá, že syn měl taky běsy a děsivé sny poprvní dávce MMR. Oznámila to doktorce, ale ta se ptala, jestli byla horečka a tyto reakce vůbec nebrala jako závažné, natož aby je někam hlásila. Nepamatuju si, kolik chlapečkovi bylo,ale myslím, že to měl posunuté.

hojda
8. zář 2015

U nás syn očkování 15 měsíců a po 10 dnech noční běsy několik nocí po sobě (před ani po už nikdy nebyly), malá očkovaná ve 3 letech a 2 měsících, jedna nebo 2 noci se vzbudila taky vyděšená, ale dala se utěšit a v celku dobře uklidnit, jinak spí v noci naprosto v klidu a krásně, nebrečí ani nic jiného, tak jsem věděla, že je to zase z očkování, ale u syna to byl děs. Jinak syn druhá dávka už bez problem, jen v době po prvním očkování se mu objevil syndrome periodických teplot (teplota 3 dny ke 40 a pak nic, každý měsíce až do 3,5 let.

hojda
8. zář 2015

@zzlaticka Do nového roku je druhá dávka až mnohem pozdějí, tak já už to přeočkování po půl roce davit nebudu, má ho dostat v listopadu a od ledna se mění očkovací calendar.

hojda
8. zář 2015

@betelgeuzz Tak to jsme na tom stejně, taky čekám, že se to odsune.

majdalajda
8. zář 2015

Holky, já o těch běsech taky říkala doktorovi, ale vůbec to nebral v potaz a jen kroutil hlavou ☹ bylo to hrozný. Starší dcera tohle vůbec po očkvánío neměla a to byla nedonošená, ale očko posunuté nebylo.

majdalajda
8. zář 2015

Jinak ty běsy začaly 9. den po očkování MMR, trvaly 6 nocí a od té doby už nikdy nebyly.....

xmarg04
8. zář 2015

Ockovacich nazoru je samozrejme mrak, ale jen pro info - moje mama je detsky neurolog a mmr doporucuje odlozit po 3. roce zivota (pokud to samozrejme jde) - uzavre se hematoencefalicka mozkova bariera a poskozeni mozku je pak mnohem obtiznejsi a mene pravdepodobne. Ale stejne je to zvlastni, doktori proste vedi, ze je ockovani s..cka, kdyz ma dite jakykoli neuro problem, kdy se jeste nevi, co z toho muze byt, jako prvni se zakaze ockovat, aby se to nepo... uplne... 😖 😖 😖

zzlaticka
8. zář 2015

@hojda díky, to si budu sledovat
A dá se to ji vůbec nedat? I když reakce po první nebyly (zatím, je to 10 dní) žádné?

hojda
8. zář 2015

@zzlaticka Reakce většinou, tak v těch 10 dnech, ty první dny vůbec nic,tak uvidíš, jak dnes a následujích pár dní

hojda
8. zář 2015

@majdalajda No a tak je to s negativními účinky očkování, kolika maminkám se tohle podaří nahlásit, jako negativní účinek? Přitom je to hodně caste, co slyším od maminek☹. Skoro bych řekla 50% tohle pozoruje.

betelgeuzz
8. zář 2015

@zzlaticka na předcházející stránce je odkaz na rozalio, hlavní hygienik prohlásil, že k přijetí do školky stačí jedna MMR a dítě je tím považováno za řádně očkované. takže teď už by to školka požadovat neměla.

1velrybka
8. zář 2015

Holky,měla jsem jít s malou tento týden na očko 1.dávky,ale teď začínám váhat,zda to o pár měsíců neodložit.Hexu i Prevenar měla později (bez reakce).(Narodila se o sedm týdnů dřív s váhou 1990 g).Z očkování mám strach,ale neočkovat asi větší.Nějak mě nenapadlo se domluvit na odkladu i tohoto očkování,ale teď mi to vrtá hlavou.Mám strach.Malé je dnes přesně 19 m.

akankeo
8. zář 2015

tohodle ockovani sem se velmi bala, ale nakonec to bylo bez reakce. Jen je treba si dat pozor, ze klidovy rezim je potreba u ditete nasadit pozdeji, az tak 5.ty den po ockovani a udrzet deti v co nejvetsim klidu aspon tyden od toho 5. dne. U obou deti se mi to osvedcilo a obe byly v techto dnech unavenejsi, takze kdybychom fungovali normalne, asi by reakce mely... Jinak obe deti byly ockovane v terminu co nejdriv, ale u nas bylo treba dat detem pomerne dost ockovani kvuli cestovani za rodinou, takzeto je specificka situace, kazdopadne diky doktorce a jejim radam typu davat kolem ockovani viburcol a presne dodrzovat kdy ma dite mit klidovy rezim se to obeslo vzdy bez reakci, vcetne zlute zimnice, a ze z tohodle ockovani sem vitr teda mela...

