Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

MMR - Priorix, čím starší dítě, tím horší reakce?

schotja
8. říj 2014

Ahoj, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti po očkování vakcínou Priorix. Bylo mi řečeno, že pokud budeme očkování odkládat, čím starší bude dítko, tím hůř bude na vakcínu reagovat.. Je to jen "politika" dětských lékařů? Tak by mně zajímal názor všech, kteří už mají toto očkování i s odkladem za sebou, protože jsem zatím spíš slýchala názor, že spodní hranice 15.měsíců je zbytečně brzy a že je lepší to posunout, že starší děti se s tím vypořádají lépe, přece jen, je to živá vakcína.. Četla jsem o tom, jak je toto očkování nebezpečnější, než nemoci, proti kterým by mělo chránit, mám trochu strach, ale nevím, jak jinak bych řešila školku pro dcerku, když by jí nikam nevzali :( Předem všem děkuju za názor..

majdalajda
11. říj 2014

Ahoj, jen bych se chtěla zeptat, jestli jste se setkaly s reakcí šílených nočních běsů? Se synem jsem byla před 9ti dny na mmr v 15ti měsících a už třetí den se vždycky kolem půlnoci vzbudí a začne šíleně křičet. Třeba i půl hodiny a nejde zastavit, utišit. Je to křik jakoby se něčeho bál, takovej hrůzostrašnej, že se k němu třeba ani nesmím přiblížit, když už já jo ,tak manžel ne. No prostě hrůza. Vždycky se uklidnil sám a pak spinká do rána klidně. Přes den je úplně v pohodě, ukecanej, běhá, dělá srandu, papá pěkně. Ale z noci už máme hrůzu. Kdybych si blbec přečetla, že se to dá odložit, neváhala bych, ale teď už je pozdě ☹ Tak teď hledám info, do kdy nejpozději dát další dávku a jestli ty noční hrůzy mohou být z očkování a co s tím?. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky

hojda
11. říj 2014

@majdalajda Ano to měl můj syn, vůbec nevěděl, kde je, co se ním děje. Měl to asi 3 noci, přesně jako vy cca po 9 dnech. Zkus dát něco s betaglukany, je to na imunitu a pro zánět v mozku.

hojda
11. říj 2014

@majdalajda Druhé očkování už bylo bez problémů, ale právě kvůli této reakci mladší toto očkování ještě vůbec nemá, je jí 2,5 roku.

sarkar
11. říj 2014

No, tohle mi přijde jako tah ze strany Dr. Mě moje Dr. říkala něco podobného, když jsem oddalovala první očkování, proti č. kašli atd. (nakonec jsme očkovali až v 10. měsíci a Pedicalem a byla absolutně bez reakce). I logicky mi to přijde jako blbina a líbí se mi, jak to napsala @hojda - že Dr. sází na to, že u malých mimin se nikdy nedozvíš, po čem přesně reakci dítě má.

pavelo
11. říj 2014

My jsme neockovani a starsi dcera tohle mela kolem 1 roku, ale trvalo to tak 5-10 min, takovy spis plac nez krik. Proste najednou zacala brecet ze spani. Bylo to vzdy jednou, pak zase treba za mesic atd. Podezriváme televizi a ipad.

schotja
autor
14. říj 2014

@dezyre ".. a čím mladší dítě, tím méně vyzrálé CNS a větší dopad na ni." Tak přesně tohle se mi jeví jako naprosto logický, proto mně zaráží, co tvrdila ta doktorka.. Taky jsem slyšela, že s odkladem už doktoři nemají propláceno od pojišťoven, docela by mně zajímalo, jak ten byznys funguje.. Každopádně přeju hodně sil tobě i mrňouskům, ať se s těmi problémy poperete a je vše o.k.

schotja
autor
14. říj 2014

@sarkar Taky jsme nechali očkovat Pediacelem, s odkladem na 4. měsíc, a s homeopatikama, negativní reakce neměla.. Ale ta politika strachu od dr. ,když prosazoval Hexavakcínu, ta byla vtipná.. Dodneška nemůžu pochopit, jak se osmiměsíční dítě může píchnout v tramvaji o jehlu :D Asi už sedělo samo na sedačce :D Žloutenka B se přenáší krví a pohlavní cestou, to mi přijde do dvouměsíčních miminek opravdu zbytečný.. Taky nechápu, proč očkují kluky proti zarděnkám, které jsou nebezpečné jen v těhotenství pro ženský, a proč nejsou v čr schválené "monovakcíny".. Třeba příušnice můžou být i smrtelné v dospělosti, nebo s komplikacema, ale zarděnky,spalničky a plané neštovice...? Poslední dobou z toho co čtu a slyším, začínám mít pocit, že je to všechno jen nefunkční byznys, který má za cíl vytvářet klienty farmaceutickým frmám... :(

hojda
16. říj 2014

@pavelo To je spíše klasický noční děs, tohle bylo něco jiného.