1velrybka
8. zář 2015

@akankeo Ty jo, tak udržet ji v klidu, jo? To je asi nemožné ☹

akankeo
8. zář 2015

@1velrybka coz moje holky sou mali certici, ale kdyz to clovek vi predem, tak se zaridi. Rikanky, tvoreni, v tomhle veku u nas nejvic letely prstove barvy a testo/ modelina, kosticky, montesorri blbosti, chvilinku rikanky v televizi, knizky kde se pojmenovavaj obrazky, oklapecky a podobne

kuratkol
8. zář 2015

@ludmilad Spíš jde o to, že to potvrzení 2 dávky neměli vůbec chtít.

ludmilad
8. zář 2015

@kuratkol teď už to vím, ale už je to vyřízené 😉

tygrous
8. zář 2015

Starší syn měl ty noční běsy poprvé po té 1.MMR a pak se to opakovalo vždy, když na něj něco lezlo, ještě neměl žádné příznaky, ale jakmile v noci začal takhle vyvádět, tak jsem věděla, že přijde nějaká nemoc...trvalo to tak 3 roky, teď už to nemívá před každou nemocí, jen výjimečně. Dr. jsem to tehdy říkala, a řekla na to, že to může být z očkování. A respektovala pak tento důvod pro odklad u mladšího syna...

zzlaticka
9. zář 2015

@hojda Tak se u nás reakce na očkování dostavila 10. den. Po školce byl unavený, jak kdyby po obědě nespal. Bez nálady, ukňouraný, bolely ho nožičky. Jeli jsme na nákup a táta nás tam musel vyzvednout, autobusem bychom to zpět nedali. Na dotazy reagoval, ale bez emocí. Bylo vidět, že není ve své kůži. Pak se bez upozornění vyzvracel. Předtím moc nejedl ani moc nepil, takže vyvrátil jen trošku žaludečních šťáv. Pak se nechal domů donést a rovnou do postýlky. Teplota žádná. V noci se pořád budil a volal mě k sobě, ale děsivé sny neměl. Jdeme dnes k doktorce, tak uvidíme.

hojda
9. zář 2015

@zzlaticka 😒 , je to fakt sajrajt! Čím starší dítě,tím líp.

mamulkaivulka
28. zář 2015

@hojda ahoj, já u malé (29m) tu MMR taky odkládám jak se dá. Máme zase nějaké otřípání a problémy, na neurologii mi přímo doktorka řekla, že nemáme očkovat nic. Jdeme na další kontrolu 2.11 a tak uvidím, co mi řekne. U malého odkládám i normální Hexu, má 4 měsíce a zatím jsme bez očkování... Jen v široké rodině jsou 3 děti postižené po očkování, hlčička po MMR vakcíně přestala mluvit a odmítala jakýkoliv dotek nebo hlazení. V Praze na vyšetření jim řekli, že je autistická, že to z největší pravděpodobností bude z té vakcíny. Kluk po Hexe přestal v 18m chodit a má nějaké záchvaty. Další chlapeček přestal komunikovat a snažit se o jakýkoliv pohyb v 10m, po 3 týdnech od vaxinace. Doktoři jim řekli, že tři týdny už ta vakcína nic nemohla udělat, že je to z něčeho jiného... a z čeho??? Já se teď docela dost bojím je nechat očkovat.

akankeo
28. zář 2015

@mamulkaivulka to vypada na nejakou metabolickou poruchu v rodine a sajrajty nejsou jenom v ockovani, bylo by dobre zjistit na co rodina trpi a toho se vyvarovat aby se zdravotni stav prubezne nezhorsoval...

akankeo
28. zář 2015

@mamulkaivulka urcite by vam v rodine pomohlo se spojit s nekym, kdo se zabyva aplikovanu imunologii (tito panove uz jsou asi v duchodu - dr Smarda a Sula), pripadne s nejakym DAN doktorem, u nas to jeste moc neni, ale kazdopadneideou je zjistit co v organismu nefunguje a pak nasadit takovou terapii, ktera to vyrovna a tudiz se po ni snizi autisticke projevy. Prece jenom autismus neni nemoc, je to jenom soubor urcitych prijevu, ktere se deji jako nasledek nejakeho nefungujiciho pochodu v organismu, ne pricina...

collete
29. zář 2015

@xmarg04 Ahoj, prosím Tě (doufám, že nevadí, že tykám 🙂 ), to očkování po 3.roce se týká jen MMR jako živé vakcíny nebo by to teoreticky bylo lepší pro všechny vakcíny? Je super, že máš v rodině odborníka 🙂 Díky.

xmarg04
29. zář 2015

@collete Ahoj, hlavne ta ziva vakcína, my po konzultaci s mamou mame naockovano jen povinne ockovani, místo Hexavakciny Pediacel a jen ve schématu 2+1, začátek po pul roce (aby bylo dite odolnejsi a bylo co nejvic casu na pripadny projev jakehokoli onemocneni). Zivou odkladame po tretim roce (ale třeba syn mel kolem tertich narozenin febrilni krece, takze minimalne rok zakaz ockovani, tudíž mu bude na jare 5 a porad to nemá... 😅)

jajinka121
29. zář 2015

@xmarg04 naše malá byla po porodu skoro měsíc na JIPce - nedýchala když se narodila, nedostával se jí do mozku kyslík.....zatím je neurologicky celkem ok, měla jen menší nález na magnet. rezonanci na mozku.....nikdo nevíme co bude v budoucnu.....takže naše dr. byla ihned pro odklad očkování.....a na kontrole ve 4 měsících v rizikové poradně nám v nemocnici dr. oznámila že není důvod neočkovat dle kalendáře, že odklad nepotřebuje ☹ Neurologa jsem se neptala bohužel, další kontrolu na neurologii má až v dubnu. takže raději dál budu trvat na odkladu. nemá zatím naočkováno nic. nevíš do kdy je doporučen odklad Pediacelu pokud byl nějaký problém? chci to posunout co nejvíc....