romantika
16. říj 2014

@majdalajda to budou klasicke nocni desy, starsi to mela jak vas a ma to ještě ve ctyrech letech když se pretahne nebo ji něco trapi. Mladsi ma 15m ještě není ockovan a zacina to u nej stejne od cca 15m. Dozrava mu mozek a ma problém to všechno zpracovat, takze mozna spis zkuste ubrat na plynu. Vyvoj mozku a psychiky mezi 1-2 rokem je silene rychly. Deti co umeli na nocnik zapominaji a tak, protože jsou jak houby sosaj info fakt ve velkem. Citlivejsi deti to pak vecer rozebiraj a maj z toho sisku uplne hotovou. Osvedcilo se mi, jen uplne klidovy rezim, hlavne v odpolednich hodinách. Nejhorsi televize odpoledne nebo před spaním. Naruseni rytmu atak. Jinak receno chce to prezit 🙂)))

andelka
20. říj 2014

Tak hlásím že syn (2r 7m) má reakci na MMR za sebou. 10den teplota do 38. U mladšího jsem nezaznamenala reakci žádnou, měl očko v 17 a 23měs.

monisek
7. zář 2015

já dávala Priorix synovi těsně před nástupem do školky - v necelých 3 letech a v pohodě, a dnes jsem zjistila, že mu chybí druhá dávka Priorixu, v srpnu to byl rok, co byl na první dávce ... vadí to něčemu? Co myslíte?

eficenka
7. zář 2015

@monisek
druhá dávka se na Slovensku očkuje až v 10 letech, v česku se nyní očkuje po půl roce, ale hygienici přehodnotili neefektivnost a od nového roku se druhá dávka bude očkovat až v 7 letech

monisek
7. zář 2015

@eficenka fakt? takže spěchat nikam nemusím s druhou dávkou? Takže v pohodě první dávka ve třech letech a další až před nástupem do školy?

shine2015
7. zář 2015

@monisek taky jsem to slyšela, že od 1.1.2016 platí nová vyhláška že druhá dávka musí být podána nejpozději v 7letech věku dítěte.....

barcav
7. zář 2015

první dávku jsem odložila po druhých narozeninách, druhou dostal tři měsíce před třetími narozeninami, zatím bez reakce.

eficenka
7. zář 2015

@monisek
ano, první dávka by měla být před nástupem do školky a druhá klidně až ve škole, na nic se nespěchá

shine2015
7. zář 2015

A jinak naše holky měly obě blby reakce, ubrecene, podrážděně a teploty, petechie pod očima....nervózní....nic nechtěly .....úplně se na pár dni změnily v chování...a starší dcera nemá ještě druhou dávku, první dostala ve 2 a půl letech a tři ji budou na podzim....ale už ji pretahnu do nového roku....a nechame ji druhou dat později...klidně až v šesti letech...

monisek
7. zář 2015

@eficenka to mám radost, já se téhle vakcíny děsím ... vůbec jsem s ní u druhého syna nespěchala a čekala až těsně před nástupem do školky ... díky moc 😉

yildiz
7. zář 2015

ja davala prvni MMR davku ve 2letech a druhou mela starsi pred skolkou - takze to bude mit mladsti taky tak driv ne

kuratkol
7. zář 2015

I bez 2. dávky teď nově vezmou do školky

tygrous
7. zář 2015

Starší syn měl 1.MMR v 17.měs. a celých 14 dní po očko každou noc probděl a prořval, nedal se uklidnit, nenechal na sebe šáhnout, trvalo to tak půl hodiny a pak si třeba ještě dvě hodiny hrál a kolem 3.hod ráno usínal... 2.dávku ve 2 letech a 3 měs. zvládnul jen s teplotou 13-den po očko.
U mladšího syna jsem MMR odkládala, abych tohle nemusela znovu zažít...nakonec kvůli časté nemocnosti to dostal až teď ve 3,5 letech těsně před nástupem do školky a zvládnul to úplně bez jakékoliv reakce. Druhou dávku doufám, budeme očkovat až v těch 7 letech. A měli jsme teda štěstí, do školky ho přijali, i když měl v přihlášce napsáno, že nemá MMR (ale byla tam poznámka, že to je kvůli nemocnosti a že bude doočkován).

andelka
7. zář 2015

Po téměř roce hlášení o druhé dávce.. Reakce vůbec žádná. 🙂 do školky ho přijali s jednou dávkou.

monisek
7. zář 2015

můj Tom má také jen jednu dávku Priorixu a do školky nebyl vůbec žádný problém 😉 budu odkládat co to jen půjde, první syn 14 po očkování každý měsíc horečky a nakonec z toho byl syndrom PFAPA (periodické horečky) ... věřím, že za to může právě toto očkování, totálně mu to rozhodilo imunitu 😒

ludmilad
7. zář 2015

@kuratkol @monisek vidíte a mně dnes bez potvrzení, že má druhou dávku Priorixu naočkovanou, nechtěli vzít ráno syna poprvé do školky - musela jsem domů pro očkovák 😖

drex951
8. zář 2015

Očkování minulý týden, v 15.měsíci. Dnes 6 den bez reakce a doufám, že to tak zůstane. Žádné změny nepozoruju.

andelka
8. zář 2015

@drex951 u toho jsou reakce opožděně, 8-14 dní. Ale reakci mít nemusí vůbec. U staršího jsem taky nic nepozorovala.

drex951
8. zář 2015

@andelka Já vím, proto píšu, že doufám, že to tak zůstane 🙂

betelgeuzz
8. zář 2015

@eficenka @shine2015 a je to už oficiální? Mně asi před 14 dny říkala dr, že to ještě není platný. A co jsem našla na stránkách NIKO, tak je to tam jako návrh někdy z dubna.

ludmilad
8. zář 2015

@kuratkol u nás je to už jedno, očkování máme komplet, šlo jen o ty papíry, aby je měla školka k dispozici.